2358

Соціально-економічне життя народу та український національний рух у першій половині XIX ст

Конспект урока

История и СИД

Мета: провести підсумкове оцінювання знань, як кінцевий етап оцінювання знань з теми Соціально-економічне життя народу та український національний рух у першій половині XIX ст..

Украинкский

2013-01-06

35 KB

55 чел.

Урок №19

Тема: підсумкове оцінювання за темою Соціально-економічне життя народу та український національний рух у першій половині XIX ст..

Мета: провести підсумкове оцінювання знань, як кінцевий етап оцінювання знань з теми “Соціально-економічне життя народу та український національний рух у першій половині XIX ст.”.

Обладнання: підручник, карта, атлас, завдання для перевірки знань.

Тип уроку: контролю та перевірки знань.

Хід уроку.

  1.  Організаційний етап.

  1.  Оцінювання і перевірка знань учнів.

I варіант

Тестові завдання (6 балів):

  1.  Хто був ініціатором заснування військових поселень?:

а) Олександр I;  б) Аракчеєв;  в) Сперанський.

     2. Яка феодальна повинність в Україні була поширенішою?:

а) панщина;  б) оброк.

     3. Які нові категорії суспільства утворюються під час промислової революції?:

а) духовенство і дворянство;  б) буржуазія і наймані робітники;  в) селяни і міщани.

     4. У якому році Одеса стала вільним портом?:

а) 1818 р.;  б) 1817 р.;  в) 1816 р.

     5. У якому місті відбувався Контрактовий ярмарок?:

а) Київ;  б) Чернівці;   в) Рівне.

     6. Із кількох камер (кімнат) переважно будувалося житло XIX ст.?:

а) дві;   б) три;  в) одна.

Дати відповіді на питання (5 балів):

  1.  Поясніть, що таке панщина і оброк?

  1.  Охарактеризуйте Кирило-Мефодіївське товариство.

Дайте визначення поняттям і термінам (1 бал):

     а) промислова революція.

II варіант

Тестові завдання (6 балів):

  1.  У якій годині розпочинався влітку робочий день у селян?:

а) о 4-5 год.;  б) о 5-6 год.;  в) о 6-7 год.

     2. У якому році був убитий Устим Кармалюк?:

а) 1835 р.;   б) 1830 р.;   в) 1840 р.

     3. У якому році відбулися холерні бунти на Закарпатті?:

а) 1825 р.;   б) 1831 р.;   в) 1835 р.

     4. Коли було створено Кирило-Мефодіївське товариство?:

а) 1850 р.;   б) 1846 р.;   в) 1840 р.

     5. Скільки осіб входило до Кирило-Мефодіївського товариства?:

а) 18;   б) 9;    в) 12.

     6. Хто був основним автором програмних документів Кирило-Мефодіївського товариства?:

а) М. Костомаров;  б) Т. Шевченко;   в) П. Куліш.

Дати відповіді на питання (5 балів):

  1.  Розкажіть про промислову революцію на українських землях.

  1.  Охарактеризуйте форми і характер протесту українського населення у першій половині XIX ст.

Дайте визначення поняттям і термінам (1 бал):

а) військові поселення.

  1.  Підсумок уроку.

  1.  Домашнє завдання.

Параграф 16.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

64947. УЧЕНЫЙ ЗОЛОТОЙ ОРДЫ АЛА-ЭД-ДИН ЭННОМАН ЭЛЬХАРЕЗМИ, КАК ПРЕДСТАВИТЕЛЬ ОРДЫНСКОЙ КУЛЬТУРНОЙ ТРАДИЦИИ 46 KB
  В представлении современного образованного человека наличие какой-либо научной деятельности в степных кочевых государствах абсолютно не возможно. Известно что Алаэд Дин Энноман Эльхарезми родился в начале сентября 1259 г. Алаэд Дин Энноман вернулся в Хорезм в 701 г.
64948. «МАМАЕВА ОРДА» 139 KB
  Временная самоизоляция этой провинции происходит на фоне дальнейшего возвышения на политической авансцене золотоордынского государства небезызвестного эмира Мамая. Следует также отметить что в историографии деятельность Мамая характеризуется как правило...
64950. Ярлыки ордынских ханов русским митрополитам 71.5 KB
  Золотоордынские ханы стремясь обеспечить себе поддержку русской церкви давали русскому духовенству льготы которые были строго определены в их льготных имущественных грамотах-ярлыках. Ярлыки освобождали духовенство от поборов в пользу ханов и их ставленников.
64951. ВЕЛИКАЯ ЯСА 549 KB
  В сохранившихся фрагментах Ясы лишь одна статья рассматривающая императорский титул касается этого предмета. Однако одна важная статья относительно наследования была включена в Ясу: У умершего человека не имеющего наследника ничего не изымается в пользу хана...
64952. Поминки - «тыш» в контексте взаимоотношений Руси - России с Золотой Ордой и Крымским юртом 75 KB
  Многие историки тяготели и тяготеют к той точке зрения что изначально поминки являлись подарками позже со второй половины XVI в. слово поминки либо в сочетании с другими терминами либо без них обязательно присутствует в терминологии употреблявшейся русской стороной для обозначения выплат Крымскому ханству...
64953. Знаменный комплекс в военно-политической культуре средневековых кочевников Центральной Азии 126 KB
  Предметом исследования данной статьи является такой феномен военно-политической культуры средневековых кочевников Центральной Азии имеющий ярко выраженные корни в этнографическом субстрате как знамя или знаменный комплекс. От этого значения идет ряд производных например...
64954. Ненайденные монеты Каракорума 172.5 KB
  Распределение найденных монет собранных на любом городище по датам их выпуска и месту чекана позволяют определить с высокой степенью достоверности торговые связи с другими странами и периоды активного денежного обращения в раскапываемых городах.