52162

Видатний український математик Георгій Вороний - одна з найяскравіших індивідуальностей в історії Чернігівщини

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Познайомитись з життєвим шляхом та науковою спадщиною Георгія Вороного. Сьогодні ми ознайомимося із життєвим шляхом та науковою спадщиною великого математика Георгія Вороного. Вони вивчили матеріали про Георгія Вороного. Розповідь про життя і діяльність Георгія Вороного супроводжується презентацією.

Украинкский

2014-02-13

60.5 KB

14 чел.

          Математичний альманах для учнів 8-11 класів

Тема. Видатний український математик Георгій Вороний - одна з найяскравіших  індивідуальностей в історії Чернігівщини.

Сама лише математика, наче яскрава зірка,

сяє  переді мною, на неї всі мої сподівання.

 Г.Вороний

Мета. Познайомитись з життєвим шляхом та науковою спадщиною Георгія Вороного.  Навчити знаходити знання, яких не вистачає; розвивати комунікативні здібності, уміння використовувати комп’ютерні технології для пошуку необхідної  інформації; виховувати повагу до талановитої особистості, математика світового масштабу, інтерес до його наукового спадку.

Обладнання: мультимедійний проектор, мультимедійна дошка, портрет, вислів, презентація, кросворд, випуск газети.

                                        Хід заходу.

Учитель. Сьогодні ми ознайомимося із життєвим шляхом та науковою спадщиною великого  математика  Георгія  Вороного.  Учні готувалися до сьогоднішньої  зустрічі. Вони вивчили матеріали про Георгія  Вороного. Сьогодні  вони хочуть поділитися з вами одержаними знаннями.

(Розповідь про життя і діяльність Георгія Вороного супроводжується презентацією.)

  1.  Дитинство Георгія  Вороного
  2.  Творчий шлях Великого математика.
  3.  Використання спадщини вченого в наш час.

Учитель. Відкриття цього математика допомагають нам вивчати математику, пізнавати світ

             Кросворд « Життєвий шлях Георгія  Вороного»  

                                                    Запитання:

  1.  Назва села, в якому народився  Георгій  Вороний. (Журавка)
  2.  Країна, в якій проживав свої останні роки. (Польща)
  3.  Який університет закінчив? (Петербурзький)
  4.  Скільки років прожив Георгій Вороний?(Сорок)
  5.  Кількість наукових робіт, що написав Георгій Вороний. (Дванадцять)
  6.  Назва міста, в якому Георгій Вороний навчавсь в гімназії. (Прилуки)
  7.  В якій фізиці використовують праці Вороного? (Радіаційній)

7.

6.

1.

3.

5.

2.

4.

В

О

Р

О

Н

И

Й


Учитель. Знання з математики потрібні всім. Сьогодні ми дізнаємося хто з вас найкращий математик?

                    Конкурс «Найкращий математик»

Робота в групах.

Запитання для групи №1

  1.  Твердження, яке потребує доведення. (Теорема)
  2.  Плата за використання кредиту. (Проценти)
  3.  Як називається два дійсних числа, сума яких дорівнює нулю? (Протилежні)
  4.  Як називається графік функції y= ax2+bx+c? (Парабола)
  5.  Що означає вислів «сім п’ятниць на тиждень»?  (Часта зміна рішень)
  6.  Назвіть найбільше натуральне число. (Не існує)
  7.  Чому дорівнює сума суміжних кутів? (1800)
  8.  Скільки букв в числі 5425896? (Жодної)
  9.  Скільки розв’язків має рівняння 0x=0? (Безліч)
  10.   Який із прямокутників заданого периметру має найбільшу площу? (Квадрат)

Запитання для групи №2.

  1.  Твердження, яке приймається без доведення. (Аксіома)
  2.  Форма глобуса. (Куля)
  3.  Чому дорівнює добуток взаємно обернених чисел? (Одиниці)
  4.  Як називається графік функції y= ax+b? (Пряма)
  5.  Що означає вираз «на сьомому небі»? (Велику радість)
  6.  Назвіть найменше просте число.(Два)
  7.  Чому дорівнює сума внутрішніх кутів у трикутнику? (1800)
  8.  Парний степінь від’ємного числа – завжди яке число? (Додатнє)
  9.  У якому трикутнику сума двох кутів дорівнює третьому? (У прямокутному)
  10.   Назва якої геометричної фігури в перекладі означає «столик»? (Трапеція)

                                    «Займи позицію»

№1 Чи можна упакувати два довільні трикутники у квадрат так, щоб  не залишилося вільного місця?

( Неможливо, якщо це не рівні рівнобедрені прямокутні трикутники.)

№2 Чи можна упакувати два рівних правильних трикутники у  квадрат так, щоб усередині квадрата не залишилося вільного місця?  (Неможливо. Кут правильного трикутника дорівнює 600. Тому, поєднавши такі трикутники, квадрат дістати не можливо.)

Кожна група обирає найкращого. Серед найкращих обирають найуважнішого і найрозумнішого.

                                        «Найуважніший»

№1 Уважно подивіться, які числа написані на малюнку. Малюнок забирається, а учням пропонується назвати суму, добуток всіх чисел, на якій фігурі, які числа написано.

 

                                  

                                 «Найрозумніший»

Назвати суму натуральних чисел від 1 до 100, та ім’я видатного математика, який вперше обчислив цю суму. (5050;  Карл Гаусс)

Переможця нагороджують медаллю Г.Вороного «Найкращий математик»

Учитель. Дорогі друзі! Наша зустріч підійшла до кінця. Вона пройшла досить вдало. Ви дізналися багато нового про видатного математика Г.Вороного, і його відкриття. Знання з математики потрібні всім, без неї не обійдеться жодна людина. Математика – наука молодості і майбутнього, а тому потрібно її сумлінно вивчати. А хто знає, Може комусь із вас знання з математики принесуть всесвітню славу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

71727. Изучение поля электрического диполя 887.5 KB
  Цель работы: исследовать поле модели электрического диполя. Основные понятия теории электрического диполя Электрическим диполем называется система состоящая из двух равных по величине но противоположных по знаку точечных зарядов расположенных на расстоянии друг от друга.
71728. Измерение осмотической устойчивости эритроцитов методом светорассеяния 93.5 KB
  Виды эритроцитов в зависимости от формы. Основная функция эритроцитов заключается в транспортировке кислорода и углекислоты. во взвешенном состоянии или в изотоническом растворе соли равновесном для эритроцитов они имеют форму двояковогнутого диска и называются дискоцитами.
71729. Использование электроизмерительных приборов для измерения электрических величин 697 KB
  Закрепить умения измерения физических величин косвенными методами на основе прямых измерений нескольких величин. Величины характеризующие прохождение электрического тока по цепи и единицы их измерения.
71730. Снятие спектральной характеристики уха на пороге слышимости 665 KB
  Субъективной характеристикой звука является громкость (Е), которая характеризует уровень слухового ощущения. Слуховое ощущение обусловлено чувствительностью уха к действию звуковой волны. Чувствительность, в свою очередь, зависит от физических характеристик звуковой волны...
71731. Методы оценки погрешностей при прямых и косвенных измерениях количественных значений различных величин 150.5 KB
  Научиться обрабатывать результаты прямых и косвенных измерений с учетом случайных и систематических погрешностей. Состояние производства и научных исследований предъявляют постоянно растущие требования к точности измерений которые удовлетворяются не только за счет создания...
71732. Методы статистической обработки выборочных данных 165 KB
  Что показывает корреляционная зависимость между статистическими совокупностями Характеристика корреляционной зависимости по значению коэффициента парной корреляции. Связь коэффициентов уравнений регрессии с коэффициентом корреляции и их геометрический смысл.
71733. Основы спектроскопии и колориметрии 2.64 MB
  Охарактеризуйте электромагнитные волны различных диапазонов по способу получения того или иного вида излучения. Назовите виды спектров излучения и поглощения. Как изменяется спектр излучения твердого тела при нагревании Как связаны спектры излучения и поглощения с атомным...
71734. Основы использования поляризованного света в медико-биологических исследованиях 148.5 KB
  Цель работы: Познакомиться со способами получения поляризованного света. Какова природа света Чем естественный свет отличается от поляризованного Укажите способы получения поляризованного света. Что общего и в чем отличие в получении поляризованного света после прохождения призмы Николя...
71735. Изучение законов радиоактивного излучения 183.5 KB
  Чем объясняется ослабление бета-излучения при прохождении через вещество Охарактеризовать способность вещества поглощать ионизирующее излучение. Методы регистрации ионизирующего излучения. В качестве еще одной из характеристик поглощения бета-излучения веществом используют слой...