51604

Узагальнення знань про написання ненаголошених е, и в корені слова

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Узагальнення знань про написання ненаголошених е и в корені слова. Формувати вміння бачити орфограму в корені слова закріпити знання учнів про особливості перевірних слів і способах перевірки ненаголошених голосних; розвивати увагу мислення мовлення; мотивувати учнів на здоровий спосіб життя. Гра Мишка дірочку прогризла На дошці таблички з порожніми віконечками Впродовж уроку вчитель дописує пропущені букви в вирізані віконечка Діти читають слова. Будемо підбирати перевірні слова.

Украинкский

2014-02-12

323.5 KB

14 чел.

Робота над вихованням культури здоров’я молодшого школяра не повинна зводитися до періодичного інформування учнів з питань збереження здоров’я, а має передбачати комплекс систематичних заходів, спрямованих на забезпечення школярами такого способу життя. Тому навчаю дітей здоровому способу життя не тільки на уроках «Основи здоров’я» чи на позакласних заходах, а, по можливості, і на всіх інших уроках. На даному уроці використовується мовний матеріал, який дозволяє поповнювати знання учнів про корисну та шкідливу їжу.

Тема. Узагальнення знань про написання ненаголошених е, и в корені слова.

Мета. Формувати вміння бачити орфограму в корені слова, закріпити знання учнів про особливості перевірних слів і способах перевірки ненаголошених голосних; розвивати увагу, мислення, мовлення; мотивувати учнів на здоровий спосіб життя.

Обладнання. Опорні схеми, індивідуальні картки, таблиці з малюнками, предметні малюнки.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент.

1.Хвилинка психологічного настрою.

-Прикрили очі і подумки сказали: « На уроці мої очі уважно дивляться і все бачать. Вушки чутливо слухають і все чують. Голова хорошо працює.»

- Я бажаю вам успіху, а ви побажайте мені удачі, бо мені треба провести для вас цікавий і корисний урок.

2.-Розігріємо пальчики ( потерти долоньки) і запишемо дату.

11.Введення в тему.

Гра «Мишка дірочку прогризла»

На дошці таблички з порожніми «віконечками»( Впродовж уроку вчитель дописує пропущені букви в вирізані «віконечка»)

Діти читають слова.

Проблемне питання:

-Які букви вигризла мишка? (Ненаголошені голосні е,и)

-Виходячи з цього, як ви думаєте, яка тема нашого уроку?

-Яку мету ставимо перед собою?

Впродовж уроку будемо відповідати на питання:

Що

Як треба перевіряти?

Чим

(Схема.)

Відповіді дітей.

- Ненаголошені голосні.

-Будемо підбирати перевірні слова.

-Наголосом.

111.Закріплення вивченого.

1. Бджілка та мишка підібрали перевірне слово до слова медок.

-Хто вірно виконав перевірку. Чому?

-Згадаємо правило. (Діти повторюють правило хором, а потім віршовану форму цього правила)

Що писати - е чи и?

Став під наголос завжди!

Записати:мед – медок.

-Хто любить медок? Мед – ліки, створені природою. Особливо корисний мед для дітей, оскільки він покращує дитячий імунітет.

2.Підбір спільнокореневих слів.Самостійна робота.

-Щоб перевірні слова швидше приходили в голову, треба частіше збирати гнізда спільнокореневих слів.

1 варіант - підібрати спільнокореневі слова із корнем –виш-, 2 варіант – із корнем –-слив-

Фронтальна перевірка.

-Які із цих слів є перевірними до слів вишневий, сливовий? Чому?

Як назвати сливу і вишню загальним словом?

-Всі ягоди дуже корисні. Вони поповнюють річний запас вітамінів. Зам’ятайте і розкажіть мамі, що в заморожених ягодах зберігається більше вітамінів, ніж в варенні і компотах.

3.Послухайте уривок з вірша і впізнайте перевірне слово до слова гречаники.

Каже Настя: «Неслухняна

каша з масельцем гречана.

Замість втрапити до рота,

каші бавитись охота:

шусть — на вуха, скік — на щоки,

додає мені мороки».

Дружно гречку всі ловили,

і гуртом Настуню мили.

                                       Леся Вознюк

-Що можете порадити Насті? Чому треба їсти кашу?Як треба поводити себе за столом?

Записати: гречка - гречаники.

4.Оздоровча хвилинка (фізичні вправи, вправи для очей,дихальні вправи)

5.Вибірковий диктант.

-Який самий основний продукт на нашому столі?

Хліб для українців не лише матеріальна річ, це – святиня.Хліб українці називають «Святим», «Божим даром», «Батьком», «Годувальником», «Головою», «Розпорядником». Без хліба в Україні не обходиться жодна важлива подія. Хліб символізує життя, Про хліб і його святість в Україні складено багато приказок і прислів`їв.

Послухайте їх і впізнайте слова з ненаголошеними голосними. Усно підберіть перевірне слово. Запишіть слова з ненаголошеними голосними.

(Прокоментувати два слова, останні –самостійно.)

Чистим зерном сійте поле, то буде хліб, як море.На чорній землі білий хліб родить. Зима без снігу – літо без хліба. Коли є хліба край, то й під вербою рай. З хлібом і пісня миліша, і хата тепліша.

Перевірити фронтально – кивки голівкою «Так!» чи «А-я-яй!» зліва направо.

6.Робота в парах. Деформовані речення.

Відгадати загадку.

В мене ніжка одна-

Чобітка не маю.

І хоч я без голови, -

Шапку одягаю. (Гриб)

-До якого слова є перевірним слово гриб?

А тепер самостійно складіть загадки-віршики про гриби, розставивши слова в потрібному порядку. Зверніть увагу на слова, які римуються.

Робота з картками двох видів (диференційовані за ступенем важкості).

1 вид. Складіть загадки – віршики про гриби, розставивши слова в потрібному порядку. Вставте пропущені букви.

Виросли, с..стрички, в, л…сички, та, жовті, смачні, лісі.  

2 вид. Складіть загадки – віршики про гриби, розставивши слова в потрібному порядку. Вставте пропущені букви.

Гр..бочки, п..ньочки, стрункі, ці, зайняли.

-Лисички та опеньки – це їстівні гриби. Велику небезпеку становлять гриби отруйні (малюнки).Тому дітям самим не можна збирати гриби.А вживати їх в їжу треба дуже обачливо.

 

4.Підсумок.

-Що повторили на уроці? (звернутися до схеми)

-А ще ми сьогодні поповнювали свої знання про корисну та шкідливу їжу.

Послухайте вірш про саме найсолодше. Підготовлений учень розповідає вірш.

ЩО СОЛОДШЕ?

— Що найсолодше? —

Спитав я в хлоп’ят.

Хором весь клас відповів:

— Шо-ко-лад!

Згадали про цукор,

Про торт і халву,

Про баунті й снікерс

Й варення-айву.

Сергійко-товстун

Крок ступив наперед

І гучно сказав:

— Найсолодше — це мед!

А Олечка руку

Тягла вгору знову:

— О, ні, найсолодше —

Це лагідне слово...

Нузет Умеров, переклад Данила Кононенка

-Що для людини солодше, ніж їжа?


Олексієво-Дружківська санаторна школа-інтернат

Узагальнення знань про написання ненаголошених голосних е, и в корені слова

(Конспект уроку в 2 класі)

Вчитель Колесник Л.О.

 2011-2012


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

30633. Евангельские мотивы в романе М. А. Булгакова «Мастер и Маргарита» 15.42 KB
  Евангельские истории художественно преображены Булгаковым в главах представляющих собою роман в романе произведение мастера о Понтии Пилате и Иешуа ГаНоцри. Многие из них измененные имена Нового и Ветхого Завета: Иешуа Понтий Пилат Иуда Марк Аврелий Кот Бегемот имеет параллель своего имени в Библии Азазелло падший ангел в Ветхом завете.Свобода и несвобода в философском аспекте поставлена в спорах Иешуа и ГаНоцри с могущественным римским прокуратором Понтием Пилатом в душе которого происходит борьба человеческого и...
30634. Какова роль евангельского сюжета о воскрешении Лазаря в понимании идеи романа Ф.М. Достоевского «Преступление и наказание» 12.72 KB
  В центре Преступления и наказания помещен эпизод чтения XI главы Евангелия от Иоанна о воскрешении Лазаря.Образ воскресения Раскольникова действительно связан с евангельским повествованием о воскрешении Лазаря Христом которое читает Раскольникову Соня. Сама же Соня при чтении мысленно сравнивает его с иудеями присутствовавшими при совершении неслыханного чуда воскрешения уже смердящего Лазаря и уверовавшими во Христа.
30635. Женские образы и судьбы в русской классической литературе 16.26 KB
  Только в русской литературе обращается так много внимания на изображение внутреннего мира и сложных переживаний женской души. Ее любовь к русскому народу к патриархальной старине к русской природе проходит через все произведение. Все эти черты воспитала в ней связь с русским народом и русской природой создавшими поистине русскую женщину человека большой душевной красоты.
30636. Земное и вечное в стихотворении А.А. Ахматовой «Приморский сонет» 15.8 KB
  Ахматовой Приморский сонет.Облик героини поэзии Ахматовой предстает в житейской простоте но в нем заключается пафос сильной личности. Ее лирическая героиня не отражает персональной судьбы Ахматовой а отражает проявление женской доли женского голоса. Предметный мир воспринимается уже в ином виде: три ступеньки кажутся вечностью любимый прием Ахматовой оксюморон темный дом свечи горевшие равнодушножелтым огнем.
30637. Изображение народного характера в рассказе А.И. Солженицына «Матренин двор» 12.62 KB
  Солженицына является то что он исследует русский характер. Но главным в образе героини является доброта доброе расположение духа добрая улыбка побеждающая в душе все тяготы и заботы. Неслучайно Солженицын хотел назвать свой рассказ Не стоит село без праведника поскольку именно Матрена является истинным праведником: она тот самый праведник без которого не стоит село. Реалистическая достоверность изображенных событий накладывает особый отпечаток на образ Матрены ее жизнь является не только символом праведности но и ощутимым...
30638. Интерьер как средство характеристики героя 18.61 KB
  Интерьер его домика состоящего из шести крошечных комнат говорит о том что перед нами маленький человек очевидно небогатый который не претендует на значимость любит уют. И действительно толстоногий стол заваленный почерневшими от старинной пыли бумагами говорит о том что Василий Иванович занимается работой но делает это время от времени. О том что Василий Иванович интересуется естественными науками и физическими опытами говорит сломанная электрическая машина но это увлечение осталось в прошлом так как она до сих...
30639. «Испытание любовью» как средство характеристики героя в произведениях отечественной классики 19 века 14.36 KB
  Но можем сказать что испытание любовью открыло насколько изменился Онегин.Ещё одним героем прошедшим через испытание любовью является Печорин Лермонтова Герой нашего времени. В таких случаях жизнь мстит за себя: в крепости Печорин пытается заглушить тоску сердца любовью к дикарке Бэле но очень скоро убеждается в бесплодности своих усилий.
30640. Стихотворение М.Ю. Лермонтова «Родина». (Восприятие, истолкование, оценка.) 15.68 KB
  Лермонтова Родина. Ни в одном произведении Лермонтов не достигал такой поэтической ясности как в стихотворении Родина написанном в 1841 году. Родина отразила целый комплекс народных понятий и представлений сложившихся на протяжении столетий и выявившихся как разум народа в отличие от предрассудков предубеждений мгновенного настроения толпы или тех чувств которые несли на себе печать векового рабства и порабощения. И как богат этот опыт как он многосторонен как утонченно и благородно народное чувство и как велик его разум...
30641. Любовная лирика А.С. Пушкина. Чтение наизусть и анализ одного из стихотворений по выбору учащегося 13.5 KB
  Пушкина. Любовь в поэзии Пушкина это глубокое нравственно чистое и самоотверженное чувство облагораживающее и очищающее человека. Я помню чудное мгновенье одно из самых проникновенных трепетных гармонических стихотворений Пушкина относящихся к любовной тематике. Вновь возрождение чувств в душе поэта вновь прилив жизненных сил вновь приход творческого вдохновения: Душе настало пробужденье: И вот опять явилась ты В этом стихотворении Пушкина любовная тема сочетается с философскими раздумьями поэта о своей жизни о радости...