51588

Розвивальні ігри. Принцип розвязання протиріччя

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Пригадайте чим ми займалися на минулому занятті Що ми збудували Чарівну країну А хто є господаркою цієї країни Королева Пригадайте її імя Фантазія А яке завдання загадала вам Королева Фантазія Діти розповідають що вони подарують своєму другові або показують свої малюнки створених за допомогою геометричних фігур. Було в неї багато помічників: це і діти які вміють фантазувати і казкові герої які люблять творити чудеса. Відгадайте хто завжди говорить: Діти давайте жити дружноâ€ Кіт Леопольд І завітав герой...

Украинкский

2014-02-12

55 KB

2 чел.

PAGE  4

Тема 2. Розвивальні ігри. Принцип розв’язання протиріччя.

Мета: ознайомити дітей  з поняттям „протиріччя”, формувати уміння та навички розв’язувати їх, розвивати мислення, мову, пам’ять, спостережливість.

Обладнання: зошит, альбом, індивідуальні картки, ілюстрації казкових героїв, музика з мультфільму „Пригоди кота Леопольда”, малюнок замку.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Психологічний настрій учнів.

Люблю я свій розум, увагу і пам’ять.

Працює мій мозок

І вчусь я старанно.

Сприймаю все нове

І мислю логічно,

Вчителя слово

Здійсню практично!

ІІ. Робота над темою заняття.

  1.  Актуалізація знань та умінь учнів.

1) Вступна бесіда.

- Пригадайте, чим ми займалися на минулому занятті? Що ми збудували? (Чарівну країну)

- А хто є господаркою цієї країни? (Королева)

- Пригадайте її ім’я? (Фантазія)

- А яке завдання загадала вам Королева Фантазія?

(Діти розповідають, що вони подарують своєму другові, або показують свої малюнки, створених за допомогою геометричних фігур.)

2) Логічний перехід до нової теми.

- Як ви гадаєте, чи Королева сама живе в замку?

- Хто живе поруч з Королевою? (Вільні вислови дітей.)

2. Вступне слово вчителя.

- Жила у Чарівній країні Королева Фантазія дуже добре. Було в неї багато помічників: це і діти, які вміють фантазувати, і казкові герої, які люблять творити чудеса.

- Відгадайте, хто завжди говорить: „Діти, давайте жити дружно!”? (Кіт Леопольд)

- І завітав герой мультфільму до вас із цікавими завданнями. Давайте подивимось, що це за завдання.

ІІІ. Перше завдання:

1) Якось бігло через ліс 8 кіз.

П’ять були з них білі-білі,

Ну, а інші – сірі-сірі.

Скільки бігло через ліс чорних кіз?

2) В хорі – п’ятеро сорок,

Чебурашка, колобок,

Два метелики, їжак,

Соловейко, щука, рак.

Розтуляють всі роти.

А чи скажеш, друже ти,

Скільки справжніх тут співців?

Хто нездатний тут на спів?

3) Коли об воду можна порізати руку? (Коли вода кусок льоду. Коли перетворити воду в лід. Якщо подати воду тонким струменем під високим тиском.)

- Діти, Леопольд дуже задоволений вами. Він говорить, що ви молодці! І запрошує вас зробити ще один крок до пізнання світу.

IV. Крок до пізнання світу.

Мишки мої тут пробігали

І букви всі хвостиком порозкидали,

А ви всі букви вмить складіть

І слово, яке заблукало, тут знайдіть.

гитр  елв  сонл  шаркептки.

(Тигр, лев, слон, шкарпетки. Слово шкарпетки заблукало, бо воно не називає тварин.)

Такі перекручені слова називають анаграмами.

Анаграма (від грецької „ана” – пере, „грама” - буква) – слово, або словосполучення, утворене перестановкою літер, яке складає інше слово.

V.Далі Леопольд запрошує вас у світ гри „Скажи навпаки:”

Дитина  -... (дорослий);

веселий  -... (сумний);

красивий  -... (потворний);

трус   -... (сміливець);

холодильник -... (пічка);

лід   -... (вода);

артист  -... (глядач).

VІ. Робота в групах. Гра „Добре – погано.”

- І група говорить спочатку все добре про дощ,

- ІІ група говорить все, що погано.

З’являються протиріччя. Як їх розв’язати? (Діти розв’язують ці протиріччя.)

- Читання казки „Їжак і заєць.”

- Яке там протиріччя?

- Як їжачок розв’язав це питання?

- Це спосіб заздалегідь підкладеної подушки.

Прислів’я: як би знав, де впаду, підіслав би соломку.

- Коли це відбувається?

(Хокеїсти добре одягаються, в цирку гімнасти чіпляють пояс, страховка (лонжа); в кікбоксінгу одягають шлем, на воді рятівні жилети, є запасні виходи і т.д.)

VІІ. Фізкультпауза. Стоячи, під музику із мультфільму „Пригоди кота Леопольда.”

Рушаємо в нашу країну Фантазії.

Покажіть, як сидить: король на троні, бджілка на квітці, побита собака, торжествуюча собака, наказаний Буратіно; метелик, який ось-ось злетить; космонавт в скафандрі; вершниця на коні.

VІІІ. В гостях у Розмалюйка.

Індивідуальні картки.

Завдання 1: з’єднай лінією на малюнку спочатку чорні крапочки, потім зелені, червоні. Ти побачиш свого давнього знайомого з казки. (Карлсон.)

Завдання 2: домалюй другу половинку котика.

ІХ. Підсумок уроку.

  •  Діти, Леопольд вам говорить велике спасибі, він дуже задоволений вашою роботою!
  •  А ви задоволені своєю роботою?

Х. Д/з.

– Рожевий зайчик плаче: всі білі, а я рожевий – придумайте розв’язок зайчику його протиріччя.

- Домалюй зайчика по-своєму або збільш подане зображення, скориставшись „підказкою” – розлініяним прямокутником.