52122

Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки та способом групування

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тема: Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки та способом групування. Які вирази називаються многочленами Що означає розкласти многочлен на множники Способи розкладання многочлена на множники Як розкласти многочлен на множники способом групування III.

Украинкский

2014-02-13

60 KB

6 чел.

РОЗРОБКА УРОКУ З АЛГЕБРИ В 7 КЛАСІ З ТЕМИ «РОЗКЛАДАННЯ МНОГОЧЛЕНІВ НА МНОЖНИКИ СПОСОБОМ ВИНЕСЕННЯ СПІЛЬНОГО МНОЖНИКА ЗА ДУЖКИ ТА СПОСОБОМ ГРУПУВАННЯ».

Тема: Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки та способом групування.

Мета: Систематизувати вміння учнів в перетворенні многочленів в добуток;

формувати навички самостійної роботи, розвивати творчі здібності;

навички роботи в групі.

Тип уроку: урок засвоєння навичок і вмінь.

Обладнання: роздавальний матеріал для “математичного лото”.

ХІД УРОКУ

  1.  Організаційний момент.
  2.  Перевірка домашнього завдання
    1.  Чотири учні на дошці розв'язують вправи відповідно рівнів навчальних досягнень.

Розкласти на множники:

I рівень

ax+3+3x+a=

II рівень

5a-10+ac-2c=

III рівень

2am+3mx-7m-2ac-3cx+7c=

IV рівень

x²+6x+5=

  1.  Учитель перевіряє наявність домашнього завдання в учнівських зошитах.
    1.  Теоретичне опитування.
  2.  Які вирази називаються многочленами?
  3.  Що означає розкласти многочлен на множники?
  4.  Способи розкладання  многочлена на множники?
  5.  Як розкласти многочлен на множники способом групування?

III. Мотивація вивчення теми.

При перетворенні цілих алгебраїчних виразів виникає необхідність подати многочлен у вигляді добутку одночлена та многочлена, двох або більше многочленів. Виконання таких перетворень вимагає вмінь передбачити результат, застосовувати нестандартні прийоми.

IV. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.

1. Розклади на множники (усно):

a(x-2)+(x-2)=

c+d-4(d+c)=

3(b-5)-a(5-b)=

m-n+(m-n)y=

  1.  Гра “Математичне лото”

Учні об’єднуються в шість груп по 4 учні, кожна з яких отримує картку з записаними відповідями та умови завдань на окремих картках.

Учні розв'язують завдання й накривають відповідні відповіді.

Картка №1

3a²(1-2a)

c(c-9)(c-1)

(a-2c)(6-p)

(2x+7)(x-4)

(2-3a)(a-2b)

(x-y)(-y-2x)

(y²+1)(y-6)

(x²-2)(x-14)

mn³(m²-6n)

Картка№2

(x-y)(x+2)

(a+2)(4a-7)

(b²+1)(b-5)

(a-b)(5-2a+2b)

x(x-3)(5-x)

(7-c)(c²+1)

8y(1-4y)

(3-n)(a+1)

6a²(2 - a)

Картка №3

5x²(3x-1)

(x-4y)(7-5x)

(2xy-3z)(5y+xz)

(b-1)(a-4)

(3x-1)(2m+3)

(2-b)(1+b²)

(3b-2c)(2x-1)

mn²(m-3n)

(7-a)(a²+1)

Завдання до карток.

Розкладіть многочлени на множники:

№1

№2

№3

  1.  3a²-6a³=

1) 12a²-6a³=

1) 15x³-5x²=

  1.  y³-6y²+y-6=

2)3a+3- n a - n=

2) 6mx-2m+9x-3=

  1.  (x-y)²-3x(x-y)=

3) a(4a-7)+2(4a-7)=

3) 7(x-4y)²-5x²+20xy=

  1.  6a-12c-ap+2cp=

4) 5(a-b)-2(a-b)²=

4) 2x(3b-2c)-3b+2c=

  1.  c²(c-9)-c(c-9)=

5) 5x(x-3)-x²(x-3)=  

5) a(b-1)-4b+4=

  1.  (a -2b)-3a(a-2b)=

6) 8y-32y²=

6) m²n³ - 3mn²=

  1.  x³-14x²-2x+28=

7) x(x-y)+2(x-y)=

7) 7a²+7-a³-a=

  1.  2x(x-4)-7(4-x)=

8)  3a-15+ax-5x=  

8) 2+2b²- b-b³=

  1.  m³n³ -6m(n²)²=

9) 7c²- c³-c+7=

9) 2x²yz-15yz-3xz²+10xy²=

Учні записують розв’язання в зошити і накривають відповідь карткою(на звороті кожної картки буква). Розв’язавши всі завдання, учні одержують слово – «творчість». Обговорюються підсумки гри.

V. Навчальна самостійна робота.

Середній рівень

Достатній рівень

Високий рівень

1) Розкладіть на множники:

a² - ab - 8a + 8b

1) Розкладіть на множники:

x³-3x²+5x-15

1) Розкладіть на множники:

x2- 7x - 8

2) Розв’яжіть рівняння:

y(y+2)-7(2+y)=0

2) Розв’яжіть рівняння:

3x2- 9x - x+3=0

2) Розв’яжіть рівняння:

x³-5x²+x=5

Вчитель корегує виконання вправ, аналізує типові помилки.

Учитель підкреслює, що завдання виконувались за відомими алгоритмами розкладання многочленів на множники. Але окремі завдання вимагають нестандартного, творчого підходу.

Учень на дошці демонструє розв’язання домашнього творчого завдання: Розкласти на множники .

Розв’язання.

VІ. Підсумок уроку.

VІІ. Домашнє завдання (підручник Г. П. Бевз «Алгебра 7»):

№ 568 (а – в), № 564(б); творче завдання № 581(в).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19179. Рекристаллизация в процессе спекания 224.5 KB
  ЛЕКЦИЯ 14 Рекристаллизация в процессе спекания В любом поликристаллическом материале при нагревании до высокой температуры возрастает средний размер кристаллитов зерен. При этом некоторые из них напротив уменьшают свои размеры или исчезают вообще. Под ростом зерен...
19180. Способы активации спекания и управления структурой топливных таблеток 1.05 MB
  ЛЕКЦИЯ 15 Способы активации спекания и управления структурой топливных таблеток Технологические факторы ускоряющие спекание подразделяются на три вида: механические; теплотехнические; химические. В соответствии с этим различают три типа активирования спекания: м
19181. Контроль производства и качества таблеток 767.5 KB
  ЛЕКЦИЯ 16 Контроль производства и качества таблеток Качество таблеток во многом определяет работоспособность твэлов. Поэтому изготовление внешне довольно простых изделий сопровождается большим объемом контроля как всего технологического процесса так и готовых
19182. Технология производства оболочек твэлов энергетических реакторов 154 KB
  ЛЕКЦИЯ 17 Технология производства оболочек твэлов энергетических реакторов Выбор технологического процесса изготовления труб для оболочек твэлов включающего выплавку металла получение трубной заготовки получение полой гильзы и передел холодной деформации опре...
19183. Технология производства труб для реакторов на быстрых нейтронах 146.5 KB
  ЛКЦИЯ 18 Технология производства труб для реакторов на быстрых нейтронах В реакторах на быстрых нейтронах оболочки твэлов и чехлы ТВС выполнены из нержавеющих сталей. Типичная технология изготовления оболочек твэл из нержавеющих сталей включает следующие операци...
19184. Герметизация тепловыделяющих элементов 1.51 MB
  ЛЕКЦИЯ 19 Герметизация тепловыделяющих элементов Эксплуатационная надежность твэлов во многом определяется качеством выполненных сварных соединений. Она прямым образом связана со свариваемостью используемых конструкционных материалов с конструкцией соединений...
19185. Сварка твэлов с оболочками из легкоокисляющихся металлов 1.07 MB
  ЛЕКЦИЯ 20 Герметизация тепловыделяющих элементов. Сварка твэлов с оболочками из легкоокисляющихся металлов Газодувная сварка. Как правило сварку при изготовлении твэлов с использованием оболочек из легкоокисляющихся металлов в частности циркониевых сплаво
19186. Сборка твэлов и ТВС энергетических реакторов 3.04 MB
  ЛЕКЦИЯ 21 Сборка твэлов и ТВС энергетических реакторов В активную зону современных энергетических реакторов загружается 40 50 тысяч твэлов. Производительность завода по производству твэлов составляет несколько сотен тысяч в год. К твэлам предъявляются высокие треб
19187. Контроль твэлов и ТВС энергетических реакторов 319.5 KB
  ЛЕКЦИЯ 22 Контроль твэлов и ТВС энергетических реакторов Качество промышленной продукции регламентируется государственными и отраслевыми стандартами техническими условиями и другими нормативными документами. Твэлы являются продукцией для которой вероятность о