20810

Слюсарний верстак. Організація робочого місця у слюсарній майстерні

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Мета уроку: Засвоєння знань про організацію робочого місця правила безпечної праці та внутрішнього розпорядку у шкільній майстерні. Тип уроку: Засвоєння нових знань.Повідомлення теми мети уроку 1 хв. Підведення підсумків уроку23хв.

Украинкский

2013-08-01

41.5 KB

16 чел.

6 клас_________________________________________________________ І семестр

Дата проведення:_____________

Тема: Слюсарний верстак. Організація робочого місця у слюсарній майстерні.

Правила безпечної праці.

  Мета уроку: Засвоєння знань про організацію робочого місця, правила безпечної праці та внутрішнього розпорядку у шкільній майстерні. Розвивати пам'ять, спостережливість. Виховувати працьовитість, акуратність, загальні основи культури праці.

  Обладнання: верстаки, інструмент для розмічання та різання металу (рисувалки, лінійки, кутники, лещата, слюсарні ножиці тощо.) та інше обладнання майстерні.

 Тип уроку: Засвоєння нових знань.

                                                    

                                                           План

1. Організаційна частина (2 хв.)

2. Повторення раніше вивченого матеріалу (5 хв.)

3 .Повідомлення теми, мети  уроку (1 хв.)

4. Вивчення нового матеріалу ( 9 хв.)

5. Практична робота учнів (20 хв.)

6. Вступний інструктаж(2 хв.)

7.  Поточний інструктаж(2хв.)

8. Підведення підсумків уроку(2-3хв.)

9.  Домашнє завдання.(1-2хв.)

10. Прибирання робочих місць.(3хв.)

 

Хід уроку

1.Організаційна частина.

 Перевірка присутніх за списком. Перевірка готовності учнів до уроку. Призначення чергових                                                      

2.Повторення   раніше   вивченого   матеріалу.

Метод: фронтальна бесіда.

Будь ласка хто може назвати тему минулого нашого уроку? Добре, а тепер пригадайте, які матеріали для виготовлення виробів вам вже відомі. Хтось з вас може пояснити, чому для виготовлення виробів застосовуються різні матеріали? Як ви вважаєте, чому при виготовленні виробів дуже важливо правильно організувати робоче місце? Які правила внутрішнього розпорядку та безпеки праці у шкільній навчальній майстерні тобі вже відомі?

3. Повідомлення теми, мети.          

4. Вивчення нового матеріалу.

Метод: фронтальна бесіда.

Вироби з металу в шкільніх майстернях виготовляють на спеціально обладнаних робочих місцях.

 Основне обладнання робочого місця для обробки металів − слюсарний або комбінований верстак. Слюсарні верстаки бувають одномісні або багатомісні. Зверніть увагу на мал. 45. там показано одномісний та багатомісний. Вони можуть бути різної конструкції, проте кожний з них складається з таких основних частин, це теж показано на малюнку: металевий (або дерев’яний) каркас, кришка (стільниця), на якій закріплені слюсарні лещата й захисний екран. Над верстаком встановлюють місцеве освітлення перед верстаком, який не регулюється, на підлогу кладуть дерев’яну підставку потрібної висоти. Як ви думаєте для чого вона?

У більшості конструкцій висоту верстака та слюсарних лещат можна регулювати.

Встановити, чи відповідає висота установлення слюсарних лещат верстака зросту працюючого, можна таким чином, запишіть це в зошити: стати біля верстака, розмістити зігнуту в лікті руку на губки лещат, як показано на мал.. 46. якщо випрямлені пальці доторкаються до підборіддя, верстак відповідає зросту працюючого. Закріплення оброблюваних заготовок здійснюється за допомогою лещат, розміщених на кришці верстака, подивіться як це показано на мал..47, та розгляньте основні частини слюсарних лещат.

Після закінчення роботи слід очистити лещата від ошурків та бруду, а губки лещат залишити розсунутими на 5….10 мм.

Інструмент й заготовки треба розміщувати на верстаку так, щоб ними було зручно користуватися. Ті інструменти які беруться правою рукою кладуть праворуч, а ті які беруть лівою − ліворуч, зверніть увагу на мал… 48.

Запам’ятайте, що якісні вироби можна виготовити не лише дотримуючись технологій, а й за умови обов’язкового виконання таких  правил безпечної праці які є в підручнику на ст..69, будь ласка дуже уважно їх прочитайте та запам’ятайте.

А тепер давайте запишемо декілька визначень в зошити:

1) Організувати робоче місце — означає створити технічні умови для успішної праці на уроці. До технічних умов належать: чистота й порядок на робочому місці, правильне розташування верстатів, верстаків, столів, зручне розміщення інструментів і заготовок у робочій зоні.

Робоча зона — це простір, у межах якого при зручному положенні частин тіла(корпуса, рук, ніг, голови) можна дістати потрібний інструмент або матеріал. Такий простір називають максимальною зоною досяжності на робочому місці.

5. Практична робота учнів.

Тема .Ознайомлення з будовою слюсарного верстака.

Налаштування верстака до роботи.

   Фронтальна організація праці учнів − самостійна.

   6. Вступний інструктаж

Завдання 1.Вивчення будови слюсарного верстака. Завдання 2. Правильне налаштування верстака до роботи.

   7. Поточний інструктаж (під час виконання завдання 1):

Допомогти у вивченні будови слюсарного верстака.

   8. Підведення підсумків уроку.

- Що ми робили?

- Чи досягнута мета цього уроку?

- Що нового ви дізналися на уроці?          

- Чи може він отримані завдання використати у своєму житті

- Що нового ви взналися на, уроці?

- Чи можна скористатись отриманими знаннями у повсякденному житті?

  

9.Домашнє завдання.

Стр. 65− 71, параграф 11, відповіді на запитання в кінці параграфа.

10. Прибирання робочих місць.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

67090. Інтерактивна гра «Як не захворіти на грип» 45 KB
  Оголошення теми і завдання З приходом зими похолодань люди частіше хворіють на грип. Наше завдання вияснити чому виникає грип які шляхи його поширення і що можна зробити щоб не захворіти. Напевно вам доводилося хворіти на грип.
67091. Безпека дітей в Інтернеті. Інтернет – друг чи ворог? 306 KB
  Обладнання: імпровізований мікрофон; кафедра; бейджики із написами «суддя», «адвокат», «прокурор», «свідок», «головуючий», «обвинувачений»; таблички «судді», «обвинувачення», «захист», «свідки та слухачі»; мовленнєві опори, написані на окремих великих аркушах, щоб можна було прикріпити біля дошки...
67092. «Дивись на нас, як на рівних» (сценарій конкурсно-ігрової програми до відзначення Всесвітнього дня інвалідів) 73 KB
  Мета. Ознайомити дітей з Державними програмами соціальної підтримки інвалідів в Україні; дати інформацію про проведення Параолімпійських ігор; формувати в учнів почуття милосердя та солідарності з дітьми з обмеженими фізичними можливостями; виховання толерантного ставлення, підтримки, співчуття до інвалідів.
67093. Історичні пісні 144.5 KB
  Виховувати гордість за український народ який має славне героїчне минуле прищеплювати глибокі почуття любові до пісні рідного краю свого народу. Історичні пісні здебільшого виникали у самому вирі бурхливого життя народу.
67094. Историческая игра «Путешествие в мир истории» 83 KB
  Объявляется первый конкурс конкурс Плутословов Учитель. Начинаем третий конкурс конкурс капитанов. Слово предоставляется нашему высокому ареопагу жюри объявляет результаты 13 конкурсов. Ведущий Следующий конкурс Исторический зоосад.
67095. Игровой урок с будущими первоклассниками 86.5 KB
  Беседа: Приходилось ли вам плакать Почему А какое слово противоположное слову плакать Почему люди плачут или смеются А покажите мне своё настроение с которым вы пришли ко мне на урок. VIII Клуб почемучек а Беседа: Дети к нам пришла умная сова с вопросом. Знаете ли вы какое слово на свете самое любознательное...
67096. Как стать ответственным 52 KB
  Напишите ответственный на доске и попросите учащихся дать определение этому понятию. Спросите учащихся могут ли люди стать более ответственными в своих поступках. Если да то как Например стараться всегда приходить вовремя усердно работать говорить правду осознавать ошибки выражать свои мысли и идеи быть лидером...
67097. Карнавал квітів 25 KB
  Нарешті всі ви завітали А ми боялись заблукали Ласкаво просимо Будьте як вдома Знайомтесь з усіма що ще не знайомі. Сонечко: За горами за лісами За широкими полями Серед квітів і дерев Став палац там неосяжний. Король квітів: Познайомити вже час з вихователями вас.
67098. Свято до дня Валентина «Карнавал квітів» 1.97 MB
  Oh, endless sky, full of light and stars at night Bless our hearts and make them bright We ask for love, on lap we praise Get down here, with all your grace. З'являється "Her Majesty, Love". (господарка свята) - Joy, happiness, beauty I'll send to your hearts I'll make you be sweethearts