2472

Правопис прислівників. – Н і нн у прислівниках

Конспект урока

Иностранные языки, филология и лингвистика

Мета: ознайомити учнів з правилами написання прислівників на - е, -о, пояснити причини написання -н та –нн прислівниках, формувати уміння, знаходити орфограми одна і дві букви н у прислівниках, правильно писати слова з виучуваною орфограмою, на основі попередньо засвоєних знань з теми Прислівник як частина мови.

Украинкский

2013-01-06

15.86 KB

119 чел.

План-конспект уроку з української мови у 6 класі                  

Виконала:

Смілик Наталія В.                                                    

Студентка 305 УР групи

Тема.  Правопис прислівників. – Н і нн у прислівниках.

Мета: ознайомити учнів з правилами написання прислівників на  - е, -о, пояснити причини написання -н та –нн прислівниках, формувати уміння, знаходити орфограми «одна і дві букви н у прислівниках», правильно писати слова з виучуваною орфограмою, на основі попередньо засвоєних знань з теми «Прислівник як частина мови».

Учні повинні знати, що:

  1.  Прислівник – це самостійна, незмінювана частина мови, яка виражає ознаку дії або ознаку іншої ознаки, відповідає на запитання Де? Коли? Куди? Звідки? З якого часу? До якого часу? та ін., в реченні найчастіше виступає обставиною та сполучається з дієсловом, дієприслівником, дієприкметником, прикметником, прислівником, іменником.
  2.  Прислівники бувають означальні та обставинні.
  3.  Прислівники на –о, -е, можуть мати ступені порівняння: вищий та найвищий. Вищий ступінь має дві форми: просту (твориться за допомогою додавання до прислівника суфікса –ш, іш) й складену (твориться шляхом додавання до простої форми вищого ступеня слів більш, менш, ще, значно, багато, куди,трохи). Найвищий суфікс твориться додаванням до простої форми префіксів най-,  якнай-, щонай-. Деякі прислівники утворюють ступені порівняння з іншим коренем.
  4.  Способи творення прислівників: префіксальний: темно – затемно, чому – причому; суфіксальний: чисто – чистісінько, коли – колись; префіксально-суфіксальний: наше – по-нашому, Київ – по-київськи, верх – зверху; перехід інших частин мови у прислівник: жаль (іменник - прислівник); складання слів, злиття основ: ледве-левде, права рука  - праворуч.
  5.  У прислівниках пишеться стільки літер –н, скільки й у прикметнику чи дієприкметнику, від якого він утворений. –нн- пишеться також у прислівниках: зрання, спросоння, попідтинню, попідвіконню, навмання.

Учні повинні вміти:

  1.  Вирізняти прислівники серед інших частин мови.
  2.  Правильно утворювати ступені порівняння.
  3.  Правильно вживати –н, -нн у прислівниках на –е, -о, утворених від прикметників та дієприкметників.
  4.  Правильно вживати прислівники у мовленні.

Хід уроку

Завдання 1. Від поданих слів утворіть прислівники. З’ясуйте від яких частин мови ви утворили прислівники. Чи залежить написання однієї чи двох –н від твірного слова.

Зоряний, зосереджений, змістовний, серйозний, несказанний, туманний, стриманий, невгамовний, законний, останній, страшенний, шалений, даремний, притаманний.

Прогнозоване виконання

Зоряно, зосереджено, змістовно, серйозно, несказанно, туманно, стримано, невгамовно, законно, востаннє, страшенно, шалено, даремно, притаманно.

Завдання 2. Виконання вправи з підручника.

Завдання 3. Замініть подані словосполучення прислівниками, складіть з двома речення. Поясніть написання –н, -нн у прислівниках.

Жити без турбот; не говорити без ладу; працювати із захопленням; говорити безперервно; слухати уважно; грати з натхненням; вчитися з ретельністю; сперечатися з впевненістю.

Прогнозоване виконання

Жити безтурботно; не говорити безладно; працювати захоплено; говорити безперервно; слухати уважно; грати натхненно; вчитися ретельно; сперечатися впевнено.

Завдання 4. Спишіть прислівники вставляючи пропущену одну чи дві –н (самостійно).

Відда..о,  безіме..о, відмі..о, зра..я, відповідаль..о, безстраш..о, навма..я, безви..о, стривоже..о, натхне..о, безумов..о, засмуче..о, спросо..я, негада..о, попідвіко..ю, попідти..ю, організова..о, незбагне..о.

Прогнозоване виконання

Віддано, безіменно, відмінно, зрання, відповідально, безстрашно, навмання, безвинно, стривожено, натхненно, безумовно, засмучено, спросоння, негадано, попідвіконню, попідтинню, організовано, незбагненно.

Домашнє завдання. Складіть невеличке висловлювання на тему: «Дбаймо про красу рідної мови», використовуючи такі словосполучення з прислівниками: недостатньо володіти, неправильно вимовляти, говорити по-українськи, постійно поповнювати, доречно висловлюватись.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

72058. Тактика ведення лактації при інтраамніальному інфікуванні 168 KB
  Мета та завдання дослідження. Метою дослідження було розробка тактики ведення лактації у жінок з різними формами і термінами перенесеної вірусної інфекції на основі вивчення в них медико-соціальних, мікробіологічних, біохімічних і функціональних особливостей...
72059. Методика навчання інформаційних технологій у позашкільних навчальних закладах 254.5 KB
  Вивчення наукових і методичних джерел засвідчило наявність широкого спектру досліджень з різних напрямів розвитку і застосування інформаційних технологій. Зокрема педагогічному потенціалу психологопедагогічним аспектам інформаційних...
72060. Роль блокування ренін-ангіотензин-альдостеронової системи в попередженні ремоделювання лівого шлуночка у хворих, що перенесли інфаркт міокарда з патологічним зубцем Q 446.5 KB
  В країнах що розвиваються у хворих які перенесли інфаркт міокарда ІМ з патологічним зубцем Q зміни структури і функції лівого шлуночка ЛШ серця що позначаються терміном постінфарктне ремоделювання ЛШ складають основу розвитку хронічної серцевої недостатності ХСН...
72061. ЛІНГВОКУЛЬТУРНИЙ КОНЦЕПТ MINNE/КОХАННЯ В НІМЕЦЬКІЙ ПОЕЗІЇ МІНЕЗАНГУ XII–XIV СТОЛІТЬ: СТРУКТУРНИЙ ТА СЕМАНТИЧНИЙ АСПЕКТИ 258 KB
  Сучасним є також залучення лінгвокультурологічного підходу до встановлення вербальних репрезентантів лінгвокультурного концепту minne кохання. Це дає можливість дослідити національно-культурну специфіку фрагмента концептуальної картини світу людини доби Середньовіччя установити...
72062. ЗМІСТ І ФОРМА ПРАВОЧИНУ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ 160.5 KB
  Зміст і форма правочинів межує з численними аспектами які теж мають суттєве значення для правочинів: воля й волевиявлення субєктний склад правочину його мета та ін. Усі вони становлять собою суцільну єдність необхідну й достатню для її кваліфікації як правочину.
72063. ПРОГНОЗУВАННЯ ЗАЛИШКОВОЇ МІЦНОСТІ ТА ДОВГОВІЧНОСТІ ДІЛЯНОК НАФТОГАЗОПРОВОДІВ З ДЕФЕКТАМИ ЗА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ УМОВ 13.42 MB
  Мета і задачі дослідження – розробка наукових основ визначення напруженого стану і прогнозування залишкової міцності та довговічності труб і зварних з’єднань з тріщиноподібними дефектами на базі розвитку існуючих і створення нових методів оцінки їх роботоздатності.
72064. РОЗВИТОК ЦІНОУТВОРЕННЯ НА ЗАСАДАХ МАРКЕТИНГОВИХ СТРАТЕГІЙ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ 277.5 KB
  Однією із причин цього є те що планування діяльності підприємств і розрахунок їхніх основних показників особливо ціни продукції не здійснюються з позицій споживача попиту. Вважалося що в плановій економіці проблем обґрунтування попиту і збуту виготовленої продукції не існує хоча...
72065. ЛІНГВОКОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТ УКРАЇНСЬКОГО МОВОЗНАВЧОГО ДИСКУРСУ 200 KB
  Мета дисертаційного дослідження – виявити й описати комунікативні й лінгвальні особливості сучасного українського мовознавчого дискурсу, окресливши ідіостильову специфіку наукового текстотворення. Лінгвістичний вимір дослідження передбачає аналіз мовностилістичних засобів творення мовознавчого...
72066. ЯВИЩА ГЕНЕРАЦІЇ І ПЕРЕНОСУ В НЕІДЕАЛЬНИХ ГЕТЕРОСТРУКТУРАХ І СТВОРЕННЯ НА ЇХ ОСНОВІ СЕНСОРІВ ЗОБРАЖЕНЬ НОВОГО ТИПУ 5.1 MB
  Застосування напівпровідникових елементів для створення різного роду датчиків електромагнітного випромінювання у тому числі сенсорів оптичного ультрафіолетового й рентгенівського зображення а також пристроїв для прямого перетворення сонячної енергії в електричну є однієї з найбільш перспективних областей...