52129

Винесення спільного множника за дужки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: навчити учнів застосовувати даний спосіб під час розвязування задач, розвивати внутрішню мотивацію учнів до теми, що вивчається; навчити учнів прогнозувати очікувані результати уроку; відтворити необхідні знання та вміння для досягнення результатів уроку.

Украинкский

2014-02-13

87 KB

18 чел.

7 клас

Алгебра

Тема. Винесення спільного множника за дужки

Мета: навчити учнів застосовувати даний спосіб під час розв'язування задач,

•   розвивати внутрішню мотивацію учнів до теми, що вивчається;

навчити учнів прогнозувати очікувані результати уроку;

 відтворити необхідні знання та вміння для досягнення результатів уроку.

Очікувані результати:

вміти використовувати спосіб під час розв'язування задач в стандартних ситуаціях,

в нових, змінених умовах

Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь і навичок.

ХІД УРОКУ

1. Мета етапу: створення сприятливого психологічного клімату на уроці.

Вітання з учнями.

 Кожному з вас хочу побажати, щоб на цьому уроці ви були:

«У» усміхненими;
«С»
спокійними;
«П»
- прогресивними;
«І»
ініціативними;
«X» — хоробрими. 

Іншими словами, я бажаю вам УСПІХУ! І не тільки на уроках математики, бо, якщо звернутися до слів філософа Е. Ільєнкова, то можна зазначити: «Досягнення успішного результату під час розв'язування задач зовсім не привілей математики. Усе людське життя це не що інше, як постійне бажання досягти успіху у вирішенні нових питань та проблем».

Діти, підніміть руку, хто бажає досягти успіху?

Я теж бажаю досягти успіху.

Отже, бачу: це питання є важливим для нас, тож давайте обговоримо його та запропонуємо складові успіху.

Стратегія  « Асоціативний кущ».

(Діти висувають пропозиції, складається асоціативний кущ, учитель теж може, запропонувати  складові успіху, наприклад «самоконтроль», «співпраця», «досконала підготовка», мета).

Потисніть руки один одному для подальшої співпраці.

  1.  Мета етапу: 

 організувати цілеспрямовану діяльність учнів:

•   розвивати внутрішню мотивацію учнів до теми, що вивчається;

навчити учнів прогнозувати очікувані результати уроку;

 відтворити необхідні знання та вміння для досягнення результатів уроку.

Підготуємо наші зошити до роботи. Пам'ятайте, що під час роботи з діловою документацією до успіху веде старанне, охайне, уважне ставлення до цієї справи.

Запис дати та теми.

Як ми визначили, для досягнення успіху нам потрібно сформулювати мету. Я сформулюю її з точки зору нашої спільної навчальної діяльності: вміти використовувати спосіб під час розв'язування задач в стандартних ситуаціях, в нових, змінених умовах

 Сформулюйте і ви нашу мету, користуючись словами «знати», «вміти».

Мотивація. Ми з'ясували, чого хочемо досягти,

Оскільки ця тема вивчається не перший урок, звернемось до нашого досвіду, відтворимо знання , щоб скористатися ними в подальшій роботі.

Бліц- опитування по ланцюжку « Перевір себе»

( вийшли й утворили ланцюжок)

  1.  Що означає розкласти многочлен на множники?
  2.  Який спосіб розкладання многочлена на множники вам відомий?
  3.  Яка властивість лежить в основі способу винесення спільного множника за дужки?
  4.  Розкласти на множники многочлен:

ах+ вх

2а + 2с

25х + 25

4ав – 2а

Тести

1 варіант

  1.  ах + ву

а) а(х + ву);       б) а( х+ у)  ;               в) а( ху) ;

2. 7а – 7с

а) 7(а - с);            б) 7(а-7с)  ;                 в)7(7а – с);

3. 3а + 6в

а) 3( а + в);          б) 9ав;                       в) 3(а + 2в);

4. 4(х +у) + с( х + у)

а) ( х + у)(4 + с)                  б) 4(с + х + у);         в) 4 хус;

5. 6а + 6в + ха + хв.

а) 6( а + в)+ х(а + в);          б) 6( а + в + х);        в)  6 ( а + в + ха +хв);

  1.  варіант

1. ах - ву

а) а( х - у);        б) а(х-  ву);                    в) а( ху) ;

2. 9а+ 9с

а) 9(а+9с)  ;                 б)9(9а + с);            в) 9(а + с);            

3. 4а +8в

а) 4( а + в);          б) 12ав;                       в) 4(а + 2в);

4. 2(х +у) - с( х + у)

        а) 2(с- х + у);        б) ( х + у)(2 - с);             в) 2хус;

5. 7а +7в + ха + хв.

а) 7( а + в)+ х(а + в);          б) 7( а + в + х);        в)  7 ( а + в + ха +хв);

Перевіримо результати роботи.

1варіант                                              2 варіант

1.  б      1.   а                                                           

2.  а      2.  в

3.  в      3.  в  

4. а      4.  б

5. а      5.  а    

Сьогодні на уроці ми будемо працювати над самооцінкою, бо це важливо для досягнення успіху в будь-якій справі. Крім того, за допомогою самооцінки ми наприкінці уроку дізнаємось про результативність своєї роботи та здійснимо вибір домашнього завдання.

Заповнимо картку самооцінки.

Картка самооцінки

Етап уроку

бали

  1.    тести (5 балів)

  1.  Заповни пропуски ( 1 бал)

  1.  За зразком  ( 4 бали)

  1.  Самостійне розв’язування( 3 бали)

Сума балів

3. Мета етапу: навчитися використовувати  даний спосіб в стандартних ситуаціях, під час виконання роботи за зразком, тренувальних вправ.

Перейдемо до застосування способу під час розв’язування задач. Відпрацюємо спочатку вміння працювати в стандартних ситуаціях під час виконання дій за зразком. На дошці виконані завдання , але вони містять пропуски. Заповнимо ці пропуски, працюючи колективно.

11х + ха = х( ….+ …..);

56а2 – 8 а = ….(7а – 1);

а( х – у) + в( х - у) = (…..)(х – у) ;

6 су – 9 су2 = …..(2 - …..);

а6- а= а(….- ……);

Октава

 Коли надворі зима, нам усім так хочеться літа, тепла, сонця. Давайте закриємо очі і пофантазуємо.

Теплий, сонячний літній день. Ми знаходимося на залитій сонцем і квітковою веселкою поляні. Різнобарвний килим на зеленій основі ніжно й лагідно торкається ваших ніг, п'янить своєю духмяністю і красою. А ось і вузенька стежина серед золотавих хвиль хлібів.

Стежина в'ється поміж хлібами.

Веду розмову із колосками.

Волошки сині, маки червоні

Так  і торкаються  в моєї  долоні.

І вся ця краса і велич природи для тебе, людино, тобі радіє, тебе вітає, тебе благословляє. Почуття польоту і радості охоплює душу, тому що:

Ми - діти світла.

Ми-сила.

Ми - могутність.

Ми - добро.

Ми - ніжність.

Ми - любов.

Ми зможемо все.

Все в наших руках.

Хай буде так! 

Витягнули руки вперед, вверх, потягнулися, відкрили очі і усміхнулись один одному, вчителю і всьому світу.

Дамо можливість кожному відпрацювати вміння виконувати дії за зразком.

Зразок

1.Обчислити значення виразу:

13,3х + 13,3у, якщо х = 0,23, у = 0,77

Якщо х = 0,23, у = 0,77, то 13,3х + 13,3у = 13,3( х + у) = 13,3( 0,23  + 0,77) = 13,3.

2.Розв’язати рівняння:

4 –х3 =0

х3(5х – 1) = 0

Добуток двох чисел дорівнює нулю тоді, коли хоч одне з них дорівнює нулю.

 х3 = 0, або 5х – 1 = 0

х =0              5х =1

                     х = 0,2

Відповідь :    х =0,  х = 0,2

Завдання для самостійної роботи 

Обчислити значення виразу:

  1.  4,63х + 4,63у, якщо х = 0,16, у = 0,84
  2.  у2 – 2,8у, якщо у = 12,8
  3.  5,24 х – х2, якщо х = 4,24

Розв’язати рівняння:

  1.  18 х2 – 6х = 0
  2.   25 а2 + а = 0
  3.   81 у – у2 =0

П

О

Р

Р

Г

Е

4,63

128

4,24

0;1/3

0; -1/25

0; 81

Букви розташуйте за номерами завдань 1-1, 2-2, 3-3

Оскільки ми співпрацюємо на уроці, то я дарую ще одну букву С, і ми разом отримали слово ПРОГРЕС ( лат ) – крок уперед.

Проведіть самооцінку.

4. Мета етапу: навчитися використовувати спосіб винесення спільного множника за дужки в змінених умовах.

Отже, ми вміємо за зразком, але ще не можемо стверджувати, що досягли успіху, бо мета кожного уроку алгебри  вміти використовувати знання в нових ситуаціях. Тому перейдемо до розв'язування таких завдань.

  1.  Доведіть  , що:

1617+ 1616 ділиться на 17

  1.  Обчисліть

Розглянемо дані завдання і обговоримо шляхи розв'язання.

(Після обговорення два учні одночасно виконують на дошці: перший учень із супровідним коментарем, другий - самостійно із коментарем після виконання. Інші учні мають можливість працювати самостійно )

Отже, виконали завдання і в змінених ситуаціях,

Проведіть самооцінку.

5. Мета етапу: провести інструктаж щодо вибору та виконання домашнього завдання.

Таким чином, ми подолали аж 4 сходинки до успіху. Але протягом уроку ми весь час працювали з партнерами, могли отримати допомогу, а в житті дуже часто випадає розраховувати тільки на свої сили. І цього теж потрібно вчитися. Це одна з причин виконання домашніх завдань.

Підрахуйте суму балів на своїх картках.

Візьміть картки із завданнями для домашньої роботи та оберіть домашнє завдання за своєю самооцінкою.

Якщо обране завдання для вас буде дуже складним чи дуже легким, скоригуйте свій вибір та оберіть завдання наступного або попереднього рівнів.

1 -7 балів

П. 14, №530, 528

8 – 9 балів

П. 14, № 535, 546

10 – 12 балів

П. 14, №538, 548(б- г)

6. Мета етапу: визначити, чи досягнуті мета, очікувані результати уроку; провести рефлексію.

Підніміть руку, хто за результатом самооцінки одержав 7 і вище балів.

Вирушаючи в дорогу, ми збираємо необхідні речі. Закінчуючи урок, давайте теж зберемо наш рюкзак, щоб взяти в дорогу знання, вміння, способи діяльності, рецепти досягнення успіху, настрій тощо.

Речі в рюкзак будемо збирати відповідно до обраних кольорів на емблемах.

 Стратегія « Рюкзак»

Білий( факти про знання та вміння):

Я знаю….., Я вмію…..,Я досяг успіху, тому що….

Червоний( настрій, емоції):

Мені сподобалось…., Мій настрій….., Я досяг успіху, тому що……

 Чорний (недоліки уроку):

Не сподобалось….., Заважало……,Я досяг успіху тому, що……..

Синій (важливість цього уроку):

Урок важливий ,тому що……, Я досяг успіху тому,що……..

Візьміть папірці з відповідним кольором до вашої емблеми та заповніть їх.(Папірці збирають у рюкзак, декілька зачитують.)

Діти, чи існує універсальна формула успіху, чи одержали ми її сьогодні на уроці? Це питання належить до розряду проблем пошуку філософського каменя, створення вічного двигуна, побудови машини часу. Але без віри людини у можливість їх створення не було б кроку вперед, не було б прогресу.

Я обрала на урок емблему капелюшок жовтого кольору, кольору віри та оптимізму. Тому хочу подякувати вам за урок, ще раз побажати успіху, сказати, що я вірю у ваш успіх.

На згадку про наш урок візьміть квітку з іще одним рецептом успіху: «Успіх — це тільки 10 % таланту і 90 % щоденної наполегливої праці».

PAGE   \* MERGEFORMAT 1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

51638. Синоніми. Антоніми. Малювання за уявою 59.5 KB
  Тема урока: Синонимы. Задачи урока: раскрыть учащимся смысл терминов синонимы и антонимы ; показать их значение в речи на практических примерах; учить детей использовать синонимы в своей речи; развивать воображение школьников логическое мышление; воспитывать культуру умственного труда. Оборудование: таблицы Синонимы наглядность к игре Антонимы грамзапись иллюстрации. Изучение нового материала: 1 Знакомство с термином синонимы .
51639. Тестування 2.7 MB
  Підбираю такі завдання які розвивають нестандартне мислення творчі здібності художню уяву уміння реалізувати свої задуми. Звязок учитель – учень – учитель дає змогу ефективно керувати колективною індивідуальною та самостійною діяльністю учня впродовж всього уроку своєчасно виявляти та ліквідовувати прогалини в знаннях розвивати пізнавальну та творчу діяльність школярів економити час при перевірці завдання. З цією метою в свою роботу я почала впроваджувати тестові завдання. Тестові завдання використовуються на уроках після...
51641. Одушевлённые и неодушевлённые имена существительные. Правила здорового образа жизни 90.5 KB
  Последний листочекправило остался на кустике. Правило. А потом придумать в соответствии со своей группой слов правило Здоровья. Правило – Ешь витамины.
51643. УРОК ИНОСТРАННОГО ЯЗЫКА 145 KB
  Образовательный потенциал урока иностранного языка. Методическое содержание урока иностранного языка. Логика урока иностранного языка. Образовательный потенциал урока иностранного языка Урок иностранного языка – это законченный отрезок учебной работы на протяжении которого осуществляется достижение конкретной практической образовательной развивающей и воспитательной целей путём выполнения заранее спланированных упражнений индивидуального и индивидуальногруппового характера на основе использования учителем средств и приёмов обучения.
51644. Садовые цветы. Тюльпан 137 KB
  Тюльпан Цель: формирование графических умений и навыков; развитие наблюдательности; развить умение рисования тюльпанов; обобщить знания детей о садовых цветах. В 11 веке в природе насчитывалось до 110 видов тюльпанов. К XVI веку было известно уже около 300 сортов тюльпанов. На Руси дикие виды тюльпанов были известны ещё в XII веке но луковицы сортов садовых тюльпанов впервые были завезены в Россию в эпоху царствования Петра I в 1702 году из Голландии.
51645. Конструирование организаторской, коммуникативной и рефлексивно-аналитической деятельности педагога 244 KB
  Решение психологопедагогических задач на этапах организации деятельности и её анализа. Конструирование организаторской коммуникативной и рефлексивноаналитической деятельности педагога. Задачи организаторской и коммуникативной деятельности педагога в детском коллективе организационнодеятельностный и коммуникативнокоррекционный этапы. Понятие организаторской деятельности.
51646. Трехмерное компьютерное моделирование 9.37 MB
  Работать с объектами можно именно в активном окне. В окне проекции Perspective Перспективный вид работает принцип центрального проецирования при котором трехмерность объекта сохраняется но объект имеет искажения. Следовательно строить и перемещать объекты мы будем в ортогональных видах а смотреть на результат своих трудов – в окне Perspective Перспективный вид.7 показано контекстное меню которое появляется при щелчке в окне проекции правой кнопкой мыши.