3590

Відпрацювання навиків розв’язування вправ на застосування відсоткових відношень

Конспект урока

Математика и математический анализ

Відпрацювання навиків розв’язування вправ на застосування відсоткових відношень. розвивати елементи логічного мислення, виховувати культуру математичної мови та запису. Обладнання: ілюстрації до задач, картки із самостійною роботою у вигл...

Украинкский

2012-11-03

112.5 KB

6 чел.

Мета: Відпрацювання навиків розв’язування вправ на застосування відсоткових відношень.

розвивати елементи логічного мислення,

виховувати культуру математичної мови та запису.

Обладнання: ілюстрації до задач, картки із самостійною роботою у вигляді математичного лото.

Хід уроку:

  1.  Організаційний момент.
  2.  Перевірка наявності домашнього завдання.

Збираються зошити на перевірку.

  1.  Актуалізація опорних знань.

Робота в парах:

Теоретична частина:

учні, сусіди по парті, задають один одному запитання і контролюють правильність відповіді, типові запитання:

Що таке відсоток?

Що таке відсоток числа?

Що таке відсоткове відношення двох чисел?

Назвіть три основні типии задач на відсотки.

Яким способом зручно розв’язувати задачі на відсотки?

Як знайти відсоткове відношення двох чисел?

Як знайти число за відсотками?

Як знайти кількість відсотків від числа?

Практична частина:

Учні отримують завдання у вигляді пелюсток ромашки, розв’язують іх. Після виконання завдання обмінюються зошитом з сусідою по парті і звіряють правильність відповідей із записами на дошці (заздалегіть приготованими вчителем).

Виразіть у відсотках:

5 см :1 м ==5%

7 ц :1 т ==70%

0,1 кг:1 кг ==10%

6 см :1 дм ==60%

36 с :1 год ===1%

24 хв :1 год ===40%

IV.Набуття вмінь і навичок в розв’язуванні задач на відсотки.

 №706(підручника)

Результати контрольної роботи шестикласників записали в таблицю. Заповни порожні клітинки.

Кількість

балів

1-3

4-6

7-9

10-12

Разом

Кількість

Учнів

2

7

12

4

25

Відношення

(%)

8%

28%

48%

16%

100%

№707

Після закінчення зимового сезону ціна на взуття знизилася на 18% і дитячі чобітки стали коштувати 98грн. 40 к. Яка булла початкова ціна чобітків?

Розв’зання:

100% - 18%=82%

Х – 100% =120грн.

98,4- 82%

Гра «Естафета » 

1 ряд і 2 ряд змагаються у можливості першими піднятися на вершину і заволодіти прапором, як ознакою того , що знання з даної теми засвоєно на достатньому рівні.

Додаток 2

№709а

25 – 100%

20 – х%

100% - 80% = 20%

№709б

200 – 100%

25 – х%

125% - 100%=25%

№711б 5 – 100% демонструє вчитель, як приклад.

5:1,6 – х%

100% - 62,5% = 37,5%

№711а 8 – 100%

4 – х%

100% - 50%=50%

№711б

80 – 100%

8 – х%

100% - 10%=90%

Як іще можна назвати : 50% (половина)

25% (четвертина) 20% (п’ята частина)

10% (десата частина)

№714

На 10%

На 20%

а) 5∙2 – 100%

5,5∙2,4 – х%

132% - 100%=32% з більшилася площа прямокутника.

б) 12∙25 – 100%

13,2∙30 – х%

132% - 100%=32% з більшилася площа прямокутника.

Підведення підсумків гри. (Перемогла дружба і взаємопідтримка)

№ 720. В одному місті мешканці розмовляють українською або російською мовою. 855 з них знають українську мову. А 75% - російську . Скільки відсотків мешканців знають обидві мови?

 (Ілюстрація до задачі)

100% - 85%=15% -не знають української мови

100% - 75%=25% - не знають російської мови

15%+25%=40% - знають лише одну мову

100% - 40%=60% - знають обидві мови.

V.Домашнє завдання. №№708, 710,712,(І группа 715)

VI.Підведення підсумків уроку. 

 

Плащ коштує 132 грн. Через деякий час його ціну підвищили на 5,28 грн. На скільки відсотків підвищилась ціна?

Розв’язання:

132 грн. – 100%

5,28 грн. – х%

Відповідь:4%.

Коли фабрика випустила 204 пари взуття, то план був виконаний на 85%. Скільки пар взуття мала випустити за планом фабрика?

Розв’язання:

204 – 85%

Х – 100%

Коли цех випустив 360 деталей, то виконав 120% місячного плану. Який місячний план цеху?

Розв’язання:

360 – 120%

Х – 100%

Вартість телевізора знизилася з 720 гривен до 612 гривень. На скільки відсотків знизилась ціна телевізора?

Розв’язання:

720 – 100%

612 – х%

Відповідь: 85%.

Вкладник поклав до банку 200000грн. Під 7% річних. Скільки грошей він матиме через два роки на рахунку?


 

5 см :1 м

24 хв :1 год

см :1 дм

36 с :1 год

7 ц :1 т

0,1 кг:1 кг


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

72913. Социально-психологическая адаптация студентов с различной саморегуляцией поведения 540.38 KB
  Важнейшим социальным требованием к высшим учебным заведениям является ориентация образования не только на усвоение обучающимся определенной суммы профессиональных знаний, но и на развитие его личности, познавательных и созидательных способностей, успешной социализации в обществе и активной адаптации на рынке труда.
72914. Методика расчета объемного гидропривода возвратно-поступательного перемещения (с гидроцилиндром) 2.39 MB
  Предварительный расчет давления в объемном гидроприводе и определении объема насоса. Значения номинального рном допускаемого при работе без ограничения по времени и максимального рмакс давлений которыми обычно задаются исходя из номенклатуры выпускаемых гидроустройств насоса...
72918. Решение системы линейных алгебраических уравнений с вещественными коэффициентами с помощью метода Гаусса 117.93 KB
  Дано: Система линейных алгебраических уравнений. Требуется решить систему линейных алгебраических уравнений с вещественными коэффициентами с помощью метода Гаусса. Существует множество методов решения систем линейных алгебраических уравнений таких как: метод Крамера решение СЛАУ матричным методом метод Гаусса.
72921. Шляхи удосконалення державного регулювання зайнятостів України 724.73 KB
  Розвиток економіки будь-якої держави визначається наявними людськими ресурсами, їх здібністю до ефективної праці, а також наявністю умов для її здійснення. Тому можливість займатися ефективною працею, забезпечення зайнятості та її регулювання можна розглядати як чинник забезпечення стійкого економічного зростання держави.