51665

Математика. Я і Україна. Природознавство

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Що таке РУХ Якими величинами характеризується рух Відстань це простір що розділяє два пункти; проміжок між чим небудь. Одиниці вимірювання хв сек год доба ШВИДКІСТЬ це відстань яку подолано за одиницю часу за якийсь час годину хвилину секунду. Реактивний літак пролетів відстань 6000км за 3 години. Вертоліт за 3 години подолав відстань 400 км.

Украинкский

2014-02-12

566.5 KB

0 чел.

Відділ освіти Каховської районної адміністрації                                                                                     Херсонської області                                                                                                                          Коробківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Інтегрований урок

Математика. Я і Україна. Природознавство.

4 клас

 

 

Вчитель початкових класів                                                                                                         ОНИСЬКІВ Тетяна Олександрівна

2012 рік

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Множення і ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове число. Задачі на зустрічний рух. Дії з іменованими числами», повторити виконання дій з іменованими числами, удосконалювати навички розв`язування задач на рух; розширити знання учнів про природу лісової зони України.

Розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, математичну мову, пам`ять.

Виховувати бажання вивчати природу рідної країни, інтерес до вивчення математики та природознавства, почуття взаємодопомоги, старанність, самостійність.

Обладнання: картки для індивідуального опитування   та роботи в парах, фізична карта України, комп`ютерна презентація.

Тип уроку: узагальнення та систематизація вивченого матеріалу, інтегрований - «Математика», «Я і Україна. Природознавство».

Хід уроку.

І. Організація класу.

- «Доброго ранку!» - мовим за звичаєм.

Здоров`я  доброго кожному зичимо.

-Кому дозволено першим сісти?

-Спочатку  - краса, а потім – сила.

 Девіз уроку:

Щоб знання великі мати,

Треба розум розвивати.

Наполегливість,терпіння,

А тоді прийде уміння,

Станеш ти тоді знавець,

Люди скажуть: «Молодець!»

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, оголошення теми і мети уроку. Сьогодні на уроці ми   повторимо виконання дій з іменованими числами, алгоритм розв`язування задач на рух; розширимо знання учнів про природу лісової зони України. Допоможе нам провести урок та здійснити віртуальну подорож до лісу героїня вашого улюбленого   мультфільму. ЇЇ ви відгадаєте, якщо правильно відповісте на запитання.

 

  •  Де знаходиться природна зона мішаних лісів?
    •  Які рослини на Поліссі?
    •  Яких ви знаєте тварин зони лісу?

(Маша – героїня мультфільму «Маша і ведмідь»)

ІV. Повторення вивченого матеріалу та узагальнення математичних знань учнів.

  1.  Усний рахунок. Допомогти Маші створити снігову гірку.  

   

   1дм:2см=

   1м:5см=

1км: 100м=

2см: 20 мм=

1т: 5ц=

1кг: 10г=                                                                                                                                          

  1.  

Запис дати. Хвилинка каліграфії.

Вузлик на пам´ять:  24 січня - День ангела святкують Михайло, Степан, Віталій, Володимир, Микола.

  •  У народному календарі 24 січня - день Феодосія Весняка. Федосій прокотить по двору сонце, відчинить зимові ворота.
  •  За спостереженнями, відлига 24 січня - до затяжної весни; холоднеча - до важкого посіву ярих.
  •  Якщо 24 січня буде гарна погода, то і весна буде червона.
  1.  Самостійна робота. Приклади на ділення

Чи вмієте ви читати сліди тварин? Якщо правильно розвяжите приклади, то дізнаєтесь кому належать ці сліди.

Вузлик на пам´ять:  Єґер (нім. Jägerмисливець) —Спеціаліст-мисливець, що керує полюванням.  Спеціаліст, що веде облік фауни у лісах, національних парках та здійснює нагляд за нею.

952: 8=119

736:8=92

2436: 6= 406

1374: 3= 458

Перевірка.Додаткові запитання:-Як називаються компоненти при діленні, множенні? Скільки в 1т кілограмів?

3.Бесіда. Повторення теоретичних знань про рух.

-Що таке РУХ?

-Якими величинами характеризується рух?

  •  Відстань - це простір, що розділяє два пункти; проміжок між чим- небудь. Позначення - S   Одиниці вимірювання:мм, см, м, км, кроки 
  •  ЧАС – процес зміни явищ, речей, подій.Позначення - t.  Одиниці вимірювання  хв, сек, год, доба
  •  ШВИДКІСТЬ - це відстань, яку подолано за одиницю часу (за якийсь час - годину, хвилину, секунду). Позначення V.   Одиниці вимірювання км/год, м/с, км/хв, …
  •  Основні формули знаходження S, V, t,:

Вузлик на пам´ять:  

4.Робота в парах. З’єднати картинку із значенням швидкості.

Індивідуальне опитування учнів за картками біля дошки.

Картка 1.

Задача.

Реактивний літак пролетів відстань  6000км за 3 години. З якою швидкістю летів реактивний літак?

Знайди суму іменованих чисел:            20ц47кг і 7ц05кг

Картка 2.

Задача.

Вертоліт за 3 години подолав відстань  400 км. З  якою швидкістю летів вертоліт?

Знайди добуток чисел                                                       15607 і 8

Додаткові запитання: за якою формулою треба знаходити час, відстань, швидкість? Як знайти площу прямокутника?                                                Оцінювання

  1.  Математичний диктант.-Знайдіть невідомі величини за таблицею і запишіть тільки відповіді.

V км/год

t год

S км

Заєць

70

?

350

Олень

67

2

?

Вовк

?

3

189

Лисиця

60

?

360

Козуля

?

3

156

Взаємоперевірка:   5 год,   134 км,  63 км,  6 год,   52 км/год   

 Додаткові запитання: за якою формулою треба знаходити час, відстань, швидкість? Назвати одиниці вимірювання часу, швидкості.                            Оцінювання                                                                                                            

-За результатами заповненої таблиці порівняти швідкість звірів. Хто із звірів найпрудкіший? Що вам відомо про зайця-біляка?

  Зайці живуть поодинці або парами. На відміну від кроликів, зайці не риють нір, а споруджують гнізда в невеликих ямках. Зайченята народжуються розвиненими, з хутром і розплющеними очима, і мати залишається з ними всього 5-6 днів, а потім лише іноді відвідує їх, через що багато зайченят гине від ворогів. Зір зайців слабкий, нюх добрий, слух чудовий; беззахисність стосовно численних ворогів (людина, хижі ссавці і птахи) робить їх украй боязливими; проте, переконавшись у своїй безпеці, зайці стають іноді украй зухвалими.Навесні самці запекло змагаються за самок: встають на задні лапи і б'ють один одного передніми. При цьому вони сміливішають, і тоді їх часто можна побачити.

 Фізкультхвилинка.

  1.  Задача

З двох туристичних баз, відстань між якими 45 км, одночасно назустріч один одному вийшли два лижники. Через 3 години  лижники зустрілися. Яка швидкість  перший рухався зі швидкістю 7 км/год,  а другий – 8 км/год.

Розв´язання

  1.  7+8 = 15 (км/год) – швидкість зближення;
  2.  45: 15 = 3 ( год)

Відповідь: через 3 годин лижники зустрінуться.

  1.  Вирази № 633. Розв´яжіть  правильно вирази і ви дізнаєтесь,  які птахи у лютому виводять пташенят; які птахи є найкращими бігунами  на короткі дистанції серед птахів України.
  2.  Приклади. Ділення багатоцифрових чисел на 10,100,1000 з остачею

273: 10=

1659: 100=

34078: 1000=

20578: 100=

10056:1000=

89503: 100=

  1.  

  1.   Задача

Один із цих подарунків Маша підготувала спеціально для вас. Ви його отримаєте, якщо дізнаєтесь скільки кольорового паперу використала Маша, щоб обгорнути коробку, довжина ребер якої 5см,    3см  і 2 см.

Розв´язання

  1.  5*3=15 (см²)
  2.  2*3=6 (см²)
  3.  2*5=10 (см²)
  4.  (15+6+10) *2=62 (см²)

Відповідь:  62 см² - площа кольорового паперу.

V. Підсумок уроку.Оцінювання.

-Ось і підійшла до завершення наша віртуальна подорож лісом разом із Машею. Я думаю, що завдання, яке ми ставили на початку уроку – виконали успішно. Саме основне, що ви показали взаємодопомогу, взаємовиручку, товариськість, швидке і правильне виконання завдання. Всі сьогодні молодці!

Але на завершення пригадайте:

  •  Що нового ви дізнались на уроці?
  •  Що таке швидкість?
  •  Як знайти час?
  •  Як обчислити відстань?

  VІ. Домашнє завдання. 

Задача №638,  приклади №639, * творче завдання: математичний диктант із використанням цікавої інформації про тварин лісу.


Картка 1.

  1.  Задача.

Реактивний літак пролетів відстань  4000км за 2 години. З якою швидкістю летів реактивний літак?

2)   Знайди суму іменованих чисел:      40ц45кг і 7ц09кг

Картка 2.

  1.  Задача.

Вертоліт за 3 години подолав відстань  600 км. З  якою швидкістю летів вертоліт?

  1.  Знайди добуток чисел:                  14 507 і 8


Вузлики на пам´ять

Єґер (нім. Jäger -мисливець)

1.Спеціаліст-мисливець, що керує полюванням.

 

2. Спеціаліст, що веде облік фауни у лісах, національних парках та здійснює нагляд за нею.

Вузлики на пам´ять

24 січня - День ангела святкують Михайло, Степан, Віталій, Володимир, Микола.

  •  Відлига - до затяжної весни; холоднеча - до важкого посіву ярих.
  •  Якщо 24 січня буде гарна погода, то і весна буде червона.

 

Вузлики на пам´ять

 Щоб знання великі мати,

 Треба розум розвивати.

 Наполегливість,терпіння,

 А тоді прийде уміння,

 Станеш ти тоді знавець,

Люди скажуть: «Молодець!»


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

28844. Психологическая теория деятельности. Виды деятельности 44 KB
  Психологическая теория деятельности. Виды деятельности. Именно он первым из психологов поставил вопрос о необходимости психологического изучения деятельности и человека как деятеля как субъекта деятельности ввёл в психологических обиход сам термин деятельность. Анализируя психологическое содержание поведенческого акта деятельности; действия он предпочитает рассматривать его с позиций известной бихевиористической схемы S R.
28845. Развитие детской и дифференциальной психологии в советской России 66 KB
  привели к необходимости развития отечественной науки. Басов заложил основы нового понимания механизмов психического развития которые были развиты в концепции Выготского. Выготский впервые перешел от утверждения о важности среды для развития к выявлению конкретного механизма этого влияния среды который собственно и изменяет психику ребенка приводя к появлению специфических для человека высших психических функций ВПФ. При этом знаки будучи продуктом общественного развития несут на себе отпечаток культуры того социума в котором растет...
28846. История психологии как наука 52 KB
  История психологии как наука Предмет История психологии это особая отрасль знания имеющая собственный предмет. Его нельзя смешивать с предметом самой психологии как науки. В истории психологии изучается не сама психическая реальность а представления о ней какими они были на разных этапах развития науки. История психологии описывает и объясняет как эти факты и законы открывались.
28847. Психологические учения античности 66 KB
  Психологические учения античности Понимание души в донаучных представлениях о переселении душ орфической и тотемной религии их влияние на античную психологию: понятия анимизма гилозоизма. Деятельность животного или человека объясняется присутствием этой души а его успокоение во сне или в смерть ее отсутствием; сон или транс временное а смерть постоянное отсутствие души. анима душа дух одухотворение окружающего мира утверждение что за всеми явлениями реальности живыми и неживыми стоят духи души. Начало понимания связи...
28848. Характеристика психологических учений средневековья 67 KB
  Главное качество души единство ввёл принцип холизма душа и разум едины. Бог поставляет в мировой разум идеи душа получает идеи и передает человеку в материю материя чувственный мир. Душа производит все живые существа вдохнув в них жизнь. Душа человека находится в связи с Душой божественной и чувственным миром.
28849. Особенности психологических воззрений в новое время 55 KB
  встаёт проблема соотношения физического и психического опыт становится основным методом изучения природы в том числе и человека. Задача науки это покорение природы и усовершенствование человека. Он отверг душу как силу организующую поведение и управляющую им открыв путь к объективному изучению явлений органической природы. интуитивное знание истинное объективное содержаться в разуме и открываются интуитивно Спиноза утверждал существование единой неделимой и вечной субстанции преодоление дуализма Декарт Бога или Природы.
28850. Развитие эмпирической психологии в новое время 64.5 KB
  Особенности развития психологии: предмет и метод исследования Основными чертами психологии в 17 19 веке становятся: представление о живом теле в том числе о человеке как о механистической системе которая не нуждается в душе Вспомним принцип бритвы оккама который стал ведущим в психологии нового времени ничего лишнего уточнение предмета психологии которая становилась наукой о сознании основные проблемы которые изучала психология: проблема познания содержание и функции сознания а также страстях и аффектах как одних из...
28851. Психологические идеи Г. Лейбница 40.5 KB
  Таким образом он не признавал учение Спинозы о единой субстанции душа и тело едины и говорил о существовании множества субстанций монад замкнутые нематериальные целостности духовная субстанция обладающая психической активностью то из чего состоит весь мир человек душа Основные свойства монады: восприятие перцепция и стремление Виды монад: 1. Лейбниц считал что душа и тело совершенно не зависят друг от друга и функционируют по разным законам хотя и действуют так что создается впечатление их взаимосвязи. Душа и тело...
28852. Ассоциативная психология 74 KB
  Ассоциативная психология Предпосылки развития ассоциативной психологии. Затем уже в 17 веке Гоббс провозгласил АССОЦИАЦИЮ универсальным законом психологии. Эта школа положила начало выделению психологии в самостоятельную независимую от философии науку имеющую собственный предмет и тезаурус. В русле ассоцианизма изменилась и ориентация психологии с философской на естественнонаучную методологию а также начались поиски объективного метода исследования и становление экспериментальной психологии.