2360

Розвиток українського мистецтва наприкінці XVIII – у першій половині XIX ст.

Конспект урока

История и СИД

Мета: проаналізувати стан розвитку літератури, музичного, образотворчого мистецтва, архітектури.

Украинкский

2013-01-06

37.5 KB

102 чел.

Урок №21

Тема: розвиток українського мистецтва наприкінці XVIII – у першій половині XIX ст.

Мета: проаналізувати стан розвитку літератури, музичного, образотворчого мистецтва, архітектури.

Основні терміни і поняття: культура, нова українська література, кобзарі, бандуристи, лірники, музика, театр, графіка, живопис, архітектура, містобудування.

Обладнання: підручник, карта, ілюстрації підручника, атлас.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку.

  1.  Організаційний етап.

  1.  Перевірка домашнього завдання.

  1.  Дайте визначення поняття культура.

  1.  Назвіть структуру системи освіти в Україні у першій половині XIX ст.

  1.  Проаналізуйте особливості розвитку культури у першій половині XIX ст.

  1.  Схарактеризуйте досягнення українських вчених у першій половині XIX ст.

  1.  Назвіть імена відомих українських істориків та їхній внесок у вивчення історії України.

  1.  Вивчення нового матеріалу.

  1.  Нова українська література і театр як відображення тенденцій суспільного розвитку. Т. Шевченко, І. Котляревський, Г. Квітка-Основяненко, П. Гулак-Артемовський, Є. Гребінка.

Видатні літературні діячі першої половини XIX ст.:

  •  Іван Котляревський – Енеїда, Наталка Полтавка, Москаль-чарівник;

  •  Тарас Шевченко – Кобзар;

  •  Григорій Квітка-Основяненко – Пан Халявський”, “Дворянські вибори”, “Сватання на Гончарівці”;

  •  Петро Гулак-Артемовський та Євген Гребінка – “Вовк і Огонь” – байкарі.

Театр:

  •  домашній театр;

  •  професійні театри (1819 р. театр у Полтаві);

  •  аматорські трупи створені із кріпаків;

  •  найвідомішим театральним актором був – М. Щепкін.

  1.  Музика, образотворче мистецтво та архітектура в пошуках українського мистецького стилю.

Музика:

а) виконавці:

  •  Остап Вересай (1803-1890);

  •  Федір Гриценко (Холодний) (1814-1892);

  •  Андрій Шут (?-1873);

б) композитори:

  •  Й. Витвицький – музичний твір Україна (1836);

  •  А. Єдлічка;

  •  І. Вітковський;

  •  М. Вербицький.

Образотворче мистецтво:

  •  Т. Шевченко;

  •  А. Мокрицький;

  •  І. Сошенко;

  •  В. Тропінін.

Архітектура:

  •  А. Меленський – театр у Києві;

  •  Тома де Томон – театр в Одесі;

  •  В. Беретті – університет та інститут шляхетних дівчат у Києві;

  •  Є. Васильєв та О. Тон – дзвіниця Успенського собору в Харкові;

  •  А. Захаров – Преображенський собор у Катеринославі;

  •  Ч. Камерон – палац Розумовського в Батурині;

  •  П. Дубровський – палац Галагана в Сокиринцях.

  1.  Закріплення нових знань і вмінь учнів.

  1.  Назвіть основних літературних діячів України першої половини XIX ст. та їх твори.

  1.  Назвіть найвідоміших музичних діячів України першої половини XIX ст.

  1.  Назвіть найвідоміших художників першої половини XIX ст.

  1.  Назвіть відомих архітекторів першої половини XIX ст. в Україні та їх твори.

  1.  Підсумок уроку.

  1.  Домашнє завдання.

Параграф 16, пункт 4.

Параграф 17.

Реферат на тему: Розвиток української літератури у першій половині XIX ст.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

67027. Літературний вечір «Украдене щастя» (інсценізація однойменної драми Івана Франка) 64 KB
  Мета: розкрити глибину філософського змісту драми Івана Франка «Украдене щастя»; розвивати вміння аналізувати художній твір, творчі здібності учнів, навички акторської майстерності; виховувати любов до українського слова, традицій рідного краю.
67028. ТРАНСФОРМАЦИЯ КОРПОРАТИВНОЙ КУЛЬТУРЫ ДЛЯ ДОСТИЖЕНИЯ СТРАТЕГИЧЕСКИХ ЦЕЛЕЙ 645.5 KB
  Корпоративная культура может играть решающую роль в мобилизации всех ресурсов организации на достижение целей, но также может стать тормозом ее дальнейшего развития, поэтому особую актуальность в настоящее время приобрел вопрос возможности воздействия на процессы формирования, поддержания или изменения корпоративной культуры...
67029. Шкільний проект духовно – морального виховання 256.5 KB
  Вічним джерелом цієї проблеми є нестримне прагнення кожної людини визначитись з основами своєї діяльностіпоказати те чому завдячує людинароблячи той чи інший крок у своєму житті. Невідємною ланкою духовності людини є її культура. Поняття культура нерозривно повязане з усіма видами діяльності людини: політичнимекономічним правовим релігійним етичним художнім тощо.
67030. Путь к гармонии 100 KB
  Оборудование: мини-проекты толковый словарь правила Шаги к успеху и гармонии эмоциональный термометр индикаторы настроения ступенчатая шкала Этапы пути к гармонии. А чтобы достигнуть всего этого человек прежде всего должен находиться в гармонии с самим собой.
67031. Не руйнуй гармонії земної 107.5 KB
  Глобальною проблемою стали кислотні дощі, які гублять рослинність, знищують життя в прісних водах, це і негативні наслідки науково-технічної революції, неконтрольоване зростання населення Землі, кількість якого вже перевищила критичну межу, дедалі більше забруднення атмосфери, гідросфери.
67032. Що таке гендерна рівність? Всі ми – різні, але всі ми – однакові 4.19 MB
  Мета: ознайомити дітей з поняттями “гендер”, “гендерна рівність” та основами гендерно-правового законодавства України. Формувати в учнів інтерес до навчання з даної теми. Розвивати мислення, пам’ять, увагу та активізувати словниковий запас. Виховувати людяність, гуманність та толерантне ставлення один до одного, бажання приносити користь у суспільстві.
67033. Я люблю географію 100.5 KB
  Організаційний момент Сьогодні між командами змагання Нехай образ не буде серед вас Бо переможцем або переможеним Сьогодні може бути хтось із вас. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал а за музичний конкурс 2 бали. 1 раунд Географічний лікбез командам прпонується однакове завдання: необхідно на слух правильно написати географічну...
67034. Географічна гра «Щасливий випадок» 69 KB
  Мета гри – дає можливість перевірити рівень засвоєних знань,виявити вміння застосовувати набуті знання, розвивати інтерес і пізнавальну діяльність учнів,сприяє розвитку навичок спілкування між підлітками. В грі приймають участь 2 команди по 5-6 учнів в кожній.
67035. Прямоугольный, остроугольный и тупоугольный треугольники 126 KB
  Цели урока: Обучающие: формировать понятие о прямоугольном, остроугольном, тупоугольном треугольниках; учить анализировать объекты; Развивающие: развивать речь, память, воображение, творческое мышление; Воспитывающие: учить выполнять работу аккуратно, уважать мнение других, жить в коллективе.