2371

Суспільно-політичні течії в Україні другої половини XIX ст.

Конспект урока

История и СИД

Мета: дослідити причини виникнення та суть діяльності хлопоманів, народовців, на українських землях у другій половині XIX ст.

Украинкский

2013-01-06

37.5 KB

58 чел.

Урок №31

Тема: суспільно-політичні течії в Україні другої половини XIX ст.

Мета: дослідити причини виникнення та суть діяльності хлопоманів, народовців, на українських землях у другій половині XIX ст.

Основні терміни і поняття: хлопомани, народовці.

Обладнання: підручник, карта, атлас.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку.

  1.  Організаційний етап.

  1.  Перевірка домашнього завдання.

  1.  Що таке соціалізм?

  1.  Хто в Україні був прихильником соціалізму?

  1.  Що таке лібералізм?

  1.  Що таке консерватизм?

  1.  Хто в Україні був прихильником консерватизму?

  1.  Вивчення нового матеріалу.

  1.  Хлопомани.

   Хлопоманствонародницько-культурна течія української інтелігенції в Правобережній Україні в 50-60-х роках XIX ст., яка прагнула зближення з народом.

    Хлопомани - польський термін для означення селянства.

Засновники руху:

  •  В. Антонович;

  •  Т. Рильський;

  •  Б. Познанський;

  •  К. Михальчук;

  •  П. Житецький;

  •  П. Чубинський.

Мета діяльності:

  •  просвіта народу.

Заходи хлопоманів:

  •  допомагали засновувати недільні школи;

  •  ходіння в народ під час літніх канікул;

  •  друкувалися в журналі Основа.

  1.  Народовці.

    Народовцісуспільно-політична течія серед молодої західноукраїнської інтелігенції, що виникла у 60-х роках XIX ст. у Галичині.

    У 60-70-х роках XIX ст. займалися культурницькою роботою.

Видавали журнали:

  •  Вечерниці (1862-1863 рр.);

  •  Мета (1863-1864 рр.);

  •  Нива (1865 р.);

  •  Русалка (1866 р.).

Ідеологи народовців:

  •  В. Барвінський;

  •  В. Навроцький;

  •  О. Огоновський;

  •  Ю. Романчук;

  •  А. Вахнянин.

Засновували культурно-освітні товариства:

  •  Руська Бесіда (1861 р.);

  •  Просвіта (1868 р.).

   У 80-90-х роках XIX ст. займалися політичною діяльністю.

    У 1890 р. між народовцями, польськими представниками та австрійською владою було укладено угоду, що отримала назву Нової ери.

  1.  Закріплення нових знань і вмінь учнів.

  1.  Хто такі хлопомани?

  1.  Хто очолював рух хлопоманів?

  1.  Хто такі народовці?

  1.  Хто був ідеологом народовського руху?

  1.  Підсумок уроку.

VI. Домашнє завдання.

Параграф 26, пункт 2.

Параграф 27, пункт 3.

Реферат на тему: Політична діяльність народовців у 80-90-х роках XIX ст. в Західній Україні.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

78588. Осінь. Рослини восени. Як тварини готуються до зими 72.5 KB
  Обладнання: таблиці ілюстрації осінь у парку у лісі на городі осінні листочки костюми Осені білочки їжачка корони місяців овочі та фрукти – дари осені малюнки дітей. Під слова вчителя виходить дівчина Осінь розтрушує листочки Осінь хазяйнує скрізь куди не поглянь.
78589. Тварини взимку. Як зимують птахи? 121 KB
  Мета: формувати уявлення про світ птахів; вчити дітей здійснювати проектну діяльність на основі колективно вироблених завдань; розвивати творчий підхід до розв’язання поставленої проблеми усне мовлення громадську та соціальну компетентності; виховувати любов до птахів прагнення не тільки спостерігати...
78590. ВОДОЁМЫ. РОДНИК 55 KB
  Формировать первичные знания, развивать стремление больше знать; ознакомив с литературой, вызвать желание больше читать, Заранее планируя свой выбор; учить умение высказывать свою точку зрения, опираясь на знания и опыт; воспитывать бережное отношение к водоемам, экономное использование пресной воды.
78591. Рідний край, де ми живемо, Україною зовемо 78 KB
  Обладнання: карта України державні символи України картки для роботи в парах зошит Я і Україна кросворд ілюстрації з краєвидами Києва різнокольорові паперові квітки недомальовані смайлики. Люби шануй оберігай Усе що зветься Україна.
78592. Зовнішня будова рослин. Рослини - живі організми. Рослини - джерело поживних речовин і кисню на Землі 97.5 KB
  Поглибити поняття органів рослин; сформувати уявлення про значення кожного органу (кореня, стебла, листків, квіток, плодів з насінням) для рослини, про особливості живлення і дихання рослин; уміння розрізняти органи рослин, називати їх; розвиток пізнавальних інтересів учнів...
78593. Кругообіг води в природі. Вода має бути чистою 155 KB
  Продовжити формувати поняття вода уявлення про умови перетворення води з одного стану в інший про кругообіг води в природі про необхідність бережного використання її. Обладнання: склянки з водою кусочки льоду скляна пляшка з замороженою водою; таблиця Кругообіг води в природі...
78594. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ПО ТЕМІ «ТВАРИНИ» 44 KB
  Мета: Узагальнити і систематизувати знання учнів про найбільші групи тварин, розвивати вміння порівнювати варини,класифікувати їх за суттєвими ознаками, встановлювати взаємозв’язки з неживою природою; розвивати спостережливість,вміння аналізувати, робити висновки; виховувати шанобливе ставлення до тварин.
78595. Значення ґрунту в природі і для людей. Охорона ґрунту 3.69 MB
  Мета: формувати уявлення про значення ґрунтів в природі та значення його для людей про шляхи забруднення і руйнування ґрунту про охорону і збереження ґрунту розвивати логічне мислення виховувати бережливе ставлення до природних багатств.
78596. Формы финансовой поддержки малых предприятий 30 KB
  Государственная поддержка малого предпринимательства реализуется по следующим направлениям: формирование инфраструктуры поддержки и развития малого предпринимательства; создание льготных условий использования государственных финансовых материальнотехнических и информационных ресурсов научнотехнических разработок и технологий; учреждение порядка регистрации субъектов малого предпринимательства лицензирования их деятельности сертификации их продукции предоставления статистической и бухгалтерской отчетности; поддержка...