3577

Закріплення букви і. Звуко-буквений аналіз слів. Читання речень

Конспект урока

Иностранные языки, филология и лингвистика

Закріплення букви «і». Звуко-буквений аналіз слів. Читання речень. Мета: Закріпити звукове значення букви «і», удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів, вміння читати склади, слова з буквою «і». Продовжувати вчити складати та читати речен...

Украинкский

2012-11-03

41.5 KB

29 чел.

Закріплення букви «і». Звуко-буквений аналіз слів. Читання речень.

Мета: Закріпити звукове значення букви «і», удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів, вміння читати склади, слова з буквою «і». Продовжувати вчити складати та читати речення. Розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам’ять, спостережливість. Виховувати любов до мови, наполегливість, інтерес до читання.

Обладнання: картки із буквами, звуками, малюнки (гребінець, сніг, ніч, кіт, літак, півень, хліб, ластівка, річка, телевізор, журавлі, очі), скринька.

Хід уроку

І. Психологічна підготовка до уроку.

                          Пам’ятайте, милі діти,

                          І хлоп’ята, і дівчата!

                          Щоб успіхи чудові мати,

                          Треба гарно всім читати.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.  Повторення вивчених букв.
  2.  Бесіда.

─ Діти, з чого складається наше мовлення? Назвіть голосні звуки, які ми вивчили. Яка буква позначає м’якість попередніх приголосних звуків?

     Ірис «Киць-киць», «Фруктовий»,

     Смакують Оля й Вова.

     Ой, як його багато

     Приніс їм нині тато.

─ Так, це буква «і». Назвіть слова із буквою «і». А в яких ще словах є ця буква, ви дізнаєтесь, відгадавши загадки.

(Відгадуючи загадки, діти називають, де в слові знаходиться буква «і»).

  •  Хто зубів багато має,

             Та нікого не кусає? (Гребінець)

  •  На дворі горою, а в хаті водою. (Сніг)
  •  Чорна корова весь світ поборола. (Ніч)
  •  Має вуса й пишний хвіст

             І негарну звичку:

             Спершу добре він поїсть,

             Після –  вмиє личко. (Кіт)

  •  В синім небі путь моя,

Швидше всіх літаю я.

Маю крила, хоч не птах.

Люди звуть мене … (літак).

  •  По подвір’ю ходить птах

І співає по складах. (Півень)

  •  Народився із землі,

Зарум’янивсь на вогні.

І з’явився на столі

До борщу тобі й мені. (Хліб)

  •  Швидко скрізь цей птах літає,

Безліч мушок поїдає,

За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує. (Ластівка)

  •  Блищить, біжить, гадючиться

    І все по низині крутиться. (Річка)

  •  В ящику – вікно,

У вікні – кіно. (Телевізор)

  •  Дивний ключ у небі лине,

Не залізний, а пташиний.

Цим ключем в осінній млі

Відлітають … (журавлі).

  •  Два брати через гору живуть

І ніколи один до одного в гості не ходять. (Очі)

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

─ Отже, сьогодні на уроці ми будемо продовжувати працювати з нашою красунею буквою «і».

IV. Повторення раніше вивченого матеріалу.

  1.  Читання таблиці складів.

ма          мо        му

ми          мі

  1.  Складання слів.

мама      мамо      маму      мами      мамі

  1.  Словниково – логічна гра «Яке слово я задумала?».

(На дошці зліва надруковані слова, а справа – схема).

мама

мамо

маму                                      

           мами

мамі

  1.  Звуко-буквений аналіз слів.

 (Кожен з учнів отримує слово, витягнувши його з скриньки, записує його у зошит, складає  звукову модель, усно відповідає).

5. Фізкультхвилинка.

Щось втомились ми сидіти,

Треба трішки відпочити.

Встаньмо, діти, посміхнімось,

Землі нашій поклонімось,

В різні боки нахилімось,

І до сонця потягнімось,

Веретеном покрутімось,

Сплеснемо в долоні один раз,

За роботу – все гаразд.

6. Повторення скоромовки.

Летів горобчик – сів на стовпчик.

А біг хлопчик – утік горобчик.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

         1. Робота за Букварем.

             а) робота над малюнком;

             б) читання тексту.

         2. Гра «Долоньки».

              (Вчитель називає слова. Учні плескають в долоні, якщо в слові є буква «і».) 

          Сніг, мама, Інна, вікно, м’яч, дорога, квітка, книжка, журавель, сонце, ліжко, ложка, кішка, школа.

VI. Підведення підсумків уроку.

         Яку букву вивчили? Назвіть слова, в яких є буква «і».

         ─ Продовжте слова: і - … , мі -… , рі - … , ма - … .

         ─ Молодці, гарно попрацювали!

          

        

        


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

64104. Особенности перевода сравнительных конструкций в авторском стиле (на материале романа Марка Леви «Где ты?») 259.5 KB
  Цель работы определяет постановку и решение следующих задач: уточнить определение сравнения как лингвистической категории обозначив соотношение данной категории с другими лингвистическими и экстралингвистическими категориями...
64106. Диагностика профессиональной пригодности персонала на предприятии гостеприимства 704.5 KB
  Предметом исследования служит организация процесса подбора и отбора кадров в системе управления персоналом в гостинице «Альфа» Основной целью исследования является особенности диагностики профессиональной пригодности персонала в предприятии гостеприимства.
64107. Чинники формування інформаційної безпеки Естонії 402 KB
  Забезпечення інформаційної безпеки досягається у процесі свідомої цілеспрямованої діяльності органів державного управління, по запобіганню можливого порушення їх нормального функціонування в результаті дії загроз та небезпек.
64108. Аппаратно-программный комплекс измерения артериального давления: метод ядерных оценок 6.35 MB
  Формирование кровяного давления. Вариабельность артериального давления. Методы измерения кровяного давления. Прямые инвазивные методы измерения артериального давления.
64110. ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ВИДОБУВАННЯ МІНЕРАЛЬНИХ ВОД 3.18 MB
  В бакалаврській дипломній роботі проведено аналіз розташування родовищ мінеральних вод у Вінницькій області, зібрано та оброблено інформацію що стосується забруднення мінеральних вод, був зроблений аналіз стосовно хімічного складу.
64111. Редактор растрової графіки AdobePhotoshop 17.47 MB
  Сьогодні безліч професій вимагають певних знань при роботі з графічними редакторами. Це може бути Photoshop, Paint та інші. Такі знання потрібні не тільки дизайнерам і художникам. Найчастіше програмами обробки зображень користуються редактори та веб-майстри...
64112. Расчет когенерации системы теплоснабжения поселка Хону Момского улуса 1.36 MB
  Цель работы: расчет когенерации ДЭС п. Хону Момского улуса планирование оптимальной модернизации и развития системы теплоснабжения; снижение тарифов на отпуск тепловой энергии; увеличения КПД электростанций; улучшение качества теплоснабжения существующих потребителей...