2344

Вплив міжнародних відносин на розвиток українських земель у першій третині XIX ст

Конспект урока

История и СИД

Мета: проаналізувати місце України в системі міжнародних відносин на початку XIX ст., висвітлити процес колонізації Російською імперією відвойованих у Туреччини українських земель, довести, що Україні відводилося у планах Наполеона I Бонапарта місце колонії, дослідити внесок українців у розгром наполеонівських військ, довести, що доля Азовського козацького війська була закономірним наслідком колонізаторської політики російського царизму щодо українства.

Украинкский

2013-01-06

38 KB

94 чел.

Урок №7

Тема: вплив міжнародних відносин на розвиток українських земель у першій третині XIX ст.

Мета: проаналізувати місце України в системі міжнародних відносин на початку XIX ст.; висвітлити процес колонізації Російською імперією відвойованих у Туреччини українських земель; довести, що Україні відводилося у планах Наполеона I Бонапарта місце колонії, дослідити внесок українців у розгром наполеонівських військ; довести, що доля Азовського козацького війська була закономірним наслідком колонізаторської політики російського царизму щодо українства.

Основні терміни і поняття: міжнародні відносини, російсько-турецькі війни, російсько-французька війна, збройний захист, фронт, бойові дії, партизанська війна.

Обладнання: підручник, карта, атлас.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку.

  1.  Організаційний етап.

  1.  Перевірка домашнього завдання.

  1.  Поясніть значення понять: Королівство Галіції та Лодомерії, дистрикт, жупа.

  1.  Визначте історичне значення реформ, проведених Марією-Терезією та Йосипом II.

  1.  Чому уряд Австрійської імперії заохочував переселення на українські землі представників інших національностей? Які наслідки для подальшого розвитку українських земель мала така політика?

  1.  Чим були зумовлені зміни в побуті, стилі та традиціях життя західноукраїнських міста і села в першій половині XIX ст.?

  1.  Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.

  1.  Пригадайте роль та місце України в міжнародних відносинах у другій половині XVIIу XVIII ст.

  1.  Пригадайте причини російсько-турецьких війн другої половини XVIII ст.

  1.  Назвіть умови Кючук-Кайнарджійського та Ясського мирних договорів.

  1.  Вивчення нового матеріалу.

  1.  Україна в російсько-турецькій війні 1806-1812 рр.

  1.  Україна в планах Наполеона та російсько-французькій війні 1812 р.

Україна у планах Наполеона:

  •  селяни звільнялися від кріпосної залежності;

  •  Україна не ставала незалежною;

  •  західні і південні землі отримували Австрія і Туреччина і новостворене Варшавське герцогство;

  •  інші українські землі Наполеон збирався поділити на три військово-адміністративні провінції (наполеоніди), які б очолювали його маршали.

Україна у російсько-французькій війні 1812 р.:

  •  формувалися козацькі і земські ополчення;

  •  всього Україна виставила 70 тис. осіб;

  •  тилове забезпечення.

Українці у російсько-французькій війні 1812 р.:

  •  консерватори-автономісти – підтримували Росію;

  •  радикали-автономісти – підтримували Францію.

  1.  Місце України в російсько-турецькій війні 1828-1829 рр.

У цій війні Україна відігравала роль тилу.

Перемогу у війні здобула Росія.

Адріанопольський мирний договір 2 вересня 1829 р.:

  •  до Росії відійшли острови у гирлі Дунаю;

  •  Східне узбережжя Чорного моря також відійшло до Росії;

  •  Підтверджувалася відкритість чорноморських проток для російських торгових кораблів;

  •  Туреччина зобов’язувалася забезпечувати автономію Дунайських князівств, Сербії та Греції.

  1.  Азовське козацьке військо.

Азовське козацьке військо:

  •  створене у 1828 р. із козаків Задунайської Січі, які під проводом останнього кошового отамана Йосипа Гладкого (1789-1866) перейшли на територію Російської імперії;

  •  у 1832 р. військо отримало назву Азовського козацького;

  •  розміщене на узбережжі Азовського моря і отримало землі в Олександрівському повіті Катеринославської губернії;

  •  військо налічувало від 6 до 11 тис. осіб;

  •  охорона східної частини російського узбережжя Чорного моря;

  •  розформоване у 1866 р.

  1.  Підсумок уроку.

  1.  Домашнє завдання.

Параграф 5.

Реферат на тему: Історія Азовського козацького війська.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

38897. ПУТИ ПОВЫШЕНИЯ ПРОДУКТИВНОСТИ ОТРАСЛИ КОРМОПРОИЗВОДСТВА В СПК «КАТП «ДЖАНКОЙ» ДЖАНКОЙСКОГО РАЙОНА АР КРЫМ 350.5 KB
  Одной из основных проблем животноводства остается производство кормов. При этом их продуктивность снизилась: надой на 1 фуражную корову упал с 3720 до 2847 кг молока то есть его производство уменьшилось более чем в 38 раза Для поднятия животноводства хозяйства необходимо совершенствовать систему кормопроизводства СПК КАТП Джанкой обратив внимание на поиск путей удешевления кормов так как именно их высокая себестоимость делает очень дорогой продукцию животноводства хозяйства и в конечном счете убыточной. Одной из основных причин...
38898. Освещение ЛГБТ-проблематики в современном Рунете 355 KB
  ДИПЛОМНАЯ РАБОТА на тему Освещение ЛГБТ проблематики в современном Рунете. ЛГБТ проблематика как одно из тематических направлений современных СМИ. Актуальность ЛГБТ проблематике в современном социуме 1. Правовые и профессионально-этические проблемы в освещении ЛГБТ проблематики.
38899. Специфика работы с ЛГБТ-проблематикой в рунете 334.5 KB
  Журналистика ДИПЛОМНАЯ РАБОТА на тему Специфика работы с ЛГБТпроблематикой в рунете. ЛГБТпроблематика как одно из тематических направлений современных СМИ. Обоснованность обращения к ЛГБТпроблематике в журналистском и публицистическом научном дискурсе. Правовая и профессиональноэтическая проблемы освещения ЛГБТпроблематики в СМИ.
38900. Міжпроцесна взаємодія в локальній обчислювальній мережі 364 KB
  Переваги використання локальних обчислювальної мережі. Визначення локальної обчислювальної мережі5 1. Модульна структура локальної мережі. Протокол Internet забезпечує при необхідності також фрагментацію і збір датаграм для передачі даних через мережі з малим розміром пакетів.
38901. УРОКИ-ЭКСКУРСИИ ПО МАТЕМАТИКЕ КАК СРЕДСТВО ФОРМИРОВАНИЯ ПОЗНАВАТЕЛЬНОГО ИНТЕРЕСА МЛАДШИХ ШКОЛЬНИКОВ 560 KB
  Информатика УРОКИ-ЭКСКУРСИИ ПО МАТЕМАТИКЕ КАК СРЕДСТВО ФОРМИРОВАНИЯ ПОЗНАВАТЕЛЬНОГО ИНТЕРЕСА МЛАДШИХ ШКОЛЬНИКОВ ВЫПУСКНАЯ КВАЛИФИКАЦИОННАЯ РАБОТА Студент Пахтаев Александр Остапович гр. Теоретические основы формирования познавательного интереса младших школьников 1. Особенности познавательного интереса младших школьников 10 1. Роль и значение нестандартных уроков по математике в формировании познавательного интереса младших школьников 25 1.
38902. ПОНЯТТЯ, ВИДИ І ЗНАЧЕННЯ НАСЛІДКІВ ЗЛОЧИНУ 172 KB
  Правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам
38903. Исследование законов движения тел по наклонной плоскости 346.5 KB
  Цель работы: проверка законов сохранения энергии для поступательного и вращательного движения тел по наклонной плоскости с учетом силы трения.1 Сила трения Силы трения появляются при перемещении соприкасающихся тел или их частей друг относительно друга. Трение возникающее при относительном перемещении двух соприкасающихся тел называется внешним; трение между частями одного и того же сплошного тела например жидкости или газа носит название внутреннего трения. Сила и есть сила трения покоя.
38904. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ВРЕМЕНИ И ЭНЕРГИИ УДАРА 2.35 MB
  Лаборатория Физические основы механики ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА № ФМ5 ОПРЕДЕЛЕНИЕ ВРЕМЕНИ И ЭНЕРГИИ УДАРА ТРЕБОВАНИЯ ТЕХНИКИ БЕЗОПАСНОСТИ: Перед включением электроприборов проверить целостность шнуров питания вилки и заземление. ЦЕЛЬ РАБОТЫ: изучение перераспределения энергии соударяющихся тел определение времени удара. Удар называется центральным если в момент удара центры инерции сталкивающихся тел находятся на одной прямой. Различают два предельных случая удара – абсолютно упругий и абсолютно неупругий.
38905. ИССЛЕДОВАНИЕ УПРУГОГО УДАРА 1.5 MB
  Лаборатория Физические основы механики ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА № ФМ5 А ИССЛЕДОВАНИЕ УПРУГОГО УДАРА Методическое руководство подготовлено: к. Удар называется центральным если в момент удара центры инерции сталкивающихся тел находятся на одной прямой. Различают два предельных случая удара – абсолютно упругий и абсолютно неупругий. После удара столкнувшиеся тела движутся вместе с одинаковой скоростью.