3652

Закріплення і узагальнення мовленнєвих умінь, пов`язаних з вивченням частин мови

Конспект урока

Иностранные языки, филология и лингвистика

Мета: повторити з учнями вживання частин мови у своєму мовленні, вчити знаходити їх у тексті, давати характеристику, як частини мови; розвивати мову, збагачувати словниковий запас, розвивати вміння користуватися словниками; виховувати повагу до люде...

Украинкский

2012-11-04

1.06 MB

11 чел.

Мета: повторити з учнями вживання частин мови у своєму мовленні, вчити знаходити їх у тексті, давати характеристику, як частини мови; розвивати мову, збагачувати словниковий запас, розвивати вміння користуватися словниками; виховувати повагу до людей різних професій, зорієнтувати у правильному виборі професії, відповідно свого бажання та здібностей

Хід уроку

І. Організаційний момент.                

         Добрий день, лікарі, вчителі, токарі, спортсмени, юристи, пекарі, космонавти. Не дивуйтесь, що я вас так називаю. Пройдуть шкільні роки, і саме ви станете за штурвал корабля, побудуєте гарні будинки, зшиєте красивий одяг, спечете найсмачніший і найбільший торт, відкриєте нові зірки. Але щоб кимось стати в житті,  вам треба вирости і вивчитись,

ІІ. Актуалізація і мотивація навчальної діяльності.

  1.  Словниковий диктант.     (На СЛАЙДІ №2 кросворд.)         

      * Знань чимало в нього є,                                                   

Дітлахам їх віддає.

Міста Знань постійний житель -

Носить горде ймення...                             вчитель

  1.  Прокидається він рано

 І пече нам хліб духмяний.

Бублики і періжки

Пряники й медівники.                                  (Пекар)

  1.  Не художник, але фарбой пахне повсякчасно.

По картинах теж не майстер,

Майстер він по стінах.                                 ( Муляр)

  1.  Тисне вчасно гальма й газ,

Відвезе усюди нас.

Для доріг він хлопець свій!

За кермом сидить...                                       водій.

  1.  Біле волосся, брови та вії,

Вранці встає він раніше за птицю.

Наведе скляний він глаз,

І напам`ять зніме вас.                                   (Фотограф )

  1.   Піч у нього велика,

Варить – та не борщ.                                    ( Сталевар )

  1.  Квіточки попідливає,

Кущики попідстригає...

Для рослинок – чарівник

Любить землю...                                           садівник.

  1.  Яким одним словом можна об`єднати всі ці слова? (професія )
  2.  Для кожної людини дуже важливо правильно вибрати професію. Тоді людина буде працювати із задоволенням, приносити радість  собі та оточуючим людям. Але вибираючи певну професію, треба пам`ятати, що всі вони дуже важливі.

СЛАЙД №3  

             

  1.  Поясніть значення слова професія.

1 учень – читає з тлумачного словника.

2 учень – професія – це основне заняття людини, його трудова діяльність.

3 учень – професія – це праця, якій людина присвячує все своє життя.

4 учень – в світі нараховується близько 50 тисяч професій.

  1.  Ви вже зрозуміли, що сьогодні на уроці ми будемо говорити про професії  у контексті з темою уроку: закріплення та узагальнення мовленнєвих умінь, пов`язаних з вивченням частин мови.

ІІІ. Робота над темою уроку.

1.Зоровий  диктант. Тренуємо всі види пам`яті.

  1.  Вчителем сьогодні працює  Школенко  Сніжана.

    На розі двох вулиць побудували будинок.

    Кого мав на увазі автор?          Будівельників

2. Робота в групах.   СЛАЙД №4

      - Всі професії можна поділити на групи.

      - Прочитайте назву групи, в якій ви сидите.

( слайд відкривається з назвами груп професій)

      - Назви яких професій представлені в групі?

   - Яка це частина мови?

   - Дайте характеристику цим іменникам.

   - Ще дістаньте картки з характеристикою кожної професії.

   - Встановіть  зв`язок між парами.

ЛЮДИНА-ЛЮДИНА                                          ЛЮДИНА-ЗНАК          

Вчитель – творчий                                                бухгалтер-уважний

Лікар – доброзичливий                                        програміст-організований

Юрист – точний                                                   диспетчер-спостережливий

Продавець – ввічливий                                       математик-точний

ЛЮДИНА-ТЕХНІКА                                   ЛЮДИНА-ХУДОЖНІЙ ОБРАЗ

Водій-точний                                                  художник –художній смак

Будівельник-охайний                                     письменник-оригінальний

Токар-витривалий                                          актор-терплячий

Конструктор-організований                          композитор-спостережливий

Перевірка виконання завдання.

(виконують письмово)

  1.  Які частини мови записані у першому стовпчик? А у другому?

СЛАЙД № 5

  1.  А які якості притаманні людям всіх професій?

ВИСНОВОК:  працьовитість і відповідальність – основа успіху любої професії.

  1.  А яка ж професія найважливіша?

СЛАЙД № 6

  1.  Лікар – найважливіша професія, але лікар хоче їсти, йому треба нарахувати зарплату, хто допоможе йому доїхати до лікарні, він любить читати книжки.

СЛАЙД №7 фізкультхвилинка

3. Гра «Чарівна скринька»

Кому належить фраза? Записати фразу, пояснивши назву професії.

  1.  Діти, відкрийте підручник на сторінці 45, - сказав вчитель.
  2.  Несіть цеглу, цемент,- сказав будівельник.
  3.  Скільки кілограмів картоплі вам зважити? – запитав продавець.
  4.  Як вас підстригти? Чубчик зробити коротше?- запитав перукар.

4. Творче завдання.

Випишіть іменники за групою «Професії»

Космонавт, лопата, учитель, трактор, лікар, ножиці, банкір, серп, актор, сито, медсестра, заметіль, листоноша, спека, водій.

  1.  Що спільного у цих іменників?        Назви істот.

5. Словниковий килимок.

- Запишіть  назви 10 професій

л

п

р

о

д

а

в

е

ц

ь

і

р

п

м

у

л

я

р

ь

я

к

а

р

е

р

и

н

а

о

б

у

ч

и

т

е

л

ь

а

ч

л

р

м

ь

а

п

к

й

г

п

о

к

в

х

л

і

б

о

р

о

б

у

о

и

у

л

т

ь

о

в

о

х

д

н

р

о

т

а

н

а

н

а

і

р

г

т

г

р

о

р

а

р

й

с

г

м

и

т

м

ь

б

ЗНАЙДИ 10 НАЗВ ПРОФЕСІЙ

І V. Рефлексія.

Сінквейн. (колективно)

  1.  Яке важливе слово звучало сьогодні багато разів? ПРОФЕСІЇ
  2.  Що можна сказати про всі професії одразу? ВАЖЛИВІ, КОРИСНІ, ПОТРІБНІ.
  3.  Що повинна зробити людина, отримати професію? ВЧИТИСЯ, ТРУДИТИТСЯ.
  4.  Для чого існують професії? ПРИНОСИТ КОРИСТЬ.
  5.  Який висновок ви зробили на уроці? ВСІ РОБОТИ ДОБРІ, ВСІ РОБОТИ ВАЖЛИВІ.

СЛАЙД № 8

  1.  Давайте пограємося з веселим героєм .

МИШЕНЯ ПРОФІ

V. Підсумок уроку

Дуже важливо, щоб кожна людина вибрала собі справу до душі. Щаслива та людина, яка займається улюбленою справою, хто вірно вибрав собі професію. Про таку людину кажуть, що вона на своєму місці або, що в неї золоті руки. Я бажаю вам правильно вибрати свій шлях.  

-  Послухайте вірш та подумайте, про що він?

Подумайте, что было бы,

Когда б сказал портной:

– Шить платья мне не хочется,

Устрою выходной!

И все портные в городе

За ним ушли б домой.

Ходили б люди голые

По улице зимой.

Подумайте, что было бы,

Когда сказал бы врач:

– Рвать зубы мне не хочется,

Не буду, хоть ты плачь!

Больным врачебной помощи

Не стало б никакой.

А ты б сидел и мучился

С подвязанной щекой.

Подумайте, что было бы,

Когда б сказал шофер:

– Возить людей не хочется! –

И выключил мотор.

Троллейбусы, автобусы

Засыпало снежком,

Рабочие на фабрики

Ходили бы пешком.

Сказал учитель в школе бы:

– Мне в нынешнем году

Учить детей не хочется,

Я в школу не приду!

Тетради и учебники

Валялись бы в пыли,

А вы бы неучеными

До старости росли.

Подумайте, какая бы

Случилась вдруг беда!

Но только так не сделает

Никто и никогда,

И люди не откажутся

От нужного труда:

Учитель обязательно

Придет наутро в класс,

А пекари старательно

Хлеб испекут для вас.

Любое дело выполнят,

Что им ни поручи,

Портные и сапожники,

Шоферы и врачи.

Мы все семьею дружною

В одной стране живем,

И каждый честно трудится

На месте на своем.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39266. Управление каналами сбыта на «ОАО Беллакт» 214.5 KB
  Канал распределения — совокупность фирм или отдельных лиц, которые принимают на себя или помогают передать кому-то другому право собственности на конкретный товар или услугу на их пути от производителя к потребителю.
39267. Конструкция преобразователя напряжения 12/300В 743 KB
  Требования безопасности при производстве преобразователя напряжения Пожарная безопасность. Для питания электрооборудования от источников постоянного тока широко используются преобразователи напряжения. Наметившаяся тенденция микроминиатюризации в радиоэлектронике привела к тому что полупроводниковые преобразователи...
39268. Разработка конструкции печатного узла регулируемого двухполярного блока питания 950.5 KB
  1 Выбор типа печатной платы односторонняя двухсторонняя; 15 16 4.2 Выбор материала печатной платы; 16 18 4.3 Выбор метода изготовления печатной платы; 18 19 4.6 Расчет размеров печатной платы узла; 23 24 4.
39269. Технико-экономический расчет и проектирование участка изготовления печатных плат для сборки изделия: Реле времени с годовой программой 115000 штук 1.12 MB
  1 Расчет количества оборудования коэффициента загрузки. Технические данные оборудования 2.7 Расходы по содержанию и эксплуатации оборудования 2. По мере развития и совершенствования интегральных схем происходит увеличение сложности и стоимости оборудования для их производства и контроля качества.
39270. Рабочее место электромонтажника 134 KB
  В современных производственных условиях рабочие монтажники радиоэлектронной аппаратуры должны уметь пользоваться сборочномонтажными чертежами читать электрические схемы знать слесарносборочные монтажные и регулировочные операции маркировку современных электрорадиоэлементов обнаруживать и устранять неисправности в собираемых изделиях знать правила безопасности труда. 4 Перечень НТД по охране труда безопасности работы руководящим должностным и производственным инструкциям № № инструкций Наименование инструкций 1 489 По охране...
39271. Устройство защиты аппаратуры от аномальных напряжений сети 284.32 KB
  Котова Устройство защиты аппаратуры от аварийного напряжения сети Радио 2008 № 8 с. Из сетевого напряжения ограничительным диодом VD2 формируется переменное близкое к прямоугольному напряжение амплитудой около 18 В. Варистор RU1 защищает симистор VS1 от бросков напряжения при коммутации нагрузки индуктивного характера. Контроль величины сетевого напряжения осуществляет встроенный АЦП микроконтроллера DD1.
39272. Машиностроительный комплекс 425.17 KB
  Изменение структуры занятости по отраслям хозяйственного комплекса и сферам приложения труда свидетельствует о развитии рыночных структур в экономике. Повышение специализации производства требует использования высокопроизводительного оборудования; внедрения новых методов технологии механизации и автоматизации производственных процессов; повышения уровня квалификации персонала и увеличения производительности труда это снижает себестоимость при одновременном улучшении качества что приводит к увеличению реализации росту прибыли и...