52165

Північна Америка. Загальні відомості, особливості фізико-географічного положення, Історія відкриття та освоєння Північної Америки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тема уроку: Північна Америка. Обладнання: атласи контурні карти стінні карти Північна Америка Карта півкуль підручник слайди для мультимедійної дошки. Отже ми починаємо вивчати материк Північна Америка. Розповідь вчителя За своєю площею 204 млн км2а з островами 244 млн км2 Північна Америка посідає третє місце серед континентів планети.

Украинкский

2014-02-13

46 KB

3 чел.

Клас 7.                                                                                      Вчитель – Маліч Віра Василівна.

Урок № 39

Тема уроку:  «Північна Америка. Загальні відомості, особливості фізико-географічного положення, Історія відкриття та освоєння Північної Америки»

Мета:

навчальна – сформувати в учнів знання про географічне положення Північної Америки; з'ясувати основні закономірності формування природи материка; ознайомити з особливостями дослідження й освоєння території європейцями.

 розвиваюча – продовжити удосконалювати в учнів практичні навички працювати з картами атласу, підручником.

 виховна – виховувати інтерес до дослідницької роботи, зацікавленість працювати в команді, вболівати за успіхи товариша.    

 Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: атласи, контурні карти, стінні карти «Північна Америка», «Карта півкуль», підручник, слайди для мультимедійної дошки.

Хід уроку

 I. Організаційний момент

Перевірка присутності учнів, їх підготовки до уроку, організація уваги учнів, психологічний настрій на роботу.

         ІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів

      1. Гра «Пошта»

Дати можливість учням самостійно визначити назву материка, який буде вивчатися.

       Три групи отримують пошту:

- Долина Смерті лежить на висоті нижче рівня моря на 86 метрів. У 1913 році тут було зафіксовано температуру +56,7°С.

- Эллоустонський парк відомий своїми гейзерами. Тут знаходяться невеличкі фонтанчики заввишки 2-3 м, які б’ють через кожні 3-4 хв, поодинокі гейзери, групи гейзеров. Гейзери-гіганти  викидають воду на висоту до 90 м.

- Великий Каньон Колорадо – довжина-350 км, висота-до 2 км, ширина – від 6 до 28 км.            

Учитель. Отже, ми починаємо вивчати материк — Північна Америка.

 Саме тут можна зустріти географічні дива та парадокси. Острів Ґренландія — «зелена земля», а насправді вкрита шаром льоду до 3400 м, океан з обманливою назвою Тихий, Алеутські о-ви, назва яких перекладається «в чому справа?».  Тут можуть дно залишкових озер використовувати як аеродром для надзвукових літаків.

III. Вивчення нового матеріалу         1. Розповідь вчителя           За своєю площею – 20,4 млн км2,а з островами 24,4 млн км2 – Північна Америка посідає третє місце серед континентів планети. На відміну від інших материків цей материк розміщений повністю в Північній півкулі, в усіх географічних поясах, крім екваторіального.        Крайні точки – м. Мерчісон, м. Мар'ято, м. Принца Уельського, м. Сент-Чарльз.              Острови – Антильські, Канадський Арктичний архіпелаг.     Півострови - Каліфорн ія, Аляска, Флорида, Юкатан.     Затоки – Гудзонова і Мексиканська.        Панамський канал відокремлює материк від Південної Америки.    Впливають на природу й морські течії, що омивають береги материка.   Найвища точка материка – г. Мак-Кінглі – 6194м.

2. Рольова гра  

По черзі учні виступають із повідомленнями про відкриття  Д. Кабота, Х. Колумба, Ж. Картьє,  Д. Дев іс, Г. Гудзон, А. Маккензі, О. Чириков, Г. Шеліхов.   

       3. Прийом «Творча лабораторія»

Робота з таблицею «Відкриття та дослідження Північної Америки».

Час дослідження

Дослідники

Результати досліджень

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Гра «Продовж речення»

• Першими дослідниками Північної Америки були _______________.

• Північної Америка розташована у _____________________ півкулі.

• Площа материка становить _____________ і за розмірами він займає _____________ місце.

• Омивається _____________________________ океанами.

• Межує з материками _______________________________________.

• Берегова лінія материка ____________________________________.

2. Гра «Вірю-невірю»

 1) Чи вірити ви, що Північна Америка розташована у Південній півкулі?

2) Чи вірити ви, що крайня південна точка материка – мис Мар'ято?

3) Чи вірити ви, що Північна Америка бідна на корисні копалини?

4) Чи вірити ви, що на материку не існує екологічних проблем?

5) Чи вірити ви,  що найвища вершина Кордільер – гора Мак-Кінглі?

6) Чи вірити ви, що Північна Америка посідає третє місце серед континентів планети?

V. Підсумок уроку

Оцінювання учнів.

VI. Домашнє завдання

• Опрацювати відповідний матеріал підручника.

• Закінчити роботу в контурних картах.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

29823. Классификация технических средств 17.34 KB
  Под техническими средствами в культурнодосуговой деятельности понимаются все устройства приборы и аппаратура предназначенные для осуществления оптимального процесса фиксации хранения и распространения различной информации повышения наглядности зрелищности и художественной выразительности. Правильная классификация технического средства помогает точно определять их функциональное назначение и правильно выбирать необходимый носитель информации. Даже простейшая классификация поможет разобраться с имеющимися и поступающими в...
29824. Звук, его восприятие и характеристики 18 KB
  К физическим параметрам звука относятся: частота его колебаний амплитуда тембр; к энергетическим параметрам интенсивность звука; к психофизическим громкость и динамический диапазон. Высота звука Важнейшей характеристикой колебаний звука является частота число показывающее сколько полных колебаний в секунду совершает например маятник часов струна и т. Частота колебаний звучащего тела определяет тон или высоту звука. Чем больше эта частота тем выше тон звука.
29825. Акустика помещений 26.45 KB
  Отражения звука от стен помещения: И источник звука; С слушатель; 1 прямой звук; 2 звук претерпевший одно отражение; 3 после двух отражений; 4 после трех отражений Именно звуковые отражения когда источник звука выключен поддерживают поле и звук не пропадает мгновенно а замирает в течение какогото определенного для данного помещения времени. Такое постепенное замирание звука в помещении иначе послезвучание называется реверберацией. От скорости замирания звука зависит время существования отзвука в помещении так...
29826. Математическое описание дискретных СУ (ДСУ) 373 KB
  Передаточные функции и динамические характеристики ДСУ Импульсная характеристика ДСУ Рекурсивный и нерекурсивный алгоритмы обработки. Будем рассматривать полностью дискретную СУ рис. Xkk=0m yk k=0n рис.2 q=0 i=1 Данный алгоритм принято изображать в виде структурной схемы рис.
29827. Правила преобразования структурных схем 183 KB
  Передаточные функции замкнутой системы управления. Исходная схема системы управления может быть очень сложной. При этом должны сохраняться динамические свойства системы относительно входных и выходных сигналов. Пусть дана структурная схема системы управления: x b y _ Определим передаточную функцию системы по...
29828. Алгебраические критерии устойчивости 115.5 KB
  Алгебраические критерии устойчивости. Частотные критерии устойчивости. Запасы устойчивости СУ. Понятие об областях устойчивости.
29829. Анализ импульсных систем управления 282 KB
  Эквивалентная схема импульсной системы управления. Динамические характеристики разомкнутой системы управления. Эквивалентная схема замкнутой импульсной системы управления. Динамические характеристики замкнутой импульсной системы управления.
29830. Метод корневого годографа 145 KB
  Метод Dразбиения плоскости двух параметров В некоторых случаях критерии устойчивости позволяют проследить влияние параметров на устойчивость системы. Существуют специальные методы построения областей устойчивости. Пусть при некотором  = крит корень характеристического уравнения попадает на мнимую ось тогда при значении крит система находится на границе устойчивости. Если  это коэффициент передачи то при  крит система устойчива  = крит система находится на границе устойчивости  крит система неустойчива.