19625

Технологія вирощування овочевих культур

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Урок 29. Технологія вирощування овочевих культур 1год. Мета уроку. Засвоєння знань про біологічну характеристику овочевих культур вимоги та способи підготовки ґрунту під овочеві культури. Сприяти розвитку інтересу до проведення дослідницької роботи з овочевими куль...

Украинкский

2013-07-12

23.83 KB

9 чел.

Урок 29. Технологія вирощування овочевих культур (1год.)

Мета уроку. Засвоєння знань про біологічну характеристику овочевих культур, вимоги та способи підготовки ґрунту під овочеві культури. Сприяти розвитку інтересу до проведення дослідницької роботи з овочевими культурами.

Об’єкт навчальної праці: висівання насіння огірка.

Обладнання: ванночки, фільтрувальний папір або стерильні клаптики тканини, банки з водою, насіння огірків, робочий зошит.

Тип уроку. Засвоєння нових знань.

Орієнтовний план проведення уроку.

І.Організаційна частина ( 2 хв )

ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів ( 6 хв )

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв )

IV.Повідомлення теми, мети, завдань уроку( 1 хв )

V. Вивчення нового матеріалу ( 7 хв )

VI. Практична робота ( 20 хв )

VII. Підсумок уроку ( 7 хв )

Хід уроку

І.Організаційна частина:

  1.  перевірка присутніх;
  2.  призначення чергових.

ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (методом бесіди з’ясовують питання):

1.Що таке ґрунт?

2.Які ви знаєте типи ґрунтів?

3.Які ви знаєте ручні та механізовані знаряддя праці?

4.Яка схожість та відмінність між ручними та механізованими знаряддями та видами обробітку ґрунту?

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.

Сьогодні на практичній частині нашого уроку ми будемо навчатись висівати овочеву культуру. Надалі будемо спостерігати за її ростом та навчатись здійснювати догляд. У всіх вас є присадибна ділянка, на якій ви можете вирощувати різні овочі, застосовуючи знання та уміння, що отримаєте на цьому та наступних уроках.

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку

- називати овочеві культури;

- пояснювати біологічні характеристики овочевих культур;

- правильно висівати насіння овочів.

V. Вивчення нового матеріалу за планом:

а) Коротка біологічна характеристика овочевих культур.

б) Підготовка насіння до висівання.

а) Овочівництво – важлива галузь рослинництва. До овочів належать капуста, помідори, огірки, цибуля, часник, столові коренеплоди (морква, буряки, та інші), перець, баклажани тощо.

Усі овочі мають у своєму складі дуже цінні мінеральні речовини. Особливо багато в них фосфору, кальцію, заліза. Наприклад, у моркві й шпинаті багато заліза, в часнику, капусті, помідорах багато фосфору, який входить до складу клітин людського організму.

Часник, листя петрушки, кропу містять особливі речовини, які вбивають хвороботворні мікроорганізми й захищають людину від захворювань. Ці речовини називають фітонцидами.

б) Насіння дво-трирічної давності має кращу схожість. Воно дає рослини з підвищеною врожайністю. Якщо такого насіння немає, то можна користуватись насінням поточного року. Для цього його прогрівають при температурі 50-60 градусів протягом 2...4 годин.

Щоб запобігти грибковим хворобам, наприклад, насіння огірків, обробляють спеціальними речовинами. Наприклад, вміщують насіння в однопроцентний розчин перга манату калію, потім кілька разів промивають в теплій воді, намочують і просушують протягом 12...20 годин. Проросле насіння висівають в ящики з деревною тирсою (шар завтовшки 4...5 см). Тирсу попередньо кип’ятять 30...60 хвилин, потім охолоджують. Насіння висівають у невеликі борозенки завглибшки 1,5 см на відстані 2 см одне від одного. Зверху його покривають тирсою і злегка зволожують теплою водою. Ящики з насінням розміщують під освітлювальними установками.

VI. Практична робота.

Завдання. Закладання насіння огірків для визначення схожості.

6.1. Вступний інструктаж.

Поетапна демонстрація і пояснення послідовності виконуваних операцій:

1.Відібрати 100 насінин огірків.

2.Підготувати ванночку, покласти на дно стерильний клаптик тканини або фільтрований папір, налити у ванночку води так, щоб клаптик або папір тільки промок.

3.Розкласти насінини по одній у ванночці.

4.Записати в зошит порядок виконання роботи й дату закладання насіння на пророщування.

5.Поставити ванночку в теплицю або в кабінеті на освітленому місці, вести спостереження і в разі потреби зволожувати насіння.

6.Усі зміни (поява коренів, сім’ядольних листочків) зазначати в робочому зошиті.

6.2. Самостійна робота учнів.

Завдання. Вивчення плода огірка

Послідовність виконання роботи:

1.Розгялнути зовнішню будову плода огірка й намалювати його в зошиті.

2.Зробити поздовжній і поперечний розрізи плода, розглянути його будову й намалювати в зошиті.

6.3 Поточний інструктаж:

- слідкувати за дотриманням послідовності виконуваних робіт;

- акцентувати увагу учнів на правилах безпечності праці та гігієни під час виконання робіт;

6.4 Заключний інструктаж:

- звернути увагу на кращі роботи учнів;

- вказати на недоліки допущені в роботі, шляхи усунення; 

VII. Підсумок уроку.

7.1 Рефлексія (методом обговорення «мікрофон»):

Учитель просить кожного учня повідомити:

1.Що нового він побачив (під час замальовування і вивчення будови) у звичному для нього овочі – в огіркові?

7.2 Заключна частина:

  1.  виставлення оцінок за роботу на уроці;

 



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21913. Антенны с круговой диаграммой направленности 224 KB
  Наиболее широкое применение в этой группе получили антенны типа Ground Plane GP – рис.1 – Конструкция антенны GP Штыревая конструкция антенны удобна для размещения как на крыше здания так и на автомобиле.6 – Длина элементов антенны GP Диаметр трубки мм 2 6 20 40 Длина штыря l мм 2690 2670 2650 2620 Для нормальной работы антенны она снабжается тремя противовесами которые можно выполнить из трубки или антенного канатика.
21914. Направленные антенны. Полуволновой вибратор 375.5 KB
  Для обеспечения связи между двумя неподвижными станциями расстояние между которыми превышает дальнобойность антенн типа GP с успехом используют направленные антенны Волновой канал – рис. Эти антенны концентрируют максимум излучения в нужном направлении обеспечивая выигрыш как при передаче так и при приеме.1 – Антенны Волновой канал Описанные здесь антенны при горизонтальном расположении вибратора имеют горизонтальную поляризацию.
21915. Антенные решетки 122.5 KB
  Размещение излучателей в самой решетки может быть эквидистантное у которого шаг расстояние между излучателями величина постоянная и неэквидистантное у которого шаг меняется по определенному закону или случайным образом. По способу возбуждения питания излучателей различают решетки с последовательным и параллельным питанием. В больших антенных решетках применяют комбинации последовательнопараллельного питания излучателей особенно в случае разделения всей антенной решетки на подрешетки модули меньших размеров.
21916. Классификация антенных решеток 120.5 KB
  Для увеличения направленности действия на первых этапах развития антенной техники стали применять систему вибраторов – антенные решетки АР. Антенные решетки наиболее распространенный класс современных антенн элементами которых могут быть как слабонаправленные излучатели металлические и щелевые вибраторы волноводы диэлектрические стержни спирали и т. С помощью решетки удается поднять электрическую прочность антенны и увеличить уровень излучаемой принимаемой мощности путем размещения в каналах решетки независимых усилителей...
21917. Характеристики ФАР 299.5 KB
  Прямые численные методы суммирования полей элементов ФАР малопригодны для выявлений основных закономерностей. Поэтому в теории ФАР развиты приближенные но достаточно точные методы анализа и расчета позволяющие установить последовательно влияние дискретности размещения и управления полосы частот и сектора сканирования на основные характеристики. Сектор сканирования и число управляющих элементов ФАР Пространственный сектор сканирования ФАР может быть задан предельным отклонением луча по азимуту и месту или телесным углом обзора в стерадианах.
21918. Спиральные антенны в сотовых телефонах 576 KB
  Введение Спиральные антенны рис. Альтернатива им микрополосковые плоские антенны различных модификаций PIFA пока имеют ограниченное применение. Спиральные антенны со штырем Рисунок 2.
21919. Планарные антенные системы BlueTooth в сотовых телефонах 455.5 KB
  Рассмотрены конструкции и методы анализа планарной керамической антенны с учётом потерь в керамике. Для численного анализа антенны в корпусе использована программа HFSS. Изза маленькой длины волны на частоте 245 ГГц размер антенны ограничен несколькими см.
21920. РАСПРОСТРАНЕНИЕ РАДИОВОЛН И АНТЕННО-ФИДЕРНЫЕ УСТРОЙСТВА 46.5 KB
  РАСПРОСТРАНЕНИЕ РАДИОВОЛН И АНТЕННОФИДЕРНЫЕ УСТРОЙСТВА Конспект лекций по дисциплине Распространение радиоволн и антеннофидерные устройства для студентов очной формы обучения специальности 201200 Астрахань 2004 УДК 621. Распространение радиоволн и антеннофидерные устройства: Конспект лекций АГТУ. В учебном пособии изложены теоретические сведения по распространению радиоволн и антеннофидерным устройствам Распространение радиоволн и антеннофидерные устройства входит в цикл специальных дисциплин специальности 201200. Влияние окружающие...
21921. Основные характеристики и параметры антенн 292 KB
  РАСЧЕТ ПОЛЯ ИЗЛУЧЕНИЯ АНТЕНН. Применение принципа суперпозиции к расчету поля излучения антенн. Особенности расчета поля в дальней зоне антенны. Это свойство антенны графически изображается диаграммой направленности показывающей зависимость от направления напряжённости электрического поля излученной волны измеренной на большом и одинаковом расстоянии от антенны.