19629

Годівля кролів

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

2 Урок 33. Годівля кролів 1 год. Мета уроку: Засвоєння знань про годівлю кролів профілактику захворювань кролів; формування вмінь здійснювати догляд за кролями. Розвивати пам'ять спостережливість. Виховувати інтерес до сільськогосподарських тварин. Об...

Украинкский

2013-07-12

28.91 KB

8 чел.

2

Урок 33. Годівля кролів (1 год.)

Мета уроку: Засвоєння знань про годівлю кролів, профілактику захворювань кролів; формування вмінь здійснювати догляд за кролями. Розвивати пам'ять, спостережливість. Виховувати інтерес до сільськогосподарських тварин.

Об’єкт навчальної праці: роздавання корму кролям.

Обладнання: коренеплоди (буряк, морква), клітки з кролями та відповідний інвентар.

Тип уроку. Комбінований.

Орієнтовний план і методи проведення уроку

І.Організаційна частина ( 2 хв )

ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів ( 4 хв )

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв )

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 2 хв )

V. Вивчення нового матеріалу ( 9 хв )

VI. Практична робота ( 20 хв )

VII. Підсумок уроку ( 5 хв )

Хід уроку

І.Організаційна частина.

  1.  перевірка присутніх;
  2.  призначення чергових.

ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (методом бесіди з’ясовують питання):

1.Як створити найкращі умови для кролів?

2.Які вимоги ставлять до будови клітки для кролів?

3.Як ви розумієте «комбіноване» утримання кролів?

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності. 

Не менш важливим ніж утримання кролів є їх годівля, оскільки саме від цього процесу залежить успіх кролівництва, як виробничого процесу. Знаючи як правильно годувати кролів можна значно підвищити їх цінність як товару, отже зробити вирощування цих тварин більш прибутковим, а отже і більш вигідним для сімейного бюджету (заощаджуючи гроші батькам ви зможете їх підтримати матеріально).

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Учитель записує (або просить записати одного з учнів) на дошці тему уроку та повідомляє дидактичні завдання:

- пояснювати і здійснювати відповідно до складеного раціону годівлю кролів;

- знати профілактику захворювань кролів.

V. Вивчення нового матеріалу за планом:

а) годівля кролів;

б) хвороби кролів, їх попередження і лікування.

а) Кролів годують свіже скошеною або заготовленою травою, коренеплодами, листками капусти. Концентрати (овес, ячмінь) дають кролям у спресованому або подрібненому вигляді до 2,5-3-місячного віку. До годівлі кроленят зеленим кормом переходять поступово. Спочатку його дають невеликими порціями (починаючи з 15-20-го дня один раз на день, потім – два рази на день по 20 г). Через 6-7 днів кроленята повністю переходять на зелений корм. Особливо обережно необхідно переходити на годівлю бобовими травами, зокрема конюшиною і люцерною. Перегодовування молодою конюшиною часто спричинює не тільки в кроленят, а й у дорослих кролів здуття живота. Влітку, коли в раціоні кроленят переважають соковиті корми, їм дають менше води і вводять невелику кількість свіжого сіна. Треба стежити, щоб у корм не потрапляли отруйні рослини: а – чемериця біла, б – вороняче око, в – цикута отруйна, г – жовтець отруйний.

Коренеплоди очищають і згодовують сирими у вигляді дрібно нарізаних кубиків. Сіно для кролів повинне бути тільки доброї якості з дрібним листям. Дають його тваринам два рази на добу, вранці трохи менше половини й на ніч більшу частину (60%) добової норми. Сіно, заготовлене на болотистих місцях, давати кролям не слід, воно спричинює шлункові захворювання.

Необхідною умовою доброго вигляду та здоров’я кролів є наявність свіжої води. Кролів під час годівлі у воді не обмежують. Якщо їм не вистачатиме води, відразу створюється загроза появи великої кількості хвороб.

б) Найбільш поширеними хворобами у кролів є нежить, стоматит, кокцидіоз.

Заразний нежить найчастіше з’являється у кроленят, хоча ним можуть хворіти й дорослі кролі. Ознакою хвороби є слизові виділення з носу. Хворі кролі чихають, з’являються розчісування на лапах. Хворих вибраковують.

Стоматит – інфекційне захворювання. Частіше спостерігається у кроленят до 3-х місяців. У хворої тварини знижується апетит, значно збільшується слиновиділення (вона стікає на шию, груди). Тривалість хвороби – 3-5 днів. Хворим промивають ротову порожнину 2-прцетним розчином мідного купоросу або засипають у рот порошок білого стрептоциду. Годують в цей час м’якими, легкими на засвоєння кормами.

Кокцидіозом хворіє молодняк у віці від 1,5 до 4 місяців. Збудник цього захворювання потрапляє через їжу і розмножується в середині кроля. Хворі страждають на здуття живота, понос (який з часом переходить в запор). Хворі кокцидіозом кролі часто вмирають.

Профілактикою цього захворювання є дотримання наступних вимог:

  1.  Не можна давати корм кролям безпосередньо в клітку – для цього є ясла або годівниця. Для води – напувалки.
  2.  Слідкувати за тим, щоб годівниця та напувалки не забруднювались.
  3.  Своєчасно прибирати в клітках. Підлога в клітках повинна бути обов’язково виготовлена з рейок. В такому випадку рештки їжі та інші відходи не затримуються в клітці.

VI. Практична робота.

Завдання. Роздавання корму кролям.

6.1. Вступний інструктаж.

Поетапна демонстрація і пояснення послідовності виконуваних операцій:

1.Відповідно до раціону підготувати корм до згодовування

Таблиця 14

№/№

Час

Корми

Норма, г

1

2

3

Вранці

Вдень

Увечері

Морква

Сіно лугове

Вода

Зелений корм (конюшина, кульбаба, подорожник та ін.)

Зелений корм,(конюшина, листя капусти, салату тощо)

Буряки

80

50

-

150

250

150

Всього

680

2.Перевірити придатність трави або сіна, підготувати потрібну кількість корму для одного кроля або групи кролів;

3.підготувати коренеплоди (буряки, моркву) до згодовування, помити їх або очистити, подрібнити ножем або терткою, підготувати потрібну кількість для згодовування на один раз групі або одному кролеві (в таблиці подано на одного кролика);

4.Підготовлений корм розкласти в годівниці;

5.Покласти інвентар і одяг на місце, вимити руки.

6.3 Поточний інструктаж:

- слідкувати за дотриманням послідовності виконуваних робіт;

VII. Підсумок уроку.

7.1 Рефлексія:

1.Яка мета сьогоднішнього уроку (очікуваний результат) і чи досягнута вона взагалі?

2.Що нового ви дізналися про годівлю свійських тварин?

3. Чому не можна давати кролям багато молодої люцерни й конюшинової зелені?

4.Які отруйні рослини у вашому районі?

7.2 Заключна частина:

  1.  виставлення оцінок за роботу на уроці;


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

84963. Правила дорожнього руху. Комп’ютерна підтримка уроку основи здоров’я 166.04 KB
  Компютерна підтримка уроку основи здоровя. Виховання спостережливості уваги інтересу до компютера. Повторення правил безпечної поведінки в компютерному класі. На початку уроку ми повторили правила роботи з компютером.
84964. Комп’ютерна підтримка української мови. Звуки голосні й приголосні. Програма “Незвичайний поїзд” 437.9 KB
  Формування вміння працювати з теоретичним матеріалом підручника, знаходити в ньому потрібну інформацію. Розвиток мовленнєвих та творчих здібностей, логічного мислення, уваги, пам’яті. Виховання культури мовлення.
84965. Комп’ютерна підтримка української мови. Ненаголошені е та и. Програма “Незнайка на містку” 175.63 KB
  Удосконалення вмінь працювати мишкою у програмі “Незнайко на містку”. Закріплення правил правопису ненаголошених е, и в корені слів, Розвиток вмінь практично застосовувати набуті знання; Підвищення інтересу до роботи з комп’ютером.
84966. Комп’ютерна підтримка української та англійської мови. Програма “Ведмедик-поліглот” 293.5 KB
  Удосконалення знань слів української та англійської мови, уміння їх перекладати. Розвиток просторової уяви, логічного мислення, уваги. Продовження формування умінь і навичок роботи з комп’ютером.
84967. Техніка безпеки при роботі з комп’ютером 94.4 KB
  Техніка безпеки при роботі з компютером Мета. Навчити учнів поводитися в компютерному класі дотримуючись усіх правил техніки безпеки ТБ. Виховувати культуру поведінки в компютерному класі толерантність при роботі в парах культуру мовлення і бережливе ставлення до держмайна. Хто знає в який клас ми прийшли Чи доводилось тобі працювати з компютером А чи знаєш ти що таке компютер Робота з тлумачним словником.
84968. Обговорення можливостей і демонстрація режимів комп’ютера. Гра “Стрільці по яблуках” 131.78 KB
  Дати уявлення про використання комп’ютера в побутовій сфері. Познайомити з маніпулятором “миша”, вчити дітей керувати подіями за допомогою миші. Розвивати логічне мислення, збагачувати мовлення учнів словами: “миша”, “стрілка-вказівник”, “килимок”. Розвивати загальний кругозір учнів, дрібну моторику руки...
84969. Застосування комп’ютера у різних сферах діяльності 59.72 KB
  Ознайомити учнів з можливостями застосування комп’ютера у різних сферах діяльності. Повторити правила техніки безпеки. Закріплювати уміння працювати з клавіатурою, використовуючи клавіші “Space” (пропуск)...
84970. Складові частини комп’ютера. Призначення окремих блоків комп’ютера (клавіатура, миша, монітор, системний блок, принтер). Програма “Лісова галявина” 166.5 KB
  Ознайомлення учнів з складовими частинами комп’ютера. Відпрацювання практичних навичок роботи на комп’ютері. Формування навичок роботи з мишею, зокрема знайомство з операцією “перетягни й кинь”. Розвиток просторової уяви, пам’яті, логічного мислення, спостережливості. Виховання культури навчальної праці при роботі з комп’ютером.
84971. Істинні та хибні висловлювання. Приклади логічних умов у повсякденному житті. Програма “Мильні бульки” 162.15 KB
  Розкриття змісту поняття “істинні та хибні висловлювання”, розрізнення їх; Ознайомлення з прийомом роботи з мишею – подвійним щигликом; Розвиток логічного мислення учнів, уваги, пам’яті. Закріплення правил поводження у комп’ютерному класі.