52166

ПІВНІЧНА АМЕРИКА

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Завдання етапу: Назвіть і покажіть на карті крайні точки материка. За яким планом вивчають материк Розкажіть план характеристики географічного положення материка та поясніть чому опис материка починається з характеристики його географічного положення 4.Опишіть географічне положення материка.Яка площа Північної Америки Порівняйте з іншими материками.

Украинкский

2014-02-13

67 KB

3 чел.

                                  Людмила Мельничук, вчитель географії

                                                 Квасилівського НВК «школа-ліцей»

                                 Рівненського району Рівненської області

                                              Географія. 7-й клас.

УРОК – ОГЛЯД ЗНАНЬ ЗА ТЕМОЮ: «ПІВНІЧНА АМЕРИКА»

Мета уроку: 1. Повторити та перевірити знання учнів з теми.

                2.Сприяти формуванню картографічних знань, вмінь і навичок.

                     3. Розвивати пам’ять, логічне мислення учнів, інтерес до географії.

Обладнання: фізична і тематичні карти Північної Америки  , плани-інструкції, контурні карти Північної Америки, комп’ютер.

         На початку вивчення теми учнів попереджують, що в кінці її вивчення буде проведено огляд знань.

         Перед початком уроку вчитель обирає групу учнів – консультантів, які будуть перевіряти знання і вміння решти учнів. Це учні, що  мають з географії високий рівень навчальних досягнень. Їх 5. Разом з ними вчитель розбирає матеріал за основними розділами та обирає 5 етапів. Для кожного з них складає завдання, що дають можливість перевірити знання найважливіших понять, закономірностей, номенклатури  теми.

        Перед оглядом при складанні запитань і попередніх відповідей на них учні-консультанти показують свої знання і отримують за них оцінки.

        Під час огляду біля дошки ставлять 5 столів. На кожному столі – карточки з запитаннями і завданнями, а також табличка з поясненням виду діяльності на даному етапі. За столом сидить учень-консультант. Він оцінює знання решти учнів. Біля протилежної стіни – стіл, де проводять облік оцінок і надають допомогу в ліквідації прогалин в знаннях.

                 Кожний учень отримує карточку обліку знань:

Номер етапу

Номер запитання

Кількість балів за відповідь

Підпис учня-консультанта

Примітка (недоліки у відповіді)

Підсумкова оцінка (виставляє вчитель)

І

ІІ

ІІІ

ІV

V

ХІД УРОКУ:

  1.  Вступне слово вчителя про завдання уроку та організацію його проведення.
  2.  Учні класу сидять за партами і повторюють тему "Північна Америка", а перші 5 чоловік виходять до дошки і сідають за столи з завданнями, поступово переходячи від одного столу до іншого, поки не пройдуть всі етапи.

3. Етап І – «Візитна картка - географічне положення Північної Америки».

      Завдання етапу:

  1.  Назвіть і покажіть на карті крайні точки материка.
  2.  За яким планом вивчають материк?
  3.   Розкажіть план характеристики географічного положення материка та

поясніть, чому опис материка починається з характеристики його географічного положення?

4.Опишіть географічне положення материка.

5.Яка площа Північної Америки? Порівняйте з іншими материками.

6.Назвіть і покажіть на карті вивчені в темі острови та півострови материка.

7.В яких кліматичних поясах лежить Північна Америка?

8.Які океани, моря та течії омивають материк?Покажіть  їх на карті.

9.Як визначити протяжність материка з півночі на південь?

10. Як визначити протяжність материка з заходу на схід?

11.Яка широта полярного кола? тропіків?

12.В яких півкулях розміщений материк?

4. Етап ІІ  «Будова поверхні. Рельєф і корисні копалини материка»

         На цьому етапі учні  проходять комп’ютерне тестування, обираючи правильні відповіді.

Час його виконання -  3-5 хвилин.

  1.  В основі тектонічної будови материка лежить:

а) Північно - Американська платформа;

б) Канадський щит;

в) область кайнозойської складчастості.

  1.  Північно - Американська платформа утворилась:

а) в кайнозої;

б) в археї і протерозої;

в) в мезозої.

  1.  Щит це:

а) стійка ділянка земної кори;

б) рухома ділянка земної кори;

в) ділянка платформи, де її кристалічний фундамент виходить на поверхню.

  1.  Центральну частину Північної Америки займають рівнини, через те, що там розміщені:

а) область мезозойської складчастості;

б) платформа;

в) область каледонської складчастості.

  1.   Гори Кордильєри розміщені в областях:

а) кайнозойської складчастості;

б) мезозойської складчастості;

в) каледонської складчастості;

г) кайнозойської і мезозойської складчастості.

  1.  Гори Аппалачі розміщені:

а) на платформі;

б) в областях герцинської і каледонської складчастості;

в) в областях мезозойської складчастості;

г) в областях кайнозойської складчастості.

  1.  Найвищою точкою материка є гора:

а) Мітчел;

б) Орісаба;

в) Мак-Кінлі;

г) Робсон.

  1.    Висота найвищої вершини материка:

а) 5747м.

б) 4317м.

в) 6194м.

г) 6960м.

  1.  Плитою називається;

а) стійка ділянка земної кори;

б) частина платформи, де фундамент виходить на поверхню;

в) ділянка платформи з глибоко опущеним фундаментом та потужним осадовим чохлом.

  1.   На Канадському щиті розміщена:

а) Лаврентійська височина;

б) Великі рівнини;
в) Приатлантична низовина;

г) Примексиканська низовина.

     11. Великий Каньйон утворила річка:

а) Колумбія;

б) Маккензі;

в) Колорадо;

г) Міссісіпі.

     12. Світове значення мають запаси:

а) кам'яного вугілля;

б) алмазів;

в) золота;

г) нафти й природного газу;

д) залізної руди;

е) уранової руди.

13. Родовища нафти й газу розміщені:

а) на півострові Лабрадор;

б) на узбережжі і шельфі Мексиканської затоки;

в) на березі Гудзонової затоки.

5. Етап ІІІ « Клімат, води, природні зони Північної Америки».

1. Назвіть кліматичні пояси (основні і перехідні)

2. Які кліматотвірні чинники впливають на формування клімату материка?

3. Які типи циркуляції панують в Північній Америці?

4.Поясніть роль західного перенесення у формуванні клімату материка.

5. В яких кліматичних поясам виділяють кліматичні області? Чому?

6. Що таке торнадо?

7. Що таке Долина Смерті?Чому вона носить таку назву?

8.Назвіть і  покажіть на карті природні зони материка.

9. До басейнів яких океанів належать ріки материка? Наведіть приклади.

10. Які типи живлення переважають у річок Південної Америки?

11. Назвіть основні пункти плану опису річки.

12. Опишіть за планом річку Міссісіпі.

13. Які основні риси річок басейну Північного Льодовитого океану?

14 Як утворились озера материка? Наведіть приклади.

15. Дайте визначення понять "тундра", "тайга", "лісотундра", "прерія".

16. За яким планом вивчають природні зони?

17. Опишіть зону тундри.

18. Опишіть зону тайги.

19. Опишіть напівпустелі і пустелі.

20. Що таке висотна поясність? які її особливості в Кордильєрах?

21. Назвіть природні країни материка.

6. Етап ІV «Населення  та політична карта»         

                   На цьому  етапі учні повинні показати не тільки теоретичні знання,а

           й вміння працювати з політичною картою, картою населення   атласу.

1. Назвіть і покажіть на карті найбільш густо населені райони Північної Америки. Поясніть, як вони утворилися.

           2. Представники яких рас населяють материк, як вони зявились на            

            материку? Для пояснення скористайтесь картами.

           3.Хто такі «мулати»,  «метиси»,  «самбо»?

4. Знайдіть на карті континенту  європейські  назви? Яке їх походження?

5. З яких частин  складається населення материка? Використайте карту світу для пояснення історії заселення материка.  

6. Хто є корінними жителями материка, які частини Північної Америки вони заселяють?  

7. До яких мовних сімей належать народи материка? Чому панівною мовою  тут є англійська? Які інші мови поширені в країнах Північної Америки?

8. Покажіть столиці найбільших країн материка, визначте кількість населення в них.

9. Покажіть найбільші країни материка, охарактеризуйте за картами географічне положення однієї з них.

10.За картою населення опишіть особливості розміщення населення США.

11.  За картою населення опишіть особливості розселення  населення та розміщення міст Канади.   Причини  особливостей поясніть, використовуючи кліматичну та фізичну карти материка.

7.Етап V «Господарська діяльність населення»

На цьому етапі учні   аналізують   комплексну карту материка.

1. На які природні ресурси багаті США?  

 2. Назвіть мінеральні ресурси Канади та райони їх розміщення.

 3. На які природні ресурси багата Мексика?

 4. На яких ріках Північної Америки побудовані  каскади  ГЕС, поясніть

причини.

5.  За картою визначте особливості  занять населення Центральних рівнин США.   

6. Використовуючи карту опишіть головні заняття населення на півночі США.

7. Де й чому в США знаходиться головний район хімічної промисловості?

8. Визначте за картою головні галузі промисловості Канади. Назвіть їх  найбільші  центри.

9. Які  сільськогосподарські   культури вирощують в Канаді?Чому сільське господарство в цій країні розвинуте лише на півдні?

10. За економічною картою коротко опишіть сільське господарство Мексики.

11. За картою визначте, які види транспорту розвинуті в США.

12. Які види транспорту розвинуті в Мексиці? Канаді?

          13. Знайдіть на карті найбільші морські   порти Північної Америки.

14. Визначте за картою найбільші судноплавні ріки материка. Назвіть річкові порти.

15.Поясніть, чому  США та Канада належать до числа найбільш розвинутих країн світу?

               В кінці уроку учні-консультанти аналізують відповідь учнів на кожному етапі, вказують на типові помилки. Називають учнів, які відповіли найкраще. Учням, які не змогли відповісти    на всі запитання, пропонується перездати їх в позаурочний час.

Підсумок вчителя - оголошення   оцінок.

Домашнє завдання: Повторити план вивчення материка та план характеристики географічного положення материка.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

53313. Козацька Україна 290 KB
  Рубрика Секрети старого козака. lмпровізована сцена біля дошки яка містить елементи відтворення української хати мальованого образу козака українського орнаменту та квітів. Виходять учень та учениця в українських костюмах: Ученькозак: В сивусиву давнину Козаки йшли на війну Бо на рідну Україну Сунулися без упину Ляхи турки та татари Москалі та яничари. Ученицякозачка: Козаки скликають раду: Не буде ворогу пощади Вірні коні рвуться в битву Крешуть іскри зпід копита.
53314. Використання НІТ в адміністративно-господарській діяльності школи 143 KB
  Впровадження НІТ в адміністративно-господарську діяльність школи Напрямки: Організаційне забезпечення. Розвиток єдиного інформаційного простору школи. функціонування інформаційноуправлінської господарської системи закладу; розробка методики використання НІТ в учбовому процесі; застосування різних форм мотивація вчителів працівників школи до використання НІТ в навчальновиховному процесі атестація матеріальне заохочення тощо.
53315. Хлеб - всему голова 41.5 KB
  Воспитывать любовь уважение и бережное отношение к труду и хлебу. Оборудование: Плакат Хлеб - всему голова колоски пшеницы иллюстрации к теме Ход 1. Ребята как вы думаете что это Хлеб.
53316. Хліб – годувальник, всьому голова 38.5 KB
  Мета: виховувати бережне ставлення до хліба повагу до хліборобів. Обладнання: у святковоприбраній світлиці на столі на вишитій скатертині скіп пшениці хлібина вироби з тіста. На землі вирощують хліб.
53318. Цілую хліб гарячий на столі, що пахне сонцем, щедрістю і полем 80 KB
  Мета: Познайомити з історією вирощування хліба з народними традиціями повязаними з хлібом. Виховувати шанобливе ставлення до хліба повагу до праці хлібороба. План заходу Хліб – символ святості радості щастя здоров’я та багатства.
53319. Хліб – осколок сонця на землі 326 KB
  Мета: розвивати допитливість кмітливість спостережливість уважність; розвиток логічного мислення; виховувати повагу до землі людей праці; шанобливе ставлення до хліба. Обладнання: хлібні вироби пшеничні колоски у вазі мультимедійний проектор презентація Хліб на нашому столі диск із записом ліричної музики. Методи і прийоми навчання: розповідь учителя елемент бесіди виразне читання віршів; інтерв’ю розгляд ілюстрацій обговорення прислів’їв про хліб.
53320. Хліб – святість рідної землі 162 KB
  Виховувати бережливе ставлення до хліба повагу до праці хліборобів до рідної землі. Хід заходу 1й ведучий Добрий день дорогі наші гості 2й ведучий Запрошуємо Вас до нашої господи на хліб та сіль на слово наше щире на бесіду мудру 1й ведучий Кожен з нас знає що головний злак землі пшениця. Мабуть звідси і пішло: Хліб усьому голова 2 ведучий Довгий і нелегкий шлях від пшеничного колоска до смачного...