36636

Інструкція з безпеки праці

Конспект урока

Безопасность труда и охрана жизнедеятельности

Тому дайте будьласка відповіді на такі питання: Назвіть основні положення кодексу законів про працю Назвіть основний закон що гарантує право громадян на безпечні та нешкідливі умови праці Що зобов’язаний роботодавець забезпечити Які створює держава умови Які Ви знаєте законодавчі акти з охорони праці Активізація нового матеріалу: А темою уроку є €œІнструкція з безпеки праці€. На уроках €œВиробничого навчання€ ми застосовуємо безпосередньо отриманні знання з охорони праці адже уявлення безпеки праці і виховування вміння до...

Украинкский

2013-09-23

46.5 KB

8 чел.

    Конспект уроку №4

     Хід уроку

  1.  Організаційний момент:
  2.  Перевірити кількість учнів на уроці та готовність до уроку.

  1.  Актуалізація опорних знань:

Перш ніж, розпочати вивчення нового матеріалу, ми повторимо тему: Основні положення кодексу законів про працю.

Тому дайте будь-ласка відповіді на такі питання:

• Назвіть основні положення кодексу законів про працю?

• Назвіть основний закон, що гарантує право громадян на безпечні та нешкідливі умови праці?

• Що зобовязаний роботодавець забезпечити?

• Які створює держава умови?

• Які Ви знаєте законодавчі акти з охорони праці?

  1.  Активізація нового матеріалу:

А темою уроку є Інструкція з безпеки праці. Тема нового матеріалу має взаємозв’язки з такими дисциплінами, як: Виробничим навчанням, Правознавство.

На уроках “Виробничого навчання” ми застосовуємо безпосередньо отриманні знання з охорони праці, адже уявлення безпеки праці і виховування вміння до самозбереження Ви отримуєте на уроках охорони праці.

Дисципліна Правознавство тісно пов’язане з охороною праці: дає більш глибокі знання про законодавчі акти.

Ви повинні знати: Інструкцію з безпеки праці, а також Ви повинні вміти використовувати свої знання на практиці.

   План уроку

Урок №4

Тема: Інструктування з охорони праці.

Мета: Вивчити інструктажі з безпеки праці.

Розвивати вміння логічно мислити.

Виховувати вміння застосовувати отриманні знання на практиці.

Матеріали і обладнання: підручники, дошка, конспект уроку.

Тип уроку: комбінований.

Метод: словесний, наочний.

Між предметні зв’язки: правознавство, виробниче навчання.

    Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань.

Опитування матеріалу пройденого на минулому уроці. (Тема: Основні положення кодексу законів про працю).

III. Активізація нового матеріалу:

 7. Зв’язок теми уроку з дисциплінами: Виробничим навчанням, Правознавство.

8. Характеристика знань, умінь, навичок.

IV. План вивчення нового матеріалу:

  1.  Інструктаж з безпеки праці.

V. Самостійна робота на уроці:

  1. Робота з підручником.

VI. Закріплення нового матеріалу.

  1.  Фронтальне опитування нового матеріалу.

VII. Домашнє завдання (пояснення домашнього завдання):

Вивчити теми уроку та підготуватися до опитування на наступний урок.

VIII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів.

IV. План вивчення нового матеріалу:

  1. Інструкція з безпеки праці.

Усі працівники, які приймаються на постійну чи тимчасову роботу, і при подальшій роботі, повинні проходити на підприємстві навчання в формі інструктажів з питань охорони праці, надання першої допомоги потерпілим від нещасливих випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих.

За характером і часом проведення інструктажі охорони праці поділяють на:

  • вступний,

  • первинний,

  • повторний,

  • позаплановий,

  • цільовий.

Вступний інструктаж проводиться:

  •  з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади;
    •  з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства;
    •  з учнями та студентами, які прибули на підприємство для проходження виробничої практики;
    •  у разі екскурсії на підприємстві.

Первинний інструктаж проводиться до початку роботи безпосередньо на робочому місці з працівником:

  •  новоприйнятим (постійно чи тимчасово) на підприємство;
    •  який переводиться з одного цеху виробництва до іншого;
    •  який буде виконувати нову для нього роботу;
    •  відрядженим працівником, який бере безпосередню участь у виробничому процесі на підприємстві.

Повторний інструктаж проводиться з працівниками на робочому місці в терміни, визначені відповідними чинними галузевими нормативними актами або керівником підприємства з урахуванням конкретних умов праці але не рідше:

  •  на роботах з підвищеною небезпекою – 1 раз на 3 місяці;
    •  для решти робіт – 1 раз на 6 місяців.

Позаплановий інструктаж проводиться з працівниками на робочому місці або в кабінеті охорони праці:

  •  при введенні в дію нових або переглянутих нормативних актів про охорону праці, а також при внесенні змін та доповнень до них;
    •  при зміні технологічного процесу, заміни або модернізації устаткування, приладів та інструментів, вихідної сировини, матеріалів та інших факторів, що впливають на стан охорони праці;
    •  при порушеннях працівниками вимог нормативних актів про охорону праці, що можуть призвести або призвели до травм, аварій, пожеж тощо;
    •  при виявленні особами, які здійснюють державний нагляд і контроль за охороною праці, незнання вимог безпеки стосовно робіт, що виконується працівником;
    •  при перерві в роботі виконавця робіт більш ніж на 30 календарних днів – для робіт з підвищеною небезпекою, а для решти робіт – понад 60 днів.

Цільовий інструктаж проводиться з працівниками:

  •  при виконанні разових робіт, не передбачених трудовою угодою;
    •  при ліквідації аварії, стихійного лиха;
    •  при проведенні робіт, на які оформлюються наряд-допуск, розпорядження або інші документи.

V. Самостійна робота на уроці:

1. Робота з підручником.

VI. Закріплення нового матеріалу:

1) Фронтальне опитування:

Для повного закріплення нового матеріалу проведемо фронтальне опитування. Дайте будь-ласка відповіді на такі питання:

  • Які бувають види інструктажів?

  • Коли і з ким проводиться вступний інструктаж?

  • Що собою являє первинний інструктаж?

  • Коли проводиться повторний інструктаж?

  • Позаплановий інструктаж.

  • Коли і з ким проводиться цільовий інструктаж?

 VII. Пояснення домашнього завдання:

 Вивчити тему уроку за таким планом:

 1. Інструктажі з безпеки праці:

  А) вступний;

  Б) первинний;

  В) повторний;

  Г) позаплановий;

  Д) цільовий.

Підготуватися до опитування на наступному уроці. Автор Винокурові Л. Е. ст. 12 – 16.

VIII. Підведення підсумків заняття та мотивація оцінок.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39034. Разработка технического задания на разработку ИС 77.5 KB
  Техническое задание ТЗ – это завершающий предпроектную стадию документ который содержит цели и обоснование проектирования а также определяет основные требования к ИС и исходные данные необходимые при разработке. В настоящее время при составлении технического задания обычно руководствуются требованиями следующих ГОСТов: 34.60289 Техническое задание на создание автоматизированной системы – описывает состав и содержание ТЗ которые распространяются на автоматизированную информационную систему в целом в том числе: общесистемные...
39035. Базовые технологии доступа к БД в Borland C++ Builder и их принципы 156 KB
  Указания к выполнению лабораторной работы Современные информационные системы не могут существовать без Баз Данных. По этой причине современные средства разработки приложений должны обеспечивать программиста средствами которые бы: Обеспечивали универсальный механизм доступа к базам данных построенных с использованием различных СУБД; Обеспечивали приемлемый уровень эффективности; Позволяли быстро разрабатывать полнофункциональные приложения для работы с БД любого размера. В Borlnd C Builder предлагается большое количество компонентов...
39036. Использование Borland C++ Builder в качестве средства быстрой разработки приложений 46 KB
  Компоненты для изучения: BitBtn StringGrid вкладка dditionl DteTimePicker вкладка Win32. Компоненты для изучения: StringGrid вкладка dditionl PgeControl вкладка Win32 Timer вкладка System. Компоненты для изучения: ColorBox вкладка dditionl RichEdit вкладка Win32 Timer вкладка System. Компоненты для изучения: MskEdit вкладка dditionl PgeControl вкладка Win32 Timer вкладка System.
39037. Разработка многооконных приложений с использованием Borland C++ Builder 88.5 KB
  Для добавления новой формы в проект приложения необходимо вызвать команду File New Form главного меню или нажать соответствующую кнопку на панели инструментов. Для каждой формы приложения вызывается метод CreteForm создать форму объекта приложения ppliction. Главная форма автоматически отображается на экране при запуске приложения в то время как остальные формы которые иногда называют вторичными будут созданы но останутся невидимыми для пользователя до тех пор пока не будут явно...
39038. Количество информации. Мера Хартли и мера Шеннона 80.5 KB
  Рассмотрение предложенных способов измерения количества информации удобно начать с примера. Тем не менее только на основе априорной информации мы не можем точно сказать какое именно число очков выпало в результате конкретного подбрасывания. С поступлением новой информации о результате подбрасывания эта неопределенность может уменьшаться.
39039. Понятие информационной системы 98.5 KB
  Сейчас пришло время дать этому понятию более точное определение: Информационная система ИС это взаимосвязанная совокупность средств методов и персонала используемых для хранения обработки и выдачи информации в интересах достижения поставленной цели. Как видно из определения информационные системы обеспечивают сбор хранение обработку поиск выдачу информации необходимой в процессе принятия решений задач из любой области. Основными элементами работы информационных систем являются: ввод новой информации и выдача текущей информации по...
39040. Классификация информационных систем 123 KB
  Основная проблема классификации ИС заключается в том что единой системы оснований для классификации выработать не удалось. Предлагается классифицировать информационные системы по следующим признакам: По масштабам применения – настольные офисные и корпоративные. ПО: различные программные приложения связанных общим информационным фондом Такие приложения создаются с помощью так называемых настольных СУБД FoxPro Prdox dBse MS ccess или с помощью файловой системы и диалоговой оболочки для ввода редактирования и обработки данных. Это...
39041. Документальные информационные системы 237 KB
  Практика показывает что чаще всего информация представлена не в виде структурированных массивов данных а в виде простых текстовых документов. В отличие от ФИПС в результате проведения информационного поиска ДИПС выдает потребителю не конкретные сведения факты а совокупность документов смысловое содержание которых соответствует его запросу. Поэтому для автоматизации информационного поиска необходимо формализовать представление смыслового содержания информационного запроса и документов то есть перейти от их записи на естественном языке...
39042. Фактографические информационные системы 194 KB
  Основными компонентами фактографических систем являются Базы Данных и системы управления Базами Данных СУБД. Ее основные задачи: распределение внешней памяти; определение структуры файла; способы именования файлов и отображение их имен на пространство адресов внешней памяти; обеспечение доступа к данным; обеспечение защиты данных в файлах; способы многопользовательского доступа к файлам. Ограничения файловых информационных систем Разделение и изоляция данных. Обработка данных из разных файлов обычно требует значительных усилий...