3654

Закріплення знань про звукове значення букви «ш» (ша).

Конспект урока

Иностранные языки, филология и лингвистика

Закріплення знань про звукове значення букви «ш» (ша). Мета. Закріплювати знання учнів про звукове значення букви «ш» (ша) виконувати звуко-буквений аналіз слів;формувати в учнів навички свідомого й виразного читання розвивати мислення...

Украинкский

2012-11-05

2.84 MB

52 чел.

Тема. Закріплення знань про звукове значення букви «ш» (ша).

Мета. Закріплювати знання учнів про звукове значення букви «ш» (ша);виконувати звуко-буквений аналіз слів;формувати в учнів навички свідомого й виразного читання; розвивати мислення, зв’язне мовлення; виховувати у дітей дбайливе ставлення до тварин.

Обладнання. Гра «Пазли», складові таблиці, картки зі словами, звукові фішки, предметні малюнки.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Створення позитивної емоційної атмосфери у класі.

Учитель зачитує рядки вірша-вітання, демонструючи при цьому рухи. Діти повторюють.

Я всміхаюсь сонечку:

  •  Здрастуй, золоте! (рухами в повітрі «малюють» уявне сонечко).

Я всміхаюсь квіточці:

  •  Хай вона росте! (присідають і повільно встають, імітуючи ріст квітів).

Я всміхаюсь пташечці:

  •  Хай вона живе! (обережно беруть «пташечку» і випускають на волю).

Я всміхаюсь дощику:

  •  Лийся, мов з відра! (підносять до неба руки, підставляючи личка «дощику» і кружляють).

Друзям усміхаюся, зичу їм добра! (усміхнулися сусіду праворуч, ліворуч, простягнути їм руки).

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  •  Діти, сьогодні вночі був сильний вітер. Він поламав годівничку для птахів. Тепер пернаті

друзі не мають де поснідати. Але ми можемо їм допомогти. Ось є шматочки годівнички – «пазли». Треба із них скласти пташину їдальню, складаючи кожну частинку, ми повинні виконати відповідне завдання. Допоможемо нашим друзям? Тоді за роботу!

ІІІ. Актуалізація знань учнів.

1 пазл.

  •  Яку букву ви вивчили на минулому уроці? (букву «Ш»(ша).
  •  Який звук позначає? (звук [ш]).
  •  Назвіть слова, в яких зустрічається цей звук.

(Шафа, шарф, шапка, школа, шахи, шайба, машина,шипшина, шпак, мішок, шишка, груша, каша і т.д.).

Читання складової таблиці. Читання «дощиком».

У кожного учня на парті таблиця.

а

о

у

и

і

е

ш

ша

шо

шу

ши

ші

ше

шк

шка

шко

шку

шки

шкі

шке

шт

шта

што

шту

шти

шті

ште

шн

шна

шно

шну

шни

шні

шне

шл

шла

шло

шлу

шли

шлі

шле

 

Гра «Хто швидше».

  •  Розкажіть скоромовку вивчену на попередньому уроці. Хто буде найкращим скоромовцем, той поставить перший пазл.

Скоромовка

Шпак шпачисі каже гнівно:

  •  Шершень залетів в шпаківню!

Швидше шибеника гнати,

Шпаченят обороняти!

  •  Молодці, справилися із завданням!

(Завдання 1 пазла виконано, найкращий учень прикріплює частинку на дошку).

2 пазл.

  •  Складіть звукову модель до слів ШПАК, ШЕРШЕНЬ, ШПАЧЕНЯТА.

До дошки виходять троє учнів і під малюнком записують модель слова, ділять слово на склади.

  

 

 

 

Гра «Без зупинок». (Читання хором, наввипередки).

Шум – сум

Каша – каса

Мишка – миска

Кішка – кіска

Шашка – Сашка

(Завдання 2 пазла виконано, учень прикріплює частинку малюнка на дошку).

3 пазл.

Гра «Добери потрібний склад».

Робота в парах.

ШКО…  ЛА ЛИ

ПОШ…  ШИ

МА..НА  ТА ШУ

  •  Які склади виявилися зайвими?
  •  Які слова можна утворити із цими складами?

Читання тексту «Хороша гра» (2-3 учні)..

  •  Яку гру грали діти? (В хокей).
  •  А коли грають у хокей? (Взимку).
  •  Як поводять себе птахи взимку?
  •  Чому? (Бо надворі зима. Сніг накрив усе навколо. Холодно і голодно лісовим мешканцям. Важко знайти їжу.)
  •  Як можна подбати про птахів, які залишилися зимувати з нами? (Виготовити годівниці, розвісити на деревах, балконах. Туди насипати зерна, крихт хліба, несолоне сало та ін.). 

(Завдання 3 пазла виконано. Найактивніший учень прикріплює на дошку пазл).

4 пазл.

  •  Гарно всі читаємо,

Текст новий вивчаємо!

ІV. Опрацювання нового тексту (Буквар, с.108, «Поспішай, синичко!»).

  1.  Хвилинка фантазії
    •  Прочитайте заголовок. Як ви вважаєте, про що буде розповідатись у тексті?

Група сильних учнів готується до зразкового читання, а всі інші виконують словникову роботу.

  1.  Словникова робота (слова читає вчитель, учні повторюють тихо, по складах, а потім голосно, цілими словами).

зу – стрі – ли – ся  го – дів – ни – чок

зна – йду  шма – то – чки

швид – ко  ши – пши – ни

шість   го – ро – би – ни

  •  Послухайте і скажіть, що в цьому тексті справжнє, а що казкове?
  1.  Творча робота над текстом
  2.  зразкове читання кращими учнями;
  3.  читання тексту «ланцюжком»;
  4.  читання 1-4 речень методом додавання (вчитель зачитує початок речення, а діти завершують його);
  5.  зачитати, що було у годівничках ?
  6.  Робота над змістом
    •  Де зустрілися синички? (Синички зустрілися в лісі).
    •  Що порадила перша синичка другій? (Порадила полетіти до шкільного саду).
    •  Хто приготував годівнички птахам? (Годівнички зробили школярі).
  7.  Читання в особах.

Звернути увагу на розділові знаки в кінці окремих речень (?!) та на інтонацію, з якою треба читати ці речення.

Завдання 4 пазла виконано.

5 пазл.

Фізкультхвилинка.

Не стріляй у пташку,

Не лови комашку,

Не топчи травинку,

Не зірви рослинку!

Бо земля без них

Як без зірочок ясних.

Їх створив Господь для тебе,

Їх краса для всіх під небом.

Прикріплення на дошку 5 пазла.

V. Закріплення знань учнів

6 пазл.

Гра «Плутанина».

Вчитель змінює одне слово в реченні, діти знаходять помилку.

  •  Поспішай, сойко! (- Ні, синичко!)
  •  Зустрілися в полі дві синички. (- Ні, в лісі.)
  •  Чи ти обідала? – спитала перша. (- Ні, снідала.)
  •  Ні. Ось, може, якусь комашку у корі знайду. (- Так.)
  •  Так чого ж ти тут лежиш? (- Ні, сидиш.)
  •  Біжи швидше до школи. (- Ні, лети.)
  •  Там у саду аж п’ять годівничок. (- Ні, шість.)
  •  Чого у них тільки нема! І пшоно, і шматочки сала, і ягоди калини та горобини. (- Ні, шипшини та горобини.)
  •  Поспішай, сойко! ( - Ні, синичко.)

Поєднання 6 пазла .

7 пазл. 

  •  Чому синичка порадила подружці поспішати? (Бо зимою багато голодних пташок і їжі може не вистачити).

Побудова асоціативного куща.

  •  Які птахи могли прилетіти до годівниці?

  

    

   

8 пазл.

Робота в групах.

Гра «Збери прислів’я».

Діти формують групи за допомогою назв пташок.

І група «Синички».

свою, Кожна, співає, пісню, пташка.

(Кожна пташка свою пісню співає.)

ІІ група «Горобчики».

сестриця, Синиця, горобцю.

(Синиця – горобцю сестриця.)

ІІІ група «Снігурі».

там, Де, комашок, багато, пташок, нема.

(Де багато пташок, там нема комашок.)

Презентація групових робіт.

Прикріплення останньої частинки малюнка.

VІ. Підсумок уроку.

  •  Урок підходить до кінця і пазлів вже нема. Птахам ми допомогли і разом з цим знання свої закріпили на звукове значення букви «ш» (ша). Пернаті друзі написали вам послання.

Учитель обертає іншим боком складений малюнок і зачитує:


 

Вправа «Мікрофон».

  •  Якими враженнями від уроку ви поділитесь вдома?
  •  Який звук повторювали?
  •  Як треба дбати про пташок?
  •  Які прислів’я запам’ятали?

Використана література

  1.  Вашуленко М.С., Скрипченко Н.Ф. Буквар. – К.: Освіта, 2004.
  2.  Будна Н.О., Рябова С.І. Супутник букваря. Від А до Я. Зошит з навчання грамоти. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2009.
  3.  П’ять тисяч прислів’їв та приказок / Уклад.: Л. Вознюк – Тернопіль: Підручники і посібники, 2009.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

64624. Решение конечного разностного уравнения третьего порядка 86.55 KB
  Колмогоров один из основоположников современной теории вероятностей им получены фундаментальные результаты в топологии математической логике теории турбулентности теории сложности алгоритмов и ряде других областей математики и её приложений.
64625. Роспись стены акрилом 830.24 KB
  История настенной живописи. Материалы для акриловой живописи Акриловые краски их состав и технические свойства Технология и техника акриловой живописи. Представленная курсовая работа посвящена акриловой живописи и росписи стен в частности.
64626. Распределение средств между предприятиями, ООО «Солнышко», ООО «Алладин», ОАО «Береза», ОАО «Свет», ОАО «Сумки» 684.92 KB
  Инвестировать деньги только в один какой-то проект часто может быть не самым прибыльным и надежным вариантом. Причина этого в том что все предприятия дают разную прибыль в зависимости от вложенных инвестиций и кроме того инвестируя лишь один проект шанс потерять свои деньги возрастает во много раз.
64627. Функции таможенны органов в части обеспечения мер по противодействию легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем и финансированию терроризма 328.97 KB
  Роли таможенных органов в обеспечении мер направленных на борьбу с отмыванием денег и финансирование терроризма. В отчете о стратегии международной борьбы с распространением наркотиков подготовленном Государственным департаментом...
64628. Этика деловых отношений в организации ООО «Аэросервис» 88.56 KB
  Целью данной работы является изучение этики деловых отношений в организации ООО Аэросервис. Для написания данной работы необходимо решить следующие задачи: всесторонне рассмотреть теоретические аспекты этики деловых отношений...
64629. Проектирование и строительство архитектурного ансамбля 40.87 KB
  Икона Казанской Божией Матери, покровительницы государства Российского и дома Романовых, была привезена в Санкт-Петербург Петром І в 1710 году для освящения новой столицы Российской империи. Первоначально икону помещают в церковь Рождества Богородицы на Петроградской стороне.
64632. Югославия в годы Второй мировой войны 55.57 KB
  Верхний хронологический рубеж характеризуется тем что в мае 1945 году в Югославии победу над фашистскими захватчиками одержал Отечественный фронт. Предметом исследования выступают общественные и политические отношения в Югославии складывающиеся в годы Второй мировой войны.