2377

Діяльність галицьких народовців у другій половині 70-90-х роках XIX ст.

Конспект урока

История и СИД

Мета: проаналізувати діяльність народовців у Галичині, Буковині, Закарпатті у 70-90-х роках XIX ст., визначити основні напрямки роботи Наукового товариства імені Т. Шевченка.

Украинкский

2013-01-06

36.5 KB

239 чел.

Урок №37

Тема: діяльність галицьких народовців у другій половині 70-90-х роках XIX ст.

Мета: проаналізувати діяльність народовців у Галичині, Буковині, Закарпатті у 70-90-х роках XIX ст., визначити основні напрямки роботи Наукового товариства імені Т. Шевченка.

Основні терміни і поняття: народовці, Наукове товариство імені Т. Шевченка, періодичні видання народовців.

Обладнання: підручник, карта, атлас.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку.

  1.  Організаційний етап.

  1.  Перевірка домашнього завдання.

  1.  Коли відбулося відродження громадівського руху?

  1.  Що ви знаєте про Південно-Західний відділ Російського географічного товариства?

  1.  Що таке Київський телеграф?

  1.  Що ви знаєте про Емський указ?

  1.  Хто такі народники?

  1.  Що таке ходіння в народ?

  1.  Вивчення нового матеріалу.

  1.  Діяльність галицьких народовців у другій половині 70-90-х роках XIX ст.

а) діяльність наукового товариства імені Т. Г. Шевченка.

1873 р. – створення у Львові Літературного товариства імені Т. Шевченка.

Засновники:

  •  О. Кониський;

  •  М. Драгоманов;

  •  Д. Пильчиков.

1892 р.Товариство було реорганізоване у Наукове товариство імені Т. Г. Шевченка (НТШ).

Завдання:

  •  плекати та розвивати науку в українсько-руській мові, зберігати та збирати всякі пам’ятки старинності і предмети наукові України-Руси”.

НТШ складалося з 3-ох секцій:

  •  історико-філософська;

  •  філологічна;

  •  математично-природознавчо-лікарська.

Друкований орган НТШ:

  •  Записки НТШ.

    Найбільшого свого розвитку товариство досягло за час головування М. С. Грушевського.

б) періодичні видання народовців.

Періодичні видання:

  •  газета Батьківщина (1879-1896 рр.) – Львів;

  •  газета Діло (1880-1939 рр.) – Львів;

  •  журнал Зоря (1880-1897 рр.) – Львів.

в) Народна рада.

    1885 р. народовці створили свій керівний орган – Народну раду. Очолив її вчитель гімназії Юліан Романчук (1842-1932). Восени 1885 р. Рада видала першу відозву до українців Галичини і свій статут.

       У статуті Народної ради проголошувалася мета організації народовців – розвиток українського народу, захист його прав і поширення українських інтересів у всіх політичних, культурних, суспільних й економічних відносинах. Фактично Народна рада ставила перед собою завдання продовжити справу Головної руської ради 1848 р. Вона стала прообразом політичної партії.

2. Розгортання руху народовців на Буковині та в Закарпатті.

1869 р. – товариство Руська бесіда – Чернівці.

1870 р.товариство “Руська рада” – Чернівці.

1885 р.Руська бесіда почала видавати народною мовою часопис Буковина.

IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання.

Параграф 27, пункт 4.

Параграф 29, пункти 1-2, 5.

Реферат на тему: Розгортання руху народовців у Буковині та Закарпатті в другій половині XIX ст.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83268. Як людина сприймає повідомлення. Інформація та повідомлення. Отримання людиною повідомлення 413.5 KB
  Мета уроку: формувати початкові уявлення про види повідомлень за способом її сприйняття; розвивати кругозір дітей, увагу, зорову пам’ять, логічне та операційне мислення; удосконалювати навички роботи на клавіатурі та з мишею; виховувати естетичний смак, любов до природи, бережливе ставлення до свого здоров’я.
83269. П’єса-казка Нелі Шейко-Медведєвої «Лисиця, що впала з неба» 39 KB
  Поглибити розуміння побудови тексту пєси; вчити знаходити за допомогою вибіркового читання уривки слова які характеризують дійових осіб вчити розрізняти характеристики дійових осіб за їхніми висловами вчинками; розвивати творчі здібності дітей дослідницькі якості; виховувати правдивість почуття...
83270. Розмноження рослин. Поширення плодів та насіння в природі 398.5 KB
  Поширення плодів та насіння в природі. Поглибити знання школярів про будову рослин; формувати в учнів уявлення про розмноження рослин плоди і насіння пристосування рослин до поширення плодів у природі; формувати уміння аналізувати порівнювати встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між явищами...
83271. Розв’язування прикладів і задач, що містять множення числа 7. Рівняння на знаходження невідомого від’ємника 69 KB
  Мета: вправляти у розвязання задач та прикладів що містять множення числа 7 вивчені випадки арифметичних дій; закріпити вміння розвязувати рівняння на знаходження невідомого відємника; розвивати вміння що потребують нестандартного мислення винахідливості; формувати абстрактне мислення...
83272. Водойми України 395.5 KB
  Що ми називаємо водоймами це місця у природі з водою: річки озера джерела моря океани. Природа створила джерела озера річки моря океани. Тому під час танення снігу дощу частина води стікає в річки а решта проникає в землю і пісок до глини яка майже не пропускає воду.
83273. Велика буква у власних іменниках 182 KB
  На яку букву Ви не змогли дібрати слова Чому Складіть з поданих літер слово. Орфографічна хвилинка Учні відгадують загадки і записують словавідгадки. Якою частиною мови є ці слова На яке питання відповідають що означають Перевірте написання цих іменників за орфографічним словником.
83274. Створення навчальної ситуації. Актуалізація опорних знань 123.5 KB
  Діти, сьогодні до нас на урок прийшли гості. Привітайтеся з ними. Сьогодні у вас перший відкритий урок. Продемонструйте свій настрій. Я сподіваюся, що настрій у вас поліпшиться упродовж уроку. Цікаво вам дізнатись, що сьогодні може статись? Тож всідайтеся зручніше, починаємо скоріше!
83275. Текст – розповідь. Екскурсія в село Шевченкове 117 KB
  Обладнання: матеріал для кросворду мультимедійна презентація Екскурсія в село Шевченкове Хід уроку Організація класу Мотивація навчальної діяльності Хвилинка поезії Учні читають акровірш Ти мусиш нам співця назвати Адже умів лиш він один Рабів німих так захищати.
83276. Елементи графічної грамоти. Види ліній. Виготовлення об’ємних фігур з паперу і картону. Об’ємний виріб «Ялинка-складанка» 32.5 KB
  Мета уроку: ознайомити учнів з елементами графічної грамоти – видами ліній, навчити читати креслення, вчити використовувати дані знання на практиці, виготовляючи ялинку-складанку; розвивати просторову уяву, конструктивне мислення; виховувати працелюбність, інтерес до праці, естетичний смак...