51601

Урок позакласного читання «Як сонечко, рідна матінка»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Сухомлинського виставка книг малюнків дітей на тему Моя мамаслайди на пісню Н. Оголошення теми і мети уроку Мама матуся мати яким прекрасним світлом сповнені ці слова Вимовляючи їх пригадуєш материнську усмішку лагідність її очей ніжність серця. Підгірянка Слово мама вимовля. Мама Яке бється для дитини Мамонька Днями і ночами Мамуся Чи є в світі що дорожче Називаю тебе я Як мама кохана Рідна ненечко моя Що трудиться для дитини До ночі від рана Гарне слово.

Украинкский

2014-02-12

102.5 KB

26 чел.

   Загальноосвітня  школа  I-III ступенів  № 2

   Кіровської міської ради Донецької області

   

   

   

 Інтегрований урок з українського читання,

  музики та трудового навчання. 2 клас

     

        Підготувала і провела

       вчитель ЗОШ № 2 м. Кіровське  

       Лугінець Л. М.

     

     

     

            

                                                                                                                                                                                          2012

Тема. Урок позакласного читання «Як сонечко, рідна матінка»

. Аплікація з паперу. Квіти. Пісня «Вишиванка» В. Верменича             

Мета: удосконалювати навички читання, розширити і поглибити знання учнів про значення матері у житті людини. Розвивати інтерес до читання, прищеплювати естетичні смаки. Виховувати шанобливе ставлення, любов, повагу і чуйність до найсвятішої людини на землі – матусі.       

Обладнання:  текст оповідання В. Сухомлинського «Найласкавіші руки», портрет В.Сухомлинського, виставка книг, малюнків дітей на тему «Моя мама»,слайди на пісню Н.Май «Колискова для мами», прислів’я, кольорова  бумага, клей. 

    Хід уроку

І. Організація класу. Музичне вітання.

-Добрий день вам, діти

Я вітаю вас!

-Здрастуйте, учитель!

Добрий день, наш клас!

ІІ. Мотивація знань учнів

 Сьогодні урок у нас буде незвичайний, а з елементами музики, читання і праці. Я хочу почати його з чудової пісні, слова  і музику якої написала Наталія Май.Пісню виконує теж вона. (Слайди і запис пісні Н. Май «Колискова для мами»)

  •  Для кого звучала колискова?( Для матусі)

-Хто виконував цю пісню?

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

«Мама», «матуся», «мати» - яким прекрасним  світлом сповнені ці слова! Вимовляючи їх пригадуєш материнську усмішку, лагідність її очей, ніжність серця.Матерів багато і кожна з них несе в серці любов, ніжність і доброту.

Наш урок присвячений нашим рідним матусям.

ІІІ. Робота з виставкою книг, малюнками дітей

 Ви слухали «Колискову для мами» і з екрану на вас дивилися

  Прекрасні материнські очі

  Ті очі, що зорять за вами

  З самого ранку і до пізньої ночі

Ось малюнки матусь, які ви підготували до уроку.Подивіться, які всі мами різні, кожна намальована з любов’ю. Все на світі починається з материнської любові,  доброти,ласки.Ці почуття надихають митців на творчість.Про мам складено багато пісень, віршів, оповідань, казок. Перед вами книжки, у яких зібрані твори відомих українських письменників про матусь

V.Поетична сторінка

 Леонід Голота     Мати

-Хто розкаже мені казку?   Мати – досвітня пташинка.

-Хто щедріший всіх на ласку?   Лиш засіріє - уже

- Ти, матусю, наймиліша!   Ходить по хаті навшпиньки,

В цілім світі найрідніша!   Наче мій сон стереже.

Хто нас ніжить і голубить,   Мати – то сонечко рідне,

Пестить, гладить, ніжно любить,   Сонечко, хоч і земне.

Пригортає до серденька?   Слово її заповітне

Ти, моя найкраща ненька!   Гріє і живить мене   (І. Гнатюк)

       

 В. Гринько

Ще в колисці немовля      М. Підгірянка

Слово « мама» вимовля.   Чи є в світі що світліше,

Найдорожче в світі слово   Як мамини очі,

Так звучить у рідній мові:   Що все зорять за дітками,

Мати.       Як вдень, так і вночі?

Матінка,      Чи є в світі що щиріше,

Матуся,      Як серденько мами.

Мама,      Яке б’ється для дитини

Мамонька,      Днями і ночами?

Мамуся!      Чи є в світі що дорожче,

Називаю тебе я     Як мама кохана,

Рідна ненечко моя!    Що трудиться для дитини

      До ночі від рана?

 Гарне слово. Катерина Перелісна

Мама! Мама! – гарне слово,

Тільки скажеш -  все готово.

« Мамо, кашки!» - кашка є,

«Мамо. Чаю!» - вже наллє.

«Мамо, спатки!» - вже роздітий,

І у ліжку, і укритий.

« Мамо, ніжку зав’яжи”.

«Мамо, казку розкажи!»

Мама! Мама! – гарне слово!

Тільки скажеш все готово!

Мамо, як добре з тобою

Мамо, як добре з тобою,

Як щиро звучить твій сміх.

Стежиною йдемо в’юнкою.

І сонечко сяє для всіх.

Як добре нам гомоніти,

Співати удвох пісень.

І білому світу радіти,

Стрічаючи кожен день.

Вишиванка.  Вадим Крищенко

Мама вишила мені

Квітами сорочку.

Квіти гарні, весняні:

-На вдягни, синочку!

В нитці сонце золоте,

Пелюстки багряні,

Ласка мамина цвіте

В тому вишиванні.

Вишиваночку візьму,

Швидко одягнуся,

Підійду і обніму

Я свою матусю.

VІ. Робота над піснею «Вишиванка». Слова М. Сингаївського, муз. В. Верменича.

VІІ. Складання асоціативного куща.

На дошці сонечко,всередині,якого написано слово «мама».

-Діти, яка у вас матуся?

(Вчитель записує на дошці біля промінців: добра, ніжна, лагідна, кохана, уважна, турботлива, працьовита)

  •  Давайте разом прочитаємо отримані словосполучення.

VІІІ. Фізкультхвилинка

Тихенько підвилися.

Закрийте очі. Уявіть перед собою свою любу матусю.

Посміхніться їй.

А тепер обніміть свою матусю!

Встаньте навшпиньки і поцілуйте маму.

Молодці! Ви всі дуже любите своїх мам!

ІX. Робота з піснею «Про матусю». Слова народні, муз. Л. Давидової. Закріплення.

Виконують дівчата.

X.Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Найласкавіші руки»

1.Слово про В.О. Сухомлинського.

Сьогодні ми познайомимося з оповіданням видатного українського педагога, письменника Василя  Олександровича  Сухомлинського «Найласкавіші руки».

Василь Олександрович виховувався в сім’ї, де завжди були взаємна довіра,повага до старших. Він вчився добре, старанно, любив читати, гарно малював.Тому і вибрав надалі професію педагога.

Василь Сухомлинський написав дуже багато казок, оповідань для дітей.Його твори зібрані в збірнику «Казки школи під голубим небом». Ми з вами вже зустрічалися з деякими його творами. Послухайте оповідання «Найласкавіші руки»

 

2. Читання оповідання вчителем

-Про кого це оповідання?

-Як звали дівчинку? (Олею)

-Що з нею трапилось?(Вона загубилась)

3. Словникова робота

Найдобріші

Найкрасивіше

Найласкавіші

(Читаємо за вчителем, самостійно, вибірково)

4. Самостійне читання учнями.

5. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.

-Чому плакала дівчинка?

-Хто прийшов їй на допомогу?

-Прочитайте, як дівчинка відповіла на запитання:

Як кличуть її маму?

Які у мами очі?

Яке у мами волосся?

-Який висновок можна зробити? (Для кожної дитини, рідненька матуся найкраща)

XІ.Робота в парі. Скласти прислів’я.

(У кожного учня конверт з прислів'ям)

«Як під сонцем квітам, так з матір’ю дітям»

-Як ви розумієте це прислів’я?

XІІ. Фізкультхвилинка «Квітка росте»

 Квіточки на клумбі маленькі ( присіли).

Сонечко ласкаво пригріває.

Квіточки ростуть, тягнуться до сонечка.(Повільно піднімаються)

Зацвіли всі квіти.(Руки догори,розкрили долоньки)

XІІІ.Інтеграція з працею.

Подивіться на наше сонечко. Чогось йому не вистачає?! Так, квітів. Під його ласкавими, добрими промінчиками зацвітуть квіти. А зроблять їх ваші працьовиті, старанні ручки.

1. ТБ під час роботи з ножицями.

2. Послідовність виконання ( слайди)

3.Практична робота в парі.

4.Оцінювання колективної роботи.

(Під час роботи звучать пісні про маму у виконанні Н. Май)

XІІІІ.Підсумок уроку

-Що сподобалось вам на уроці?

-Кому був присвячений наш урок?

-Як треба ставитися до матусі?

Є немало мам на світі

Мами добрі, мами світлі.

Та одна є наймиліша

Та, яка нам …( найрідніша)!


    
Література

1. Сухомлинський В. О.Казки школи під голубим небом – К., «Освіта»,  1991

2. Слово про матір/ Журнал «Початкове навчання та виховання»-2006-№2-3.

3. Радко О. Ю. Уроки музики – Тернопіль, 2010

4. Сиротенко Г. О. Сучасний урок: інтерактивні технології навчання.- Х.:Видав. гр. «Основа»,2003

5.Форум педагогічних ідей «Урок»,2010/Освіта.ua


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83894. Техника выполнения резекции тонкой кишки. Анастомоз по типу «бок в бок» 50.15 KB
  Техника выполнения резекции тонкой кишки. В зависимости от способа мобилизации выделяют прямую и клиновидную резекции тонкой кишки.Резекция кишки наложение эластических и раздавливающих кишечных зажимов по линии предполагаемого разреза в косом направлении для наложения энтероанастомоза конец в конец и рассечение органа между ними удаляя больше тканей на свободном противобрыжеечном крае кишки в настоящее время для уменьшения травматизации кишки зажимы не применяются а используются швыдержачки.
83895. Хирургическая анатомия тонкой кишки. Отделы, особенности кровоснабжения. Брыжеечные синусы 52 KB
  Отделы тонкой кишки: двенадцатиперстная кишка рассматривалась выше; тощая кишка; подвздошная кишка. Между листками брюшины по мезентериальному краю выделяют так называемое внебрюшинное поле re nud вдоль которого в стенку кишки вступают прямые артерии а из нее выходят прямые вены и экс траорганные лимфатические сосуды. Скелетотопия: корень брыжейки тонкой кишки начинается от L2 позвонка и опускается слева направо до крестцово подвздошного сустава пересекая горизонтальную часть двенадцатиперстной кишки аорту нижнюю полую вену...
83896. Хирургическая анатомия толстой кишки. Отделы, кровоснабжение, венозный отток. Боковые каналы 50.73 KB
  Отделы толстой кишки: Слепая кишка Восходящая ободочная кишка Правый изгиб ободочной кишки Поперечная ободочная кишка Левый изгиб ободочной кишки Нисходящая ободочная кишка Сигмовидная ободочная кишка Прямая кишка Кровоснабжение ободочной кишки осуществляется верхней и нижней брыжеечными артериями. Ветви верхней брыжеечной артерии: Подвздошноободочная артерия отдает ветви к терминальному отделу подвздошной кишки червеобразному отростку передние и задние слепокишечные артерии и восходящую артерию кровоснабжающую начальную...
83897. Хирургическая анатомия слепой кишки. Техника выполнения аппендэктомии при ретроперитонеальном расположении червеобразного отростка 50.91 KB
  Техника выполнения аппендэктомии при ретроперитонеальном расположении червеобразного отростка. Червеобразный отросток Варианты положения периферической части отростка нисходящее верхушка отростка обращена вниз и влево и достигает пограничной линии а иногда опускается в малый таз наиболее частый вариант; медиальное вдоль концевого отдела подвздошной кишки; латеральное в правом боковом канале; восходящее вдоль передней стенки слепой кишки; ретроцекальное и ретроперитонеальное в забрюшинной клетчатке. Проекция основания отростка...
83898. Аппендэктомия. Доступ, техника выполнения, особенности операции при перитоните и гангренозном аппендиците 53.03 KB
  Аппендэктомия ppendectomi удаление червеобразного отростка. Показания: острые или хронические воспалительные изменения червеобразного отростка доброкачественные и злокачественные его новообразования. Оперативный прием При пересечении брыжейки отростка порциями со стороны свободного ее конца накладывают кровоостанавливающий зажим ближе к основанию пересекают брыжейку над зажимом после чего часть брыжейки под зажимом прошивают лигатуру завязывают. Культя отростка погружается в кисет.
83899. Ретроградная аппендэктомия. Доступ, показания, техника выполнения, опасности и профилактика осложнений 46.28 KB
  Показания: спаечный процесс в области червеобразного отростка ретроцекальное или ретроперитонеальное его положение невозможно вывести отросток в рану. Технические приемы: Отыскивание начального отдела слепой кишки и отростка. Проделывание окна в брыжейке отростка у его основания перевязка отростка. Пересечение отростка погружение культи в стенку слепой кишки по описанному выше способу.
83900. Хирургическое лечение рака толстой кишки 49.17 KB
  Радикальное иссечение опухоли тослтой кишки вместе с соответствующей частью брыжейки с сосудами и сопровождающими лимфатическими сосудами и узлами является наиболее подходящей операцией для локального устранения опухоли. Виды резекции толстой кишки в зависимости от локализации патологического процесса: Правосторонняя гемиколэктомия удаление всей правой половины толстой кишки захватывая 1015 см конечного отрезка подвздошной кишки слепую восходящую ободочную правый изгиб и правую треть поперечной ободочной кишки с последующим наложением...
83901. Операция Гартмана. Показания, техника выполнения 50.66 KB
  Операция заключается в одномоментной резекции пораженного отрезка сигмовидной ободочной и части прямой кишки с наложением одноствольного противоестественного заднего прохода. Показания: операция показана у ослабленных и пожилых больных при раке сигмовидной ободочной кишки или ректосигмоидного отдела осложненном непроходимостью или перфорацией а также при завороте сигмовидной ободочной кишки с гангреной ее и перитонитом. После ревизии брюшной полости производят мобилизацию сигмовидной ободочной кишки а при раке ректосигмовидного отдела...
83902. Хирургическая анатомия прямой кишки. Хирургическое лечение геморроя 50.85 KB
  Хирургическая анатомия прямой кишки Скелетотопия: начало соответствует уровню верхнего края S2 позвонка. Строение: В зависимости от местоположения кишки в ней выделяют тазовую лежит выше диафрагмы и содержит надампулярную часть и ампулу и промежностную анальный канал части. Покрытие брюшиной: надампулярный отдел прямой кишки покрыт брюшиной интраперитонеально в области ампулы брюшина покрывает переднюю и частично боковые стенки кишки переходя на матку у мужчин на мочевой пузырь и на боковые стенки таза.