51681

Комп’ютерна програма та її роль у роботі комп’ютера. Робота в програмі «Мильні бульбашки»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: навчальна: ознайомити учнів з поняттям компютерної програми; Закріпити знання з правил поведінки та технікою безпеки в компютерному класі; Вчити користуватися маніпулятором миша. розвиваюча: формувати навички грамотності безпечної роботи за компютером; Розвивати уважність та охайність при роботі в компютерному класі; виховна: виховувати дбайливе ставлення до обладнання в кабінеті повагу до інформатики як предмету. Програмне забезпечення: компютерна програма Сходинки до інформатики 2 клас мультимедійна дошка для демонстрації...

Украинкский

2014-02-12

42.5 KB

13 чел.

Урок № 5

Клас ________

Дата _________

Тема: Компютерна програма та її роль у роботі компютера. Робота в програмі «Мильні бульбашки».

Мета:

навчальна: ознайомити учнів з поняттям компютерної програми; Закріпити знання з правил поведінки та технікою безпеки в компютерному класі; Вчити користуватися маніпулятором «миша».

розвиваюча: формувати навички грамотності, безпечної роботи за компютером; Розвивати уважність та охайність при роботі в компютерному класі;

виховна: виховувати дбайливе ставлення до обладнання в кабінеті, повагу до інформатики, як предмету.

Обладнання: плакати з правилами поведінки та техніки безпеки.

Програмне забезпечення: компютерна програма «Сходинки до інформатики 2 клас», мультимедійна дошка для демонстрації презентацій.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

І. Організаційний момент (1 хв).

ІІ. Розминка (2-3 хв).

Вставити слова замість пропусків.

• На відображається інформація, з якою працює комп'ютер.

• В системному блоці знаходяться , , пристрої для введення і збереження інформації.

Попереду монітора розташована , а поруч - .

За допомогою можна надрукувати тексти і малюнки.

За допомогою можна ввести в комп'ютер те, що зображено на фотографії.

• За  допомогою     можна  обмінюватися   інформацією   між комп'ютерами, що знаходяться в різних місцях.

Розминка.

На минулому уроці ми з вами складали слова та речення. А сьогодні ми будемо виконувати цікаві завдання.

Кролику дали 5 морквин. 2 морквини він з'їв. Скільки всього ягід залишилося? (Жодної, тому що мова була про моркву. А морква — це не ягода).

Пройшов дощ. На яке дерево сяде ворона: на березу, на осику чи на дуба? (На мокре).

Сиділо 6 горобців і 4 ластівки. 10 пташок полетіло. Скільки всього пташок залишилося? (Жодної).

На липі було 6 гілок. На кожній гілці було по 4 менших гілки. На кожній
меншій гілці росло по 8 груш. Скільки всього груш росло на гілках? (На
гілках груш немає, тому що вони не ростуть на липі).

ІІІ. Перевірка домашнього завдання (5 хв).

Виставка малюнків на дошці, та оцінювання найкращих.

ІV.Пояснення нового матеріалу (10 хв).

Розповідь вчителя: Комп'ю́терна програ́ма (англ. Computer program) — набір послідовних інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів, символів чи в будь-якому іншому вигляді, виражених у формі, придатній для зчитування та виконання обчислювальною машиною (комп'ютером), які приводять його у дію для досягнення певної мети або результату.

Програма може записана у текстовому вигляді на спеціальних мовах, які називають мовами програмування, подана у вигляді млюнків за допомогою блок-схем, занесена до пам’яті обчислювальної системи у вигляді електричних сигналів або збережена на носіях інформації у вигляді файлу.

Комп'ютерні програми створюють люди, чия професія називається програміст.

Комп'ютерні програми на території України охороняються законом як літературні твори. Така охорона поширюється на комп'ютерні програми незалежно від способу чи форми їх вираження.

Робота з підручником: відкрийте підручник на сторінці 17 та самостійно прочитайте текст.

V. Робота в зошитах (5 хв).

Завдання: Відкрийте зошит на 5 уроці та виконайте 1 завдання.

VI. Фізкультхвилинка (1 хв).

Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися,
За промінчики взялися.
Будем дружно присідати,
Сонечко розвеселяти.
Встали - сіли, встали - сіли,
От уже й розвеселили,
Нумо всі, нумо всі
Потанцюймо по росі!

VII. Практична робота. Робота за компютером (15 хв).

Повторення техніки безпеки за комп'ютером.

Завдання 1: Відкрийте «Мильні бульки» в сходинках до інформатики та мишкою попрактикуйтесь їх ловити. Як цікаво пускати мильні бульбашки! Ще цікавіше, коли вони лопаються. Якщо ти хочеш, щоб лопнула порожня бульбашка, підведи до неї стрілку-вказівник миші та клацни лівою кнопкою. А якщо ти хочеш звільнити метелика, швидко клацни по бульбашці двічі.

Релаксація.

  1.  Швидко поморгати, закрити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів.
  2.  Міцно зажмурити очі (рахувати до 3), відкрити їх і подивитись вдалину (рахувати до 5). Повторити 4-5 разів.

VIII. Пояснення домашнього завдання (3 хв).

Завдання: Виконати в зошиті 2 і 3 завдання 5 уроку та прочитати текст у підручнику.

ІХ. Підбиття підсумків уроку (2 хв).

  1.  Для чого потрбні компютерні програми?
  2.  Як називається професія людини, яка створює програми?
  3.  Чи можна використовувати компютерні програми без відома програмістів, які їх створили?
  4.  Чи захищенні в Україні компютерні програми законом?

Використані матеріали:

  1.   Коршунова О.В. Сходинки до інформатики: підручник для 2 класу./ О.В Коршунова - Київ, видавництво «Генеза», 2012р.
  2.  Кульматицька О.Р. Сходинки до інформатики: робочий зошит: 2 клас/О.Р. Кульматицька. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2013.
  3.  Брусник Н.В. Сходинки до інформатики ( 2 клас). – Кременчуцький район : Білецьківський навчально-виховний комплекс, 2011.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

33097. Проблема свідомості в філософії 13.7 KB
  Жодна наукова проблема не є предметом таких далеких від науки і таких широких за змістом інтелектуальних спекуляцій як проблема свідомості. Варте уваги те що з кожним кроком уперед у дослідженнях психіки і свідомості людини кількість такого роду спекуляцій не зменшується. Однак слід пам'ятати що лише наукове осягнення природи свідомості може відкрити істину.
33098. Суспільна свідомість 13.6 KB
  Виділяють буденну і теоретичну свідомості. В основу цього членування покладено відношення свідомості до практики ступінь її узагальнення глибина зв'язку з практичними основами життя. У свідомості виділяють два рівні ідеологію і суспільну психологію. Суспільна психологія є частиною буденної свідомості.
33099. Формы собственности в условиях рыночной экономики 38 KB
  Содержание собственности в экономической литературе в том числе и учебной рассматривается как правило в трех проявлениях: социальном экономическом и правовом. Социальноэкономическую сущность собственности экономисты определяют неоднозначно. В этом определении очевидным является тесное взаимодействие социальной и экономической сторон собственности.
33100. Хозяйственные ситуации (операции), их виды и классификация 39 KB
  Хозяйственные операции фиксируются отражаются в первичных документах и регистрируются в текущем учете. Определение во времени необходимо для того чтобы установить момент регистрации хозяйственной операции. Стоимостная оценка проводится по первичным документам подтверждающим факт осуществления хозяйственной операции.
33101. Центральный банк Российской Федерации 49 KB
  Банк России выполняя роль главного координирующего и регулирующего органа всей кредитной системы страны выступает органом экономического управления. Банк России контролирует деятельность кредитных организаций выдаёт и отзывает у них лицензии на осуществление банковских операций а уже кредитные организации работают с прочими юридическими и физическими лицами. Статус цели деятельности функции и полномочия Центрального банка Российской Федерации определяются Федеральным законом О Центральном банке Российской Федерации Банке России[3] и...
33102. Цель и основы организации бухгалтерского дела 30 KB
  Цель и основы организации бухгалтерского дела Бухгалтерское дело являясь составной частью системы бухгалтерского учета обеспечивает организационные и технические аспекты сбора обработки и формирования в учете информации для внешних и внутренних пользователей. В отношении информации для внешних пользователей цель бухгалтерского учета состоит в формировании информации о финансовом положении финансовых результатах деятельности и изменениях в финансовом положении организации полезной широкому кругу заинтересованных пользователей при...
33103. Цена: понятие, виды, этапы ценообразования. Диспаритет цен 32.5 KB
  В первом случае цена определяется как денежное выражение стоимости товара. Стоимость представляет содержание а цена форму. Во втором случае цена это количество денег получаемых и уплачиваемых за товар. Цена таким образом определяется спросом покупателей которые приобретают товар прежде всего изза его ценности или полезности.
33104. Виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг 32.5 KB
  Брокерская деятельность Брокерской деятельностью признается деятельность по совершению гражданскоправовых сделок с ценными бумагами от имени и за счет клиента в том числе эмитента эмиссионных ценных бумаг при их размещении или от своего имени и за счет клиента на основании возмездных договоров с клиентом. Профессиональный участник рынка ценных бумаг осуществляющий брокерскую деятельность именуется брокером. В случае оказания брокером услуг по размещению эмиссионных ценных бумаг брокер вправе приобрести за свой счет не размещенные в срок...
33105. Четыре типа хозяйственных операций 28.5 KB
  Это происходит вследствие того что всякая операция отражается на двух счетах учета записью то есть затрагивает две статьи баланса которые могут находиться как одновременно в активе и пассиве так обе в активе или обе в пассиве. Операции первого типа вносят изменения в состав имущества то есть операции затрагивают только актив баланса. При этом валюта баланса не изменяется.