20848

Підготовка верстата СТД 120м до роботи

Конспект урока

Производство и промышленные технологии

Заготовки з деревини як правило мають квадратний переріз оскільки вони нарізуються з дощок на кругло пильному верстаті. Але такі заготовки небезпечні для токарної обробки оскільки виникає велике биття кутів по різцю. Із заготовки квадратного перерізу необхідно зробити заготовку восьмикутного перерізу. В цьому випадку підручник можна наблизити до заготовки на безпечну відстань 3 мм.

Украинкский

2013-08-01

51 KB

21 чел.

7клас__________________________________________________________________І семестр

Урок №2.2.2.  Тема. Підготовка верстата СТД_120м  до роботи.

Практична робота: Відпрацювання прийомів керування верстатом.

Мета: ознайомити з технологією підготовки заготовок для токарної обробки деревини та технологією токарної обробки;  виховувати позитивне ставлення до праці; розвивати логічне та технологічне мислення.

Основні поняття: рубанок.

Обладнання: токарний верстат для обробки деревини, набір токарних стамесок (рейєр, мейсель, канавочник, гребінка).

Структура заняття

I. Організаційний момент

II. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів

III. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовка заготовок.

2. Прийоми різання деревини на токарному верстаті.

IV. Практична робота «Тренувальні вправи»

V. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Фронтальна бесіда.

1) Чи безпечно обточувати заготовку квадратного перерізу?

2) Які технологічні пристрої використовують для кріплення заготовок на верстаті СТД 120 М?

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Заготовки з деревини, як правило, мають квадратний переріз, оскільки вони нарізуються з дощок на кругло пильному верстаті. Але такі заготовки небезпечні для токарної обробки, оскільки виникає велике биття кутів по різцю. Наслідком може бути виривання різця з рук. Тому кути необхідно зняти за допомогою рубанка. Із заготовки квадратного перерізу необхідно зробити заготовку восьмикутного перерізу. В цьому випадку підручник можна наблизити до заготовки на безпечну відстань – 3 мм.

2. Прийоми різання деревини на токарному верстаті.

При роботі на токарних верстатах використовують такі прийоми, як обточування, розточування, підрізання, відрізання.

Процес точіння полягає у знятті з поверхні заготовки зайвого шару деревини у вигляді стружки. Для цього у заготовці залишають припуски. Припуск не має бути надто великим, оскільки це призводить до зайвих витрат матеріалу, енергетичних ресурсів, збільшує собівартість виробу.

Недостатній припуск призводить до браку або неякісного виготовлення виробу. (Учитель демонструє прийоми чорнового та чистового обточування, розточування, підрізання і відрізання заготовки, утримання стамесок, звертає увагу на положення тулуба під час виконання цих робіт.)

Процес точіння на токарному верстаті здійснюється внаслідок поєднання двох рухів: руху різання і руху подачі. Надаючи різальному інструменту поступального руху в повному напрямку, отримують певні форми поверхні. При його русі паралельно осі обертання заготовки утворюється циліндрична поверхня, при русі під кутом — конусна, а при перпендикулярному — канавки, уступи.

IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА «ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ З РЕЄРОМ І МЕЙСЕЛЕМ» Інструктаж до виконання практичної роботи.

Безпосередня робота на верстаті розпочинається з підготовки робочого місця: раціонального розташування матеріалів, інструментів, графічних документів, визначення місця складання оброблених деталей, усунення всього, що може заважати роботі або переміщенню тулуба під час точіння виробу і доступу до пускової апаратури. Потім перевіряють надійність кріплення заготовки, підручника, справність робочого інструмента. Тільки після повної підготовки робочого місця та одержання дозволу вчителя можна приступати до роботи.

Характерні помилки.

1) Неправильна робоча поза і прийоми роботи.

2) Встановлення підручника далеко від обточуваної деталі (відстань від підручника до деталі має бути 3—4 мм).

3) Підручник встановлений нижче від осі обертання (підручник завжди має бути трохи вище за вісь обертання).

4) Сильне натискування на різець, щоб зняти товсту стружку.

5) Надто міцне затискання різального інструмента в руці, від чого точність обробки зменшується, а втома збільшується.

6) Подача різця на деталь не плавна, а ривками.

7.) Слабке натискування лівою рукою на різець.

8) Неправильне встановлення леза до твірної оброблюваної заготовки (лезо різального інструмента має бути під кутом 45° до оброблюваної деталі).

9) Недбале закріплення заготовки.

Ці помилки значно погіршують якість роботи і можуть іноді призвести до травм.

Виконання практичної роботи.

V. ПІДСУМКИ УРОКУ

Учитель узагальнює відповіді учнів, аналізує виконання роботи учнями.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

За конспектом.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

33012. Философия марксизма 18.68 KB
  Дарвина открытие клеточного строения живых организмов изобретение проволочного телеграфа паровоза парохода автомобиля фотографии многочисленные открытия в сфере производства механизация труда; крушение идеалов Великой французской революции свобода равенство братство идеи французского Просвещения их невозможность воплощения в реальной жизни; нарастание социальноклассовых противоречий и конфликтов революция 1848 1849 гг. Суть исторического материализма в следующем: на каждом этапе общественного развития люди для...
33013. Позитивизм и его разновидности 16.86 KB
  Логика и основания развития науки в позитивизме заключались в том чтобы наблюдать описывать и систематизировать факты и на этой основе формулировать научные законы и теории. Современная философия науки начинается с Венского кружка философов участники кот выпустили манифест научное мировоззрение. По мнению неопозитивистов предметом философии д б язык науки а также деятельность философов направленная на анализ знания выраженного в языке науки. культ науки философия должна быть заменена науками в результате логического анализа языка3.
33014. Иррационализм в середине XIX века 14.55 KB
  Они вообще говоря не отвергали науку ее практическое значение для человеческой жизни но отказывались видеть в ней адекватный способ познания окружающего мира и самого человека.Кьергегор на первый план выдвигает проблему человека. Рассмотрим каковы по Кьеркегору методы и способы познания человека. По Кьеркегору никакие научные рациональные методы не годятся для познания человека.
33015. Западноевропейская философия XX века 38.12 KB
  Метод основан на идее специфики философского изучения сознания заключающегося в применении метода интуиции. Метод Эдмунда Гуссерля позволяет философии стать на позиции внутреннего вхождения в поток сознания обеспечивающий возможность непосредственно наблюдать видение структур чистого сознания. Основные формы эмоционального состояния обыденного сознания: забота вина страх ответственность страх смерти и т. В отличие от классических онтологий что как правило рассматривают бытие как объективный независимый от сознания мир Мартин...
33016. Русская православная философия 18.37 KB
  Поэтому философия приобретает религиозный характер что проявляется в русской философии в целом и ее религиозноидеалистическом направлении в частности. Важнейшие философскомировоззренческие проблемы по поводу понимания и толкования духовного и материального веры и разума смысла жизни свободы человека смерти и бессмертия и другие были в поле зрения как философии так и религии. О русской философии. Ее фундамент закладывает Киреевский определив задачи русской религиозной философии.
33017. Основной вопрос философии, две его стороны. Понятие материализм и идеализм, идеальное, первичное, вторичное. Гносеологические и социальные корни идеализма 43.54 KB
  Основной вопрос философии: Философия это система основополагающих идей в составе мировоззрения человека и общества. Вот почему она может быть в определенном смысле названа основным вопросом философии. Вопрос о соотношении сознания и бытия духа и природы является основным вопросом философии.
33018. Метафизический метод познания (мышления) 17.82 KB
  Признает законы логики единственными движущими силами всякого развития. Этому уровню развития науки соответствовал метафизический способ мышления Метафизика. в любой его форме становится препятствием на пути прогрессивного развития научных знаний. стал антропологической интерпретацией идей развития и прогресса сформировавшихся в конце 18 первой половине 19 вв.
33019. Диалектика как метод познания. Принципы и законы диалектики 14.21 KB
  Противоположность черты стороны признаки предмета которые коренным образом отличаются друг от друга и вместе с тем не могут сущ.Противоречие это импульс толчок к изменению и развитию предмета. Внутренние противоречия между противоположными сторонами предмета пр.Основные противоречия между ведущими главными сторонами предмета.
33020. Проблема бытия в истории философии 35.15 KB
  Проблема бытия в истории философии Можно вычленить несколько периодов в трактовке бытия. Первый период мифологическое истолкование бытия. Второй этап связан с рассмотрением бытия самого по себе натуралистическая онтология.