19626

Біологічна характеристика ягідних культур

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Урок 30. Біологічна характеристика ягідних культур 1 год. Мета уроку. Засвоєння знань про біологічну характеристику ягідних культур вимоги до вирощування ягідних культур формування вмінь висаджувати суницю. Виховувати бережливе ставлення до природних ресурсів вод...

Украинкский

2013-07-12

64.1 KB

0 чел.

Урок 30. Біологічна характеристика ягідних культур (1 год.)

Мета уроку. Засвоєння знань про біологічну характеристику ягідних культур, вимоги до вирощування ягідних культур, формування вмінь висаджувати суницю. Виховувати бережливе ставлення до природних ресурсів ( вода, грунт, поняття про чорнозем тощо).

Об’єкт навчальної праці: вирощування суниць.

Обладнання: лопатка, саджанці суниці, кілочки, мотузка.

Тип уроку. Комбінований.

Орієнтовний план проведення уроку

І.Організаційна частина ( 2 хв )

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу ( 2 хв )

ІІІ. Актуалізація опорних знань ( 3 хв )

IV.Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв )

V. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 1 хв )

VІ. Вивчення нового матеріалу ( 5 хв )

VIІ. Практична робота ( 25 хв)

VIIІ. Підсумок уроку ( 5хв )

Хід уроку

І.Організаційна частина.

  1.  перевірка присутніх;
  2.  призначення чергових.

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу (методом бесіди з’ясовують питання):

1.У чому полягає цінність овочів?

2.Назвіть сорти овочевих культур.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Які ягідні культури є на вашій присадибній ділянці?

2.З чого складається дерево?

3.Чим кущова рослина відрізняється від дерева?

IV. Мотивація навчально-трудової діяльності.

Сьогодні ми з вами будемо вивчати способи висаджування суниці. Це дуже поживна ягода, про яку ви напевне всі чули і коштували. Науковцями доведено, що на якість та кількість вирощуваних рослин впливає багато чинників – починаючи з того, де висаджують певну культуру та від способів висаджування, догляду тощо.

Знаючи способи та вимоги, щодо висаджування цієї ягоди ви зможете на власній присадибній ділянці покращити врожайність суниці.

 V. Повідомлення теми, мети, завдань уроку:

- пояснювати біологічні характеристики ягідних культур;

- висаджувати суницю.

VI. Вивчення нового матеріалу за планом:

а) Коротка біологічна характеристика ягідних культур.

б) Найбільш поширені ягоди, які ростуть у вигляді кущів: смородина, аґрус, малина, суниця, жимолость їстівна (або деревник, козолист), ожина. Вони стовбура не утворюють, а їхня крона складається з гілок різного віку. Ягідні кущові рослини більш примхливі до умов вирощування, і тому потребують більш ретельного догляду ніж плодові дерева.

Чорна смородина не переносить великої кількості води, тому її висаджують на ґрунтах помірної вологості. Смородина має найбільшу кількість дуже корисного, для організму людини, вітаміну – вітамін С.

Аґрус також погано розвивається, якщо забагато вологи. Кущі аґрусу погано переносять холодну зиму, тому їм потрібен досить великий шар снігу. Разом з тим недостатня кількість вологи, також погано впливає на плодовитість цієї рослини. Коріння аґрусу та чорної смородини сягають на глибину не більш як 30 см, крім вертикальних – вони проникають на глибину до 2,5 м.

Плоди жимолості мають розмір до 2 см в довжину і 1 см в поперечнику, чорного кольору із сизуватим відтінком. Квіткова частина цієї культури здатна витримувати весняні заморозки до –7 градусів за Цельсієм. Проте жимолость потребує високої освітленості, тому її не висаджують поряд з деревами.

Червона малина – складається (надземна частина) із двох стебел – річних та дворічних, які власне плодоносять. Після врожаю дволітні стебла всихають. Підземна частина рослини складається з одного горизонтального кореня (його ще називають підземне стебло), від якого відходять додаткові корені, що залягають на глибину 10-12 см. Малина так само як і ожина не переносить надлишкової вологи в ґрунті.

Суниця – теж кущ, але дуже маленький, низькорослий. Надземна його частина складається з однорічних приростів («ріжків»), на яких розвиваються листки: квітконосні пагони і повзучі «вуса».

Коренева система суниці в цілому мочкувата. Вона складається з багаторічного кореневища, додаткових коренів, ріжка і бокових мочкуватих коренів.

В цілому суниця не вимоглива - може пристосовуватись до будь яких грунтово-кліматичних умов. Разом з тим, вологолюбива, боїться низьких температур, тому краще почувається, коли взимку багато снігу.

VIІ. Практична робота.

Завдання. Висаджування суниці.

7.1. Вступний інструктаж.

Поетапна демонстрація і пояснення послідовності виконуваних операцій:

1.Забити два кілочки для виставлення шнура, за яким будуть робити рядок.

2.Совком роблять невеликі ямки (глибиною 8-10 см) з прямовисною стінкою біля шнура.

3.До прямовисної стінки приставляють розсаду так, щоб коренева шийка її знаходилась точно на рівні ґрунту, а корені розміщувалися в ямці не згинаючись.

4.Навколо кожної рослини заступом роблять невелику лунку, в яку відразу виливають 0,5-0,8 л води.

5.Висаджену суницю прикривають від сонця папером або свіже скошеною травою.

7.2. Самостійна робота учнів.

Завдання. Приготування ямок під розсаду

Послідовність виконання роботи:

1.Викопують ямку глибиною 10 см.

2.Заповнити ямку розпушеним ґрунтом, який ущільнити руками.

3.Знову добавити розпушеного ґрунту і повторити операцію, так щоб шийка рослини або її верхня брунька, відповідно, знаходились на лінії або над лінією ґрунту.

7.3 Поточний інструктаж:

- слідкувати за дотриманням послідовності виконуваних робіт;

- нагадати учням, що суниця не любить як глибокої так і мілкої посадки (див мал..)

- звернути увагу учнів на те, що верхня брунька (сердечко) рослини, під час її посадки, повинна бути над ґрунтом - якщо її присипати землею суниця загине:

 

                      а)                                  б)                              в)

а – правильно; б і в – неправильно.

- не можна виливати на одну висаджену розсаду суниці більше 0, 8 л води;

- акцентувати увагу учнів на правила безпечної праці та гігієни під час виконання робіт.

7.4 Заключний інструктаж:

- звернути увагу на кращі ділянки учнів;

- показати учням розсаду, яку висаджено не правильно, пояснити чому не правильно (можна попросити учнів щоб спочатку пояснили самостійно), вказати шляхи усунення допущених в роботі помилок. 

VIIІ. Підсумок уроку.

8.1 Рефлексія:

Учитель просить кожного учня повідомити:

1.Чому всі ягідні культури вважають корисними для людини?

2.Що нового він дізнався про овочеві та ягідні культури?

3.Чи можна вважати, що на уроці було досягнуто очікуваних результатів? Чому?

8.2 Заключна частина

  1.  виставлення оцінок за роботу на уроці;



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32689. Проектування стрілочного переводу 1.16 MB
  проекті було виконано розрахунок вантажообороту та вагоноообороту та побудовані діаграми добового вантажообороту та вагонообороту; визначено розміри руху і розкладання передаточних потягів, розраховано норми часу на розформування та формування потягів, та час ходу потягів та маневрових пересувань
32690. Технології. Всі визначення для уроків 1.07 MB
  Аналіз існуючих виробів та визначення завдань проекту. Аналіз та компонування інформації для проекту. Загальні відомості про дизайн. Стадії дизайну об’єктів технологічної діяльності. Технологія створення дизайн-проекту.
32691. Размножение. Индивидуальное развитие организмов 709.5 KB
  Каждая новая особь, прежде чем достигнуть стадии, на которой она будет способна к размножению, должна пройти ряд стадий роста и развития. Некоторые особи погибают, не достигнув репродуктивной стадии (или половозрелости) в результате уничтожения хищниками
32692. Радиоэлектроника и доступное жильё 146.5 KB
  Парки будут полны здоровых, дающих прохладную тень, деревьев. В особенно крупных из них будут располагаться открытые спортивные объекты такие как баскетбольные площадки, теннисные корты и площадки с тренажёрами, использующими в качестве нагрузки вес спортсмена.
32693. Система управления демонстратора патронного керамического фильтра 1.14 MB
  Автоматическое управление системой водоочистки; увеличение надежности работы очистного оборудования, составляющего ДПКФ благодаря возможности контроля всех его элементов в частности и всей системы в целом; уменьшение затрат на затрачиваемые при очистке воды ресурсы за счет более оптимального их использования; увеличение точности и оперативности получения информации о состоянии системы водоочистки, а также о расходе ресурсов, с целью принятия значимых управленческих решений...
32694. Всі уроки з англійської мови 169.01 KB
  Повторення тем «Привітання. Знайомство», «Алфавіт». Шкільні речі. Кольори. Пори року. Частини тіла. Домашні улюбленці. Країни Європи. Літній табір відпочинку...
32695. Ведение регистров бухгалтерского учета 238 KB
  Регистры бухгалтерского учета – это важная составляющая ведения на предприятии бухгалтерского учета. Именно в них отражается вся информация, которая находится в принятых первичных документах.
32696. Фармацевтическая химия и фармакология парацетамола 865.5 KB
  Последнее замечание немаловажно для наших реалий, поскольку именно лекарствами с парацетамолом многие спасаются от головных болей после вечеринок, сопровождающихся приемом алкогольных напитков, зачастую не понимая, что играют с огнем. А реклама средств для снятия похмельного синдрома вселяет уверенность...
32697. Реклама в системе маркетинговых коммуникаций 137 KB
  Система маркетинговых коммуникаций – это комплекс различных инструментов, целью которых является установление связи между компанией – производителем товаров или услуг и покупателем.