42391

Знайомство з графічним редактором Paint. Вікно редактора. Панель інструментів

Лабораторная работа

Информатика, кибернетика и программирование

Панель інструментів Мета: навчальна: ознайомити учнів з графічним редактором Pint; сформувати навички створення малюнків; набути навичок самостійної творчості; розвивальна: розвивати художні здібності; розвивати інтелект уяву; розвивати самостійне творче ставлення до роботи; розвивати вміння робити висновки; виховна: формувати інтерес до комп'ютерної графіки; виховувати культуру мовлення й культуру діалогу; формувати навички само і взаємооцінювання. Обладнання: програма Pint роздавальний матеріал операційна...

Украинкский

2013-10-29

7.35 MB

43 чел.

Знайомство з графічним редактором Paint.

Вікно редактора. Панель інструментів

Мета:

навчальна:

  •  ознайомити учнів з графічним редактором Paint;
  •  сформувати навички створення малюнків;
  •  набути навичок самостійної творчості;

розвивальна:

  •  розвивати художні здібності;
  •  розвивати інтелект, уяву;
  •  розвивати самостійне творче ставлення до роботи;
  •  розвивати вміння робити висновки;

виховна:

  •  формувати інтерес до комп'ютерної графіки;
  •  виховувати культуру мовлення й культуру діалогу;

формувати навички само- і взаємооцінювання.

Вид уроку: нестандартний

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: програма Paint, роздавальний матеріал, операційна система Windows.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Привітання. Підготовка учнів до уроку. Проведення інструктажу з ТБ та повторення правил поведінки в комп'ютерному класі.

II. Актуалізація опорних знань

Підготовка учнів до роботи на головному етапі

Якщо вам потрібно створити малюнок або вітальну листівку то що ви робите? Так, дійсно, ви берете олівці або фарбу чи фломастери, дістаєте аркуш й починаєте малювати. А якщо у вас усього цього немає, а є комп'ютер, то за його допомогою і спеціальної програми можна зробити гарні малюнки. Ця спеціальна програма називається графічним редактором.

III. Засвоєння нових знань та навичок. Викладання нової теми, підбір завдань

Учні записують тему уроку в зошити.

План викладення навчального матеріалу

  1.  Що таке графічні редактори, для чого вони існують?
  2.  Графічний редактор Paint.
  3.  Вікно редактора.
  4.  Інструменти.

Сьогодні ми ознайомимося з графічним редактором. Як ви думаєте, для чого існують графічні редактори і що можна в них робити?

Графічні редактори це програми, призначені для того, щоб малювати малюнки (чорно-білі та кольорові), обробляти фотографії, креслити схеми, плани місцевості тощо.

Графічні редактори бувають різні. Ми будемо працювати з графічним редактором Paint, з англійської «.Paint» означає «писати фарбами».

Запуск програми Paint здійснюється натисканням на кнопку Пуск на панелі задач і вибором команди Программы —> Стандартные -> Paint. Після запуску відкривається вікно редактора, де заходиться панель інструментів.

Інтерактивна вправа «Ажурна пилка»

  1.  Інструктування. Вчитель розповідає учням про мету вправи за методом «Ажурна пилка», правила, послідовність дій і кількість часу на виконання завдання.
  2.  Учні отримують картку одного з кольорів (синього або червоного), об'єднуються у дві «домашні» групи, за кольорами. Завдання для груп: ознайомитися з наведеним теоретичним матеріалом.

Зміст карток синіх

  1.  Заголовок вікна;
  2.  Кнопки керування стану вікна;
  3.  Стрічка меню;
  4.  Робоче поле (Листок)
  5.  Смуги прокручування;
  6.  Панель інструментів;
  7.  Панель вибору кольорів.

Зміст карток червоних

  1.  Учитель пропонує учням об'єднатися в групи відповідно до своїх номерівекспертні» групи). У кожну експертну групу потрапляють представники від кожної «домашньої» групи. Учні повідомляють, про що кожен із них дізнався у своїй групі.
  2.  Учитель пропонує учням об'єднатися в «домашні» групи, учасники яких обмінюються між собою інформацією, отриманою в «експертних» групах.
  3.  Клас об'єднується в загальне коло для підбиття підсумків вправи.

Шляхом бесіди вчитель обговорює з учнями новий матеріал.

IV. Перевірка розуміння вивченого

  •  Які елементи присутні у вікні редактора Paint?
  •  3 яких інструментів складається панель інструментів редактора?

V. Застосування знань та навичок

Практичні вправи на комп'ютері, фізкульт-хвилинка, вправи для очей.

Тепер вам пропонується увійти в графічний редактор Paint, продивитися вікно редактора, вибрати різні інструменти та розпочати малювати малюнок.

Фізкульт -хвилинка

Слухати ми перестали

І тепер всі дружно встали.

Будем ми відпочивати, 

Нумо, вправу починати: 

Руки вгору, руки вниз

І легесенько нагнись. 

Покрутились, повертілись.

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали, 

Раз присіли, другий встали, 

Всі за парти посідали, 

Вчитись знову ми почали.

VI. Узагальнення та систематизації знань

Потренувавшись, спробуйте дотримуватися такого правила: у кожній моделі слід використовувати всі сім фігур.

VII. Контроль та самоконтроль набутих знань та навичок (учитель контролює та відзначає правильність виконання завдань)

VIII. Корекція знань та навичок

Питання до класу:

  •  3 якою програмою ми ознайомились на уроці?
  •  Що таке графічний редактор?
  •  3 яким графічним редактором ми працюємо?
  •  Як запустити графічний редактор Paint?
  •  3 яких елементів складається вікно редактора Paint?
  •  3 яких інструментів складається панель інструментів?

IX. Домашнє завдання

Вивчити конспект. В альбомі намалювати кольоровими олівцями дерево, озеро.

X. Підбиття підсумків

Отже, на уроці ви ознайомилися з найпростішим графічним редактором, який дає змогу створити свої перші малюнки на комп'ютері.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

23329. Макросы. Создание макросов 36.5 KB
  Отчет по работе: Открыть таблицу CtrlF1: USE{SPACEBAR}table1{SPACEBAR}AGAIN{SPACEBAR}IN{SPACEBAR}0{ENTER} SELECT{SPACEBAR}Table1{ENTER} BROWSE{SPACEBAR}LAST{ENTER} Удалить таблицу CtrlF2: Remove{SPACEBAR}Table{SPACEBAR}table1{ENTER} Установить отношение между таблицами CtrlR: SET{SPACEBAR}RELATION{SPACEBAR}TO{SPACEBAR}фамилия{SPACEBAR}INTO{SPACEBAR}Table2{SPACEBAR}ADDITIVE{ENTER} Модифицировать отчёт CtrlM: MODIFY{SPACEBAR}REPORT{SPACEBAR} c: artamonov базы данных visual foxpro9 save artlab10 report1.frx {SPACEBAR}NOENVIRONMENT{ENTER}...
23330. Генератор прикладных программ 91 KB
  Цель работы: научиться создавать стандартные приложения с помощью генератора FoxApp. Задание: Перед началом работы создать отдельный каталог для файлов приложения. Выполните генерацию стандартного приложения создавая или указывая базу данных на шаге 1. Проверьте работу стандартного приложения: стандартный экран форма ввода кнопки управления; меню стандартного приложения.
23331. Интегрированная cреда FoxPro for Windows 39 KB
  Задание на лабораторную работу: Создайте на диске Х: каталог под именем FOXPRO для хранения примеров. Войдите в среду FoxPro. Ознакомьтесь с интерфейсом FoxPro: изучите систему главного меню пункты Файл Правка База Запись Программа Запуск Текст Окно; изучите способы выбора пунктов меню с помощью мыши комбинаций клавиш; повторите правила работы с окнами: закрыть открыть свернуть развернуть распахнуть переместить изменить размеры переключиться между окнами; ознакомьтесь с командами пунктов меню Окно и ; повторите...
23332. Создание структуры базы данных в СУБД FoxPro 166 KB
  Задание на лабораторную работу: Создайте структуру базы данных в соответствии с вашей темой расчетнографического задания. Изучите возможности среды СУБД FoxPro for Windows для создания структуры базы данных. Выполните просмотр содержимого базы данных.
23333. Сортировка и индексирование баз данных 244 KB
  Задание на лабораторную работу: Выполните сортировку по одному полю базы данных содержащей не менее 15 записей. Повторите сортировку для полей содержащих разные типы данных. Просмотрите результат сортировки в новой базе данных.
23334. Установка отношений между базами данных 233.5 KB
  Задание на лабораторную работу: Проверьте проект базы данных на предмет проектирования связей ключи первичные вторичные. В проекте базы данных предметной области выделите 23 связанные таблицы родственные таблицы. Просмотрите связанные базы данных на экране.
23335. Поиск информации в базах данных. Установка фильтров 453.5 KB
  Задание на лабораторную работу: Составьте не менее 10 логических выражений для поиска данных в базе данных. Выполните поиск данных с помощью команды Locate. Выполните стандартный поиск в индексированной базе данных.
23336. Обработка запросов 404 KB
  SELECT SALES.SNUM SALES.SNAME SALES.CITY; FROM SALES; WHERE SALES.
23337. Создание отчётов 434.5 KB
  Задание на лабораторную работу: Определите структуру отчета. Создать и выполнить стандартный отчет. На основе стандартного отчета создать сложный отчет. Запустить отчет.