2495

Перевірка вмінь запису чисел римською системою числення.

Конспект урока

Математика и математический анализ

Сформувати практичні навички в учнів про запис чисел римською системою числення. Розвивати увагу; розвивати процес зорового сприймання чіткості.

Украинкский

2013-01-06

32.5 KB

8 чел.

Тема. Перевірка вмінь запису чисел римською системою числення. Практична робота №6 «Римська система числення».

Мета:

Навчальна: сформувати практичні навички в учнів про запис чисел римською системою числення.

Розвивальна: розвивати увагу; розвивати процес зорового сприймання чіткості.

Виховна: виховувати дбайливе ставлення до клавіатури.

Обладнання: комп’ютер, робочий зошит.

Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Скарбниця знань».

Хід уроку

І. Організаційна частина (2 хв.)

II. Розминка (8 хв).

Послухайте інформацію і дайте відповіді на запитання.

— Скільки ніжок достатньо стільцю, щоб він не хитався? (3)

— Скільки тижнів у місяці? (4)

— Скільки козенят хотів з’їсти вовк? (7)

— Скільки ніжок у трьох учнівських стільців? (12)

Запишіть результат за допомогою римської системи числення (ІІІ, IV, VII, XII)

ІІ. Перевірка домашнього завдання (4 хв).

ІІІ. Гра «Найди зайве число» (10 хв).

Доповнити кожне із чисел, щоб у сумі було 100.Записати результат за допомогою римської системи числення.

 LXXV(75)+XXV(25)=C(100)

 XXII(22)+LXXVIII(78)=C(100)

XXXVI(36)+LXIV(64)=C(100)

XCI (91)+IX(9)=C(100)

  1.  Фізкультхвилинка (1 хв).

Світить сонце золоте,

Відвести корпус трохи назад, енергійно помахати на себе руками.

Квітка поміж трав росте.

Встати навшпиньки, потягнутись усім тілом угору з піднятими руками.

Бджілка весело кружляє,

Руками «затріпотіти», немов крильцями, і обернутись навколо себе на напівзігнутих ніжках.

З квіточки пилок збирає.

Скласти руки «ковшиком» і нахилитись уперед.

Бджілко, бджілко, постривай!

Підскакуючи на місці, помахати руками.

Меду нам смачного дай!

Обхопити себе руками за плечі й похитатися зі сторони в сторону.

  1.  Пояснення домашнього завдання (1 хв).
  2.  Робота з комп’ютерною програмою. Зупинка «Увага», вправа «Малюнок за зразком 1» (15 хв).
  3.  Релаксація (1 хв).
  4.  Підсумок уроку (3 хв).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

23419. Дослідження роботи логічних елементів «НІ», «І», «І-НІ», «АБО», «АБО-НІ» 474 KB
  В цій схемі два двопозиційні перемикачі А і В подають на входи логічної схеми І рівні 0 контакт перемикача в нижньому положенні або 1 контакт перемикача у верхньому положенні. Подайте на входи схеми всі можливі комбінації рівнів сигналів А і В і для кожної комбінації зафіксуйте рівень вихідного сигналу Y. Заповніть таблицю істинності логічної схеми І 7408. Подайте на входи схеми всі можливі комбінації рівнів вхідних сигналів і спостерігаючи рівні сигналів на входах і виході за допомогою логічних пробників заповніть таблицю істинності...
23420. Дослідження роботи тригерів 74.5 KB
  Зберіть схему рис. Увімкніть схему. Послідовно подайте на схему наступні сигнали: S=0 R=1; S=0 R=0; S=1 R=0; S=0 R=0. Зберіть схему рис.
23421. Дослідження роботи лічильників 107.5 KB
  Дослідження лічильника що підсумовує. Подаючи на вхід схеми тактові імпульси за допомогою ключа С і спостерігаючи стан виходів лічильника за допомогою індикаторів складіть часові діаграми роботи лічильника що підсумовує. б Визначте коефіцієнт перерахунку лічильника. Зверніть увагу на числа сформовані станами інверсних виходів лічильника.
23422. Дослідження роботи регістрів 172 KB
  Завантаження інформації в регістр провадиться синхронно з позитивним перепадом тактового імпульсу якщо на входах М N є напруги низького рівня логічного 0. Якщо на одному із цих входів напруга високого рівня після приходу позитивного тактового перепаду в регістрі повинні залишитися попередні дані. Якщо на входи G2 G1 подано напругу активного низького рівня дані що утримуються в регістрі відображаються на виходах 1Q.4Q присутність хоча б однієї напруги високого рівня на входах дозволу G2 і G1 викликає Z стан розмикання для вихідних...
23423. Виртуальная компания – реальность XXI века 120.12 KB
  Для участников виртуальной организации присущи не только определенные роли но и статусы. Статус гарантирует предоставление возможности по доступу к контенту различный уровень анонимности конформность поведения определенных участников виртуальной компании групповую идентичность. Принципы формирования виртуальных компаний[1] Управление виртуальной компанией базируется на представлениях инициаторов проекта работодателей разработчиков. Архитектура сети выбирается с учетом максимальной эффективности деятельности виртуальной компании в...
23424. ПОИСК В ИНТЕРНЕТЕ. ЭЛЕКТРОННАЯ ПОЧТА 1.08 MB
  По мере роста общего количества пользователей Интернета а среди них числа владеющих английским языком эти ограничения всё в большей степени снимаются что закономерно ведёт к уменьшению спроса на услуги журналистов. electronic mail технология и предоставляемые ею услуги по пересылке и получению электронных сообщений называемых письма или электронные письма по распределённой в том числеглобальной компьютерной сети. Акадо российский телекоммуникационный холдинг оказывающий услуги доступа в...
23425. Сообщения SIP 27.68 KB
  Реферат Протокол SIP разрабатывался с расчетом на возможность использования любых транспортов но тем не менее наиболее предпочтительным является использование UDPпакетов это позволяет повысить производительность по сравнению с использованием протокола TCP но требует использования дополнительных механизмов проверки доставки сигнальных сообщений. Так как телефония с использованием протокола SIP позволяет использовать большое количество разнообразных сервисов помимо передачи голоса возможна...
23426. Уровни сетевой архитектуры 72.79 KB
  Компьютерные сети по своей структуре очень сложны. Для начала проведем грань между работой программных и аппаратных средств сети. В сети может работать разнообразное по технологии оборудование от него зависят возможности сети: производительность надежность и т. и разнообразное программное обеспечение: сетевые операционные системы приложения от него зависят те же возможности сети прозрачность безопасность.
23427. Города на территории Беларуси в IX – середине XIII в.: происхождение названий и хозяйственная жизнь горожан 13.54 KB
  Причинами превращения городищ в города были: отделение ремесла от земледелия проживание ремесленников в местах близких к источникам сырья развитие обмена продуктами земледелия на вещи сделанные ремесленниками. Города возникали на перекрестках дорог и рек. Города IX XIII вв. Внутренняя часть города укрепленная валами рвами стенами называлась детинцем.