52024

Повторення таблиць множення числа 2 і ділення на 2. Розв’язування задач

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розв’язування задач. Хмельницький Мета: Повторити таблиці множення числа 2 і ділення на 2; формувати вміння розв’язувати прості і складені задачі; розвивати увагу творче мислення пам’ять; виховувати інтерес до математики. а Пояснити розв’язання задачі № 678. в Пояснити розв’язання задачі яку виконували за бажанням за карткою.

Украинкский

2014-02-12

434 KB

2 чел.

Методичний кабінет  СЗОШ №21

Повторення таблиць

множення числа 2 і ділення на 2.

Розв’язування задач.

                                                                                                          Підготувала

                                                                                                     вчитель поч. класів

                                                                                                       Пасічник М.А.

                                                                                                                   

м. Хмельницький

Мета: Повторити таблиці множення числа 2 і ділення на 2; формувати вміння розв’язувати прості і складені задачі; розвивати увагу, творче мислення, пам’ять; виховувати інтерес до математики.

Обладнання: План уроку (світлофор), таблиця для усного рахунку, індивідуальні картки, картки для роботи в парах.

Хід уроку

І. Організація учнів.

В класі гості в нас зібрались,

З ними дружньо привітались.

Їм голівками кивнем

І урок свій розпочнем.

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

а) Пояснити розв’язання  задачі № 678.

б) Із завдання № 679 зачитати результати виразів в порядку зростання.

в) Пояснити розв’язання задачі, яку виконували (за бажанням) за карткою.

Потрібно було придумати запитання до умови задачі так, щоб остання дія була віднімання.

2. Математична розминка.  

На плані уроку позначка:

                   ? !

       

а) Повторення таблиці множення числа 2. (Інтерактивна гра «Карусель»).

б) Усний рахунок за таблицею.

 5м

                                                                                 

                               36         

                                                                                                           62

20 м                                                                  

      

                     50                                          

                                                                                                     7      

                                                                                            

                                                                                                   

    5 м                                                                

  •  Автомобілі і пішоходи рухаються дорогами. А як називаються дороги у населених пунктах? (Вулицями).
  •  З яких двох головних частин складається вулиця? (Проїжджої частини і тротуарів). Складіть і розв’яжіть за таблицею задачу, в якій потрібно знайти ширину вулиці.
  •  Знайти суму чисел, які записані біля машин, що їдуть вправо, вліво.
  •  Назвати кількість десятків і одиниць у двоцифрових числах.
  •  Назвати «сусідів» найбільшого числа.

3. Математичний диктант.  Взаємоперевірка.

Числа

Знайти

2 і 8

добуток

2 і 8

суму

8 і 2

різницю

8 і 2

частку

9 і 2

суму

2 і 7

добуток

16 і 2

частку

6 і 2

різницю

ІІІ. Розвиток математичних знань.

  1.  Робота за підручником.

                                                                         

 

  •  № 681. Розв’язати приклади з коментуванням.

 12 – 2 + 8 =            2 + 8 – 6 =            2 3 + 9 =

2.  Самостійна робота. (Диференційована робота). На плані уроку позначка:

                   

                                    САМ

Учні розв’язують задачу, відповідно до малюнку на своїй картці.

       - № 682 (для слабших учнів)

           - № 683

      - № 684 (для сильніших учнів).

Фізкультхвилинка

  1.  Робота над задачею.

Розгадати ребус.

       

                                                             

- Продовжимо роботу над задачами.

Розв’язання задачі № 685 із коментуванням.

- Якщо дві однакові цукерки коштують 18 к., то що треба зробити, щоб знайти скільки коштує одна цукерка? Яку дію потрібно виконати? Чому?

- А тепер можемо порівняти на скільки копійок рогалик дорожчий від цукерки? Якою дією?

- Змініть запитання до умови задачі, щоб останньою була дія додавання.

4. Робота в парах.  Виконання творчого завдання.

                 

- З геометричних фігур скласти транспортний засіб.

           

- Який транспорт ви склали? (Легковий автомобіль, вантажний автомобіль, тролейбус).

- Як правильно переходити проїжджу частину, коли ви вийшли з тролейбуса?

5. Гра «Який знак?»

- На уроках охорони життя і здоров’я ми знайомилися з дорожніми знаками. Сьогодні вони завітали до нас на урок. Розв’яжіть їх завдання.

Завдання попереджувальних знаків.

- Знайдіть приклади, які розв’язані неправильно і розв’яжіть їх.

                           12 : 2 = 6

                             8 : 2 = 3

                             2 5 = 10                 

                             2 9 = 16

                           14 : 2 = 8

Завдання заборонних знаків.

  •  Скласти задачі за виразами:   2 + 6;   2 6.

Наприкінці гри учитель прикріплює на плані позначку

                     ?

                   

  •  Що вийшло? (Світлофор.) Як він допомагає нам перейти проїжджу частину?
  •  Як переходити дорогу, якщо немає світлофора?

                  ? !

       

   

                   

                  

                   САМ

                  ?

IV. Підсумок уроку.

1. - Сьогодні ми не тільки повторили таблиці множення числа 2 і ділення на 2, але і пригадали правила дорожнього руху, яких ви повинні дотримуватись.

2. Оцінювання роботи учнів на уроці.

V.Домашнє завдання.

№№ 688, 689.

За бажанням – завдання на картці.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

12425. Техническое обслуживание систем смазки технологического оборудования 92.17 KB
  Лабораторная работа №4 по дисциплине: Эксплуатация и обслуживания машин на тему: Техническое обслуживание систем смазки технологического оборудования Цель работы: Освоение методики выполнения технического обслуживания систем смазки технологического обору...
12426. Проверка точности технологического оборудования после ремонта 266.72 KB
  Лабораторная работа №5 по дисциплине: Эксплуатация и обслуживания машин на тему: Проверка точности технологического оборудования после ремонта Цель: Освоить методику проверки точности металлорежущих станков после выполнения капитального ремонта и научитьс...
12428. Разработка паспорта технологической системы 211.5 KB
  ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА №1 Разработка паспорта технологической системы 1.ТЕОРЕТИЧЕСКИЙ РАЗДЕЛ СОСТАВЛЕНИЕ ТЕХНИЧЕСКИХ ХАРАКТЕРИСТИК МЕТАЛЛОРЕЖУЩИХ СТАНКОВ Общие сведения о станке В заголовке паспортной карты станка указывается: наимен...
12429. Проверка кинематической точности технологического оборудования 33.41 KB
  2 Лабораторная работа №2 Проверка кинематической точности технологического оборудования Цель работы: Освоить методику определения кинематической точности металлорежущих станков разных типов. Т...
12430. Определение величины износа направляющих станин технологического оборудования 38.54 KB
  3 Лабораторная работа №3 по дисциплине: Эксплуатация и обслуживания машин на тему: Определение величины износа направляющих станин технологического оборудования Цель работы: изучение методики и получение практических навыков определения вел...
12431. Инструмент Слияние 67.86 KB
  Инструмент Слияние Процесс создания серийных писем писем в которых тело письма общее а изменяются только некоторые поля вставляемые из базы данныхназывается слиянием. Процесс подготовки такого документа делится на три этапа: создание источника данных созд...
12432. Текстовый процессор Word 736.45 KB
  Лабораторная работа № 4 Тема : Текстовый процессор Word. Цель работы : Изучить основные технологические операции и процессы в среде текстового редактора Word для создания разнообразных текстовых документов графических объектов таблиц и их интеграции. Используемые пр...
12433. Работа с символьным пакетом инженерных расчетов MathCAD 1.39 MB
  Лабораторная работа N 9 Работа с символьным пакетом инженерных расчетов MathCAD Тема1: Оформление документа ввод и редактирование формул. Вычислительные особенности MathСad. Операторы и математические функции. Символьные вычисления. Цель работы: Изучение вычислительных