42550

Розрахунок площ адміністративних та побутових приміщень

Лабораторная работа

Безопасность труда и охрана жизнедеятельности

Визначити необхідні площі адміністративних та побутових приміщень якщо попередньо визначено що відповідної до плану технічного переоснащення підприємства спискова кількість працівників повинна становити N осіб робітників Nр осіб інженернотехнічних працівників та молодшого обслуговуючого персоналу – Nі осіб службовців Nс осіб. Тоді очікувана кількість чоловіків і жінок відповідно становитиме: Nчол= 07N = 07160 = 112 осіб Nжін= 03N = 03160 = 48 осіб.чол= 07 Np = 07130 = 91 осіб Nр.жін= 03 Np = 03130 =...

Украинкский

2013-10-30

74 KB

3 чел.

Національний авіаційний університет

Факультет комп`ютерних наук

Розрахункова робота

З дисципліни «Основи охорони праці»

Тема. Розрахунок площ адміністративних та побутових приміщень

Варіант №11

                                                                             

                                                                                        ФКН – 503

                                                                                        Мацуєва Х.А.

                                                                                        Перевірив: Русаловський А.В.

Київ  2011

  1.  Умова та завдання

УМОВА. Заплановано технічне переоснащення підприємства, в результаті якого очікується, що кількісний та професійний склад працівників зміниться. В результаті постає питання: якою повинна бути площа адміністративних та побутових приміщень, щоб задовольнити потреби персоналу підприємства у відповідності до існуючих норм.

ЗАВДАННЯ. Визначити необхідні площі адміністративних та побутових приміщень, якщо попередньо визначено, що відповідної до плану технічного переоснащення підприємства спискова кількість працівників повинна становити N осіб (робітників - Nр осіб, інженерно-технічних працівників та молодшого обслуговуючого персоналу – Nі осіб, службовців - Nс осіб). Розрахунок треба виконати згідно з завданими варіантами вихідних даних, наведеними в таблиці Д1 (див. додаток).

  1.  Вихідні дані (за варіантом)

№ Варіанту

Спискова кількість працівників, чол

Кількість

робочих місць,

обладнаних

комп’ютерами

Співвід-

ношення

чоловіків

і жінок

Коефіцієнт

складу

найчисель-

нішої

зміни

Групи

вироб-

ничих

процесів

Зага-лом, N

Робітників, Nр

ІТР, 

Службовців, Nсл

1

2

3

4

5

6

7

8

9

11

160

130

12

18

15

0,7:0,3

0,7

1б, 3а

3. Алгоритм виконання роботи (з розрахунками).

1.Визначаємо очікувану кількість чоловіків і жінок друкарні, використавши для цього що характерне співвідношення для поліграфічних підприємств: чоловіків 70%, жінок – 30%. Тоді очікувана кількість чоловіків і жінок  відповідно становитиме:

  Nчол= 0,7*N = 0,7*160 = 112 осіб,

  Nжін= 0,3*N = 0,3*160 = 48 осіб.

Серед працівників робітничих професій кількість чоловіків та жінок відповідно буде становити:

  Nр.чол= 0,7* Np = 0,7*130 = 91 осіб,

  Nр.жін= 0,3* Np = 0,3*130 = 39 осіб.

Оскільки коефіцієнт складу найчисельнішої зміни приймається 0,7, то очікувана кількість жінок та чоловіків у найчисельнішій зміні буде:

  Nчол.зм.=0,7*112 = 79 особа,

  Nжін.зм.=0,7*48 = 34 осіб,

а їх загальна кількість Nзм.=113 особа.

Серед працівників робітничих професій:

  Nр.чол.зм.=0,7* Nр.чол=0,7*91 = 64 особи,

  Nр.жін.зм.=0,7* Nр.жін=0,7*39 = 28 осіб.

  Nр.зм.=92 осіб

2.Використовуючи дані табл.2 визначаємо необхідні площі санітарно-побутових приміщень.

Гардеробні.

Площі гардеробних повинні становити:
 для жінок  
Sг.ж.= 0,9* Nжін=0,9*48 = 43,2 м2 

 для чоловіків Sг.ч.= 0,9* Nчол=0.9*112 = 100,8 м2 

В обох гардеробних планується розмістити відповідно 48 та 112 шафок (1 шафка на 1 працівника).

Загальна площа гардеробних буде становлювати:

  Sг.= Sг.ж.+ Sг.ч.=43,2 м2 +100,8 м2 = 144 м2

Душові.

Для друкарні, що проектується, характерним є поєднання виробничих процесів 1б та 3а, тому визначаємо необхідну кількість душових та кранів за даними табл.1 для групи 3а, як з найбільш високими вимогами.

Враховуючи, що розрахункова кількість працівників робітничих професій на одну

душову сітку становить 7 осіб, визначаємо кількість сіток у жіночій та чоловічій душових:

  nд.жін..= Nр.жін.зм./7 = 28/7 = 4;

  nд.чол..= Nр.чол.зм./7 = 64/7 = 9,14.

Таким чином у жіночій душовій потрібно встановити 4 душових сітки, у чоловічій душовій – 10, а площа душової повинна становити:

  Sд.жін.=4*2,0 = 8 м2,

  Sд.чол.=10*2,0 = 20 м2.

Загальна площа душових Sд.= Sд.жін.+ Sд.чол.=28 м2.

Умивальні.

Згідно з табл.1(група виробничих процесів 3а – 1 кран на 10 чоловік) у жіночій умивальні необхідно встановити 3 крани, а у чоловічій 7. Площі цих санітарно-побутових приміщень повинні становити відповідно 3 м2 та 7 м2 (табл.2).

Загальна площа умивалень Sу=10 м2.

Туалети.

Необхідна кількість унітазів в жіночому та чоловічому туалетах буде:

  nун.жін..= Nжін.зм./7 = 34/7 = 4,8;

  nун.чол. = Nчол.зм./7 = 79/7 = 11,3.

Приймаємо 5 унітазів в жіночому та 12 унітазів і 12 пісуарів в чоловічому туалетах, площі яких при цьому становитимуть:

  Sт.ж.=5*2,5 м2 = 12,5 м2.

  Sт.ч.=12*2,5 м2+12*1 м2 = 42 м2,

а загальна площа туалетів Sт.=54,5 м2.

Місця для куріння.

Оскільки очікувана кількість працівників найчисельнішої зміни становить більше 100 осіб, то згідно табл.2 передбачаємо улаштувати спеціальні місця для куріння в тамбурах туалетів. Площу обох тамбурів приймаємо по 4 кв. м, загальна площа місць для куріння становитиме при цьому Sк.=8 м2.

Таким чином, сумарна площа всіх санітарно-побутових приміщень друкарні, що проектується, буде становити:

       для жінок – Sс.п.жін.= 70,7 м2, для чоловіків - Sс.п.чол.= 173,8 м2, що загалом складає:

        Sс.п.= 244,5 м2.

3.Визначаємо необхідні площі приміщень охорони здоров`я.

Оскільки спискова кількість працівників друкарні повинна становити 160 осіб, то як приміщення охорони здоров`я приймається медичний пункт загальною площею Sмед.= 18 м2. При цьому пункті пропонуємо розмістити одну кабіну для особистої гігієни жінок площею 3 м2 та приміщення для відпочинку в робочий час та психологічного розвантаження працівників окремих професій, наприклад, операторів комп'ютерного набору, коректорів.

Площа такого приміщення за даними табл.2 буде Sв.=0,2* Nзм.= 0,2*113 = 22,6м2. За нормами це приміщення повинно складати не менше 18 м2, тому приймаємо Sв.= =22,6м2.

Таким чином, загальна площа усіх приміщень охорони здоров`я повинна становити:

   Sо.з.= 18+3+22,6 = 43,6 м2.

4.Визначаємо площу приміщень громадського харчування.

Оскільки очікувана кількість працівників найчисельнішої зміни друкарні менша за 200 осіб, то для харчування передбачаємо буфет.

Кількість місць для відвідувачів (1 місце на 4 працівники) буде дорівнювати:

   nвідв.= Nзм./4 = 113/4 = 28,25

тобто nвідв.=29 осіб.

Кількість чотиримісних столиків 29/4 = 7,25 шт. Тобто nстол.= 8 шт.

Площа буфету буде становити:

   Sхарч.=  nвідв.*1 м2 = 29 м2.

5.Визначаємо площу приміщень культурного обслуговування.

На основі кількості працівників найчисельнішої зміни, згідно табл.2 (від 101 до 200) нормативна площа приміщень для зборів повинна становити Sзб.= 36 м2.

6.Визначаємо площу адміністративних приміщень.

Особовий склад працівників сфери управління друкарні, що проектується (інженерно-технічних працівників та службовців), нараховує:

  Nупр.= Nін+ Nсл= 12+18 = 30 осіб,

тобто 15 чоловік мають комп`ютеризовані робочі місця, а решта 15 – не комп’ютеризовані. Відтак площа приміщень управління становитиме:

  Sупр.=15*4 м2+15*6 м2 = 60 м2 +90 м2 = 150 м2.

Оскільки спискова кількість працівників друкарні перевищує 100 осіб, то проектуємо приміщення профкому площею Sпроф.=12 м2, та кабінет охорони праці площею SОП=24 м2.

Сумарна площа адміністративних приміщень друкарні повинна становити:

  Sа.= Sупр.+ Sпроф.+ SОП=150 м2+12 м2+24 м2 = 186 м2.

7.Визначаємо загальну площу адміністративних та побутових приміщень.

Таким чином, при проектуванні друкарні із списковою кількістю працівників 160 осіб – необхідно передбачити адміністративні та побутові приміщення загальною площею:

Sзаг.= Sсп.+ Sо.з.+ Sхарч+ Sзб.+ Sа.= 244,5 м2+43,6 м2+29 м2+36 м2+186 м2= 539,1 м2.

Підсумкова таблиця результатів розрахунків.

Санітарно-побутові приміщення

Гардероб

Душові

Умивальні

Туалети

Місця для

куріння

Приміщення для

обігрівання

(охолодження)

Загалом

144 м2

28 м2

10 м2

54,5 м2

8 м2

244,5 м2

Приміщення охорони здоров’я

Пункт

охорони

здоров’я

Приміщення

особистої гігієни

жінок

Приміщення для відпочинку в

робочий час та психологічного

розвантаження

Загалом

18 м2

3 м2

22,6 м2

43,6 м2

Приміщення громадського харчування

Їдальня

Буфет

Кімната для прийняття їжі

Загалом

-

29 м2

-

29 м2

Адміністративні приміщення та приміщення культурного обслуговування

Приміщення

управління

Профком

Кабінет охорони

праці

Приміщення

для зборів

Загалом

150 м2

12 м2

24 м2

36 м2

222 м2

Загальна площа адміністративних та побутових приміщень

539,1 м2

Висновок.

На підставі проведених розрахунків встановлено, що для даного підприємства загальну площу адміністративних та побутових приміщень слід передбачати щонайменшим розміром 539,1 м2. на одного працівника підприємства припадає 539,1/160чол. = 3,37 м2 площі адміністративних та побутових приміщень.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

62963. Антон Павлович Чехов. Умение писателя видеть в обыденном смешное и грустное. (на примере рассказа «Злоумышленник») 33.64 KB
  Над чем с грустью смеётся писатель Что его огорчает Какое чувство у вас осталось по прочтении рассказа Как вы думаете почему он так называется А на самом деле для чего Денис отвинтил гайку Почему следователь не понял Дениса Григорьева...
62966. Звук (й’э) буквы Е, е 38.88 KB
  Сегодня будем на уроке работать с новыми звуками познакомимся с новыми буквами а это значит что мы сможем еще составлять большее количество слов и предложений. А у кого по другому Ребята вы еще не познакомились...
62967. Звуки (н), (н’). Буквы Н, н 63.84 KB
  Повторить термины связанные с понятием согласный звонкий глухой твердый мягкий; продолжать формировать представлений об основных единицах языка: слове слоге звуке продолжать формировать умение выделять изучаемые звуки в речи и отрабатывать навык чтения...