3587

Закони постійного струму. Урок-змагання

Конспект урока

Физика

Закони постійного струму. Урок-змагання. Узагальнити і поглибити знання учнів за темою «Закони постійного струму»; закріпити уміння і навички розв'язування розрахункових та експериментальних задач; формувати навички колективної праці в поєднанні з індивідуальною.

Украинкский

2012-11-03

71.68 KB

35 чел.

Закони постійного струму. Урок-змагання

Мета уроку: Узагальнити і поглибити знання учнів за темою «Закони постійного струму»; закріпити уміння і навички розв'язування розрахункових та експериментальних задач; формувати навички колективної праці в поєднанні з індивідуальною.

Тип уроку. Урок узагальнення та систематизації знань через розв'язування задач, уподібнених до задач з зовнішнього незалежного оцінювання, з даної теми «Закони постійного струму»

Обладнання. Роздатковий матеріал для індивідуального й колективного розв'язування задач окремими групами; обладнання для експериментальної перевірки співвідношень при послідовному і паралельному з'єднаннях провідників; різнокольорові фішки-нагороди, картки для групових завдань, відповідне програмне забезпечення з опорним матеріалом та проведенням тестування з даної теми.

Методичні поради. Для проведення уроку клас ділиться на чотири групи.

-Змагання між окремими групами включає:

-теоретичний тур («мікрофон»), (максим. кількість балів 2)

-розв'язування задач на роздаткових картках, (максим. кількість балів 3);

-експериментальний тур (складання електричних кіл), (максим. кількість балів 3);

За допомогою фішок учителем оцінюються відповіді з кожного завдання окремих груп, а члени групи можуть передати фішку - нагороду тому, хто, на їхню думку , сприяв успіху групи. Учні, що отримують фішки, наклеюють їх на листочок і здають вчителю в кінці уроку з розв'язаними задачами з роздаткового матеріалу.

Хід уроку

I. Організація класу

Сьогодні у нас незвичайний урок, а урок-змагання, «Закони постійного струму». (Учитель ділить клас на групи і пояснює правила).

II. Теоретична частина (Мікрофон)

1. Що називають електричним струмом? Варіант відповіді: Упорядкований рух електричних зарядів .

2.Які умови його існування в колі? Варіант відповіді: наявність вільних носіїв заряду; наявність електричного поля всередині провідника;

наявність сторонніх сил, тобто сил неелектричного походження, які виконують роботу всередині джерела струму.

3. Що називають силою струму? Варіант відповіді:

Сипа струму - фізична величина і, яка чисельно дорівнює зарядущо переноситься за одиницю

часу через поперечний переріз провідника:

4. Сила струму величина скалярна, чи ні? В яких одиницях вимірюється? Варіант відповіді:

Сила струму - величина скалярна,

Основна одиниця сили струму в СІ ампер-[І]=А

  1.  Яким приладом вимірюється сила струму? Сила струму вимірюється амперметром.
  2.  Який напрямок струму?

За технічний напрям струму вибрано напрямок руху позитивних зарядів, тобто напрям від вищого потенціалу («+») до нижчого потенціалу {«-»).

7. Що таке напруга?

Величина, яка чисельно дорівнює роботі переміщення одиничного позитивного заряду на ділянці кола називається напругою на кінцях провідника, або спадом

напруги у провіднику.

8. Які одиниці вимірювання напруги? Яким приладом вимірюється? Основна одиниця спаду напруги в СІ вольт За один вольт прийнято таку різницю потенціалів, при якій поле у процесі

переміщення заряду 1 Кл виконує роботу 1 Дж, Напруга вимірюється вольтметром.

9. Як вмикається в коло амперметр? (послідовно)

  1.  Як вмикається в коло вольтметр? (паралельно)
  2.  Як читається закон Ома для ділянки електричного кола?

Сила струму в дільниці кола прямо пропорційна прикладеній до неї напрузі і обернено пропорційна її опору:

12. Які одиниці вимірювання опору і що це таке?

Одиниця опору в СІ

Опір - фізична величина, характеризує міру протидії провідника протіканню в ньому електричного струму.

13. Яка формула обчислення опору через питомий опір? Опір провідника завдовжки /, площею перерізу S:

р - питомий опір провідника, що залежить від речовини провідника.

14. Які співвідношення для послідовного з'єднання провідників ви знаєте?

загальний опір і спад напруги на кожному з опорів.

15. Робота і потужність електричного струму.

ІІІ. Практичний тур

1 варіант.

Задача 1. Яка довжина ніхромового дроту в резисторі, якщо внаслідок ввімкнення його в мережу з напругою 120 В виник струм 2,4 А? Переріз дроту 0,55 мм2.

Задача 2. Під час послідовного вмикання у мережу трьох резисторів з опорами

в ній проходить струм силоюВизначити

напругу в мережі і спад напруги на кожному резисторі.

2 Варіант.

Задача 1. Напруга на клемах генератора постійного струму Визначити показання амперметрів А1, А2, A3, якщо опори резисторів становлять відповідноОпір з'єднувальних проводів R4=20

Ом.

Задача 2. Який опір повинен мати шунт, щоб за допомогою амперметра з опором:, розрахованим на максимальну силу струму їм

вимірювати сили струму?

3 Варіант.

Задача 1. Зашунтований амперметр вимірює струми силою доЯку

найбільшу силу струму може виміряти цей амперметр без шунта, якщо опір амперметра, опір шунта?

Задача 2. Визначити опір реостата і лампочки, якщо найменше і найбільше значення сили струму в коліНапруга на клемах АВ постійна і

дорівнює

4 Варіант.

Задача 1. Визначити опір резистора R, якщо амперметр показує а вольтметрВнутрішній опір вольтметра

Задача 2. Шкільний вольтметр, приєднаний паралельно до лампочки від кишенькового ліхтаря, опір якої, показав, що. Опір вольтметра

Які показання амперметра?

ІV. Експерементальний тур.

Кожній групі дається завдання практично розрахувати силу струму при змінних:

1 група – матеріал провідника,

2 група – довжина провідника,

3 група – переріз провідника,

4 група – змінюється напруга.

V. Підсумок уроку

Учитель збирає роботи , підбиває підсумки.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49124. МАТЕМАТИЧЕСКИЕ ЗАДАЧИ И КОМПЬЮТЕРНОЕ МОДЕЛИРОВАНИЕ В ЭЛЕКТРОЭНЕРГЕТИКЕ 189.58 KB
  В данном курсе лекции рассматриваются вопросы режимов электрических систем, т.е. излагаются некоторые математические методы и приемы, непосредственно применяемые в электрических системах. Так, например, не рассматриваются режимы электрических станций
49126. Исследование факторов формирования патриотических ориентаций личности 132 KB
  Исходя из вышесказанного, следует отметить, что формирование гражданского патриотизма, уважение к символике государства на сегодняшний день в России не являются определяющими элементами в воспитании личности. Необходимо смещение вектора общественного развития в сторону воспитания патриотизма
49127. Предпроектные предложения (ПП) на реконструкцию станции технического обслуживания автомобилей (СТО) 248.5 KB
  Технические решения соответствуют требованиям экологических, санитарно-гигиенических, противопожарных и других норм, действующих на территории РФ и обеспечивают безопасную эксплуатацию объекта при соблюдении СНиП в рабочих чертежах и в процессе строительства.
49128. Использование нейронных сетей при определении поведения личности в конфликтной ситуации 2.97 MB
  Искусственные нейронные сети Нейронные сети и нейрокомпьютеры - это одно из направлений компьютерной индустрии в основе которого лежит идея создания искусственных интеллектуальных устройств по образу и подобию человеческого мозга. Своей популярностью искусственные нейронные сети ИНС обязаны уникальному свойству заложенных в них идей: они способны обучаться на множестве примеров впоследствии узнавая в потоке информации черты ранее встреченных образов и ситуаций. По своей природе искусственные нейронные сети напоминают деятельность...
49129. Основы электротехники и электроники. Методическое пособие 376 KB
  В первой из них необходимо рассчитать токи и напряжения в ветвях заданной электрической цепи использую методы контурных токов и узловых напряжений. В третьей части работы расчеты выполняются с применением ЭВМ путем моделирования заданной цепи с помощью программы Electronics Workbench EWB которая определяет частотные характеристики исследуемой цепи. Расчет цепи необходимо определить токи в ветвях напряжения на сопротивлениях и соответствующие этим сопротивлениям номинальные значения пассивных...
49130. ПОВЫШЕНИЕ ЭКОНОМИЧЕСКОЙ ЭФФЕКТИВНОСТИ ПРЕДПРИЯТИЯ (НА ПРИМЕРЕ ВАГОННОГО ДЕПО) 591 KB
  Умение профессионально руководить организацией, эффективно строить свои взаимоотношения с подчиненными, начальниками, другими сотрудниками организации или даже просто чувствовать себя в ней комфортно требует определенного набора знаний и практических навыков.
49131. Устройство сбора телеметрической информации 761 KB
  Конструктивная реализация устройства включает в себя ряд коммутаторов с подключенными к ним дешифраторами аналогово-цифровой преобразователь АЦП и микропроцессорный блок включающий в себя сам микропроцессор тактовый генератор и память ПЗУ и ОЗУ Принцип работы схемы: Основными устройствами системы являются: коммутатор усилитель АЦП микропроцессорный блок микропроцессор ПЗУ ОЗУ шинные формирователи. Количество разрядов АЦП необходимых для ввода информации по формуле равно: ; АЦП следует выбирать с разрядностью не менее 4....