2343

Включення західноукраїнських земель до складу Австрійської імперії

Конспект урока

История и СИД

Мета: вивчити адміністративно-територіальний устрій, соціальний та національний склад західноукраїнських земель, довести колоніальний характер політики австрійського уряду щодо українців; визначити роль реформ Марії-Терезії та Йосипа II у розвитку економічного й суспільного життя Галичини та Буковини.

Украинкский

2013-01-06

45.5 KB

62 чел.

Урок №6

Тема: включення західноукраїнських земель до складу Австрійської імперії.

Мета: вивчити адміністративно-територіальний устрій, соціальний та національний склад західноукраїнських земель; довести колоніальний характер політики австрійського уряду щодо українців; визначити роль реформ Марії-Терезії та Йосипа II у розвитку економічного й суспільного життя Галичини та Буковини.

Основні терміни і поняття: адміністративно-територіальний устрій, жупа, дистрикт, регіональний поділ, населення, австрійський уряд.

Обладнання: підручник, карта, атлас.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку.

  1.  Організаційний етап.

  1.  Перевірка домашнього завдання.

  1.  Поясніть поняття:

  •  адміністративно-територіальний устрій;

  •  генерал-губернаторство;

  •  губернія;

  •  повіт;

  •  стан.

  1.  Чому уряд Російської імперії змінив адміністративно-територіальний устрій українських земель?

  1.  Чому історичні регіони України відрізнялися один від одного не тільки етнічно, а й соціально?

  1.  Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.

  1.  Схарактеризуйте становище західноукраїнських земель у XVIII ст.

  1.  Яким був адміністративно-територіальний устрій західноукраїнських земель у XVIII ст?

  1.  Якими були соціальний та етнічний склад населення Західної України у XVIII ст?

  1.  Вивчення нового матеріалу.

  1.  Адміністративно-територіальний устрій та регіональний поділ українських земель у складі Австрійської імперії.

Адміністративно-територіальний поділ українських земель у складі Австрійської імперії:

а) в регіональному плані:

 --- Східна Галичина;        --- Північна Буковина;     --- Закарпаття.

б) Східна Галичина поділялася на округи:

- Золочівський;

- Чортківський;

- Львівський;

- Жовківський;

- Стрийський;

- Сяноцький;

- Тернопільський;

- Коломийський;

- Бережанський;

- Станіславський;

- Самбірський;

- Перемишльський.

в) Північна Буковина до 1848 р. разом з СхідноюГаличиною входила до Королівства Галичини і Лодомерії, а після 1848 р. була окремим краєм у складі Австрійської імперії.

г) Закарпаття входило до складу Угорського королівства і поділялося на комітати (жупи):

- Ужанський;

- Мармароський;

- Берегівський;

- Угочанський.

     Дистрикт ( від лат. districtus – округ) – адміністративно-територіальна одиниця.

     Жупа – адміністративно-територіальна та господарська одиниця головним чином в Угорщині та на захоплених нею землях. Через підпорядковані їм управління, жупани здійснювали адміністративну, фінансову, судову і навіть військову владу.

  1.  Політика австрійського уряду щодо українців.

Реформи охопили три сфери суспільного життя:

  •  сільське господарство (скасування панщини до 30 днів на рік та ін.)

  •  церква (зрівнювалася у правах католицька, греко-католицька та протестантська церкви)

  •  освіта (було запроваджено початкові й середні школи. У початковій школі навчання мало здійснюватися українською мовою та ін.)

  1.  Національне та соціальне становище українського населення.

Східна Галичина:

  •  65 % українці;

  •  20 % поляки;

  •  10 % євреї.

Буковина:

  •  23 тис. родин;

  •  6 тис. неукраїнських родин.

Закарпаття:

  •  закарпатські русини від 350 до 800 тис. осіб у першій половині XIX ст.

Соціальна структура:

  •  польська шляхта;

  •  румунські бояри;

  •  угорські пани;

  •  ремісники;

  •  купці;

  •  службовці;

  •  селянство (переважно українці).

  1.  Зміни в побуті, стилі та традиціях життя міста і села.

  1.  Закріплення нових знань і вмінь учнів.

  1.  Схарактеризуйте новий адміністративно-територіальний поділ українських земель у складі Австрійської імперії.

  1.  У чому проявлявся колоніальний стан Західної України у складі Австрійської імперії?

  1.  Які наслідки для економічного і політичного життя Західної України мали реформи Марії-Терезії та Йосипа II?

  1.  Які причини зумовили політику реформ австрійського уряду в Західній Україні?

  1.  Схарактеризуйте національне та соціальне становище українського населення у складі Австрійської імперії.

  1.  Які зміни сталися в побуті, стилі та традиціях життя західноукраїнського міста і села в першій половині XIX ст?

  1.  Підсумок уроку.

  1.  Домашнє завдання.

Параграф 4.

Реферат на тему: Львів у XIX ст.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

13256. ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧАСНИКІВ ДОРОЖНЬОГО РУХУ 5.86 MB
  ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧАСНИКІВ ДОРОЖНЬОГО РУХУ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання лабораторних робіт для студентів базового напряму 6.070101 Транспортні технології спеціальностей 78.07010104 Організація і регулювання дорожнього руху та 78.07010102 Організація перев...
13257. Архітектура персонального компютера 54.97 KB
  Архітектура персонального компютера Вузловою компонентою ПК є центральний процесор ЦП. Він виконує обчислювальну роботу керує обміном даними між оперативною памяттю та пристроями вводувиводу. Продуктивність ЦП залежить від частоти яку задає йому тактовий генера
13258. Изучение погрешностей измерений 261.5 KB
  Лабораторная работа № 1 Изучение погрешностей измерений Цель работы: Изучить погрешности измерений. Оценить погрешности измерения физических величин. Ход работы. 1. Теоретическая часть. 1.1. Физические измерения. Измерением в физике называется сравнени
13259. Погрешности измерений. Цели математической обработки результатов эксперимента 107 KB
  Погрешности измерений Основой всего естествознания является наблюдение и эксперимент. Наблюдение - это систематическое целенаправленное восприятие того или иного объекта или явления без воздействия на изучаемый объект или явление. Наблюдение позволяет получит...
13260. Исследование цепи постоянного тока 905 KB
  Лабораторная работа №1 по курсу электротехники ИССЛЕДОВАНИЕ ЦЕПИ ПОСТОЯННОГО ТОКА Лабораторная работа №1 Исследование цепи постоянного тока. Цель работы: Изучение методик измерения постоянного напряжения ток и сопротивления с помощью авометра и электронног
13261. Ознакомление с устройством и работой электронного осциллографа 2.54 MB
  ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 2. ИЗУЧЕНИЕ ЭЛЕКТРОННОГО ОСЦИЛЛОГРАФА Цель работы: ознакомление с устройством и работой электронного осциллографа. Приборы и принадлежности: универсальный стенд электронный осциллограф звуковой генератор. Введение Осциллограф предна
13262. Исследование цепей переменного тока 426.5 KB
  Лабораторная работа №3. Исследование цепей переменного тока Цель работы: изучение простейших цепей переменного тока и методик измерения их основных параметров. Приборы и принадлежности: Универсальный стенд. Вольтметр. Осциллограф. Амперметр. ...
13263. Исследование неразветвленной цепи переменного тока 2.98 MB
  Лабораторная работа № 4. Исследование неразветвленной цепи переменного тока. Цель работы: Исследование зависимостей параметров неразветвленной цепи переменного тока от частоты. Изучение резонанса напряжений. Приборы: 1. универсальный стенд. 2. ге...
13264. Исследование разветвлённой цепи переменного тока 1.04 MB
  Лабораторная работа № 5 Исследование разветвлённой цепи переменного тока. Цель работы: Исследование зависимостей параметров разветвлённой цепи переменного тока от частоты. Исследование резонанса токов.