52156

Програмування циклічних обчислень

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: навчальна, навчитись практично застосовувати теоретичні відомості до розвязання задач; закріпити оформлення та запис на мові програмування; придбати практичні навички використання вказівок розгалуження та повторення при розв’язку задач;

Украинкский

2014-02-13

64.5 KB

13 чел.

Тема уроку: Програмування циклічних обчислень.

Практична робота 8 «Складання програм з використанням алгоритмічної структури повторення.»

Мета уроку: навчальна, навчитись практично застосовувати теоретичні відомості до розв’язання задач; закріпити оформлення та запис на мові програмування; придбати практичні навички використання вказівок розгалуження та повторення при розв’язку задач;

виховувати емоційну включенність; навчитись правильно застосовувати поняття та означення;

розвивати творче мислення та виконавчі здібності.

План уроку

I. Організаційний момент (2 хвилини)

II. Перевірка домашнього завдання. Опитування “Організація алгоритмів розгалуження та повторення мовою Turbo Pascal”. (5 хвилин)

IІІ. Практична робота 8 «Складання програм з використанням алгоритмічної структури повторення.» (30 хвивил)

ІV. Короткий розбір домашнього завдання на наступне заняття (5 хвилини)

V. Підведення підсумків уроку (3 хвилини)

Хід уроку

I. Організаційний момент. (3 хвилини)

Перевірка присутності. Перевірка наявності домашнього завдання.

II. Перевірка домашнього завдання. Опитування “Організація алгоритмів розгалуження та повторення мовою Turbo Pascal”.

Питання до класу:

  1.  Які форми умовного оператора, ви використовували при розв’язанні домашнього завдання?
  2.  Які оператори повторення Ви знаєте?
  3.  Як описується і використовується вказівка повторення з передумовою?
  4.  Як описується і використовується вказівка повторення з післяумовою?
  5.  Як описується і використовується вказівка повторення з параметрами?

IІІ. Практична робота 8 «Складання програм з використанням алгоритмічної структури повторення.» (Додаток 1)

Опорний конспект. 

Початковий, середній рівень – задача1, 2.

Достатній, високий рівень – задача 3, 4, 5. Доповнити 2-м варіантом розв’язку.

Алгоритм виконання практичної роботи:

  1.  Набрати в середовищі програмування програму.
  2.  Виконати компіляцію програми.
  3.  Зафіксувати результат виконання.
  4.  Зберегти файл розв’язку.  

ІV. Короткий розбір домашнього завдання на наступне заняття.

Скласти програми розв’язку задач.

1) Ввести число А, вивести всі його дільники та підрахувати їх загальну кількість.

2) Ввести 6 елементів  з клавіатури, визначити серед них найбільший.

3) Ввести дві змінні  X  та Y. Обчислити арифметичні дії за введеним знаком  d: +  -   *   / (додавання, віднімання, множення, ділення). Результат присвоїти змінній Z, та вивести.*

4) Намалювати малюнок знаками:  зірочка * або #,, використовуючи оператори циклу. *

V. Підведення підсумків уроку.

Запитання для бесіди:

  1.  Як ви гадаєте, чи виконали ми ті завдання, що поставили на початку уроку?
  2.  Які труднощі виникали у вас протягом уроку?
  3.  Що ви порадите однокласникам для подолання труднощів, що виникали?

Д/з. Скласти програми 1-4. За рівнем складності.


ДОДАТОК 1.

Задача 1. Вивести декілька разів своє ім’я або декілька разів своє ім’я та ім’я сусіда.

Program ima;

Uses crt;

Var i:integer;                  {і-лічільник}

Begin  Clrscr;

          Writeln(‘Виведення 5 разів свого імені в один рядок’);

          Writeln(‘---------------------------------’);

          For i:=1 to 5 do

                 begin

                   Write (‘Анастасія ’);

                 End;

          Writeln(‘Виведення 7 разів свого імені  та імені сусіда’);

          Writeln(‘----------------------------------’);

          For i:=7 downto 1 do

                 begin

                   Writeln (‘Анастасія  та Олена’);

                 End;

          Readln;

End.

Задача 2. Скласти програму підрахунку факторіала числа. Наприклад  10! (f=1*2*3*4*5*6*7*8*9*10)

Program factoril;

Uses crt;

Var i:integer;                 {і-лічільник}

      A:integer; f: real;     {А – число f – результат}

Begin  Clrscr;

          Writeln(‘Розрахувати факторіал числа’);

          Write(‘введіть число A=’);

           Readln(A);

           f:=1;             {початкове значення добутку}

          Writeln(‘---------------------------------’);

          For i:=1 to А do

                 begin

                   f:=f*i;

                 End;

Writeln(‘Розрахувати факторіал числа’);

          Write(‘введіть число A=’);

           Readln(A);

           f:=1;        {початкове значення добутку}

           i:=2;        {початкове значення}

          Writeln(‘---------------------------------’);

          While i<=A do

                 begin

                   f:=f*i;     {одна дія підрахунку}

                 i:=i+1;      {визначення наступного

значення}

                 End;

          Writeln(‘Результат f=’,f:6:2)

          Readln;

End.

Задача 3. Скласти программу знаходження суми 10 довільних чисел введених з клавіатури.

Program Summ;

Uses CRT;

Const  n = 10;     {розділ постійних значень}

Var I, x, S: integer;

Begin clrscr;

Writeln(‘Знаходження суми 10-ти довільних значень’);

S:= 0;                     {початкове значення суми}

Writeln(‘Введіть послідовно десять значень:   ’);

 for i:=1 to n do 

                 begin 

                      read (x);

 S:= S + х;

                end;

    ?

 writeln (‘Результат   суми S = ’, S);

 readln;

End.

Задача 4. Вивести на екран всі дільники даного натурального числа.

Program Deliteli;

Uses CRT;

Var N, I: integer;

Begin clrscr;

Writeln(‘Вивести дільники числа в один рядок’);

 write (‘Введіть число N= ’);

 Read(n);

Writeln(‘----------------------------------’);

Writeln;

 for i:=1 to n do 

                  begin

 if n mod i=0

                             then write(i:5);

                   end;

?

Readln;

End.

Задача 5. Скласти програму для знаходження суми чисел от 1 до 256, кратних числу 3.

Program kratni;

Uses CRT;

Var   S, I: integer;

Begin clrscr;

Writeln(‘Знаходження суми числа від 1 до 256, кратних 3’);

S:= 0;                     {початкове значення суми}

Writeln(‘----------------------------------’);

Writeln(‘Кратні значення: ’);

 for i:=1 to 256 do 

                  begin

 if i mod 3=0

                             then  begin

                                      S:=S+i;

                                      Write(i:3);

                                      end;

                   end;

?

writeln (‘Результат   суми S = ’, S);

 Readln;

End.

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

23226. Поняття суспільного виробництва та його різновиди 35.5 KB
  Поняття суспільного виробництва та його різновиди. Продуктивні сили становлять лише одну сторону суспільного виробництва. Адже в процесі виробництва люди вступають у певні відносини не тільки з природою а й один з одним. Ці взаємовідносини людей у процесі виробництва дістали назву виробничі відносини і представляють другу складову способу виробництва.
23227. Поняття власності та її норми 31.5 KB
  Власність означає право на дії з речами які підлягають обміну. Важливі типи власності включають нерухомістьземля особисту власністьінша фізичне майно та інтелектуальну власністьправа на артистичні творінням винаходам і т. Право на власність пов'язано з власністю яка встановлює відношення між товарами послугами та іншими людьми або групами запевняючи власника на право обійтися без власності в манері яку він або вона вважає доцільною. Громадська власність це будьяка власність якою керує держава або ціле співтовариство.
23228. НТР:сутність, закономірності та соціальні наслідки 41 KB
  НТР це поступальний рух науки і техніки еволюційний розвиток усіх елементів продуктивних сил суспільного виробництва на основі широкого пізнання і освоєння зовнішніх сил природи це об'єктивна постійнодіюча закономірність розвитку матеріального виробництва результатом якої є послідовне вдосконалення техніки технології та організації виробництва підвищення його ефективності. Виявом науковотехнічної революції є до корінна перебудова всієї технічної і технологічної основи виробництва його організації й управління які здійснюються на...
23229. Поняття політики 32.5 KB
  Отже політична система як одна із частин або підсистем соціальної системи дає змогу виявити межі політики та політичних відносин їхні елементи та взаємозвязок між ними функції. Як одна з форм соціального руху матеріїполітична система тісно повязана з особливою формою діяльності людей політикою. На відміну від інших систем суспільного життя політична система має ряд особливостей: вона бере участь у розвязанні таких загально соціальних завдань як інтеграція суспільства розподіл в ньому матеріальних і духовних цінностей. Важливим...
23230. Поняття політичної системи та її структури 39 KB
  Поняття політичної системи та її структури Політична система це цілісна інтегрована сукупність політичних суб'єктів структур і відносин що відображає інтереси всіх політичних і соціальних сил. Ознаки політичної системи: 1. Структура політичної системи: 1. Політизовані або невласне політичні організаціїучасть у здійсненні політичної влади для яких є лише одним з аспектів їх функціонування.