52021

Правила гостинності

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Хід уроку: I. Повідомлення теми і мети уроку. Отже ми з вами вивчили як потрібно вести себе в гостях а тема нашого сьогоднішнього уроку Правила гостинності.

Украинкский

2014-02-12

109.5 KB

11 чел.

Тема.                                  Правила гостинності

Мета: учити бути гостинними, розширювати знання дітей з гостинного етикету;

           розвивати навички поведінки в гостях;

           виховувати культуру поведінки, гостинність.

Обладнання: завдання для роботи в групах, фотоколажі,

                         предмети для фокусу, cлайди.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку:

I. Організація класу.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Пояснити що не так.

A) Оленка взяла тістечко, відкусила величезний шматок і намагалась сказати Катеринці, яке тістечко смачне.

Б) Сидячи за святковим столом, Маринка помітила, що улюблений салат стоїть далеко від неї. Нахилившись над тарілками, вона намагалась дотягнутися до нього.

B) Олегові стало спекотно після веселих змагань. Він зняв
нового светра, яким хизувався, як прийшов, і зовсім забув, що під
светром брудна футболка, яку він не захотів знімати вдома.

Г) У кімнаті стояв веселий сміх. На м'якому ослінчику, у самому куточку сиділи Дмитрик і Роман - однокласники - і про щось таємниче перешіптувались.

2. Гра «Так чи ні».

А зараз ми пограємо в гру. Якщо я говорю все правильно, ви плескаєте у долоні, у разі моєї помилки ви нічого не робите.

Сиджу за столом, поклавши лікті на стіл.

Їм поспіхом, голосно плямкаючи, ковтаю великі шматки.

Після їжі дякую за обід.

За столом у їдальні сміюся, штовхаючи сусіда.

П'ю обережно, не розливаючи напій.

Лізу руками в склянку, щоб дістати фрукти з компоту.

III. Робота над новим матеріалом.

1. Повідомлення теми і мети уроку.

Отже, ми з вами вивчили, як потрібно вести себе в гостях, а тема нашого сьогоднішнього уроку «Правила гостинності». Епіграфом уроку є слова Т.Рузвельта: «Найголовніша формула успіху - вміння спілкуватися з людьми». Прочитайте, будь ласка, мету уроку.

2. «Довідкове бюро» про етикет. «Етикет» - це слово французького походження. Воно увійшло до лексикону з часів французького короля Людовика XIV, що має гучне прізвисько Король-Сонце за надзвичайну любов до розкоші. На одному з пишних прийомів у короля гостям вручили картки з переліком деяких обовязкових правил поведінки. Від французької назви карток-етикеток і виникло слово «етикет».

А звідки ж взялися різні правила?

Ніхто цих правил з голови не вигадував. Вони з'являлися в народі поступово. І виникали аж ніяк не випадково.

Років із тисячу тому жити було набагато небезпечніше, ніж тепер. Дорогами блукали, шукаючи здобичі, бездомні волоцюги, у лісах ховалися ватаги розбійників. Та й у будь-якій суперечці так і дивись, що дістанеш від грізного супротивника удар списом або мечем .

Люди завжди ходили озброєні. А ідучи з дому в далеку дорогу, одягали на себе кольчугу, важкі лати, голову ховали під залізний шолом.

Але ось на шляху дім, де живе добра людина. Переступаючи поріг, мандрівний лицар знімає свій шолом і несе його в руці.

«Я тебе не боюся, - говорить він цим жестом господареві. - Бачиш моя голова відкрита. Я тобі довіряю. Ти хороша людина, не грабіжник і не зрадник. Зненацька не нападеш».

Ці суворі часи давно минули. У будь-який дім нині люди заходять без усяких побоювань.

Але звичай знімати шапку, коли заходиш до кімнати, лишився. Лишився тому, що це гарний звичай. Знімаючи шапку, ти показуєш господарям, що поважаєш дім, у який зайшов, поважаєш людей, що живуть у ньому.

3. Розповідь учителя з елементами бесіди.

Ласкаво просимо дорогих гостей до нашої оселі. В народі кажуть: «Гість у дім - радість з ним.» Хліб і сіль на вишитому рушникові. Так ми вітаємо всіх, хто приходить до нас з добром.

Українські звичаї веліли, щоб гість, зайшовши на подвір'я, обов'язково хоча б на хвилиночку вступив до хати. Гостя садили на найкраще місце, запрошували до столу.

- Як змінилося значення слова «гість» зараз?

- Діти, а як ви думаєте, для чого люди ходять один до одного в гості? (Приємно, коли хтось, побачивши тебе, зрадіє, тепло усміхнеться. А ще, коли є з ким поговорити, обмінятися новинами, поділитися радістю, разом провести час).

А щоб гостина була приємною для господарів і гостей, потрібно знати і дотримуватись певних правил, які народ виробляв упродовж віків.

- Які ви знаєте правила для господарів?

- Діти, ви називали таке правило, що потрібно допомогти гостеві зняти верхній одяг і шапку. А чи знаєте ви, що потрібно зняти спочатку? (пальто чи шапку). (Хлопці спочатку знімають шапку, а тоді пальто, а дівчата навпаки). Отже, як бачите, діти, бути господарем не так просто. Як зустріти гостя, як прийняти його, як поводити себе з ним, як його розважати - не кожен це вміє. Тож сьогодні ми будемо навчатися бути добрими господарями.

4.

5. Фрагмент ділової гри «До нас прийшли гості». Розповіді дітей по фотоколажах.

6. Робота з підручником (ст.35-40). Тести.

7. Ситуація.

До Тані на день народження прийшли друзі. Вони вітають її, дарують подарунки. Побачивши книгу, Таня засмучено промовляє: «Така у мене вже є...». Взявши коробку цукерок, говорить: «Я такі не люблю...».

  •  Які помилки допустила Таня?

       8 . Фізкультхвилинка .

IV. Закріплення вивченого.

  1.  Робота в групах.

Скласти прислівя із розсипаних слів і пояснити його значення.

Веселий, дому, – , гість, радість.

люби, гостей, бувати, ж, Любиш, у, гостях, і, приймати.

за, частування, дорожчі, вітання, щирого, Слова.

господаря, дім, Не, господар, – , а, дім, красить.

2. Робота над віршами.

А тепер ми послухаємо вірш Г.Бойка «Некультурні хазяї».

- То хто ж був некультурний - хазяїн чи діти? Що їм потрібно було зробити?

Буває, що гості приходять до ваших батьків. Не всі діти вміють себе правильно вести в такій ситуації. Ось послухайте вірш «А я їм влаштую цирк».

3. Сюжетно-рольова гра «До нас прийшли гості».
А зараз ми спробуємо розважити гостей.

- Вперше, тільки для вас, фокус у виконанні учня нашого класу.

Налити у миску води і кинути туди 8-10 уламків сірників. Взяти шматочок цукру і трохи вмочити його у воду. Усі сірники почнуть збиратися, мов по команді, навколо цукру.

Але це ще не все.

Доторкнутися поверхні води милом, і сірники – о, це так диво! – розбіжаться в різні боки.

До вашої уваги усмішки Павла Глазового «Радіолюбитель», «Хитра макітра», «От колись були дівчата!», «Прогноз погоди».

4. А зараз ми перевіримо, наскільки ви є гостинними за допомогою тесту.

V. Рефлексія уроку.

VI. Заключне слово вчителя.

- Наш урок підходить до кінця. Ви дуже гарно сьогодні
працювали. (оцінювання учнів)

А яка ж гостина без частування? Як каже народна мудрість: «Що хата має, тим і приймає». Отже, пригощайтесь, дорогі гості.

А коли гостина підходить до кінця, то як говорили колись: «Гостина слаба, а ви будьте міцні».

То я кажу всім: «Може гостина й слаба, а ви, усі будьте здорові».

VII. Домашнє завдання.

Ст. 13 (у зошиті) – останнє завдання.
Щиро дякуємо дорогим гостям за увагу і приємне товариство. На все добре. Урок закінчено.

Використана література:

  1.  Байбара Т.М., Бібік Н.М. Я і Україна. 4 клас. – К.: Форум, - 2004. – 175 с.
  2.  Бібліотечка вчителя початкової школи. – 2006. - № 6
  3.  Глазовий П. Сміхологія. – К.: ФОП Стебляк. – 2007. – 384 с.
  4.  Інтерактивні методи навчання в практиці роботи початкової школи / упоряд. О.В. Стебна, А.О. Соценко. – Х.: Основа, 2005. – 176 с. – (Бібліотека журн. «Початкове навчання». – Вип. 4 (16))
  5.  Ісаєнко О.В., Павлюк І.Ю. Я і Україна. Громадянська освіта. Робочий зошит.  4 клас. – Х.: Країна мрій, 2005. – 80 с.
  6.  Корнієнко С.М. Родинні виховні заходи у початкових класах. – Т.: Підручники і посібники, 1997.
  7.  Хитяєва Т.П. Я і Україна (Громадянська освіта. Природознавство). Робочий зошит. 4 клас. – Х.: Ранок, 2005. – 64 с.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

332. Современные проблемы организации коммерческой деятельности на примере магазина Рекорд 630 KB
  Основные направления организации коммерческой деятельности малых предприятий. Современное состояние организации коммерческой деятельности на малом предприятии Рекорд Рекомендации по совершенствованию организации коммерческой деятельности на малых предприятиях.
333. Расчет редуктора в выбранном электродвигателе 5.16 MB
  Пределы выносливости при симметричном цикле изгиба для материала шестерен. Межосевое расстояние из условия контактной прочности зубьев. Ориентировочный расчет валов редуктора. Коэффициенты запаса прочности для предположительно опасных сечений каждого вала.
334. Организация работы воспитателя в логопедической группе для детей с общим недоразвитием речи 195.5 KB
  Обучение детей с общим недоразвитием речи по коррекционной программе в условиях специализированной группы для детей с общим недоразвитием речи позволяет устранить речевые нарушения и подготовить детей к обучению в школе.
335. Жилой 5-ти этажный 2 секционный дом в город Чита 185.5 KB
  Архитектурно-конструктивная часть Фасад 1-9; План 1-го и типового этажей. генеральный план. Схемы расположения фундаментов, плит перекрытия и покрытия; план кровли, разрез 1-1 конструктивные узлы. Защита конструкций от коррозии, гниения и возгорания.
336. Древнейший период истории Сурского края 27.5 KB
  Исследователи выделяют следующие этапы начальной истории человечества: палеолит(древний каменный век)-2,6 млн.- 10 тыс.лет до н.э.; мезолит-10 тыс.-6 тыс.лет до н.э.; неолит(новый каменный век)-6 тыс.-4-3 тыс.лет до н.э.; энеолит(медно-каменный век) 4-3 тысячелетия до н.э.
337. Расчёт области несмешиваемости в системе In-Ga-Sb 236 KB
  Термодинамические модели растворов. Гетерогенные равновесия в трехкомпонентных системах с двумя двойными полупроводниковыми соединениями. Несмешиваемость и спинодальный распад. Расчет области несмешиваемости квазибинарной тройной системы InGaSb.
338. История менеджмента. Природа управления и исторические тенденции его развития 358 KB
  Природа управления и исторические тенденции его развития. Отличия японской и американской модели менеджмента. Основные выводы по классическому направлению в менеджменте. Четвертая революция в менеджменте.
339. Исследование параметров двигателя постоянного тока с независимым возбуждением 364 KB
  Построение естественной (идеальной) механической характеристики ДПТ с независимым возбуждением. Искусственная механическая характеристика ДПТ с независимым возбуждением при пониженном напряжении на обмотке якоря.
340. Экономика вопросы для подготовки к экзамену 338.5 KB
  Производство и производственные возможности общества. Воспроизводство и экономический рост. Циклический характер экономического развития. Кредитные учреждения и их функции. Влияние НТП и инвестиционных проектов на развитие страны. Валютный рынок.