52115

Акваріум

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: освітня: закріпити знання студентів про влаштування акваріуму в ДНЗ підбір рибок та правила догляду за ними.html на цій сторінці розміщені поради щодо влаштування акваріуму догляду за ним підбору риб та ін. Саме з посмішкою ви повинні заходити до малят у дитячий садок і нести їм лише позитивні емоції не забувати частіше посміхатись адже посмішка – це ключик який відкриває найпотаємніше в дитячих душах Оголошення теми і мети заняття: Сьогодні ми поговоримо про влаштування акваріуму та його мешканців. – Чи бачили ви проходячи...

Украинкский

2014-02-13

1.51 MB

13 чел.

Семінарське  заняття з теми: Акваріум.

Мета: - освітня: закріпити знання студентів про влаштування акваріуму в ДНЗ, підбір рибок та правила догляду за ними. Розширити знання про мешканців куточка природи та їх вимоги до утримання;

- розвивальна: розвивати логічне мислення на основі загально розумових дій та операцій, стимулювати розвиток умінь студентів аргументувати свою відповідь;

- виховна: підтримувати інтерес до майбутньої професії, нових засобів навчання.

Рекомендована література

  1.  Астон К., Паркер С. Природа вокруг нас. – Х.: Книжный клуб, 2007. – 64с.
  2.  Альдертон Д.. Энциклопедия аквариумных и прудовых рыбок. – Х., 2008. – 400 с.
  3.  Веретенникова С.О. Ознакомление дошкольников с природой. – М.: Просвещение, 1980.
  4.  Домашній акваріум / Щапова О.П.– Х.: 2005.–351 с.
  5.  Как знакомить дошкольников с природой // под ред. П.Г.Саморуковой. – М.: Просвещение, 1983.
  6.  Новейший справочник уникальных фактов в вопросах и ответах./ сост. А.П. Кондратов. - М.: РИПОЛ классик, 2008. – 672с.

     7. Яришева Н.Ф.  Основи природознавства: природа України. – К.:              Вища школа, 1995.

8. http://aquariumhome.narod.ru/k.html на цій сторінці розміщені поради щодо влаштування акваріуму, догляду за ним, підбору риб та ін.

9. . Шефер К. Ваш аквариум. Универсальный справочник. Более 250 видов рыб.– Х.: 2010.– 192 с.

Знати:   –  основні поняття теми, їх зміст;

            –  теоретичний матеріал попередньої  теми;

            – назви акваріумних рибок.

Вміти:   –  працювати з літературою;

             -складати розповіді для дошкільників промешканців  куточка природи.               

             - складати повідомлення, робити описові характеристики.

Хід проведення.

1. Організаційна частина.

Налаштування: Давайте закриємо очі і про себе промовимо: Наше заняття сьогодні буде продуктивним, я буду активною, вдумливою, спостережливою  щоб отримати максимум знань, необхідних для майбутньої професії. А тепер відкрили очі і поглянули направо – посміхнулись, наліво - посміхнулись і побажали всім успіху. Саме з посмішкою ви повинні заходити до малят у дитячий садок і нести їм лише позитивні емоції, не забувати частіше посміхатись, адже посмішка – це ключик, який відкриває найпотаємніше в дитячих душах!

Оголошення теми і мети заняття: Сьогодні ми поговоримо про влаштування акваріуму та його мешканців.

– Чи бачили ви, проходячи практику в ДНЗ, у вікових групах акваріуми? Хто за ними доглядає?

Навіщо вихователю знання про акваріумних мешканців та догляд за  ними?  Які компетентності ми можемо розвивати у дошкільнят, маючи в групі акваріум?

Вдома ви ознайомились з матеріалом про акваріумних рибок, їх вимог до умов життя, на занятті ви спробуєте розв’язати певні завдання, які можуть виникнути  в ході догляду та влаштування акваріуму. Працювати  ви будете,  об’єднавшись в групи. У нас на занятті буде присутній експерт (експертом може виступати студент, який має вдома акваріум, запрошений викладач чи вихователь ДНЗ)

2. Робота в групах. Уявимо таку ситуацію : у вашу групу принесли новенький акваріум, ваші дії далі… Даю для виконання завдання 1 хв.

Обговорення ідей і на дошці формулюємо правила влаштування акваріуму.

Даємо слово експерту.

-  Який інвентар необхідний для догляду за акваріумом?

- Які рослини ми можемо розмістити в акваріумі і за яких умов?

- Мешканці акваріуму, догляд за ними.

Висловлюється експерт.

3. Складання асоціативної схеми до теми акваріум.

Схема може мати приблизно такий вигляд:

4. Розгляд педагогічних ситуацій:

1) В ДНЗ купили великий акваріум досить довго сперечались, де його поставити і нарешті вибрали місце на вікні навпроти дверей, помили його 1-2 дні він висихав і перевіряли чи він не протікає, потім взялись за встановлення засобів для фільтрації та очищення води, закупили рослини для акваріуму, їх вимили та трішки просушили, привезли річковий пісок, який теж пройшов обробку. Потім почали заселення.

- Де і які помилки допустили працівники ДНЗ?

2) Закуповуючи необхідний інвентар для акваріуму  вирішили не брати Набор сачків, магнітний очисник (скребок для водоростей), сіфон з трубкою, кормушки для живого і сухого корму.

Чи можна обійтись при догляді за мешканцями акваріуму без цих приладів?

Експерт визначає чи правильні відповіді дали студенти, доповнює.

5. Мікрофон

Пропоную студенту  ( який раніше готувався) взяти інтерв’ю і дізнатись, що студенти групи знають про поведінку та різновиди акваріумних рибок.

Питання можуть бути такого змісту:

- Яких рибок ви знаєте?

- Чи хотіли б ви утримувати вдома акваріум і чому?

- Навіщо акваріуми в дошкільних установах?

- Що цікавого ви дізнались і змогли б розповісти дітям про рибку Телескоп?

6. Перегляд студентських презентацій з даної теми.

7. Обговорення презентацій та підсумок заняття.

Закінчи речення: Сьогодні я дізналась…..

Мені сподобалось і зацікавило….

Я переконалась…..

Це буде цікавим для….

Це допоможе……..


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

81743. Личность и история в романе Л. Н. Толстого « Война и мир». Кутузов и Наполеон как два нравственных полюса романа 30.19 KB
  Он утверждал что существуют история наука и история искусство и что они имеют свои четко различающиеся задачи. История-наука как полагал Т уделяет главное внимание частностям подробностям событий и ограничивается их внешним описанием в то время как история-искусство схватывает общий ход событий проникая в глубины их внутреннего смысла.
81744. Образ Петербурга в произведениях отечественной классики 19 века 32.16 KB
  Со времени образования Петром I Петербурга в 1703 году этому городу стали посвящаться многие произведения классиков русской литературы таких как Радищев но наиболее полно образ этого города был раскрыт в творчестве двух великих писателей: Александра Сергеевича Пушкина и Николая Васильевича Гоголя. Петербург в произведениях Пушкина это прежде всего торжественный парадный город олицетворение государства его силы и могущества. Восхищение городом перед которым померкла старая Москва звучит в каждой строчке вступления поэмы. Например в...
81745. Духовный облик любимых героев Л. Толстого в романе «Война и мир». Разнообразие средств психологической обрисовки героев в произведении 31.93 KB
  Выражая мнение народное писатель страстно осуждает несправедливые захватнические войны и славит героев священной освободительной войны ведя которую народ отстаивает национальную независимость своей родины. Отвергая трактовку Отечественной войны 1812 г как войны Наполеона 1 и Александра I Т. Эти утверждения о некоем фатальном законе определяющем судьбы отдельных людей и народов автор в сущности сводит на нет показывая как дубина народной войны действовавшая с простотой и целесообразностью привела к победе над наполеоновским...
81746. Образ матери и трагедия народа в поэме А. Ахматова «Реквием». Своеобразие композиции поэмы 33.67 KB
  Своеобразие композиции поэмы. Первый смысловой пласт поэмы автобиографичен. Это четвертый пласт поэмы – героиня выступает здесь как новая богородица. Окончательно стихи поэмы были скомпанованы в единое произведение лишь осенью 1962 г.
81747. Тип «гордого человека» и его воплощение в произведениях отечественной литературы 32.54 KB
  Макар Чудра упрекает людей за их рабскую психологию. Суть наказания – отторжение от людей. Но не только боль за несчастных темных людей превратила обычного человека в подвижника. Смысл деяний Данко – установление нового порядка новых законов бытия среди людей.
81748. Автор и главный герой поэмы А. Т. Твардовского «Василий Теркин». Роль фольклорных мотивов в поэме 41.54 KB
  Твардовского Василий Теркин. Вместе с тем Твардовский следовал своему намерению побольше самого себя в поэме: лирическое начало в Теркине расширилось по сравнению со Страной Муравией стало многогранным обогатило эпические традиции которые попрежнему сильно ощутимы в поэме но проявляются иначе чем прежде. Достоверность картин жизни поэт подчеркнул и тем что назвал Василия Теркина не поэмой или эпопеей а книгой про бойца. Кроме массы бойцов плотно населяющих поэму обрисованных лаконично но остро выразительно в Василии...
81749. Нравственная эволюция героя в рассказе А. П. Чехова «Ионыч». Анализ эпизода из рассказа 33.83 KB
  Чехов рассказывает печальную историю образованного дельного врача Дмитрия Ионыча Старцева превращающегося в провинциальной глуши в угрюмого нелюдима и черствого эгоиста. Старцев пытается войти в жизнь горожан найти отклик на те мысли и чувства которыми он живет но скоро опыт научил его малопомалу что пока с обывателем играешь в карты или закусываешь с ним то это мирный благодушны и даже неглупый человек но стоит только заговорить с ним о чемнибудь несъедобном например о политике или науке как он становится в тупик или заводит...
81750. Сны героев. Их художественная функция в произведениях отечественной литературы 32.96 KB
  С одной стороны жизнь в этой деревне поражает своей сонливостью безмолвием бездеятельностью. Закономерности существования определяют приметы: брови чешутся слёзы; лоб кланяться с правой стороны чешется мужчине с левой женщине; уши зачешутся значит к дождю. С другой стороны в описании Обломовки заметен акцент на великолепии окружающей природы на хлебосольстве господ поэзии быта усадьбы красоте народных праздников ласке матери. Подчеркнуты нравственные стороны рисуемой жизни: искренность доброта и незлобие: В глазах...
81751. Тема прошлого, настоящего и будущего России в пьесе А.Чехова «Вишневый сад». Роль символики и подтекста в чеховской драматургии 36.04 KB
  Ситуация из жизни отдельных людей внутренне соотнесена в пьесе с ситуацией в жизни страны так уже было у Ч. На первый взгляд это опятьтаки обычная чеховская пьеса дающая картину нелепой нескладной жизни. В отличие от всех предшествующих пьес Чехова в Вишневом саде все эти образы нелепой и несчастливой жизни характеризуют не современную жизнь вообще а жизнь определенного исторического периода уже закончившегося изжитого. Вишневый сад рисует не устойчивый образ жизни а ее историческое движение.