52030

Множення дробів. Піднесення дробу до степеня

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: домогтися засвоєння учнями правил множення раціонального дробу на цілий вираз на дріб а також правила піднесення раціонального дробу до натурального степеня та виконання сумісних дій піднесення дробу до степеня та множення раціональних дробів; формувати вміння відтворювати вивчені правила та застосовувати їх під час виконання завдань на множення раціональних дробів та піднесення дробу до степеня; вдосконалювати вміння виконувати скорочення раціональних дробів та знаходити ОДЗ дробового виразу; розвивати мислення...

Украинкский

2014-02-12

239 KB

58 чел.

 8 клас алгебра

   Тема уроку: Множення дробів. Піднесення дробу

                          до  степеня.

Мета: домогтися засвоєння учнями правил множення раціонального дробу на цілий вираз, на дріб, а також правила  піднесення раціонального дробу до натурального степеня та виконання сумісних дій піднесення дробу до степеня та множення раціональних дробів; формувати вміння відтворювати вивчені правила  та застосовувати їх під час виконання завдань на множення раціональних дробів та піднесення дробу до степеня; вдосконалювати вміння виконувати скорочення раціональних дробів та знаходити ОДЗ дробового виразу; розвивати  мислення, самостійність, вміння вислухати відповіді товаришів; виховувати культуру математичного мовлення, акуратність ведення записів, толерантне відношення один до одного,  інтерес до предмету.

Тип уроку: засвоєння знань, формування первинних умінь.

Наочність та обладнання: підручник, зошити, опорний конспект «Множення раціональних дробів», слайдова презентація по темі: «Множення раціональних дробів. Піднесення дробу до степеня», довідникові зошити, картки з завданнями.

Хід уроку

I. Організаційний єтап.

II. Перевірка домашнього завдання.

- Перевірка консультантами домашнього завдання в зошитах.

- Відповіді на запитання учнів, які виникли під час виконання домашньої

  роботи.

III. Формулювання мети і завдань уроку, мотивація навчальної діяльності учнів.

IV. Актуалізація опорних знань та вмінь.

 Виконання усних вправ  (слайди 2-6)

  1.  Обчисліть: ;   ;   ;   ;  ;   ;   ;   .
  2.  Подайте у вигляді степеня з основою у вирази:

у ∙ у3;    у10у2;    ;    ;     у18 у2;    ;    .

  1.  Розкладіть вираз на множники:

  а) ах а;                  б) х2 + 1 – 2х;              в) х2 + 8х;  

          г) 2у2 – 8;                 д) у3  x2y;                   е) k3 x3; 

є) 4х2 + 16х + 16;    ж) 27 + 3у2 18у;        з) х – у + 2х – 2у.

  1.  Яких значень (рівних чи протилежних) набувають при одному й тому самому значенні змінної вирази:

  а) – х і  х;     б) х – 2 і 2 – х;      в)  і ;     г)  і ;     д)  і ?

    5.  Спростіть вирази: (2х)2;   (-3х)2;    (х7)3;   (4х2)3.

V. Вивчення нового матеріалу.

           План вивчення нового матеріалу

  1.  Правило множення раціонального дробу на цілий вираз.
  2.  Правило  множення раціональних дробів.
  3.  Правило піднесення дробу до степеня.

 Для більшої наочності на уроці служить опорний конспект «Множення раціональних дробів».  (слайди 7-9)

Множення  раціональних  дробів

 1. Для будь-яких А, В і С, де В ≠ 0,  справджується рівність:

.

 2. Для будь-яких А, В, С і D , де В ≠ 0, D 0, справджується рівність:

.

 3. Для будь-яких А і В, де В 0, справджується рівність:

.

Зауваження. Дріб, яким записується добуток дробів необхідно (якщо це можливо) скоротити!

(Розв’язування прикладів на дошці і в зошитах під керівництвом учителя.)

Приклад 1.  Виконайте множення  .

                    Розв’язання.  , причому x≠0.

Приклад 2.  Виконайте множення  .

                    Розв’язання.  ,

                                            причому а≠0, с≠0, а≠-b.

Приклад 3.  Піднесіть до шостого степеня дріб  .

                     Розв’язання.  , при  а≠0.

VI. Формування вмінь.

Виконання усних вправ   (слайди 10-12)

  1.  Прокоментуйте  виконання дій у виразах:

а) ;

б) ;

в) ; 

г) .

  1.  Подайте вирази у вигляді дробу:

а) ;          б) ;            в) ;           г) ;   

д) ;          е) ;            є) ;             ж) .

VІІ. Фізхвилинка.   (слайд 13)  

      (Вправи проводить фізорг класу)

  •  Розминка для хребта.

- Настав час трохи відпочити.

Руки за голову ставмо сміло.

І повертаємося вправо і вліво.

Двічі наліво, двічі направо.  – 2р.

Зробимо чітко, діти, цю вправу.

Двічі наліво, двічі направо.

Будемо мати гарну поставу.

Двічі наліво, двічі направо.

Руки до пліч ви поставте усі,

Будемо рухи робить голові:

Вперед-вперед, назад-назад.

Кожній вправі учень рад.

Вперед-вперед, назад-назад.

Раз, два, три, чотири.

Наші плечі відпочили.

  •  Розминка для пальців рук.

 Виконання письмових вправ

  1.  Самостійна робота з подальшою самоперевіркою.

                    І варіант                                                       

                     ІІ варіант

1) Перетворіть у дріб вираз:

    а) ;      б)  –;                

   а) ;       б) .

2) Піднесіть до степеня:

    а) ;       б) ;                         

   а) ;           б) .

3) Виконайте множення:

    а) ;      б) ;    

    в) ;          

   а)  ;      б) ;                                                                                                                             

   в) .

   (Відповіді.)  (слайд 14)

  1.  Виконання завдань на дошці  та в зошитах (під керівництвом учителя).

1) Виконайте множення:  

  а) ;    б) ;     в) .

2) Спростіть вираз:            

  а) ;        б) ;           в) .

3) Виконайте множення:

  а) ;     б) ;      в) .

  1.  Робота в парах.

4) Спростіть вираз:

  а) ;                           б) ;  

  в) ;               г) .

  1.  Виконання  завдань для учнів, які мають достатній та високий рівні знань.

1) Спростіть вираз:

   а) ;        б) .

2) Який запис пропущено:

?

3) Виконайте дії:

        а)

VIIІ. Підсумок уроку.

     Питання до учнів:

- Чи сподобався вам урок?

- Що нового ви вивчили на уроці?

- Навіщо ми це робили?

    Усна робота  (слайд 15)

 В якому з випадків правильно виконано дію з раціональними дробами:

      а) ;              б) ;

      в) ;  г) ?

 В якому з випадків правильно виконано множення раціональних дробів:

      а) ;               б) ;

в) ?

        ОЦІНКИ ЗА УРОК.

ІХ. Домашнє завдання.

  1.  Вивчити § 5 стор. 55-56.
  2.  Розв'язати № 86, № 88, № 90, № 95(1-3).
  3.  Додатково: № 105 (1).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

84598. Закони проведення збудження по нервовим та м’язовим волокнам 49.29 KB
  Закон фізіологічної неперервності чи фізіологічної цілісності волокна – для здійснення проведення необхідним є нормальний функціональний стан мембрани волокна. Якщо його пошкодити обробивши наприклад місцевим анастетиком типу новокаїну проведення припиниться незважаючи на те що морфологічно волокна не пошкоджені місцеві анастетики інактивують натрієві канали мембрани зміщення Екр збільшення порогу деполяризації зменшення швидкості проведення збудження з подальшим припиненням цього проведення. Закон двостороннього проведення – в...
84599. Механізми проведення збудження через нервово-м’язовий синапс. Медіатор, мембранні циторецептори та блокатори нервово-м’язових синапсів 45.06 KB
  Нервовом’язовий синапс утворений нервовим закінченням аксона мотонейронів та кінцевою пластинкою – частина мембрани м’язового волокна яка контактує з нервовим закінченням. Механізм передачі збудження через нервовом’язовий синапс полягає в тому що ПД іде по мембрані нервового волокна поширюється по пресинаптичній мембрані при цьому відкриваються кальцієві канали пресинаптичної мембрани вхід іонів Са всередину нервового закінчення взаємодія з везикулами міхурці в яких є медіатор ацетилхолін рух везикул до пресинаптичної мембрани...
84600. Спряження збудження та скорочення. Механізми м’язового скорочення 45.74 KB
  Механізми м’язового скорочення. Термін спряження збудження із скороченням означає взаєзв’язок збудження в скелетних м’язах виникнення та поширення ПД по мембрані волокна та його скорочення тобто актоміозинової взаємодії. При русі ПД по мембрані Ттрубочок в мембрані цистерн СПР відкриваються кальцієві канали іони Са2 по градієнту концентрації виходять з цистерн СПР у саркоплазму підвищення концентрації іонів Са2 в саркоплазмі міоцита з 10–8 до 10–5 ммоль л дифузія іонів Са2 до протофібрил взаємодія з регуляторним білком тропоніном...
84601. Види м’язових скорочень: одинокі та тетанічні; ізотонічні та ізометричні 44.03 KB
  В залежності від режимів навантаження виділяють наступні види м’язового скорочення. Ізометричного скорочення – скорочення при незмінній довжинні м’яза. В експерименті таке скорочення можна отримати якщо ізольований м’яз закріпити з двох сторін та стимулювати електричним струмом. В умовах цілісного організму ізометричне скорочення буває коли людина намагається але не може підняти вантаж.
84602. Біологічна регуляція, її види і значення. Контур біологічної регуляції. Роль зворотнього зв’язку в регуляції 46.87 KB
  Роль зворотнього зв’язку в регуляції. Перелічені вище елементи контура біологічної регуляції зв’язуються між собою каналами зв’язку якими в контурі передається інформація: канал прямого зв’язку – по ньому передається керуючий сигнал від КП до ВП підтримка заданого рівня або зміна РП; канал зворотнього зв’язку – по ньому передається інформація з СП1 в КП: про поточну величину РП; про ефективність керуючих сигналів що вироблені КП і спрямовані на усунення відхилення РП від заданого рівня або на його зміну в потрібному напрямку. КП...
84603. СТРАТЕГИЧЕСКИЙ МЕНЕДЖМЕНТ: МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ 249 KB
  Основными задачами выполнения курсовой работы по дисциплине «Стратегический менеджмент» являются: Углубленное изучение теоретических основ стратегического управления предприятиями индустрии туризма и сервиса. Изучение особенностей стратегического управления на конкретных предприятиях индустрии туризма и сервиса.
84604. Разработка токарно-винторезного станка модели 16К20 2.51 MB
  Совершенствование машин, увеличение их сроков службы, повышение скоростей и производительности, снижение габаритов и веса, а также повышение точности требует дальнейшего улучшения качества конструкции выпускаемых корпусов, валов и втулок: повышения их грузоподъемности, долговечности и надежности...
84605. Введение в ППВШ. Ценности и цели образования 102.5 KB
  Раскрыть роль и возможность ПП в саморазвитии, самореализации и самоутверждении человека. Ознакомить с представлением о том, какие существуют основы жизнедеятельности в обществе и содействовать активной гражданской позиции. Содействовать гуманитарному развитию студентов. Повышение профессионального мастерства
84606. Пути совершенствования социального обслуживания населения как элемента социальной политики на примере муниципальных образований «Котлас» и «Котласский район» 562.5 KB
  Цель исследования: выявление роли социальных услуг в организации социального обслуживания населения и разработка рекомендаций по оптимизации социального обслуживания населения на муниципальном уровне. Объект исследования: социальное обслуживание населения в муниципальных образованиях «Котлас» и «Котласский район»