3576

Звук в. Позначення його буквою ве. Читання складів, слів, речень

Конспект урока

Иностранные языки, филология и лингвистика

Звук в. Позначення його буквою ве. Читання складів, слів, речень Мета: Ознайомити учнів з артикуляцією звука [в], позначенням його буквою «ве», вчити читати склади, слова з нею, удосконалювати навички складання речень та їх читання. Збагачувати слов...

Украинкский

2012-11-03

43 KB

82 чел.

Звук в. Позначення його буквою ве. Читання складів, слів, речень

Мета: Ознайомити учнів з артикуляцією звука [в], позначенням його буквою «ве», вчити читати склади, слова з нею, удосконалювати навички складання речень та їх читання. Збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати зв’язне мовлення, вміння слухати; пам’ять, увагу, спостережливість. Виховувати інтерес до самостійного читання, прищеплювати любов до казкових героїв, бажання дізнаватися про них нове.

Обладнання: картка з друкованою буквою «ве», каса букв, малюнок Вінні-Пуха, лист, квіти для галявини, малюнки (акула, ему, індик, удав, орел, носоріг, мураха, слива, вишня, виноград, ґава, верба, кавун, морква).

Хід уроку

І. Психологічна підготовка до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.  Повторення букв.

Гра «Допоможи тваринам».

─ Зібралися тварини разом, вирішили влаштувати концерт. Кожен хотів виступати першим. Почали звірі сперечатися. Вирішили, що першими будуть ті, назви яких починаються на голосний звук. Давайте допоможемо звірятам? (Діти по черзі виходять до дошки і ставлять на набірне полотно малюнки тварин).

Акула, Ему, Індик, Удав, Орел, Носоріг, Мураха.

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

   ─ А сьогодні ми побуваємо в гостях у дуже відомого героя мультфільма. У кого саме ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

Криволапий він, малята,

                                             І медок він полюбляє,

                                            Аж на дерево за ним,

                                            Цей ведмідь туди забрів.

      ─ Так, це кумедний Вінні-Пух. Тож побуваємо ми саме в нього. А ось і він! (Вчитель вивішує малюнок героя).

IV. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Ознайомлення із звуком [в].

а) Спостереження за артикуляцією звука.

─ Ой, погляньте, він щось тримає. Здається це лист!? Прочитаємо.

Любі першокласники!

Вчора вранці я шукав медок і по дорозі зустрів чимало звіряток, рослин, побачив різні предмети. Їх об’єднує один звук, але який саме – я не можу здогадатись. Допоможіть, будь ласка! Послухайте слова та назвіть звук, який є у кожному слові:

   (Вулик, дерево, вовк, квітка, верба, ведмідь, відро, ворона, слива.)

                                                                                     З повагою Вінні-Пух!

─ Молодці, це звук [в]. Промовте його. Скажіть, це голосний чи приголосний звук? (Приголосний). Чому?

─ Подивіться, у Вінні-Пуха чимало малюнків на стінах. Він, мабуть, полюбляє не тільки медок збирати, а й малювати. Назвемо, що ж зображено на них. (Діти називають слова і де знаходиться звук [в]).

Слива, вишня, виноград, ґава, верба, кавун, морква.

б) Вивчення скоромовки.

   Вовк вовчиці сповістив,

   Що він рибку їй зловив.

в) Робота над чистомовкою.

Ва-ва-ва –на дереві сосна.

Во-во-во – у Вови морозиво.

Ви-ви-ви – біля хати мальви.

Ві-ві-ві – дам всім по сливі.

Ву-ву-ву – моркву рву.

Ав-ав-ав – пливе в морі пароплав.

Ив-ив-ив – обід зварив.

Ів-ів-ів – кавун доспів.

Фізкультхвилинка

    Лі-лі-лі,

    Українці ми малі,

    Працювали, потомились,

    Відпочити захотілось.

    Руки вгору підняли,

   Ними трохи потрясли

   Нахилились вліво, вправо

   Та цього ще нам замало.

   Руки вгору, руки вниз,

   Раз присіли, піднялись,

   Головою похитали

   Й працювати далі стали.

  1.  Ознайомлення з буквою «ве».

─ На письмі звук [в] позначають буквою «ве». (Демонстрація та аналіз великої та малої друкованої букви «ве»).

  1.  Робота за букварем.

а) розвиток зв’язного мовлення

  •   робота над малюнками;

б) читання складів;

в) читання слів.

    4. Друкування в зошиті.

    ─ Друкуємо рядок великої та малої букв «ве».

V. Закріплення вивченого матеріалу.

      1. Складання звукової моделі.

─ Діти, Вінні-Пух приготував ще одне завдання. На галявині він загубив один предмет. Який саме ви дізнаєтесь, коли знайдете слово під квіткою. (Учні по черзі виходять до дошки, шукають під квіткою слово).

   ─ Молодці, знайшли, це слово віник. Так от наш друг ведмедик просить, щоб ми надрукували слово віник та зробили його звукову модель.

  1.  Гра «Збери слово».

На квіточках напис букв,

                                        Їх розсипав Вінні-Пух,

                                        Розлетілись букви всі.

                                        Ти хутенько їх збери –

                                        І як правильно розставиш,

                                        Слово швидко прочитаєш.

VI. Підведення підсумків уроку.

    1. Бесіда.

   ─ Діти, у кого в гостях сьогодні побували? З якого звуку починається слово Вінні-Пух? Якою буквою позначається звук [в]?

    2. Гра «Долоньки».

Парта, вінок, школа, ваза, удав, ведмідь, слива, діти, фіалка.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

53358. Математическое ассорти 95.5 KB
  Математика и литература не так далеки друг от друга, как многие думают С.В.Ковалевская сочитала математику с поэзией. В ней одновременно жили математик и поэт. Здесь заканчивается текст слайда 4 (слайд 5) Великий русский поэт М.Ю.Лермонтов был большим любителем математики и в своих вольных и невольных переездах из одного места службы в другое всегда возил с собою учебник математики.
53359. ІГРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ 77.5 KB
  Навчальна діяльність підпорядковується правилам гри. Місце й роль ігрової технології в навчальному процесі створення елементів гри й навчання багато в чому залежать від уміння викладача функцій і класифікації педагогічних ігор. Педагогічні ігри За видом діяльності фізичні інтелектуальні трудові соціальні психологічні За характером педагогічного процесу навчальні тренінгові контрольні узагальнення пізнавальні виховні розвиваючі репродуктивні продуктивні творчі комунікативні діагностичні профорієнтаційні ...
53361. Мякі іграшки своїми руками 619.5 KB
  Відмінною особливістю цього заняття є те що з однієї викрійки можна робити найрізноманітніші іграшки додаючи деталі міняючи матеріали і моделюючи вихідну викрійку. Якщо вам потрібно збільшити або зменшити викрійку то візьміть аркуш міліметрового паперу розмітьте його відповідно на великі чи малі квадрати і перемалюйте деталі викрійки зберігаючи в кожному квадраті свій фрагмент малюнка 4 Підбір матеріалів Основними матеріалами для виготовлення напівоб'ємних іграшок є драп сукно та інші тканини з неосипаючими краями. З них краще за все...
53362. Свято дитячої іграшки 71.5 KB
  Обладнання: різноманітні іграшки іграшкові коляски з ляльками мультимедійна презентація. Отже запрошуємо всіх на свято дитячої іграшки танець Вихователь: А зараз давайте познайомимося. Буратіно: А я витягує іграшкову машину лечу по коридору на автомобілі ДАІ i пильно відслідковую порушників коридорного руху штрафую за найменшу провину конфіскую іграшки.
53363. Моя улюблена іграшка 196.5 KB
  The topic under discussion today is “Our toys. In the Toy Shop”. We’ll learn new vocabulary and practice it in speech; we’ll sing songs together, role-play situations, do some exercises.
53364. Рольові ігри на уроках англійської мови 257.5 KB
  Сучасна методика викладає такі ідеї та принципи в навчанні: визнання першорядності процесу пізнання та доступності інформації; цінність співпраці; зокрема використання діалогів полілогів імпровізацій та рольових ігор як основних форм роботи; визнання рівності пізнавальних та творчих можливостей усіх учнів а також свідомої участі учнів у процесі навчання; активна позиція учня в процесі навчання; принцип комунікативності який передбачає побудову процесу навчання як моделі процесу реальної комунікації; урахування...