51602

Тварини. Охорона тварин

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Методи і форми: групова форма роботи асоціативний кущ Компетентність: інформаційна комунікативна соціальна творча. Привітання команд Пізнайки Творча компетентність Ми пі знайки молодці Залюбки читаєм. Розминка для команд Комунікативна компетентність Найбільша тварина на землі. Інформаційна компетентність У зайців хутро посвітлішало – близько зима.

Украинкский

2014-02-12

73 KB

0 чел.

Я і Україна

2-А клас

Нетрадиційний урок-КВК

Тема. Тварини. Охорона тварин.

                                             Загальноосвітня школа

                            I-III ступенів №7

Учитель початкових класів

                          Гаврилова О. В.

2009 рік


Урок №1

Тип уроку: Нетрадиційний урок – КВК.

Структура уроку

I     Мотивація навчання                                                                                      0,5 хв

II    Повідомлення теми і мети уроку                                                                 1 хв

      1. Вступне слово вчителя

III    Проведення КВК

         Методичний коментар                                                                              0,5 хв                     

  1.  Привітання команд                                                                                   1хв
  2.  Розминка для команд                                                                                2хв
  3.  Складання асоціативного куща                                                               3хв
  4.  Хочеш вір, а ні-перевір. (Народні прикмети)                                         2хв                                       
  5.  Народ скаже, як зав’яже. (Прислів’я)                                                      2хв
  6.  Конкурс «Хто швидше». (Розкажіть скоромовку)                                 2хв
  7.  Конкурс капітанів «Хто зайвий?, Чому?»                                               2хв
  8.  Музичний конкурс                                                                                     5 хв
  9.  Домашнє завдання. Конкурс. «Віконце природи».                                4 хв
  10.  Конкурс «Дивись - не помились». (Розгадування кросвордів)       4 хв
  11.  Ланцюги живлення.                                                                             2 хв
  12.  Гра «Буду я природі другом».                                                            2 хв
  13.  Розгадування загадок.                                                                         3 хв
  14.  Конкурс «Упізнай казку»                                                                   2 хв
  15.  Конкурс «Усміхнись»                                                                         3 хв  
  16.  Зачитування листа від лісових мешканців.                                      1 хв

IV. Підбиття підсумків.                                                                                        3 хв

Нагородження.


Тема: Тварини. Охорона тварин.

Мета:

- розширити, узагальнити знання дітей з теми «Тварини»: закріпити  відмінні  риси між дикими і свійськими тваринами, розкрити залежність життя тварин від рослин і явищ неживої природи.

- розвивати смислову та образну пам'ять, вміння узагальнювати.

- виховувати турботливе ставлення до природи.

Обладнання: роздавальні картки з загадками, ребуси, малюнки з зображеннями тварин, виставка книг про тварин, плакати-вислови про свійських і диких тварин: «Вірний, як собака», «Вовка ноги годують», «Не давай зайцеві моркву берегти, а лисиці курей стерегти».

Методи і форми: групова форма роботи, асоціативний кущ,

Компетентність: інформаційна, комунікативна, соціальна, творча.

Тип уроку: нетрадиційний урок-КВК.


Хід уроку.

I Мотивація навчання

                      Слово вчителя

              Пролунав уже дзвінок,

              Починаємо урок.

              Щоб робота в нас кипіла,

              Працювати будемо:

             Швидко, дружно, вміло!

II Повідомлення теми і мети уроку

   1 Вступне слово вчителя

Все, що оточує нас і не зроблене руками людей – природа. Природа дає все необхідне для життя людини: їжу, воду, повітря. Вона є джерелом натхнення для художників, композиторів, поетів. Недарма природу називають ненькою. Всі ми – діти  природи, та не всі однаково добрі до неї. Інколи ми забуваємо, що на річці, в лісі, в полі ми – гості, а птахи, звірі, комахи, риби – справжні господарі. Ми повинні берегти природу, охороняти її багатства. Сьогодні у нас засідання клубу КВК на тему «Тварини. Охорона Тварин».

III Проведення КВК

Методичний коментар

Клас ділиться на дві команді, які обирають капітанів. Учитель пояснює хід змагання та систему оцінювання.

1 Привітання команд

«Пізнайки»

(Творча компетентність)

Ми пі знайки – молодці

Залюбки читаєм.

Перемогу в боротьбі

Здобути бажаєм.

«Всезнайки»

Ми – всезнайки,

Ми – читайки,

Носа вам утремо – коровай  заберемо.

2 Розминка для команд

(Комунікативна компетентність)

  •  Найбільша тварина на землі. (Кит)
  •  Комаха, яку бояться птахи. (Сонечко)
  •  В якої ящірки язик довший за тулуб? (Хамелеон)
  •  Яка тварина спить усю зиму вниз головою? (Кажан)
  •  Скільки курка несе яєць на день? (Одне)
  •  Які морські тварини вважаються найрозумнішими істотами? (Дельфіни)
  •  Що плетуть павуки, щоб зловити свою жертву? (Павутиння)
  •  Ящик для утримання бджіл. (Вулик)
  •  Скільки очей має восьминіг? (Два)
  •  Скільки рогів має носоріг? (Одне)
  •  Як називається пташеня курки і півня? (Курча)
  •  Де у коника – стрибунця вухо? (На нозі)

3 Складання асоціативного куща «Тварини».

                                            Зозуля   Зебра   Лелека   

                             Слон                                                      Вовк   

                            Кіт                                                             Лисиця   

                   Лебідь                                                                  Олень

                           Їжак                                                            Кінь

                              Заєць                                                  Білка

                                      Жаба   Куниця      Собака

4 Хочеш вір, а ні – перевір …

Знання народних прикмет.

(Інформаційна компетентність)

  •  У зайців хутро посвітлішало – (близько зима).
  •  Кіт шукає тепло – (буде сильний мороз).
  •  Горобці дружно цвірінчать узимку – (на тепло).
  •  Якщо навесні довго не линяють зайці – (холодна погода триватиме).
  •  Кроти і миші роблять великі запаси – (на сувору і сніжну зиму).
  •  Ранній приліт ластівок, граків і журавлів – (на ранню весну).
  •  Ворони розкаркались – (на заметіль).
  •  Побачив шпака – знай: (весна біля порога).
  •  Перелітні птахи летять зграями – (на дружну весну).

5 Народ скаже, як зав’яже    (прислів’я)

  (Полікультурна компетентність)  

  •  Зруйнував гніздо пташине – не буде в тебе ні дітей, (ані родини).
  •  До природи (не неси шкоди).
  •  Корова у господарстві (як друга мати).
  •  Де багато пташок (там немає комашок).
  •  Зозуля стала кувати (морозу не бувати).

6 Конкурс «Хто швидше».

   (Комунікативна компетентність)

Серед ночі два кроти

Налякались темноти.

Тож втекли мерщій із двору.

У свою глибоку нору!

                                  Л. Куліш – Зіньків

У лузі журавлик

Щипав собі щавлик.

Купіть йому горщик –

Він зварить вам борщик.

                               Л. Куліш – Зіньків

  1.  Конкурс капітанів «Хто зайвий? Чому»  (малюнки)

(Соціальна компетентність)

  •  Вовк, лисиця, муха, куниця?
  •  Вовк, лисиця, заєць, куниця?
  •  Вовк, курка, корова, гуска?
  •  Собака, кіт, білка?
  •  Вовк, лисиця, олень, кінь?
  •  Кіт, їжак, сова, курка?
  •  Шпак, ластівка, журавель, горобець?
  •  Колорадський жук, попелиця, міль, заєць?

  1.  Музичний конкурс

(Творча компетентність)

Пісня  

Пісня

  1.  Домашнє завдання  

       (Творча компетентність)

       

      Конкурс «Віконце природи».

Наші команди мали завдання, знайти цікаве про тварин.

 

 Команда «Пізнайки»

  •  У річках та озерах Західної Африки живуть летючі рибоїдні миші. Літають вони над самою водою. Одна мить – і занурили лапки в воду, потім підіймаються в повітря разом з рибою в кігтях.
  •  Як має голову корови, хвіст коняки, кістяк бізона, шерсть цапа, роги бика, а рохкає, як свиня.
  •  Найбільший крокодил – Нільський, сягає 6 метрів довжини, самка крокодила відкладає 30 і більше яєць та дуже турботливо їх доглядає.
  •  Висота жирафа 6 метрів.
  •  Пара синиць з’їдає до 3 тис. гусениць за день.

Команда «Всезнайки»

  •  Найбільша черепаха – шкіряста, завдовжки 1 м. 60 см. і масою 360 кг.
  •  В Індійському океані є невеличкий острів Фрегат, котрий називається «котячий острів». На острові живе більше 10 тис. цих тварин. Припускають, що перші тварини потрапили на острів після загибелі якогось корабля багато років тому.
  •  У Мексиці знайдено незвичайну жабу. Її довжина всього 20 міліметрів. Шкіра на животику прозора. Крізь неї чітко видно всі нутрощі. Саме тому її називають скляною.
  •  Найбільша тварина на землі – Кит. Молоко китів в 10 разів пожив ніше, ніж коров’яче.
  •  Висота слона до 4 м., маса – 12 т.

  1.  Конкурс «Дивись – не помились».

       (Творча компетентність)

  •  Розгадайте ребуси і ви дізнаєтесь які є тварини за способом життя.

Запишіть відгадки в клітинках.

  •  Відгадайте загадки.

Відгадки запишіть у схему.

  1.  Побудуйте ланцюги живлення.

   (Соціальна компетентність)

    Квітка – їжак – пугач – слимак – жаба.

    Зерно – земля – миша – орел.

    Сойка – жолудь – яструб.

    Вовк – дуб – кабан.

    Сосна – дятел – жук-короїд.

12  Гра «Буду я природі другом».

   (Соціальна компетентність)

    Правила поведінки в природі.

  •  Не ламай гілля дерев та кущів.
  •  Не зривай в лісах та на луках квітів.
  •  Не лови метеликів, джмелів, бабок та інших комах.
  •  Не руйнуй мурашники.
  •  Не руйнуй пташині гнізда.
  •  Не сови диких тварин і не принось їх додому.

13  Загадки про тварин з «Чарівної скриньки природи».

         (Творча компетентність)

  •  Не птах, а з крилами, не бджола, а над квіткою літає.  (Метелик)

  •  І своє дитя не забула, і чужих погодувала.  (Корова)

  •  У кубельце фрукти носить,

Стріне вас – ховає носик.

Кожушок із голочок –

Хто скажіть, це …    (Їжачок)

  •  Дивна в лузі пасеться конячка,

       А на ній – ще й смугаста рубашка.   (Зебра)

  •  Вдома він росте великим

В лісі звуть його всі диким.

А у казці він іклан.

Здогадались, хто?     (Кабан)

  •  Він  на півня трохи схожий,

Але більший і ворожий.

Белькотать і дутись звик.

Хто це, діти? Це …   (Індик)

  •  Летить, а не птиця, виє, а не звір.   (Жук)

  •  На стіні в кутку він є,

Довгу ниточку снує,

Плете сіті сам без рук.

Хто ж це майстер?

Це ж …   (Павук)

  1.  Впізнай казку.

 (Інтелектуальна  компетентність)

Учитель називає групу тварин, а діти називають казку.

  •  Мишка, жабка, зайчик, лисичка, вовчик, кабан, ведмідь, собачка.
  •  Коза, зайчик, ведмідь, вовк, лисичка, рак.
  •  Котик, півник, лисичка.
  •  Бичок, ведмідь, вовк, лисичка, зайчик.

  1.  Конкурс «Усміхнись».

        (Творча компетентність)

Що вилупиться

  •  Якого роду слово «яйце»? – запитала учителька в учня.
  •  Ніякого, - відповів той.
  •  Чому?
  •  Бо не знаємо, що з нього вилупиться: півень чи курка…

Не витерпів

Учитель заспокоїв учнів і наказав їм:

  •  Сидіть тихо, щоб, як муха пролетить, і то чути було.

    Учні довго сиділи притихлі, а потім один не витерпів і питає:

  •  Ну коли вже та муха пролетить?

  •  Скажи, горобчику, чому

Ти так  боїшся букви  У?

  •  Тобі зізнаюсь я, татку:

Ця буква схожа на рогатку.

                                Ігор Січовик

Річка пожартувала

Прав бобер собі штани.

Прив’язав їх до сосни

Течія була швидка,

Відірвала мотузка,

Вкрала випрані штани …

Ну попробуй дожени!

                                 Любов Пашенна

16  Лист від лісових мешканців

    (Соціальна компетентність)

Любі діти!

    Якщо думати, що все на світі давно відомо, то ніколи нічого нового не відкрити.

На світі є багато невідомого. Різні бувають відкриття. Бувають відкриття для всіх, а бувають для себе. Це ті, чого ви раніше не знали.

Пам’ятайте: вам належить Земля! Ви повинні завжди боротися, щоб вона залишилась і була багатою і прекрасною, щоб жили на ній звірі, росли дерева, жили мирно люди.

Прислухайтесь до всього живого, і ви по – іншому зрозумієте життя, відчуєте себе і чарівному світі природи.

    IV   Підбиття підсумків  

   Слово надається журі.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

85080. Правила поведения в условиях вынужденной автономии в природе. Ориентирование 39.44 KB
  К небесным телам относятся солнце луна звёзды. Места восхода и захода солнца по временам года различны: зимой солнце восходит на юговостоке а заходит на югозападе; летом солнце восходит на северовостоке а заходит на северозападе; весной и осенью солнце восходит на востоке а заходит на западе. Луна так же как и солнце всходит на востоке и заходит на западе. Для этого положите часы горизонтально так чтобы часовая стрелка указывала на Солнце.
85081. Правила поведения в ситуациях криминогенного характера 36.44 KB
  Учащимся предлагаются ситуации возможного теракта в которых учащиеся должны действовать. Учащиеся делятся на группы у каждой группы своё задание. Учащиеся находят на школьной территории подозрительную коробку из которой торчит проволока похожая на антенну. После обнаружения коробки учащиеся должны запомнить место где она находится и быстро отойти от нее.
85082. Уголовная ответственность несовершеннолетних 31.76 KB
  Юридическая ответственность это система санкций налагаемых государством государственными органами имеющими на то полномочия на основании закона на граждан совершивших проступок т. Перечислим их по мере убывания строгости: уголовная ответственность; административная ответственность; дисциплинарная ответственность; материальная ответственность; гражданскоправовая ответственность. Далее учитель переходит к вопросу о возрасте когда человек несет уголовноправовую ответственность.
85083. Единая государственная система предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций (РСЧС). Структура и задачи. Законы и другие нормативно-правовые акты Российской Федерации по обеспечению безопасности 42.55 KB
  Законы и другие нормативноправовые акты Российской Федерации по обеспечению безопасности Цели урока. Познакомить учащихся со структурой законодательства России по обеспечению безопасности основными положениями Конституции и законов РФ по обеспечению безопасности. Одним из важнейших элементом системы безопасности России является система предупреждения и действий в чрезвычайных ситуациях РСЧС. Это серьезно снижало эффективность деятельности государства в области обеспечения безопасности граждан и общества.
85084. Гражданская оборона, основные понятия и определения, задачи ГО 35.52 KB
  В связи с возросшей угрозой применения мимического биологического оружия а также возрастающей деятельностью террористических организаций руководством гражданской обороны уделяется серьезное внимание использованию ресурсов ГО для противодействия терроризму развитию сети наблюдения и лабораторного контроля. Специалисты гражданской обороны обращают внимание и на появление угроз невоенного характера связанных с качественно НОВЫМИ средствами воздействия экономическими технологическими конфессиональными нравственнопсихологическими и...
85085. Организация инженерной защиты населения от поражающих факторов ЧС мирного и военного времени 41.35 KB
  Современное убежище сложное и дорогое вооружение. Для чего применяются убежища Есть ли убежище в вашем доме дворе Какие бывают убежища Может ли человек построить убежище своими руками Какие условия нужны для того чтобы убежище надежно защищало человека от поражающих факторов ОМП Нужны ли в убежище какието правила поведения Если нужны то назовите основные. Какие условия нужны для того чтобы в убежище нескольких дней находилась группа людей из нескольких десятков человек Перечислите. Обычно убежище состоит из основного...
85086. Средства индивидуальной защиты. Средства защиты органов дыхания 38.3 KB
  Средства индивидуальной защиты Цели урока. Изучить: классификацию средств индивидуальной защиты средства защиты органов дыхания. Изучить устройство и правила пользования индивидуальными средствами защиты кожи. Возможности некоторых индивидуальных средств защиты органов дыхания по защите от опасных веществ и атмосферных примесей.
85087. Организация и проведение аварийно-спасательных работ в зоне ЧС 38.11 KB
  После применения противником ОМП или крупной техногенной аварии с выбросом в окружающую среду радиоактивных ядовитых опасных биологических веществ образуется очаг поражения. В первый момент после аварии обычно непонятно каков масштаб ЧС какое вещество особенно опасно и что конкретно угрожает людям оказавшимся в очаге поражения. Поэтому все спасательные и иные мероприятия в районе ЧС начинаются с разведки очага поражения. Для чего нужна разведка вообще в том числе в войсках ГО Какую информацию можно получить при проведении разведки...
85088. Организация гражданской обороны в общеобразовательных учреждениях 37.48 KB
  Главными задачами Гражданской обороны в школе считаются: обеспечение готовности школы к действиям по защите учащихся и постоянного состава администрация учителя и специалисты учебновспомогательный персонал в условиях чрезвычайной ситуации в мирное время; организованный переход с мирного на военное положение; приобретение знаний и практических навыков по сохранению жизни и здоровья в различных чрезвычайных ситуациях; увеличение запасов имущества Гражданской обороны и средств индивидуальной защиты. Начальником гражданской...