2379

Освіта України другої половини XIX ст.

Конспект урока

История и СИД

Мета: виявити загальні закономірності та особливості розвитку культури в Україні в другій половині XIX ст., проаналізувати стан розвитку освіти.

Украинкский

2013-01-06

34 KB

128 чел.

Урок №40

Тема: освіта України другої половини XIX ст.

Мета: виявити загальні закономірності та особливості розвитку культури в Україні в другій половині XIX ст.; проаналізувати стан розвитку освіти.

Основні терміни і поняття: культура, інтелігенція, освіта, національна ідея.

Обладнання: підручник, карта, атлас.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку.

  1.  Організаційний етап.

  1.  Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.

  1.  Поясніть поняття культура.

  1.  Пригадайте основні досягнення і проблеми в розвитку культури України першої половини XIX ст.

  1.  Назвіть прізвища визначних діячів та їхній внесок у розвиток української культури першої половини XIX ст.

  1.  Вивчення нового матеріалу.

  1.  Особливості розвитку культури.

  1.  Освіта.

Заборона навчання українською мовою:

  •  Валуєвський циркуляр 1863 р.;

  •  Емський указ 1876 р.

Початкова освіта

  1897 р. – 17 тис. початкових шкіл.

  1897 р. – 15-27,9 % - писемне населення по Україні.

  Предмети початкових шкіл – Закон Божий, читання, письмо, чотири арифметичні дії.

Середня освіта

Наддніпрянська Україна:

  •  класичні гімназії (8 років);

  •  реальні училища (6 років);

   Кінець XIX ст. – 129 гімназій.

   Галичина – 6 українських і 29 польських гімназій.

   Буковина – 2 німецько-угорські.

    Закарпаття – 3 німецько-угорські.

  1.  Недільні школи в Наддніпрянській Україні.

    1859 р. – перша недільна школа у Києві на Подолі.

    1860 р. – недільних шкіл вже було 68.

    1896 р. – в недільних школах навчалося 3434 слухачі, у тому числі 2045 жінок.

4. Вищі навчальні заклади.

   1884 р. – прийнято новий університетський статут.

    1894 р. – відкриття кафедри історії України у Львівському університеті.

  1.  Закріплення нових знань учнів.

  1.  Назвіть особливості розвитку культури другої половини XIX ст.

  1.  Визначте місце недільних шкіл у системі освіти.

  1.  Покажіть на карті міста, у яких було відкрито вищі навчальні заклади другої половини XIX ст.

V. Підсумок уроку.

VI. Домашнє завдання.

Параграф 31, пункти 1-6.

Реферати на теми:

  •  Недільні школи в Наддніпрянській Україні;

  •  Чернівецький національний університет: коротка історія.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

23415. Дослідження роботи дешифратора (демультиплексора) 271 KB
  Мета роботи: Ознайомитися з роботою дешифратора демультиплексора у різних режимах роботи. Практично перевірити таблиці істиності дешифратора демультиплексора. Зібрати схему для дослідження дешифратора 3х8 в основному режимі за рис.
23416. Дослідження роботи мультиплексора 314.5 KB
  Мета роботи: Ознайомитися з роботою мультиплексора у різних режимах роботи. Практично перевірити таблиці істиності мультиплексора. Зібрати схему для дослідження мультиплексора за рис.
23417. Дослідження роботи суматора 375 KB
  Мета роботи: Ознайомитися з роботою суматора у різних режимах роботи. Практично перевірити таблиці відповідності суматора. Зібрати схему для дослідження 4розрядного суматора за рис.
23418. Исследование работы оперативного запоминающего устройства (ОЗУ) 948 KB
  Матрица состоит из 16 ячеек памяти mem_i. Схема элемента матрицы одной ячейки памяти приведена на рис. Каждая ячейка памяти адресуется по входам XY путём выбора дешифраторами адресных линий по строкам Ах0Ах3 и по столбцам Ау0Ау3. При этом в выбранной ячейке памяти срабатывает двухвходовой элемент И U1 рис.
23419. Дослідження роботи логічних елементів «НІ», «І», «І-НІ», «АБО», «АБО-НІ» 474 KB
  В цій схемі два двопозиційні перемикачі А і В подають на входи логічної схеми І рівні 0 контакт перемикача в нижньому положенні або 1 контакт перемикача у верхньому положенні. Подайте на входи схеми всі можливі комбінації рівнів сигналів А і В і для кожної комбінації зафіксуйте рівень вихідного сигналу Y. Заповніть таблицю істинності логічної схеми І 7408. Подайте на входи схеми всі можливі комбінації рівнів вхідних сигналів і спостерігаючи рівні сигналів на входах і виході за допомогою логічних пробників заповніть таблицю істинності...
23420. Дослідження роботи тригерів 74.5 KB
  Зберіть схему рис. Увімкніть схему. Послідовно подайте на схему наступні сигнали: S=0 R=1; S=0 R=0; S=1 R=0; S=0 R=0. Зберіть схему рис.
23421. Дослідження роботи лічильників 107.5 KB
  Дослідження лічильника що підсумовує. Подаючи на вхід схеми тактові імпульси за допомогою ключа С і спостерігаючи стан виходів лічильника за допомогою індикаторів складіть часові діаграми роботи лічильника що підсумовує. б Визначте коефіцієнт перерахунку лічильника. Зверніть увагу на числа сформовані станами інверсних виходів лічильника.
23422. Дослідження роботи регістрів 172 KB
  Завантаження інформації в регістр провадиться синхронно з позитивним перепадом тактового імпульсу якщо на входах М N є напруги низького рівня логічного 0. Якщо на одному із цих входів напруга високого рівня після приходу позитивного тактового перепаду в регістрі повинні залишитися попередні дані. Якщо на входи G2 G1 подано напругу активного низького рівня дані що утримуються в регістрі відображаються на виходах 1Q.4Q присутність хоча б однієї напруги високого рівня на входах дозволу G2 і G1 викликає Z стан розмикання для вихідних...
23423. Виртуальная компания – реальность XXI века 120.12 KB
  Для участников виртуальной организации присущи не только определенные роли но и статусы. Статус гарантирует предоставление возможности по доступу к контенту различный уровень анонимности конформность поведения определенных участников виртуальной компании групповую идентичность. Принципы формирования виртуальных компаний[1] Управление виртуальной компанией базируется на представлениях инициаторов проекта работодателей разработчиков. Архитектура сети выбирается с учетом максимальной эффективности деятельности виртуальной компании в...