4845

Збережемо природу рідного краю. Виховний захід

Конспект урока

Естествознание и природоведение

Мета: Вчити учнів усвідомлювати себе частиною світу природи формувати інтерес до навколишнього середовища розвивати спостережливість, увагу, бажання допомогти довкіллю виховувати в школярів дбайливе і гуманне ставлення до природи, бажання милуват...

Украинкский

2012-11-27

509 KB

251 чел.


Мета:
Вчити учнів усвідомлювати себе частиною світу природи;

формувати інтерес до навколишнього середовища;

розвивати спостережливість, увагу, бажання допомогти довкіллю;

виховувати в школярів дбайливе і гуманне ставлення до природи,

бажання милуватися її красою.

                                          Хід виховного заходу

  1.  Організаційний момент.

Усміхніться, друзі, квітам,

Травам, деревам і людям.

І нехай в усьому світі

Вам краси й добра прибуде.

  1.  Повідомлення теми і мети заходу.

Природа самодостатня і цінна сама собою. І завдання людини - не зашкодити, оскільки вона сама є частиною цієї природи. Ми живемо на прекрасній планеті Земля та всі відповідальні за неї. Але люди забруднюють довкілля, шкодячи тим самим і собі. Сьогодні ми хочемо привернути загальну увагу до збереження природи.

(Презентація колективного малюнка «Країн так багато – планета одна».)

Країн так багато, планета єдина.

Її зберегти має кожна людина.

Щоб сонця і неба дим – смог не заслав,

Щоб від нечистот океан не стогнав.

    Щоб серце раділо від   цвіту й краси,

    Щоб зір милували поля і ліси,

    Травиця зелена, річок глибина...

    Країн так багато – планета ж одна.

  1.  Основна частина.

Настала весна, прокинулись і забуяли рослини, які, як відомо, є організмами – виробниками, без них не здатна існувати жодна жива істота.

  а). Презентація «Весняної казки», яку склали діти.

  б). Виставка дитячих малюнків.

Весною розцвітають первоцвіти. Як до них треба ставитись? Чому не можна рвати великі букети?

  в). Зачитування листівки – звернення «Збережемо первоцвіти».

  «Весна – пора пробудження первоцвітів. Вони милують наше око своєю красою, ваблять ніжним ароматом.

  Любі друзі! Не зривайте для букетів багато квітів. Ні в якому разі не виривайте первоцвіти з цибулинкою, бо цим ви сприяєте знищенню рослин. Нехай побачать цю красу інші люди, нехай комахи поживляться солодким нектаром їхнього цвіту.

  Якщо все - таки вирвалась рослинка з цибулинкою, посадіть її в тінистому куточку свого саду чи двору. І первоцвіти самі прийдуть до вас, порадують весною вас і ваших близьких своєю красою та ароматом.

  Пам’ятайте! Природа потребує розуміння і захисту з боку людини. Живіть у гармонії з природою».

    Я в ліс по проліски іду,

    Весні радію на ходу.

    Кругом пташки співають,

    Весняний день вітають.

Ніжні синьоокі вісники весни

Від сну зимового прокинулись вони,

До сонця простягли тоненькі пелюстки

І свої гостренькі стрілочки – листки.

    Пахнуть ніжно проліски тендітні

    І голівками кивають так привітно.

    Їх зірвати не наважиться рука.

    Де ще стрінеться краса така?

Хай цвіте і радує людей

Лагідний весняний цвіт оцей.

Ні, краси цієї не зруйную,

Краще ось візьму, сфотографую.

г). Перегляд фотоматеріалів, гербарію і зображень первоцвітів та інших весняних рослин, занесених до «Червоної книги України».

Для того щоб рослини плодоносили, їх запилюють бджоли і джмелі. Ви вже багато знаєте про цих комах, бо вам доводилося їх бачити, чути про них від батьків та вчителів, ви читали про них цікаві оповідання на уроках, складали розповіді.

    Є влітку роботи дуже багато

    Бджілкам – трудівницям й джмелям волохатим.

    Кожна рослина тоді розцвітає

    І цвітом барвистим комах закликає.

«Скоріше сюди на лужок прилітайте

Пилок із моїх квіточок позбирайте.

Нектару попийте, квітки запиліть,

Щоб плід зав’язався, а не пустоцвіт.

    Радіймо і цвіту, і щедрим плодам,

    Завдячуймо, люди , бджілкам і джмелям.

  Ми провели дискусію «Мій дім» і виявили, що учні нашого класу (школи) цієї весни посадили … дерев, … кущів і квітники біля школи та біля своїх домівок. Брали участь у прибиранні свого подвір'я та закріпленої за класом (класами) шкільної території.

д). Демонстрування фотофактів.

е). Інсценізація складеної учнями «Екологічної казки».

  Не секрет, що наша екологія дуже страждає від діяльності людини.

  26 квітня – сумна дата,День Чорнобильської трагедії. Ми повинні пам’ятати її, щоб у майбутньому ніколи не повторилося нічого подібного. Наслідки цієї трагедії завдали непоправної шкоди довкіллю і здоров'ю самої людини. Тому сьогодні ми не можемо не згадати тих, хто, не жаліючи свого життя і здоров'я, ліквідовував наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Їх тепер називають просто – ліквідатори.

    Таке нове слово «ліквідатори»

    Віднедавна в мові десь взялось,

    Не спеціалісти не новатори,

    Просто рятувати довелось.

Рятувати людство і природу

Від слідів недбалості когось…

День і ніч у будь - яку погоду,

Не ждучи подяк і нагород.

    Бо Чорнобиль – рана наболіла…

    Щоб не дати лиху вороття,

    Ліквідатори не пожаліли

    Сил, здоров'я, навіть і життя.

Про Чорнобиль вже немало складено,

Про чорний колір смутку і жалю,

Про людей, які згоріли заживо…

Біль землі, яку я так люблю.

    Мертва зона  - тридцять кілометрів,

    Без врожаю страдниця земля.

    Лісу чорні стовбури і стебла,

    Як примари бачаться здаля.

Все в нас ніби так, як і раніше,

Та якась тривога, не збагну:

Може радіація так дише…

Чи на серці присмак полину.

    Не виніть у цьому горі зірку

    І не звинувачуйте траву.

    Жити гірко і згадати гірко,

    Але пам’ятаю і живу.

І звисають кетяги калини,

Верби тягнуть віти до води.

Ти живи, милуйся, Україно!

Боже, заступи і одведи!

  1.  Підсумок.

Проблемне запитання. Чого б ми позбавились, якби одного дня, уявімо, зникли рослини? Чи могли б ми прожити без них? (Відповіді дітей).

Загадки про рослини.

  Я хочу, щоб усі ви долучилися до покращення екологічної ситуації на планеті. Адже ми, як і рослини та тварини, є часткою природи, її невід'ємною складовою. Тому хочеться звернутися до всіх людей на Землі зі словами:

    Людино! Ти - не цар природи,

    Ти – тільки часточка її.

    Добром чи болем обернуться

    Тобі ж завжди діла твої.

    Люди добрі! Живіть, творіть.

    Всім я зичу і щастя й долі.

    Поспішайте добро робить –

    Злого в світі і так доволі!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21999. Страны Северной Европы в XVI-первой половине XVII вв. 120.5 KB
  В Швеции в 1570е гг. Это было основным занятием населения в прибрежных областях Швеции и Финляндии особенно на севере. среди натуральных податей Северной Швеции до 60 составляла рыба. власти поощряли возделывание заброшенных земель но в Швеции начался конфликт изза королевских лесов которые были захвачены крестьянамилесокрадами.
22000. Тридцатилетняя война 1618-1648 гг. 128.5 KB
  Интересы Габсбургов сталкивались также в Южной Германии. Рейне и угроза усиления католического лагеря в Германии таили предпосылки обострения конфликта Габсбургов с Францией. сохранения политической раздробленности Германии и всемерной поддержки внутренней борьбы происходившей в ней между протестантскими и католическими князьями. Французские политики стремились не допустить усиления Австрийских Габсбургов в Германии.
22001. Франкское государство 82.5 KB
  Военные предводители франков короли герцоги завоевали земли от Рейна до Соммы затем между Сеной и Луарой продвигаясь к югу вытеснили готов за Пиренеи. Так же была размещена и общая для всей деревни площадь пахотной земли которая в свою очередь делилась на различные поля так называемые геванны или коны по качеству почвы. Хлодвиг присвоил себе земли бывшего императорского фиска. Его преемники прихватили все свободные земли бывшие достоянием общины.
22002. Франция в XI-XV вв. 269.5 KB
  Серв получал свободу только через отпуск для чего требовалась еще и санкция вышестоящего сеньора или короля. должность графа равно как и прочие бенефиции полученные от короля становилась наследственным достоянием их обладателей. на дворянский отряд осуществлявший в Бовези реквизицию продуктов у крестьян стали осаждать рыцарские замки сжигать или захватывать поместья было разрушено не менее 100 замков или домов уничтожать списки повинностей и требовать истребления всех дворян кроме короля. Города разными путями добивались...
22003. Франция в XVI-XVIII вв. 183 KB
  Во Франции в XVIXVII вв. Парижский бассейн самая развитая область Франции урожайность 15 цт с 1 га сам5; на юге чуть ниже; трехполье; для сравнения урожайность в Англии составляла 13 цт с 1 га. в некоторых местностях Северной Франции появилась новая форма аграрных отношений краткосрочная аренда более или менее крупных земельных комплексов. климат характеризуется потеплением и преобладанием урожайных лет над неурожайными а война велась вне пределов Франции и сопровождалась умеренным ростом налогов.
22004. Україна у складі Російської та Австро-Угорської імперій (кінець ХVІІІ – початок ХХ ст.) 56 KB
  Український суспільно-політичний рух опирався не тільки на внутрішні джерела, а й на зовнішні чинники. Йдеться, зокрема, про відчутний вплив на цей рух Французької революції, зокрема її концепції вільної нації.
22005. Чехия в XI-XV вв. 127.5 KB
  Леса хвойные Чехии смешанные Словакия. В Чехии со второй четверти XII в. конец династии Пшемысловичей борьба за престол и утверждение в Чехии Люксембургов 1310 г. Во главе деревни стоял наследственный староста в Чехии рижстарж в Польше солтыс войт.
22006. Швейцария в XVI в. 52.5 KB
  Торговля содействовала развитию кредита так как Цвингли и Кальвин отвергли запрет . Ульрих Цвингли 14841531 сын сельского старосты окончил латинскую школу в Берне в Базельском и Венском университетах связан с Эразмом магистр свободных искусств увлекался гуманистическими штудиями. У Цвингли не было ничего из мистического созерцания Лютера. Цвингли свои взгляды изложил в 67 тезисах 1523 г.
22007. Япония в III-VIII –XII вв. 64 KB
  Заселение овов Японии началось давно. в Японии образовался племенной союз занимавший ов Кюсю или по мнению других южную часть ова Хонсю провинции Ямато Коти Эцу. По синтоизму японская нация ведет свое происхождение от богиги Солнца Аматэрасу потомком которой был легендарный император Японии Дзиммутэнно 660 г. Особенность исторического развития Японии состоит в том что первобытнообщинный строй трансформировался в феодальный минуя рабовладельческий.