52042

Звязок додавання і віднімання. Складання прикладів на віднімання з прикладів на додавання

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Робота з індивідуальним матеріалом. «Учитель» викладає індивідуальний геометричний матеріал, а учень на основі цього складає приклад на додавання і два приклади на віднімання.

Украинкский

2014-02-12

171 KB

10 чел.

Тема:  Зв'язок додавання і віднімання. Складання  

       прикладів на  віднімання  з   прикладів   на   

            додавання.

Мета: на основі дидактичних  ігор розкрити зміст додавання і віднімання;

          вчити використовувати зв'язок між додаванням і відніманням під час

          розв’язування  прикладів; закріплювати знання про склад чисел;  

розвивати  логічне мислення, пізнавальні здібності учнів за допомогою    інтерактивних методів навчання.

Обладнання: малюнки з прикладами, геометричний матеріал, карточки з                віршованими задачами,

                                                 Хід уроку:

І. Організація класу.

Етап «очікування»

  •  Яким би ви хотіли, щоб був наш урок?

                                                               (цікавим, казковим, з іграми, веселим)

ІІ. Мозковий штурм (питання-відповідь)

  •  Який в нас зараз урок?

(урок математики)

  •  Що ми робимо на уроках математики?

(рахуємо, вивчаємо склад чисел, розв’язуємо задачі, знайомимося з геометричними фігурами, граємо в ігри)

  •  З якими математичними діями ми вже ознайомилися?

(з додаванням та відніманням)

  •  Що робиться з кількістю предметів при додаванні?

(їх кількість збільшується)

  •  Як називаються числа при додаванні?

( доданок, доданок, сума)

  •  Що робиться з кількістю предметів при відніманні?

(їх кількість зменшується)

–   Молодці, ви дали правильні відповіді на запитання.

ІІІ. Актуалізація  опорних знань

  1.  - Щоб гарно попрацювати на уроці, треба спочатку зробити математичну розминку. Запрошую вас пограти в гру «Юний автомобіліст». Хто швидко і влучно знайде гараж для машини?

                          

                        

                    

        

 2. Закріплення знань про склад чисел.

Гра « Надуй кульку»

- Скласти приклади із відповіддю, яка є на кульці.

- Справились і з цим завданням, молодці.

    3. - Розв’язування логічних задач.

а) У  вазі лежало червоне і жовте яблуко. Вася взяв не жовте яблуко. Яке яблуко залишилось у вазі?

б) Саша і Коля – друзі. Їх прізвища Петренко й Іваненко. Відомо, що прізвище Саші не Іваненко. Назвіть прізвища кожного з хлопців.

    4. Хвилинка каліграфії із логічним завданням.

- Простежити залежність і продовжити ряд чисел, записати всі числа у зошит.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

  •  Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати приклади на додавання і віднімання в  межах 10; повторимо, як пов’язані між собою дії додавання і віднімання.

V. Робота над новим матеріалом

 Гра «Рух автомобіля»

- Діти, як називають числа при додаванні?

Пограймо у гру «Прямий рух автомобіля» утворюємо приклад на додавання.

                                   +                            =

  

                                               3 + 4 = 7                                                                                  

  •  Діти, а як із прикладу на додавання утворити два приклади на віднімання? Допоможе нам в цьому гра «Зворотній рух автомобіля»

                                                                  

                                                                     

      7 – 3 = 4   7 – 4 = 3                           

Висновок: щоб дістати перший доданок, треба від суми відняти другий  

                 доданок.

                 Щоб дістати другий доданок, треба від суми відняти перший  доданок.

VI. Фізкультхвилинка

    VІI. Закріплення вивченого.

а) Робота з підручником

№1 с. 43

–  На основі першого малюнка складіть приклад на додавання.

                                        3 + 1 = 4

–  На основі другого малюнка складіть приклад на віднімання.

                                        4 – 1 = 3

–  Який ще приклад на віднімання можна скласти?

                                        4 – 3 = 1

б) Поділ класу на групи. Вибір спікера, секретаря, посередника і доповідача.

Кожна група одержує віршовану задачу на додавання. Скласти приклад на додавання і два приклада на віднімання.

Віршовані задачі.

  1.  У живім куточку в школі   3 + 7 = 10

 Є три рибки у воді.     10 – 3 = 7

 Ще сім рибок дав Микола.   10 – 7 = 3

 Скільки буде риб тоді?

     

2.  Каже мати-квочка:    2 + 4 = 6

-В мене  два синочки    6 – 2 = 4

І чотири дочки.     6 – 4 = 2

Скільки діточок у квочки?

3. Швидко їде Федя     1 + 5 = 6

На велосипеді.     6 – 1 = 5

А за ним ще п’ять хлоп’ят.   6 – 5 = 1

Скільки хлопців їде в сад?

4. Для групи, які не читають    

                             

             

                       +        =

      в) Робота в парах «Учитель – учень»

Робота з індивідуальним матеріалом. «Учитель» викладає індивідуальний геометричний матеріал, а учень на основі цього складає приклад на додавання і два приклади на віднімання.

Наприклад:

     5 + 2 = 7

     7 – 2 = 5

     7 – 5 = 2

Після виконання завдання учні міняються ролями.

VІІI. Підсумок уроку

     Рефлексія

     Гра «Мікрофон»

       Знаю

(як з прикладу на додавання скласти приклади на  віднімання;   

 як   розв’язувати задачі)

  Умію

            (охайно писати в зошиті;

             правильно відповідати)

   Ціную

             (ціную думку своїх товаришів)

Використана література:

1. Програми для середньої загальноосвітньої школи. 1 – 4 класи. «Початкова школа», Київ, 2006

2. Математика. 1 клас. «Освіта», Київ, 2007

3. Шост Н. В. Уроки математики в 2 класі. «Навчальна книга - Богдан» , Тернопіль, 2010

4. Головко З. Уроки математики в 1 класі. «Навчальна книга - Богдан», Тернопіль, 2009

5. Корчевська О., Кордуба Н.. Математика. Конспекти уроків. 1 клас. «Підручники і посібники» , Тернопіль, 2007

6. Кордуба Н., Стрихар М. Моя перша математика. Навчальний посібник. «Підручники і посібники» , Тернопіль, 2010

7.http://teacher.at.ua/publ/interaktivni_metodi_navchannja_v_pochatkovij_shkoli


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

12549. ТЕХНОЛОГИЧЕСКИЕ ПРОЦЕССЫ ИЗГОТОВЛЕНИЯ МНОГОСЛОЙНЫХ ПЕЧАТНЫХ ПЛАТ 1.11 MB
  ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА N3 ТЕХНОЛОГИЧЕСКИЕ ПРОЦЕССЫ ИЗГОТОВЛЕНИЯ МНОГОСЛОЙНЫХ ПЕЧАТНЫХ ПЛАТ МЕТОДИЧЕСКОЕ РУКОВОДСТВО СОДЕРЖАНИЕ Цель работы3 Теоретические сведения4 Описание лабораторного макета58 Лабораторное задание 58 Порядок выполнения работы58 Треб...
12550. МЕТОДЫ И ТЕХНОЛОГИЯ ИЗГОТОВЛЕНИЯ ФОТОШАБЛОНОВ ДЛЯ ПРОИЗВОДСТВА ПЕЧАТНЫХ ПЛАТ 1.31 MB
  ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА N4 МЕТОДЫ И ТЕХНОЛОГИЯ ИЗГОТОВЛЕНИЯ ФОТОШАБЛОНОВ ДЛЯ ПРОИЗВОДСТВА ПЕЧАТНЫХ ПЛАТ МЕТОДИЧЕСКОЕ РУКОВОДСТВО СОДЕРЖАНИЕ Цель работы3 Теоретические сведения3 Контрольные вопросы18 Литература21 Лабораторное задание22 Порядок выполнения ла...
12551. ЗАКОНЫ И МЕТОДЫ ТЕРМОДИНАМИКИ ТЕСТОВЫЕ ЗАДАНИЯ К ЛАБОРАТОРНОМУ ПРАКТИКУМУ 237 KB
  А.Э. Лойко К.И. Корякин Законы и методы термодинамики тестовые задания к лабораторному практикуму ЕкатеринбургУГТУ УПИ2008 Авторы:А.Э. Лойко К.И. Корякин ЗАКОНЫ И МЕТОДЫ ТЕРМОДИНАМИКИ: тестовые задания к лабораторному практикуму / А.Э. Лойко...
12552. Измерение показателя адиабаты акустическим методом 469 KB
  Лабораторная работа №5т Измерение показателя адиабаты акустическим методом Введение Скорость звука может быть выражена через коэффициент адиабатной сжимаемости среды. Сжимаемость вычисляется через уравнение состояния. Следовательно опыты по измерению ско...
12553. ЭКОНОМИЧЕСКИЕ ИНФОРМАЦИОННЫЕ СИСТЕМЫ: Разработка прикладного решения средствами 1С: Предприятие 8.2 5.19 MB
  Карпухина Н.Н. ЭКОНОМИЧЕСКИЕ ИНФОРМАЦИОННЫЕ СИСТЕМЫ: Разработка прикладного решения средствами 1С: Предприятие 8.2 Учебное пособие Специальность 080801 Прикладная информатика в экономике Карпухина Н.Н. Экономические информационные системы: Разработ...
12554. ЗВУКОВАЯ ДИАФРАГМА 222 KB
  ОТЧЕТ по лабораторной работе № 3м звуковая диафрагма ВВЕДЕНИЕ Целью настоящей работы является ознакомление с основными законами истечения газа из резервуара через сужающиеся насадки в частности через звуковую диафрагму применяемую на практике для стабилизации...
12555. ИССЛЕДОВАНИЕ ЯВЛЕНИЯ МАГНИТОСТРИКЦИИ С ПОМОЩЬЮ ЭЛЕКТРИЧЕСКИХ ПРОВОЛОЧНЫХ ТЕНЗОМЕТРОВ 202.5 KB
  ИССЛЕДОВАНИЕ ЯВЛЕНИЯ МАГНИТОСТРИКЦИИ С ПОМОЩЬЮ ЭЛЕКТРИЧЕСКИХ ПРОВОЛОЧНЫХ ТЕНЗОМЕТРОВ отчет по лабораторной работе № 4т ВВЕДЕНИЕ Явление магнитострикции заключается в изменении формы и размеров ферромагнетика при изменении его намагничен...
12556. Давление насыщенного пара, жидкости и твердого тела 804 KB
  ОТЧЁТ по лабораторной работе № 2т: Давление насыщенного пара жидкости и твердого тела Введение Известно что жидкость находящаяся в открытом сосуде испаряется и тем быстрее чем выше ее температура чем больше свободная поверхность чем эффективнее удаляется ...