52119

Розвязування раціональних рівнянь

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: удосконалити вміння розвязувати раціональні рівняння; розвиток уваги і вміння чітко та математично грамотно висловлювати власну думку. Тип уроку: удосконалення знань і вмінь

Украинкский

2014-02-13

107.5 KB

5 чел.

Урок алгебри у 8 класі з використанням інтерактивних технологій

Тема: Розв'язування раціональних рівнянь

Мета: удосконалити вміння розв’язувати раціональні рівняння; розвиток уваги і вміння чітко та математично грамотно висловлювати власну думку.

Тип уроку: удосконалення знань і вмінь

Обладнання та наочність: картки для усного рахунку,

правила проведення інтерактивної технології “Акваріум”, “Доповни речення”

Хід уроку

І. Організація уроку. Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Корекційна вправа (розвиток уваги)

Розв’язати рівняння усно:

Учні самостійно розв’язують раціональні рівняння. Знаходять відповіді на картці зворотного зв’язку, з’єднують точки з відповідями і отримують характерний малюнок. Учитель відразу фіксує їхні помилки.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

На дошці записано розвязання домашнього завдання. Учні перевіряють правильність виконання один в одного. Учитель відповідає на запитання, що виникли під час перевірки.

ІV. Актуалізація опорних знань

Інтерактивна технологія “Доповни речення”

  1.  Рівнянням називається рівність, яка містить... (змінну).
  2.  Коренем рівняння називається значення змінної, при якому рівняння перетворюється у ...(правильну рівність).
  3.  Розвязати рівняння – означає знайти всі його корені або довести,...(що їх немає).
  4.  Рівняння, які мають одні й ті самі корені, називаються ...(рівносильними).
  5.  Рівняння, ...(які не мають коренів), також вважають рівносильними.
  6.  Якщо в рівнянні перенести доданок з однієї частини в другу,...(змінивши його знак), то дістанемо рівняння, рівносильне даному.
  7.  Якщо обидві частини рівняння помножити або ...(поділити) на одне й те саме відмінне від нуля число, то дістанемо рівняння, рівносильне даному.
  8.  Значення змінних, при яких вираз має зміст, називають...(допустимими) значеннями змінних.
  9.  Знайдіть ОДЗ виразів:
  10.  Дріб дорівнює нулю, якщо його чисельник...(дорівнює) нулю, а знаменник...(не дорівнює) нулю

V. Удосконалення знань і вмінь

  1.  Виконання усних вправ

1. Укажіть спільний знаменник і додатковий множник до кожного з дробів:

2. Виконайте дії:

  1.  Інтерактивна технологія “Акваріум”

Учні обєднуються у три групи. У кожній групі є учні різного рівня навчальних досягнень. Кожна з груп отримує завдання розібрати по підручнику один із методів розв’язування дробових раціональних рівнянь. Одна з груп сідає у центрі класу й починає обговорення запропонованого вчителем завдання вголос. Інші учні спостерігають за дискусією. Через 5хвилин один з учнів, який сидить у центрі, записує розвязання на дошці, інші записують у зошитах. Учні класу, які спостерігали за роботою групи, оцінюють та аналізують пошукові дії учнів. Далі місце в “акваріумі” займає інша група.

Завдання для груп

І група

Розвязати рівняння: (використання умови рівності дробу нулю)

ІІ група

Розвязати рівняння: (використання основної властивості пропорції)

ІІІ. група

Розвязати рівняння: (метод множення обох частин рівняння на спільний знаменник)

Учитель оцінює навчальні досягнення окремих учнів.

3. Додаткові завдання:

VІ. Підбиття підсумків уроку

Обговорення методів розв’язування дробово - раціональних рівнянь за заданими алгоритмами.

VІІ. Домашнє завдання

Опрацювати §8. Вправа 221(1). Розвязати рівняння, використовуючи основну властивість пропорції:

Вправа 228(1) Розвязати рівняння:


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

72347. Гражданская оборона и ее задачи. Организация ГО в образовательных учреждениях 109.5 KB
  Настоящий Федеральный закон определяет задачи правовые основы их осуществления и полномочия органов государственной власти Российской Федерации органов исполнительной власти субъектов Российской Федерации органов местного самоуправления и организаций в области гражданской обороны.
72349. Современная Интернет-реклама и ее особенности 17.94 KB
  Почтовая реклама: электронная почта есть практически у всех пользователей Сети; возможность персонифицированного обращения; интересное сообщение может быть распространено получателем среди его коллег и знакомых. Баннерная реклама. Контекстная реклама реклама которая размещается в результатах поиска...
72352. Общие принципы взаимодествия со СМИ на практике 114.03 KB
  Организация претендующая на широкую позитивную известность несомненно должна иметь план работы со СМИ работать по нему и ожидать того же от СМИ. Однако в работе с внеплановыми запросами СМИ гибкость может быть предпочтительнее жестко ограничительной политики.
72353. Менеджмент как наука управления. Цели и задачи менеджмента 13.83 KB
  В настоящее время менеджмент рассматривается в трех аспектах: как область профессиональной деятельности и обозначает функцию и людей ее выполняющих указывает на социальное или должностное положение; как область научного исследования задачи менеджмента как науки выделить цели и задачи управления...
72354. Критерии оценки эффективности компании по СО. Виды методов оценки PR 37.86 KB
  Проще говоря сколько было подготовлено информационных материалов сколько реализовано звонков в скольких СМИ были размещены статьи и т.
Рассмотрим некоторые методы по оценке эффективности инструментов PR: Распространение пресс-релизов компании
 Подходы: оценка количества подготовленных...
72355. Корпоративные мероприятия 15.92 KB
  Цели: создание в коллективе дружеского человеческого контакта в неформальной обстановке ощущения сопричастности общей цели и идее что в свою очередь способствует налаживанию внутрифирменных коммуникаций;создания чувства командности принадлежности к компании чувства единого целого...