52098

Фізико-географічне положення та берегова лінія Африки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розмістити порядкові номери географічних об’єктів по океанам до яких вони належать Острів Камчатка Острів Шпіцберген Півострів Аравійський Острів Шрі-Ланка Півострів Скандинавський Острови Японські Острів НоваЗемля Острів Ісландія Хребет Ломоносова Острови Бермудські Острів Мадагаскар Море Червоне Острови Гавайські Море Карське Море Чорне Море Берингове Хребет Менделеєва Півострів Індостан Півострів Сомалі Острові Філіппінські Море Азовське Море Саргасове Острови Маріанські ...

Украинкский

2014-02-13

49 KB

1 чел.

Тема: Фізико-географічне положення та берегова лінія Африки.

Мета: Сформувати поняття про фізико-географічне положення материка на прикладі Африки; сформувати знання про фізико-географічне положення Африки, закріпити вміння визначати географічні координати об’єктів.

Обладнання: атласи, зошити на друкованій основі, фізична карта світу.

Тип уроку: комбінований.

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть давати визначення «фізико-географічне положення материка»; визначати географічні координати крайніх точок Африки; розраховувати видовженість Африки в градусах і кілометрах за визначеними напрямками; показувати на карті програмну номенклатуру.

ХІД УРОКУ

І. Перевірка домашнього завдання.

Географічний диктант. (розмістити порядкові номери географічних об’єктів по океанам, до яких вони належать)

  1.  Острів Камчатка
  2.  Острів Шпіцберген
  3.  Півострів Аравійський
  4.  Острів Шрі-Ланка
  5.  Півострів Скандинавський
  6.  Острови Японські
  7.  Острів Нова-Земля
  8.  Острів Ісландія
  9.  Хребет Ломоносова
  10.   Острови Бермудські
  11.    Острів Мадагаскар
  12.   Море Червоне
  13.   Острови Гавайські
  14.   Море Карське
  15.   Море Чорне
  16.   Море Берингове
  17.   Хребет Менделеєва
  18.   Півострів Індостан
  19.   Півострів Сомалі
  20.   Острові Філіппінські
  21.   Море Азовське
  22.   Море Саргасове
  23.   Острови Маріанські
  24.   Море Балтійське

Тихий океан

Атлантичний океан

Індійський океан

Північний-Льодовитий океан

1,6,13,16,20,23

5,8,10,15,21,22,24

3,4,11,12,18,19

2,7,9,14,17

ІІ. Вивчення нового матеріалу

  1.  Бесіда з учнями.

Материк Африка знайомий і загадковий одночасно. Назва Африки походить від слова афрос – безморозний. За іншою версією раніше проживали племена афрів.

 ⃰ Це материк рекордів живої природи:

  1.  Слон -  найбільша тварина суходолу.
  2.  Жираф – найвища тварина.
  3.  Гепард – найшвидше бігає.
  4.  Страус – найбільший птах.

⃰ Україна також пов’язана з Африкою. Ми не уявляємо свого харчування без капусти, цибулі, буряків, кавунів, батьківщиною яких є Африка.

Де вони і досі зустрічаються у дикорослому вигляді.

⃰ Птахи: лелеки, ластівки, журавлі, шпаки летять на зиму в північну Африку.

Бесіда: Що ще вам відомо про материк?

2.Вивчення географічного положення материка

ПЛАН ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ

  1.  Розташування відносно екватора.
  2.  Розташування відносно нульового меридіану.
  3.  Розташування відносно північного і південного тропіка.
  4.  Які океани, моря, затоки, протоки, канал оточують.
  5.   Робота з друкованими зошитами.(позначення географічної номенклатури на контурній карті)

Океани: Атлантичний, Індійський.

Моря: Середземне, Червоне.

Протоки: Гібралтарська, Баб – ель – Мандебська, Мозамбіцька.

Затоки: Гвінейська, Аденська.

Канал: Суецький.

Острови: Мадейра, Зеленого мису, Канарські, Мадагаскар.

Випереджувальне завдання: доповідь учня по Канарські острови.

Канарські острови.

Хто не мріє  відпочити на Канарських островах! Чим вони так приваблюють туристів?

Канарські острови у буквальному перекладі « собачі»,  з латинської мови «каніс»-собака.За словами давньоримського вченого Плінія Старшого на одному з островів водились дуже великі собаки.

Канари-це архіпелаг з семи островів вулканічного походження. Належать острови Іспанії  і є однією з автономних областей цієї країни.

Найбільший острів-Тенеріфе. До приходу європейців острови були заселені племенами  Гуапачів. Вони займались скотарством і землеробством. Замість одягу використовували хутро звірів. Муміфіцировали своїх вождів. Залишили після себе піраміди  Гуімар-дивний пам’ятник архітектури.

Першими Канарських островів у 12 столітті досягли арабські мореплавці. Французи вперше висадилися на острови в 1334 році. Португальці також претендували на ці острови, але в1479 році таки признали їх володінням Іспанії. Клімат Канарських островів теплий, в міру вологий, переважає сонячна безхмарна погода. Природа вражає своєю красою. Це гірська місцевість, вкрита зеленими лісами. На заселених островах багато закладів для розваг, відпочинку, це-рай для туристів.

4.Робота з фізичною картою, атласами, друкованими зошитами.

      Визначення крайніх точок материка

Крайні точки визначаються по основним сторонам горизонту: пн., пд., зх., сх..

Крайня точка-це мис, найбільше виступаюча частина суходолу у води моря чи океану.

Північна крайня точка-мис Рас-Енгела (35º пн. ш., 10º сх. д.)

Південна крайня точка- мис Агульяс ( 34º пд. ш., 19º сх.д.)

Західна крайня точка – мис Альмаді (13º пн.ш., 16º зх.д.)

Східна крайня точка – мис Рас-Гафун ( 10º пн. ш., 52 º сх. д.)

*Висновок: Африка лежить у 4-х півкулях: північній, південній, західній, східній. Її перетинають  географічні лінії: екватор, тропіки, нульовий меридіан.

 Практичне завдання. 

  •  Визначити довжини Африки з півночі на південь у градусах.

          35 º пн. ш.+34º пд.ш. =69 º-продовжуваність материка у градусах з   

          півночі на південь.

15º зх. д.+51º сх. д=66º- продовжуваність материка у градусах з заходу на схід.

*Висновок:Довжина і ширина материка Африка в градусах з півночі на південь і з заходу на схід приблизно однакова.

  •  Визначити довжини Африки у кілометрах  по 20 º сх. д.

Потрібно виміряти довжину Африки в сантиметрах та помножити на масштаб .( 20 см* 350 км=735 км)

ІІІ. Підведення підсумків.

Бесіда:

-Про що дізналися на уроці?

-Що навчилися визначати?

-Що дізналися цікаве про материк Африка?

ІV. Домашнє завдання.

Опрацювати  параграф 11.

Проблемне запитання: Поміркуйте, як змінилася б природа Африки, якщо б екватор змістився на 23 º на північ


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

40061. Специализированные информационные системы менеджмента и маркетинга 940 KB
  Маркетинговые базы данных. Понятие маркетинговых баз данных. Способы обновления маркетинговых баз данных. Маркетинговые базы данных.
40062. Создание лексико-семантической основы ИПЯ 42.5 KB
  Приобрести навыки представления лексики в виде иерархической классификации классификаторов информационнопоисковых тезаурусов. Задание 1: Организационно представить лексику в виде иерархической классификации. Требования к отчету: Итоги выполнения задания представить в виде фрагмента иерархической классификации: Языки информационнопоисковые 11. Языки информационнопоисковые классификационные Системы классификации...
40063. Алфавит и лексика ИПЯ 56.5 KB
  Задание 1: Дать характеристику алфавита различных ИПЯ ББК УДК Государственного рубрикатора НТИ информационнопоисковых тезаурусов. Таблица 1 Характеристика алфавита ИПЯ Наименование ИПЯ Состав алфавита Виды обозначений Примеры УДК Цифровой Цифры Знак точка Знак двоеточие Знак распространения Знак круглые скобки Знак равенства Знак кавычки Знак стрелка Знак конгруэнтности .412 Технология работы: Проанализировать план выражения лексических единиц входящих в состав основных и вспомогательных таблиц заданных...
40064. Язык как знаковая система 45 KB
  Ознакомиться с видами знаков. Приобрести навыки определения структуры знаков. Рассмотреть сферу применения знаков при создании информационных продуктов.
40065. Парадигматические отношения в ИПЯ 51.5 KB
  Ознакомиться с видами парадигматических отношений. Овладеть практическими навыками распознавания парадигматических отношений в ИПЯ. Перечень лексических единиц Месяц декабрь Искусственный язык специализированный язык Танец народный танец Библиографическая запись поле данных Самолет фюзеляж Алфавит ИПЯ знак Год месяц...
40066. Синтагматические отношения в ИПЯ 54.5 KB
  Ознакомиться с видами грамматических средств в ИПЯ. Овладеть навыками практического использования грамматических средств в ИПЯ. № документа Поисковый образ документа в индексах ИПЯ УДК ББК таблицы для областных библиотек ГРНТИ 1 16075.
40067. Создание лексико-семантической основы ИПЯ. Часть 1. Отбор и нормализация лексики 49 KB
  Требования к отчету: Итоги выполнения задания представить в виде таблицы 1 Таблица 1 Способы достижения однозначности лексических единиц в ИПЯ Наименование ИПЯ Наименование элемента организационной структуры Устранение синонимии Устранение многозначности 1. Выявить все использованные в заданном ИПЯ ссылки для устранения синонимии: см. Привести примеры использования в заданном ИПЯ различных способов устранения полисемии и омонимии: развертывание слова до словосочетания и лексикографический способ.
40068. Создание лексико-семантической основы ИПЯ. Часть 2. Систематизация лексических единиц. Построение классификационной схемы понятий 38 KB
  Построение классификационной схемы понятий Цель работы: Освоить методы систематизации лексических единиц. Овладеть правилами деления объема понятий; 2. Технология работы: Найти в словаре определения заданных понятий и проанализировать их с точки зрения указания в дефиниции на родовое делимое понятие. Требования к отчету: Итоги выполнения задания представить в виде классификационной схемы понятий: Системы классификации Комбинационные Перечислительные УДК ББК...
40069. Лингвистическое обеспечение сайтов 40 KB
  Сформировать умения определять состав лингвистического обеспечения сайтов. Задание 1: Проанализировать состав ИПЯ используемых для подготовки информационных продуктов и услуг информационных учреждений. Таблица 1 Состав ИПЯ используемых для подготовки информационных продуктов и услуг Наименование информационного продукта или услуги Наименование используемых ИПЯ Назначение функция ИПЯ 1 2 3 Технология работы: Проанализируйте структуру сайта заданного информационного учреждения...