52138

Використання формул квадрата двочлена при розвязуванні вправ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: карта походу карткизавдання портрет Евкліда. Тож завдання наступне виконуємо в парах. До кожного завдання вказані чотири відповіді одна з яких правильна. Ваше завдання скласти це слово.

Украинкский

2014-02-13

96.5 KB

4 чел.

КОНСПЕКТ УРОКУ

Алгебра, 7 клас

«Використання формул квадрата двочлена при розв'язуванні вправ».

Підготувала:

вчитель математики

Манявського НВК

Кравець Марія Олексіївна


Тема уроку.
 Використання формул квадрата двочлена при розв'язуванні вправ.

Мета уроку: формувати вміння і навички учнів застосовувати формули квадрата двочлена під час виконання тотожних перетворень виразів, показати практичне застосування та важливість цих формул; розвивати творче логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати працьовитість, доброзичливість, активність, ініціативність, наполегливість, кмітливість, товариськість, почуття відповідальності за команду.

Тип уроку: застосування вмінь та навичок.

Обладнання: карта походу, картки-завдання, портрет Евкліда.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

Вступне слово вчителя. Добрий день, шановні друзі! Сьогодні в нас не зовсім звичайний урок. Незвичайний не тільки тому, що на ньому присутні гості, а й тому, що він пройде у формі гри.

Що означає слово "урок"? Це успіх-радість-організованість-кмітливість. Тому сподіваюсь, що на сьогоднішньому уроці на нас чекає успіх і радість що ви покажете свою кмітливість і організованість.

II. Мотивація навчальної діяльності

Продовжуючи вивчати тему "Квадрат двочлена", проведемо цей уроку формі гри - подорожі в гори. На адресу учнів вашого класу надійшов лист. Дозвольте його зачитати: "Шановні учні 7-А класу Манявської ЗОШ І-Ш ступенів, до вас звертається група альпіністів. Запрошуємо вас здійснити разом знами сходження на вершину гори. Але гора незвичайна. Щоб нею піднятися, потрібно подолати багато перешкод, а вони будуть з'являтися у вигляді математичних завдань. Ми впевнені, що у вас вистачить терпіння, знань, навичок і вмінь і ви допоможете нам у цій нелегкій справі. Запевняємо, що ви не пошкодуєте. На вас чекає сюрприз.

З повагою, група альпіністів."

Ну що, не відмовляємось?

ІІІ. Проведення гри

Перед вами схема сходження. Підніматися на гору ми будемо трьома маршрутами, оскільки клас поділено на три команди. Кожна команда має свій маршрут, потрібно подолати п'ять перешкод, щоб дістатися вершини. Кожна перешкода має свою кількість балів, які команда в разі правильної відповіді одержить у вигляді фішок, якими вона може заповнити кружечки маршруту. Перемагає та команда, яка першою досягне вершини.

1. Розминка

Розпочнемо з рівнини. Я вважаю, що перед сходженням нам потрібно зробити розминку.

До дошки виходять по одному учню по черзі від кожної команди і продовжують речення:


Команда І

Команда II

Команда III

2. 3найди пару

1. Розкрити дужки 

2. Подати у вигляді многочленна вираз 

3. Спростити вираз 

4. Подати у вигляді степеня 

5. Якому тричлену тотожно дорівнює вираз ?

А.

Б.

В.

Г.

Д.

Завжди в дорозі легше йти, якщо товариш поруч. Тож завдання наступне виконуємо в парах. До умов завдань потрібно вибрати правильну відповідь з правого стовпчика.

3. Скласти кристалічну решітку

Учитель. Одного разу в англійському королівстві Камберленд знялася буря, сильний вітер виривав дерева з корінням, утворюючи вирви. В одній із таких вирв виявили якусь чорну речовину. Назва цієї речовини графіт.

Графіт належить до твердих тіл. Графіт - кристалічне тіло, має кристалічну решітку. Решітка графіту ніби поділена на шари, які легко зсуваються. Коли ми пишемо олівцем, то зсунуті нами кусочки графіту лягають у вигляді ліній на аркуші паперу.

Перед вами зоображення кристалічної решітки графіту.

У ній чітко виражені шари розташування молекул. У кожному шарі молекули своїм розташуванням утворюють шестикутник. Оскільки ми розглядаємо три шари, то й клас розподілимо на три групи і кожна група отримує по шість завдань. До кожного завдання вказані чотири відповіді, одна з яких правильна. В разі вірного розв'язання всіх завдань, букви, які позначають вірні відповіді, повинні утворити слово. Ваше завдання -скласти це слово.

Утворене слово - ЕВКЛІД.


Історична довідка.

Евклід - давньогрецький учений- математик. Народився в Афінах близько 365 р. до н.е. Ім'я Евкліда назавжди пов'язане з одним із розділів математики, який дістав назву "Евклідова геометрія". Така слава за Евклідом закріпилася заслужено, завдяки його праці "Начала". У школах всього світу багато століть геометрію вивчали за "Началами" Евкліда. В англійських школах до сьогоднішнього дня підручники геометрії за своєю формою нагадують цей вчений трактат. У світовій літературі "Начала" є однією з найпопулярніших визнаних математичних праць. У другій книзі "Начал" Евклід геометрично довів тотожність , де замість "" писав квадрат на відрізку а, не "аb", а прямокутник, що лежить між відрізками а і b.

4. Мовчанка

Учитель. Сходячи по схилах гори, ми замовкаємо, щоб своїм гомоном не зрушити лавину снігу. Тож наступне випробовуння називається "Мовчанка". Я вам показую завдання з чотирма відповідями до них, одна з яких правильна. Ви мовчки піднімаєте сигнальну картку з буквою, яка на вашу думку вказує правильну відповідь.

5. Завдання - рівняння.

Піднімаючись по схилах гори, один із членів команди ненароком зачепив гілочку дерева і з неї посипались завдання-рівняння:

;

;

;

;

;

.

Учні розв'язують рівняння.

Учитель. От і дійшли ми до вершини знань. Команда, яка дійшла до вершини знань, отримує шоколад, щоб відчути райську насолоду від здобутої перемоги.

IV. Підсумок уроку

Ми щасливі діти,

Радо ходимо до школи

a+b в квадраты

Не забудемо ніколи.

PAGE   \* MERGEFORMAT 4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

82312. Начало Великой Отечественной войны. Перестройка экономики и жизни республики на военный лад 29.16 KB
  Перестройка экономики и жизни республики на военный лад 22 июня 1941 года гитлеровская Германия вероломно без объявления войны напала на СССР. На первом этапе войны в КазССР были сформированы обучены и отправлены на фронт 14 стрелковых и кавалерийских дивизий 6 бригад. Высокими темпами в тылу шла подготовка командных кадров: 27 военных учебных заведений в основном переведенных из временно оккупированных врагом районов за годы войны подготовили 16 тыс.
82313. Распад СССР. Создание СНГ 29.12 KB
  Создание СНГ Весь 1990 год и особенно 1991 год в числе главных проблем стоящих перед СССР стояла проблема подписания нового Союзного договора.Горбачева был проведен общесоюзный референдум по вопросу о том быть или не быть СССР и каким ему быть. Большинство населения СССР проголосовало за сохранение СССР.
82314. Казахстан – надежный арсенал фронта в годы войны 34.75 KB
  В годы войны в увеличилась роль Казахстана в добыче медной руды производстве черной меди была организована добыча марганцевых и никелевых руд. Тем не менее в годы войны увеличились посевные площади и количество урожая было поставлено государству большое количество мяса и молока. С первых же дней войны экономика Казахстана была перестроена на военный лад.
82315. Конституция РК (структура содержание) 31.29 KB
  Действующая Конституция Республики Казахстан была принята 30 августа 1995 года на всенародном референдуме. Этот день является государственным праздником Днём Конституции Республики Казахстан. Определены основные направления реформирования базовых отраслей законодательства: в области конституционного законодательства: разделение полномочий ветвей власти; в области гражданского права: развитие частного права восстановление в полном объеме права собственности защита участников торговоденежных отношений от вмешательства государства; в...
82316. Герои- казахстанцы ВОВ. 1941-1945 годов 30.83 KB
  Семенченко ставший первым казахстанцем Героем Советского Союза Р.Бородино ворвался в штаб немецкой части и уничтожил пять немецких офицеров за что ему посмертно было присвоено звание Героя Советского Союза. В боях за Днепр самым юным Героем Советского Союза из казахов стал 18летний Жанибек Елеусов. Так многими орденами и медалями были отмечены боевые заслуги бесстрашной летчицы Рахимы Ералиной механика самолета трижды Героя Советского Союза И.
82317. Послание Президента народу Казахстану Казахстан 2030. Успехи и достижения Казахстана на современном этапе 29.38 KB
  Успехи и достижения Казахстана на современном этапе. Послание Президента страны народу Казахстана. Далее в своей работе Назарбаев отмечает 3 основные возможности внешнего характера для Казахстана: 1 географическое положение на перекрестке дорог в евроазиатском регионе; 2 поддержка со стороны иностранных государств и донорских организаций; 3 процесс глобализации и научнотехнического прогресса. Миссия Казахстана.
82318. Наука, культура и образование Казахстана в годы войны 1941-1945 годах 31.71 KB
  В годы войны в республике были созданы следующие научные учреждения: в 1942 г. Столь стремительное развитие Казахстанской науки прежде всего связано с тем что в период войны на территории нашей республики находились многие видные учёные того времени. В годы войны крайне тяжёлое положение сложилось у школ и учреждений высшего образования.
82319. Переход к рыночной экономике. Введение национальной валюты 32.55 KB
  Введение национальной валюты Кардинальное реформирование экономики Казахстана началось еще до обретения независимости. Законы оразгосударствлении и приватизации о кооперативах и малых предприятиях начали приниматься еще в бытность Казахстана союзной республикой. Нефть из Казахстана отправлялась в Россию. Но Россия выставила неприемлемые для Казахстана ограничивающие его суверенитет условия.
82320. Перегибы в национальной политике в годы войны 1941- 1945 гг. Депортация народов 30.48 KB
  Уже после начала Великой отечественной войны в августе 1941 года был обнародован Указ О переселении немцев проживающих в районах Поволжья. В Поволжье в 1918 году была образована Трудовая коммуна немцев Поволжья преобразованная в 1924 году в Автономную ССР немцев Поволжья. были сняты ограничения в правовом положении немцев и членов их семей. 29 августа 1964 года с немцев были сняты все обвинения.