52026

Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа Порівняння виразу і числа

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Діти в народі говорять: Добрий гість дому радістьâ. 2 слайд Математична розминка Інтерактивна вправа Мозковий штурм Як називається геометрична фігура у якої три кути Який день настає після суботи Скільки сторін у квадрата Скільки місяців триває зима Як називається лінія у якої є початок і кінець  Закінч речення: тиждень триває  Скільки паличок потрібно щоб викласти 2 квадрати Молодці 2. Математичний диктант Слайди 412....

Украинкский

2014-02-12

58.5 KB

38 чел.

Математика 1 клас

Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа Порівняння виразу і числа.

Мета: Продовжувати навчати учнів розв’язувати приклади і задачі на  додавання і віднімання числа 2;розвивати уміння порівнювати вираз і число, логічне мислення; вдосконалювати навички усної  лічби;виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: малюнок Буратіно, таблиці до теми, презентація уроку, запис пісень «Ми - першокласники», «Буратіно».

Хід уроку

І. Організаційний момент.    1 слайд

Діти, в народі говорять: „Добрий гість – дому радість”. Подаруйте нашим гостям усмішку і привітайтеся з ними.

-         Сьогодні, надіюсь, у нас буде цікавий урок.

 До знань з математики ми зробим ще крок

 Девіз уроку: 

                      На уроці не куняй,

                      Математику вивчай

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Усний рахунок. 2 слайд

Математична розминка ( Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»)

  Як називається геометрична фігура у якої три кути ?

                Який день настає після суботи?

        Скільки сторін у квадрата?

        Скільки місяців триває зима?

        Як називається лінія у якої є початок і кінець?

        Закінч речення: тиждень триває…

        Скільки паличок потрібно, щоб викласти 2 квадрати?

 -Молодці!  

2.Цікава геометрія (Серед геометричних фігур знайти зайву)

3. Каліграфічна хвилинка.

Зошит свій я відкриваю,

Навскоси його кладу,

Ручку я ось так тримаю.

Сяду рівно, не зігнусь,

До роботи я візьмусь.

( Письмо цифр за зразками вчителя)

Продовжуємо наш урок. Урок незвичайний, а казковий. А щоб дізнатися в яку ж казку ми потрапимо і хто її головний герой, ми напишемо математичний диктант.

«Математичний диктант» (Слайди 4-12). Перевірка.

(Слайд13) Розшифрувати, хто головний герой уроку

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку( під музичний супровід пісні «Буратіно»)

- Жив був на світі Буратіно.(Слайд14,15)  Весело він подорожував і зустрічав різні пригоди на своєму шляху, доки шукав  чарівну дівчинку Мальвіну.. Але стежинку до Мальвіни   знайти було важко. (Слайд16,17)   Тому що стежка ця незвичайна, а математична.  Давайте допоможемо йому знайти стежку.(Слайд18)  Гра «Пеньочки».

(Слайд 19)

Прийшов він до Мальвіни, а вона відразу ж йому запропонувала вчити математику.

Повідомила вона йому, що тема уроку:» Вправи й задачі

на засвоєння таблиць додавання і віднімання  числа2, а

також порівнювати вирази». І вирішив Буратіно  звернутися до нас, щоб ми йому допомогли.

- Допоможемо Буратіно?

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Вправи для очей.

-Діти, Буратіно так старанно вдивлявся в приклади, що оченята його втомилися. Тому давайте разом із  ним виконаємо вправи для очей.

(Вправи «Метелик», «Сова»)

Слайд 20

3. Самостійна робота. Слайд 21

2+2    7+2    8+2    

8-2     7-2       5-2    ( 3 учні біля дошки)

4.  Складання прикладів  за числовим відрізком (завдання підручника №1) (Слайд 22)

Скласти ще 2 приклади. Повторюємо таблиці додавання і віднімання числа 2 (Слайд 23)

5.Розвязування задачі.( Слайд 24)

З математичними виразами Буратіно впорався, але за погану поведінку Артемон закрив його в темну комірчину. У Буратіно є ключі від цієї комірки, але він не знає яким з них можна відкрити двері. А щоб підібрати ключ до замка, треба розв’язати задачу:

   Слайд 25

У ставку сиділо 5 жабок, а поруч плавало 2 рибки.

Скільки всього тваринок було?

Фізкультхвилинка. Слайд 26

5.Фронтальна робота. Порівняння виразу і числа. ( завдання підручника №2)       (Слайд 27)

- Поки ми відпочивали, дмухнув вітер і застелив нашу стежинку новим завданням.

6. Робота в парах. Складання прикладів за малюнками.(Слайд 28)

- Буратіно – великий пустунець. Потрапляв у неймовірні пригоди. Відправляючись  в країну дурнів Буратіно потрапляє в казковий математичний ліс. Давайте допоможемо йому знайти стежку, бо ці двоє героїв вирішили обдурити його.

(Слайд 29)

Це   Кіт Базиліо І Лисиця Аліса. Давайте допоможемо Буратіно вірно порахувати монети.

6. Виконати завдання підручника №3 (Слайд 30)

Слайди 31,32,33

7. Виконання завдання підручника №4 Гра «Працьовиті бджілки». (Слайд 34)

Зупинився Буратіно  на лісовій галявині, де росли квіти і побачив що над квітами літають бджоли.

Повідомлення про бджіл.

 У бджіл немає дитинства. Уже на третій день після свого народження вони починають працювати: чистять вулик. З четвертого дня годують личинок медом і квітковим пилком. А в 15 днів виконують найпочеснішу роботу:  збирають нектар і пилок. Живе робоча бджола влітку 35-65 днів. Причина такого короткого життя бджоли – важка робота.

  •  То ж давайте допоможемо бджілкам знайти свою квіточку.

V. Підсумок уроку.

- Буратіно дуже дякує вам , що ви  йому допомогли у навчанні. Але спочатку скажіть йому, що вам сподобалось і запам’яталось на уроці?

Продовж речення:

- Сьогодні на уроці я навчився....

- Що сподобалось?

- Дякую за працю.         

 - Молодці! Аплодисменти.

 

одатково

.    Задачі для усного рахунку:

1.         Вітер листя обривав

І швиденько рахував.

8 листочків дубових

Та 2 різьблених кленових

Тихо він на землю клав

І у діток запитав:

 - Скільки ж я листків зірвав?             (10)

 

    2.           Петрик книги протирав,

         На полиці їх складав.

Ось поклав він 5 книг,

Потім ще 4.

Довго думав і гадав,

Скільки всіх книжок поклав?              (9)

 

    3.           Ось летять до годівниці

Дві подружки синиці.

Сім пізніше прибуло.

Скільки всіх птахів було?                   (9)   

 

    4.      Сойка сливи обривала,

Штук 10 десь зірвала.

Дві дала малим білчатам,

Три – пухнастим зайченятам.

Діти, сойці поможіть,

               Решту слив ви полічіть.                        (5) 

 Записуємо  задачі у зошит у вигляді виразів (з коментуванням)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

43106. Моделирование современной котельной установки 328.5 KB
  При выборе модели необходимо учитывать: модель должна наиболее полно отражать характер потоков вещества и энергии при одновременно достаточно простом математическом описании; параметры модели могут быть определены экспериментальным или другим способом; следует принимать во внимание что с изменением гидродинамического режима системы могут изменяться виды моделей; тип математической модели существенно влияет на вид уравнений используемых для построения математического описания. При составлении математической модели: устанавливаются...
43107. Электрический привод системы “генератор-двигатель” 1.02 MB
  Необходимый диапазон регулирования скорости вращения рабочей машины. Плавный пуск, торможение и реверс рабочей машины. Заданное быстродействие. Минимум потерь энергии в переходных процессах. Возможность изменения направления вращения механизма. Режим рекуперативного торможения...
43110. Проектирование привода для ленточного конвейера 5.19 MB
  Выбирается в зависимости от скорости скольжения где вращающий момент на колесе передаточное число тихоходной ступени частота вращения червячного колеса При скорости скольжения что соответствует 2ой группе â безоловянные бронзы и латуни при скорости скольжения для зубчатого венца червячного колеса выбираю материал ЛАЖМц66632 отливка центробежная Допускаемые контактные напряжения : где для червяков с твердостью на поверхности витков Допускаемые напряжения изгиба вычисляются для материала зубьев червячного колеса:...
43111. Контроль і управління якістю води у водоймах 1.56 MB
  Аналітичний огляд літератури очистки стічних вод міста Елементи механічної очистки стічних вод. Елементи біологічної очистки стічних вод. Математичний апарат для моделювання очистки стічних вод. Контроль і управління якістю води у водоймах.
43112. Определение момента инерции маховика 2.43 MB
  Кинетостатический расчет механизма силовой расчет. Определение сил инерции и моментов сил инерции звеньев механизма. Определение приведенного момента сил полезных сопротивлений. Построение графика приведенных моментов сил полезного сопротивления и движущих сил.
43113. Модернизация электропривода скиповой лебёдки ЛС15 для доменной печи №1 ОАО «Косогорского металлургического завода» 6.15 MB
  Двухдвигательная скиповая лебёдка с возможностью работы от одного двигателя обуславливает разработку равноценной по надёжности системы управления. Применены три системы электропривода, две основных и одна резервная, что позволяет иметь семь вариантов электроуправления скиповой лебёдкой.
43114. Разработка инженерных сетей микрорайона города Пенза 307 KB
  Целью гидравлического расчёта является определение диаметров трубопроводов и потерь давления по длине трассы при известных расход теплоносителя и заданном располагаемом давлении на вводе в микрорайон, также увязка потерь давления по ответвлениям.