2262

Виховна година з теми: Державний Прапор України – святиня нашого народу

Конспект урока

Политология и государственное регулирование

Мета: ознайомити учнів з історією створення Прапора України, виховувати патріотизм і національну гідність.

Русский

2013-01-06

21.84 KB

887 чел.

       

Виховна година з теми:Державний Прапор України – святиня нашого народу.


Мета: ознайомити учнів з історією створення Прапора України;виховувати патріотизм і національну гідність.

      Обладнання: плакат із зображенням українського прапора,олівці,клейкий папір,аркуші для малюнків,ватман.

Учитель. Діти,зверніть увагу на плакат.

* Зображення якого об`єкту найчастіше зустрічається на фотографіях?

* Який колір переважає на фотографіях?

   Діти відповідають на запитання.

Учитель. Як ви вважаєте,про що ми говоритимемо на занятті?

   Отже, сьогодні ітиметься про символи України,зокрема про Державний Прапор.

   Оголошення теми й мети.

Учні(читають вірш В. Кришенка «Прапор України»)

      Вже скільки закривавлених століть

      Тебе Вкраїно,імені лишали…

      Тож станьмо,браття,в цю орочу мить

      Внесіте прапор вільної Держави!

     Степів таврійських і карпатських гір

     З`єднався колір синій і жовтавий.

    Гей,недругам усім на перекір-

    Внесіте прапор вільної держави!

Учитель. Прапор незалежної держави має давню історію. За часів України – Россії на стягах зображували небесні світила,хрести,княжні знаки-тризуби,твозуби. Тоді ж почали поширюватися й колірні поєднання.

   Головні стяги у XVII ст. були переважно червоно-малинові,на них зображували архістератига Михаїла. Свої прапори мали полки,сотні, курені. Козаки мали корогви різних кольорів:жовті,сині,зелені,тощо.

  У середені XVII ст. після приєднання Гетьманшини до Російської імперії набувають поширення блакитні(сині)полотнища із золотими чи жовтими зображеннями хрестів.

  Синьо-жовті поєднання в прапорі отримали логічне тлумачення як національні кольори українського народу в XIX – на початку XX ст.:синій колір відтворював мирне безкрає небо,а жовтий-стиглі пшеничні  лани як символ достатку.

   У період створення Української Народної Республіки 22 березня 1918р.Центральна рада ухвалила Закон про Державний Прапор республіки,затвердивши жовто-блакитний прапор її символом.

   13 листопада 1918р. синьо-жовтий прапор став державним символом і Західноукраїнської Народної республіки (ЗУНР).Його було затвердженно на Прикарпатський русі,а в 1939-му – у Карпатській Україні. Під цим прапором населення Західної України с зустрічало Червону армію у вересні 1939 року.

   За часі радіанської влади в УРССР жовто-блакитна символіка Укранського Прапор (як і знак тризуба) була заборонена. Традиція державної символіки в поєднанні синьої та жовтої барв була відновлена лише в незалежній Україні.24 серпня 1991 р. відбулося проголошення Акта про незалежність україни, і над будинком Верховної ради за майорів синьо-жовтий прапор.

   28 січня 1992р. сесія Верховної ради України прийняла постанову «Про Державний прапор України». Ним став саме синьо-жовтий стяг.

   На вшанування багатовікової історії українського державо творення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги до державних символів України встановлено День Державного Прапора, який з 2004 року відзначається 23 серпня.

     Основні дати учитель записує на дошці.

     Інтерактивна гра

    На дошці висить плакат нижня половина якого забарвлена в жовтий колір, а верхня – у блакитний.

Учитель. Запишить на аркушах: «Що мені подобається в школі», зачитайте свої думки й прикріпіть папірці на жовту частину плакату.

Учитель. це золоте зерно посаджене в грунт, проросте жолотим колоссям – вашими знаннями.

   Тепер напишіть чого ви мріїте досягти після закінчення школи і прикріпіть аркуші з відповідями до синьої частини плакату.

   Це ваші блакитні мрії які можуть здійснитися тільки на грунті золотого колосся ваших знань.

   Отже,ми створили символ ниших можливостей і мрій у вигляді Державного Прапора Укріїни,атже і жовте колосся, і блакитне мирне небо, ваші знання і мрії це все наше, українське.

   Створення плакату «правила використання прапора»

Учитель.Користуватися прапором необхідно за певними правилами.

  На парті перед кожним учнем знаходяться аркуші паперу, маркери, жовтий і блакитний олівці, а також аркуші з правилами використання прапора,на дошці – ватман з надписом «правила користування Державним прапором».Ви повинні у вигляді малюнка зобразити правила користування прапором, прапор зафарбовуйте в жовто-блакитний колір.

    По черзі учні прикріплюють свій малюнок до аркуша ватману й пояснюють свій задум.


Правили користування державним прапором

* Прапор – одна з офіційних, емблем яка символізує суверенітет держави.Державний Прапор України є синьо-жовтим прямокутним полотнищем і з двох різних за шириною горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів і спів відношення ширини Прапора до довжини 2/3.

* Державний Прапор ні перед ким не опускається вниз.Не можна ним салютувати.Не можна схиляти його перед буть-якою особою чи предметом.

* Державний Прапор під час вивішування серед інших Прапорів має займате перше, найпочесніше місце.Він вивішується або вище за всі іншу, або у фронті інших Прапорів займає правий геральдичний бік.

* На Державному Прапорі не можна розміщювати предмети емблеми, прикраси, тощо.

* У процесіях Державний Прапор потрібно нести попереду від усіх інших Прапорів або праворуч від них.

* Не можна висталяти ушкодженого Прапора.

* Вивішений Державний Прапор не повинен торкатися землі, підлоги.

* Державний Прапор ніколи й ніде не можна  використовувати як прикрасу чи декорацію.І з цією метою можна використовувати барви Державного прапора, і то лише у випадку державних чи національних свят,під час державних урочистостей тощо.

* Зображення Державного Прапора не можна використовувати на рекламах, оголошеннях,заставках.

* Державний Прапор (стяг), Спушений на півдеревка (півшогля) означає жалобу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

52017. Україна та її історія на уроках зарубіжної літератури 124.5 KB
  Слайд 3 1 учень. 2 учень Особливе значення для мене має образ лампи з абажуром зеленого кольору. 1 учень. 2 учень слайд 4 Київ займав особливе місце в житті та творчості письменника.
52018. Павуки. Особливості будови та життєдіяльності 73.5 KB
  Особливості будови та життєдіяльності слайд 3 Визначення мети та завдань уроку Мету та завдання визначаємо разом з дітьми: слайд 4 Ознайомитися з особливостями будови представників класу Павукоподібні; Дати загальну характеристику класу Павукоподібні; Визначити місце павукоподібних у системі органічного світу; Ознайомитися з властивостями павутини та способами полювання павуків. Завдання уроку: слайд 5 Простежити ускладнення будови павукоподібних у порівнянні з ракоподібними; Зясувати значення павутини в житті...
52019. Утворення Єгипетської держави 81.5 KB
  Ознайомити учнів з особливостями виникнення перших держав у Єгипті, з утворенням єдиної держави та з культом фараона. Розвивати уміння учнів працювати з історичною картою, текстом підручника, аналізувати схеми та малюнки, робити висновки.
52020. Reisen wir 32.5 KB
  Fssen wir einnder n den Händen. Für heute sind wir eine Mnnschft sgen wir Drei vier und zur rbeit “ Ich wünsche euch viel Erfolg während der Stunde. Wir beginnen mit der Bestimmung eurer Lune. Motivtion Ds Them der heutigen Stunde ist Reisen wir“ Die Ziele sind : Den Sitz im Flugzeug wechseln können Denn Sätze trinieren Sehenswürdigkeiten Berlins nennen können rtikel in kkustiv trinieren.
52021. Правила гостинності 109.5 KB
  Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Хід уроку: I. Повідомлення теми і мети уроку. Отже ми з вами вивчили як потрібно вести себе в гостях а тема нашого сьогоднішнього уроку Правила гостинності.