52161

Вплив пивного алкоголізму на формування особливостей поведінки підлітка

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розширити й поглибити знання учнів про шкідливий вплив пива, довести,що пивний алкоголізм-це соціальне зло і загроза здоров ю нації, показати,що вживання пива веде до деградації особистості, виховувати негативне ставлення до пива,досягти того,щоб учні усвідомили необхідність вести здоровий спосіб життя.

Украинкский

2014-02-13

39.5 KB

1 чел.

«Вплив пивного алкоголізму на формування

особливостей поведінки підлітка»

Мета: розширити й поглибити знання учнів про шкідливий вплив пива, довести,що пивний алкоголізм-це соціальне зло і загроза здоров ю нації, показати,що вживання пива веде до деградації особистості, виховувати негативне ставлення до пива,досягти того,щоб учні усвідомили необхідність вести здоровий спосіб життя.

Обладнання: мультимедійна підтримка, муляж шлунка.

ХІД УРОКУ:

Ведуча: Сьогодні ми поговоримо про пивний алкоголізм.

«Если б было море пива, я б дельфином стал красивым» Так лагідно озвався у своїй пісні про пиво один з поп-музикантів. Не знаю, що йому заважало стати дельфіном, можливо дефіцит цього продукту. Однак часи змінилися і пиво стало доступним. Коли пиво ввійшло в наш побут? Як воно впливає на здоров'я та поведінку підлітка? На ці питання ви почуєте вичерпні відповіді. Отже, ми починаємо.

Секретар: Підвестися! Суд іде! Прошу сідати.

Суддя: Слухається справа з обвинувачення Пива, яке обвинувачується у великому соціальному злі, викраденні розуму у підлітка, сприянні хуліганству та злочинності, згубному впливі на здоров’я. Слово надається прокурору.

Прокурор: Вживання пива веде до алкоголізму, підриває здоров'я, знижує працездатність, підвищує кількість нещасних випадків, аварій, різних правопорушень, викликає передчасну старість. Комерційні інтереси монополій з виробництва пива змушують використовувати широким фронтом рекламу для розширення продажу даного напою.

Суддя: Слово надається захисту.

Адвокат: Подивіться на цей дизайн упаковки. Яка яскравість, чіткість ліній! Відчувається смак виробника. І взагалі, людство вживає пиво вже давно, навіщо ж зараз загострювати на цьому увагу? Прошу викликати свідка-громадянку Історію.

Суддя: Слово має громадянка Історія. Чи знаєте ви про відповідальність за дачу неправдивих свідчень? Громадянка Історія: Так.

Суддя: Заприсягніться, що говоритимете правду!

Громадянка Історія: клянуся!

Пиво настільки стародавній напій, що його першотворця ми не знаємо. Крім вавилонян, шумерів, єгиптян, задовго до нашої ери, готували пиво і в Китаї з рису. У Західній Європі пивоваріння поширилося в середньовіччі. Ще в берестяних грамотах Новгорода йшлося про напої з меду та пива. Вони завжди ритуально вживалися.

Суддя: Запрошується друг потерпілого. Заприсягніться, що говоритимете правду!

Друг: Клянусь!

Пиво у нас в країні скрізь. Воно є загальноприйнятим напоєм, який ми вживаємо, коли зустрічаємося разом. Крім того - це єдиний спосіб розслабитися і добре провести час. Без нього відчуваєш себе невпевнено.

Суддя: Запрошується мати потерпілого. Заприсягніться, що говоритимете правду!

Мати: Клянусь!

Мабуть, коли мій син купував пиво, він хотів відчути себе незалежним, але не помітив, як потрапив у «пивну» залежність. Зараз ведеться війна проти молодого покоління за допомогою слабоалкогольних напоїв, знижених до ціни шкільного сніданку. Не важко здогадатися, що вибере підліток. В результаті діти перетворюються в пиячучу молодь.

Суддя: Запрошується наречена потерпілого. Заприсягніться, що говоритимете правду! Наречена: Клянусь!

Я згодна, що пиво негативно впливає, приводячи до незворотних наслідків. Мій наречений часто п'є пиво в компаніях, на вечірках, на дискотеках. Він не думає про те, що чекає нашу майбутню дитину, яка буде зачата у стані алкогольного сп’яніння.

Суддя: Запрошується лікар. Заприсягніться, що говоритимете правду!

Лікар: Клянусь!

Доведено, що пиво містить ряд токсичних речовин, у тому числі й солі важких металів, що викликають зміни в ендокринній системі. Так в організмі чоловіків, при систематичному вживанні пива, виділяється речовина, що пригнічує вироблення чоловічого статевого гормону тестостерону. Пиво містить аналог жіночого статевого гормону, що призводить до поступової фемінізації чоловічого населення. У чоловіків, які п'ють пиво, починає накопичуватися жир по жіночому типу: на стегнах і боках, розростаються грудні залози, стає ширшим таз, вони стають женоподібним зовні і внутрішньо. Пиво послаблює інтерес до іншої статі. Двадцять років пивного стажу - та імпотенція забезпечена. У жінок, що вживають пиво, зростає ймовірність раку, безпліддя, а якщо це годуюча мати, то у дитини можливі епілептичні судоми. Також у жінок стає грубим голос і з'являються так звані «пивні вуса».

Адвокат: Прошу надати слово лікарю-косметологу.

Суддя: Запрошується лікар - косметолог. Заприсягніться, що говоритимете правду!

Лікар-косметолог: Клянусь!

Помірне вживання пива дорослою людиною сприяє травленню, стимулює кровообіг. А креми на основі пива розгладжують зморшки. Пиво - кращий засіб для укладки волосся.

Прокурор: Я вважаю, що пиво не є фізіологічною потребою людини. Краще мене про школу вживання пива розкаже лікар.

Суддя: Суду хотілося б почути про негативний вплив пива на організм. Прошу надати такі дані лікаря.

Лікар: Склянка пива призводить до змін у серцевих м'язах. Серце перетворюється на «пивне». Потрапляючи у шлунок, пиво викликає гастрит. На слизовій виникають виразки та злоякісні пухлини. Пиво порушує розумову діяльність. Учений О. Я. Данилевський казав: «Алкоголь - надійний засіб, якщо потрібно зменшити розум».

Суддя: Запрошується міліціонер. Заприсягніться, що говоритимете правду!

Міліціонер: Клянусь!

Раніше закон не передбачав ніякого впливу на «любителя пива». У результаті підліток наслідував дорослих, що вело до здійснення правопорушень. 21.07.2010р. було прийнято Закон України «Про обмеження споживання і продаж пива та слабоалкогольних напоїв». Згідно закону забороняється споживання пива: у навчальних закладах, у громадському транспорті, на зупинках, у закладах культури, на дитячих та спортивних майданчиках, у ліфтах.

Взагалі поведінка тих, хто п'є пиво набуває антигромадського характеру, поступово втрачаються корисні якості, сформовані школою, сім’єю. Постійне споживання пива робить підлітка грубим, дратівливим, агресивним, слабовільним. Пляшка пива дорівнює 50-60 грамів горілки, а 4 пляшки на день дорівнює 200-240 грамів горілки.

Суддя: Запрошується батько потерпілого. Заприсягніться, що говоритимете правду!

Батько: Клянусь!

Радує, що заборонено продаж пива, слабоалкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років. Продавець зобов’язаний отримати у покупця паспорт, або інші документи, які підтверджують вік такого покупця. За порушення цього правила продавець притягується до відповідальності.

Прокурор: Так, за це стягується штраф від 85 до 350 грн. За розлиття пива і слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях, передбачено покарання у вигляді штрафу в розмірі від 17 до 85 грн. або попередження. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року, тягнуть за собою накладення штрафу від 51 до 119 грн. Якщо ж і в третій раз протягом року «любитель пива» був задокументований, то в даному випадку суд може накласти адміністративний арешт до 15-ти діб. Як бачимо, тепер законодавство України передбачає широке коло правових заходів боротьби з таким негативним явищем, як вуличне пияцтво.

Суддя: Потерпілий, що ви можете сказати?

Потерпілий: Я зробив висновок - щоб не потрапити на протокол, треба:

- не відвідувати ті місця, де зазвичай п'ють;

- уникати людей, які зазвичай п'ють;

- пити більше води, щоб очищати нирки та печінку.

Ведуча:

Побувавши на нашому суді, ви довідалися про шкідливий вплив пива на організм та поведінку. Якщо ви все зважили і зрозуміли, то ніколи не вживайте слабоалкогольні напої. Пам’ятайте: здоров'я, справжня радість життя і щастя не сумісна з пивом!

Домашнє завдання: поет.  79-81


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

53577. Чай пить – не дрова рубить 70.5 KB
  Цели мероприятия: усиление межпредпредметных связей; формирование ответственности за свою работу и работу в группе; ознакомление учащихся с историей чая как напитка; изучение некоторых свойств чая; формирование системы знаний обеспечивающих эстетическое воспитание. Задачи мероприятия: изучение состава и свойств веществ входящих в состав чая; определение основных показателей качества сырья; ознакомление учащихся с информацией о благоприятном влиянии чая на организм человека; стимулирование желания...
53578. Взаимосвязь финансового левериджа и финансового риска 25 KB
  С категорией финансового левериджа связано понятие финансового риска. Финансовый риск — это риск, обусловленный возможным недостатком средств для выплаты процентов по ссудам и займам.
53579. Стратегии финансирования оборотных средств 26 KB
  В теории финансового менеджмента выделяются следующие стратегии финансирования оборотных активов: идеальная, агрессивная, консервативная и компромиссная.
53580. Путешествие в страну Английский язык. Приветствие. Знакомство с одноклассниками, учителем. Знакомство с профессиями 93.5 KB
  Путешествие в страну Английский язык. Приветствие. Знакомство с одноклассниками, учителем. Знакомство с профессиями. Цель: Ознакомление с предметом «Английский язык». Введение ЛЕ по теме (слова приветствия, прощания), их первичное закрепление в речи учащихся.
53582. Тропинка к своему Я (уроки психологии в начальной школе) 531 KB
  Ребенок лучше всего запоминает информацию, когда не только слышит ее, но и видит ее наглядное отображение, имеет возможность потрогать изучаемый объект. Внимание и па мять пока еще в основном непроизвольны, то есть для концентрации ребенку требуется внешняя помощь (интересные картинки, звуковые сигналы, игровые ситуации)
53583. Афины при Перикле 87.5 KB
  Сформировать представление о деятельности народного собрания о причинах возвышения и расцвета Афин. А так же сформировать понимание у учащихся в чем проявилась особенность афинской демократии. Вождь афинской демократии Перикл.
53584. Настоящее и прошедшее время глагола 60.5 KB
  Задачи урока: 1. Привлечь внимание детей к значению в нашей речи глагола; Оборудование: учебник Форма проведения: традиционная Тип урока: комбинированный Структура урока: 1. Работа по теме урока 5.
53585. Изображение и реальность 1.42 MB
  Планируемые результаты урока: Предметные: в познавательной сфере в ценностно-эстетической сфере – умения различать и передавать в художественно-творческой деятельности характер эмоциональное состояние и своё отношение к природе обществу; в коммуникативной сфере способность высказывать суждения о художественных особенностях произведений; в трудовой сфере – умение использовать различные материалы и средства художественной выразительности для передачи замысла в собственной художественной деятельности.