3659

Склад числа шість. Поняття зліва, справа

Конспект урока

Математика и математический анализ

Мета уроку. Сформувати вміння складати приклади на додавання та віднімання в межах 6. Вчити розрізняти многокутники за їх основними ознаками, розвивати вміння аналізувати, співставляти, виділяти істотне. Закріпити навики визначення понять «зліва», «справа». Збагатити знання про тваринний світ морських мешканців, виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до живого.

Украинкский

2012-11-05

396.31 KB

25 чел.

Склад числа 6. П'ятикутник, шестикутник. Поняття "зліва", "справа".

Мета уроку. Сформувати вміння складати приклади на додавання та віднімання в межах 6. Вчити розрізняти многокутники за їх основними ознаками, розвивати вміння аналізувати, співставляти, виділяти істотне. Закріпити навики визначення понять «зліва», «справа». Збагатити знання про тваринний світ морських мешканців, виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до живого.

Обладнання. Набірне полотно, індивідуальні лічильні палички, цифри, малюнки морських тварин із завданнями, планшети.

План уроку

1.     Організація класу. Ознайомлення дітей з планом уроку (2 хв.)

2.     Усний рахунок (5 хв.)

3.     Робота з геометричним матеріалом (6 хв.)

4.     Робота з підручником. Складання прикладів (9 хв.)

5.     Склад числа 6 (10 хв.)

6.     Підсумок уроку (3 хв.)

Хід уроку

  1.  Організація класу. Ознайомлення дітей з планом уроку.

Ми прийшли сюди навчатись,

Нам не можна лінуватись.

Слухаємо  уважно,

Працюємо старанно.

2.Усний рахунок.

          Ми з вами подорожуємо сьогодні в гості до морських мешканців на підводному човні. 

         А щоб човну дозволили погрузитися, нам потрібно порахувати  без помилок всі приклади, які надіслав Нептун. (Із конверта дістаю приклади для усного рахунку і пропоную дітям).   

1+1,       2+3,          2+2,       3+1,      4+2,       5 зменшити на 1,      5 збільшити на1.

(У дітей на партах планшети, на яких вони  пишуть відповідіі, показують вчителю, швидко витирають  і працюють над наступним завданням).

- Із завданням справилися, а ось рибки зустрічають нас і просять знайти, яке число заховалося. (На фоні моря рибки з прикладами): 

4-?=3         

        

5+?=6             

?-2=1         

 3.     Робота над геометричним матеріалом підручника. (ст.25)

         Молодці, ми справилися із першим завданням, погружаємося і ось зустрічаємо дивну рибу, яка називається ...

Це риба СКАТ. Ця риба пропустить нас далі, якщо ми виконаємо геометричні завдання. Вона пропонує нам подивитися уважно і відповісти, форму якої геометричної фігури нагадує її тіло. ( 4-кутник, бо має 4 сторони, 4 кута.) Давайте познайомимо ската з іншими геометричними фігурами.

-         Візьміть лічильні палички. Скільки треба паличок, щоб скласти п’ятикутник? Побудуйте п’ятикутник. Положіть зліва від фігури 3 палички. Перевірте один в одного чи правильно виконали завдання.

-         То що характерно для п’ятикутника? За якими ознаками його визначають?

-         Подивіться на многокутники на с.25 підручника. Яку фігуру ми не побудували?

-         Скільки треба паличок, щоб побудувати шестикутник? Чому саме 6? (Бо шестикутник  має шість сторін.) Побудуйте шестикутник.

Перевірка виконаної роботи.

Фізкультхвилинка

Човен в море погружається (діти присідають),

Рибки дітям зустрічаються ( показуємо як плавають рибки),

Ми їх розглядаємо (імітуємо споглядання у бінокль),

І далі відпливаємо (сідаємо за парти).

4. Робота над складанням прикладів за малюнками підручника ст.25.

- Які морські мешканці завітали на сторінку нашого підручника? (Малюнки краба і морської зірки – на дошку.)

                           

 - Яке завдання пропонують нам краби і морські зірки? (Діти, які можуть прочитати, повідомляють завдання).

- Скільки маленьких крабів?(4)

 - Скільки великих крабів? (2)

- Якою дією треба обчислити скільки крабів разом? ( Додаванням.) Запишемо в зошит.

Аналогічно складаємо приклади, помінявши доданки місцями і обернені приклади на віднімання.

Диференційована робота.

 Приклади із морськими зірками 1-ша група складає самостійно, а 2-га група працює з учителем за аналогічним малюнком на дошці.

В зошиті по закінченню роботи зявляється запис

4 + 2=6                            5 + 1=6

2 + 4=6                            1 + 5=6

6 – 2=4                            6 – 1=5

6 – 4=2                            6 – 5=1

Перевірка роботи.

5.     Робота над засвоєнням складу числа 6.

Діти, увага! Що за хижак випливає нам назустріч?  

Акула приготувала нам пастку. Треба швидко, терміново в клітинки вставити необхідні цифри. Нам допоможуть лічильні палички. Положіть на парту 6 паличок. Розібємо палички на групи, відсуньте одну паличку вправо.

Скільки паличок зліва? Справа? То з яких частинок складається 6? (Аналогічно  проводиться робота над записом прикладів на склад числа 6)

На дошці і в зошиті запис:

6=5+1                   6=4=2                           6=3=3

Ось ми обійшли пастку акули.

6.     Підсумок уроку.

-         Які математичні завдання виконували?

-         Які морські мешканці зустрічалися в морських глибинах?

-         Намалюйте в себе в зошиті обличчя, яке покаже ваш настрій в кінці уроку. Подивіться всі на мене і покажіть виразом обличчя ваш настрій.

Я бажаю вам успіхів і хорошого настрою. Спасибі за роботу на уроці. Дома розкажіть батькам,  над чим вам цікаво було працювати.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

61679. Выполнение растительных узоров по шаблону 22.47 KB
  Здравствуйте ребята Д: Здравствуйте Уч: Скажите что нам сегодня понадобится для урока рисования Д: Альбомный лист краски кисточки баночка с водой ластик простой карандаш.
61680. Деревня – деревянный мир 11.79 KB
  Цель урока: Задача урока: научить обучающихся составлять целостную картину/панно на тему «Деревня – деревянный мир» из художественных материалов.
61682. Дымковская игрушка 18.8 KB
  Цель урока: познакомит с народным промыслом Дымково научить детей украшать силуэт изображения дымковской игрушки. Задачи урока: А образовательная научить детей приёмам кистевой росписи основным элементам познакомить с основными цветами росписи...
61683. Лоскутный коврик. Коллаж. Музеи народно-декоративного искусства 11.7 KB
  В своих изделиях мастерицы используют разные приемы тонового растяжения цвета: цвет от темного к светлому переходит постепенно как бы по ступенькам. Обратите внимание на цвет: чем ярче цвет тем лучше передать атмосферу.
61684. Генетическая связь между классами неорганических веществ 16.78 KB
  Цель урока: Выполнение опытов демонстрирующих генетическую связь между основными классами неорганических соединений. Задачи урока: Образовательные: формирование у учащихся знаний позволяющих выявить чёткие различия между основными классами неорганических веществ...
61685. Олег Кургузов «Сухопутный или морской» 15.8 KB
  Цель: Рассмотреть как автор О. Выяснить главную мысль рассказа Сухопутный или морской 2. морской котик морская свинка морской конек морской еж. Рассказ с которым мы сегодня познакомимся называется Сухопутный или морской...
61686. В. М. Гаршин «Лягушка - путешественница» 218.13 KB
  Цель: познакомить учащихся с новой сказкой, жизнью и творчеством В. М. Гаршина. Задачи: - развивающие: развить память, речь, мышление, навык чтения. - обучающие: учить правильно выражать свои мысли, учить правильно работать с учебником.
61687. Конспект урока по лёгкой атлетике. Бег на средние дистанции 23.34 KB
  Задачи урока: 1. Обучить технике высокого старта и стартового разгона. 2. Воспитывать дисциплинированность, коллективизм. 3. Развивать быстроту, координацию, силу.