52167

Населення та політична карта Північної Америки. Українська діаспора

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Міхелі фізична карта світу політична карта світу атласи таблиці картини про США та Канаду. Найбільші країни – це США Канада Мексика а також на крайньому півдні та островах Карибського моря багато дрібних за площею держав та залежних територій.197 Виписати країни та їх столиці учні виписують к стовпчик за зразком США Вашингтон Канада – Оттава...

Украинкский

2014-02-13

69.5 KB

8 чел.

Тема:  Населення та політична карта Північної Америки.     Українська діаспора

Мета: Ознайомити учнів з особливостями населення та країнами материка,    

           визначити характерні риси; формувати вміння учнів аналізувати,  

           зіставляти,узагальнювати і робити висновки; удосконалювати вміння

          самостійної роботи з картою,додатковою літературою; виховувати

          патріотичні почуття.

Обладнання: підручник «Географія материків і океанів», В.М. Бойко, С.В. Міхелі,   

                       фізична карта світу, політична карта світу, атласи, таблиці, картини

                       про США та Канаду.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу з елементами інтерактивних

                    технологій.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Епіграф уроку: «Хто якою мовою думає-той до того народу й належить»

                                                                                                                     В.Даль

Словничок нових понять (заздалегідь написаний на дошці )

  •  Ескімоси – ( з інд.- той, хто їсть сире мясо) - справжні люди
  •  Іглу – снігове житло ескімосів
  •  Вігвам – традиційне житло індіанців
  •  Діаспора – (від грец.- розсіяння) – розселення українців за межами країни
  •  Міграція – механічний рух населення

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

1. Перевірка домашнього завдання (вибірково) – таблиця « Природні зони»

2. Взаємоперевірка – географічний диктант на контурній карті

ЗАВДАННЯ

  1.  Позначити велику затоку, яка перетинається паралеллю 60 пн.ш. (Гудзонова)
  2.  Півострів на сході материка,який перетинається меридіаном 81 сх.д. (Флорида)
  3.  Найбільший острів на Землі. (Гренландія)
  4.  Озеро, що перетинається Пн. полярним колом. (Велике Ведмеже)
  5.  Річка, яка названа на честь шотландського першовідкривача. (Маккензі)
  6.  Найвищу вершину Пн. Америки. (Мак-Кінлі)

3. Гра «Коло уваги»

Вчитель обводить указкою невелику територію, а учні повинні вказати, які географічні об’єкти розміщені на даному колі (наприклад: річки, озера, форми рельєфу,тектонічні структури)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1. Повідомлення теми, мети уроку (запис плану уроку  у зошитах)

                                                      ПЛАН

1. Населення: расовий та етнічний склад. Зайнятість населення.

2. Найбільші країни материка.

3. Українська діаспора «Нашого цвіту - по всьому світу»

2. Мотивація навчальної діяльності:

- Для чого нам вивчати населення,країни материка?

- Що для вас означає ця тема?

3. Оцінка рівня інформованості:

Вікторина -  усно.

  •  Які раси існують в світі? На материку Пд. Америки?
  •  Як ви думаєте,чи можуть вони проживати і на материку Пн. Америки?

Вчитель:Сьогодні продовжує відкривати свої таємниці Пн. Америка.

4. Робота з підручником пар. 42, с.195

На основі абзацу підручника скласти опорну логічну схему про населення  Пн. Америки (діти самостійно складають в зошитах,а один учень на дошці)


Зразок:

НАСЕЛЕННЯ

 

         

  •  Індіанці                                    - Європейці                           - Метиси (є + і )
  •  Ескімоси                                  - Африканці                           - Мулати ( є + а )
  •  Алеути                                                                                     - Самбо  ( і + а )

(учні зіставляють свою схему зі схемою з дошки-порівнюють,уточнюють)

Вч.: - До якої раси відносяться корінні жителі, прибуле та змішане населення?

       - З якою метою прибували?

       - Де проживають? Чому нерівномірно розміщуються?

       - Чому Пн. Америку називають «материком міст»?

       - Якою господарською діяльністю займається населення материка?

Вчитель (доповнює): Ескімоси, індіанці-займаються рибальством і  полюванням, особливо влітку полюють на водоплавну птицю і канадського оленя карибу. Тюлені, моржі, риба-основні продукти харчування. Мешканці тайги та  прерій були мисливцями, займалися землеробством.

Народи Мексики й Центральної Америки (майя, ацтеки) були добрими архітекторами, мали писемність, знали обробку металів, були вмілі землероби.

5. Фізкульт хвилинка

6. Розповідь вчителя:

Політична карта – це географічна карта,на якій чітко показано кордони країн та їх столиці. Має особливість змінюватися. Сформувалася сучасна політична карта на поч. XX ст. На материку Пн. Америка проживає приблизно 460 млн. чоловік. Найбільші країни – це США, Канада, Мексика, а також на крайньому півдні та островах Карибського моря багато дрібних за площею держав та залежних територій. Серед них: (пропоную загадки, акровірші)

1. Фігура ось геометрична,

   У неї кожна грань квадрат.

   Але й країна ця тропічна

   Лиш  «А» тут літеру додать.                 (Куба)

Вчитель (доповнює): Христофор Колумб,як перший турист що ступив на цю землю вигукнув: «Найчудовіша земля у світі!» - маючи на увазі теплі піски та узбережжя моря.

2. Під нею голову ховають в спеку.

   Та подивись лиш на Америку далеку…

   Вона єднає два материки

   Її не знати - просто не з руки.            (Панама)

3. Америка російська  це.

  Либонь,ви знаєте слівце

  Яке я зараз загадала.

  Скажіть,коли хто відгадав.

  Колись давно російський цар

  Америці цей край продав.                 (Аляска)

Вчитель: Петро I продав Америці Аляску та Алеутські острови у 1867 році.

4. Клен листям лапатим торкає,

  А може, шепоче у сні.

  Нічого він того не знає,

  Але промовляє мені.

  Десь там за полярним аж колом

  Арктики дихай холод.                      (Канада)

 

7. Робота з політичною картою. (атлас, пар. 42 с.197)

Виписати країни та їх столиці (учні виписують к стовпчик за зразком)

             

             США- Вашингтон

             Канада – Оттава

             Мексика – Мехіко

             Куба – Гавана

             Панама – Панама та ін.

8. Вправа «Це – цікаво!» (вихід за межі підручника) 

- цікаві повідомлення учнів  про прапори США, Канади, Ніагарський водоспад, знамениті торгові центри - близнюки в Нью- Йорку.

- кольорові картинки про Статую Свободи, Білий Дім, грошову одиницю «долар».

9. Вправа «Що здивувало!» (завдання за варіантами на основі пар.  43)

            І варіант – США                         ІІ варіант – Канада   

- Що найбільше вас вразило, здивувало, читаючи матеріал про певну країну?  

Доповнення вчителя: 

США – найрозвинутіша країна світу. 4 липня 1776 р. – дата проголошення незалежності США. Президентом Америки є Барак Обама. За кількістю населення – третє місце в світі. В своєму складі – 50 штатів. Вїзд до США по візам: багато кваліфікованих фахівців з різних галузей господарства щороку приїжджають до США.

Канада – країна «двох націй» - англійців і французів. Країна, яка другою після Польщі визнала у 1991 році суверенітет України. Для неї характерне таке розмаїття відкриттів:

    - плитковий шоколад,

    - електронний мікроскоп,

    - телефон,

    - сірники,

    - замочок для одягу,

    - спортивні ігри: баскетбол, хокей із шайбою.

Один із канадських державних діячів на поч. ХХ ст. сказав: «У Канади надто мало історії та занадто багато географії», тобто, на одного канадця припадає: по 40 га гір, рівнин, полів, лісів та боліт; на 6 канадців – озеро; на 1 людину – якщо не річка, то струмок.

10. Українська діаспора  

Вчитель: Ще недавно слово «діаспора» було мало не лайливим. Вважалося в радянські часи, що закордоном живуть ті українці, які проти радянської влади – «зрадники Батьківщини».

Але виявилося, що живуть там сьогодні українці з складною долею, яким дорога доля України. «Нашого цвіту – по всьому світу» – за межами України знаходиться близько 20 млн. українців. Зокрема, в США – 2 млн. українців, в Канаді – 1,5 млн. чоловік. Перші українці Іван та Василь Пилипіви з села Небилів Рожнятівського району 7 вересня 1891 року на кораблі «Орегон» прибули у порт «Квебек», а з 1896 року почалася масова міграція.

  •  Як ви думаєте, чому люди виїжджають з України? (відповіді учнів)

В Канаді є місто Вінніпег, де кожний 10 житель – українець. Українська мова, географія, література, історія, соціологія  України викладається у  28 університетах та коледжах США. Українці свято бережуть звичаї  та традиції своїх предків. Утворюються і діють різноманітні громади політичного, релігійного та культурно - освітнього напрямку, видаються газети, журнали, книги, ведеться теле-, радіомовлення.

Та через роки і віки ці люди скажуть:

        «На Україну повернусь, через роки, через віки,

         Устами вдячно притулюсь до материнської руки».

ІV. Закріплення вивченого.

1. Закінчи фразу:

1. Корінні жителі Пн. Америки…

  1.  Дата офіційного відкриття Америки...
  2.  На материку приживає приблизно …чоловік
  3.  Найрозвинутішими країнами є…
  4.  На прапорі якої країни зображено кленовий лист…
  5.  Де найчисельніша українська діаспора…

2. Вправа «Асоціації»

Які асоціацій викликає у вас словосполучення Північна Америка?

V. Підсумок уроку.                                                                  Оцінювання:

  •  Я навчився…
  •  Я зрозумів…
  •  Я відкрив…
  •  Я був здивований…
  •  Я буду використовувати більше…

VІ. Домашнє завдання:

- повторити параграфи 37-41

- вивчити параграф  42, конспект в зошиті

- позначити на контурній карті найбільші країни материка

Додатково:

-  підготувати кросворд, ребус.


корінне

прибуле

змішане

Риболовля

Христофор

Колумб

Канада

Індіанці

Діаспора

Ескімоси

Північна Америка

США


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

24549. В чем заключается принцип безопасности и как он обеспечивается операционной системой 14.52 KB
  В чем заключается принцип безопасности и как он обеспечивается операционной системой 3.6 Обеспечение безопасности вычислительной системы. Под обеспечением безопасности вычислительной системы понимается защита от несанкционированного доступа к информации а также к программным модулям защита ресурсов одного пользователя от других и установление квот по ресурсам для предотвращения захвата одним пользователем всех системных ресурсов например памяти. Уровни безопасности вычислительных систем обозначаются A B C D причем D – низший уровень...
24550. Что такое мультипрограммирование (многозадачность). Реализация мультипрограммирования в системах пакетной обработки, разделения времени, реального времени 54.02 KB
  Что такое мультипрограммирование многозадачность Реализация мультипрограммирования в системах пакетной обработки разделения времени реального времени. При реализации мультизадачности существуют разные критерии эффективности: пропускная способность – количество задач выполняемых ВС в единицу времени; удобство работы пользователей заключающееся в их возможности работать в интерактивном режиме сразу с несколькими приложениями; реактивность системы – способность системы выдерживать заранее заданные интервалы времени между запуском...
24551. Мультипроцессорная обработка, архитектуры мультипроцессорных систем 16.56 KB
  В настоящее время обычным стало включение нескольких процессоров в архитектуру даже персонального компьютера. В мультипроцессорных системах несколько задач выполняются действительно одновременно так как имеется несколько обрабатывающих устройств – процессоров. Мультипроцессирование не исключает мультипрограммирования: на каждом из процессоров может попеременно выполняться некоторый закрепленный за данным процессором набор задач. Симметричная архитектура мультипроцессорной системы предполагает однородность всех процессоров и единообразие...
24552. Что такое вычислительный процесс, поток. Состояния процесса 72.89 KB
  Что такое вычислительный процесс поток Состояния процесса.Планирование процессов и потоков. Понятия процесс и поток. Для реализации многозадачности необходимо определить каким образом ОС будет разделять между задачами процессор и другие ресурсы компьютера.
24553. Психосоматические взаимосвязи в организме человека 58.5 KB
  Условнорефлекторная модель И. Конверсионная модель соматических расстройств З. Конверсионная модель объясняет нарушения произвольной моторики так же полезна для понимания психогенных расстройств чувствительности нарушений походки ощущения кома в пищеводе при истерии. В соответствии с конверсионной моделью с появлением соматического симптома пациент испытывает эмоциональное облегчение благодаря смягчению гнета бессознательного конфликта.
24554. Консультирование в кризисной службе 71.5 KB
  Психическая травма вызывает следующие реакции: 1. Физиологические реакции: учащенное сердцебиение; повышение кровяного давления; чувство сжатия в груди; затрудненное дыхание; потливость ладоней; дрожание и подергивание мышц; напряженность мышц шеи и или спины; тяжесть в руках и ногах; головные боли; частое мочеиспускание; расстройство стула; тошнота рвота; нарушение сна; потеря аппетита; частое чихание; приступы слабости; склонность к простудам и аллергиям; скрипение зубами во сне; придавленная поза. Эмоциональные реакции: повышенная...
24555. Психологический анализ проблемы клиента 72.5 KB
  Психологический анализ проблемы клиента. Эти приемы испся в основном на стадии расспрашивания после исповеди клиента. Общая цель беседы получить от клиента полную искреннюю инфо о его ситуации и проблеме; добиться доверия к консту развить спость клта к анализу проблемы. Терапевтическое значение: клиент понимает что чтото можно делать что ситуация не безнадежна происходит расширение диапазона реакций клиента снятие безнадежности повышение уверенности в себе.
24557. Консультирование по вопросам найма 82 KB
  Методы набора персонала из внутреннего источника разнообразны. Служба персонала может разослать во все подразделения информацию об открывшихся вакансиях известить об этом всех работающих попросить их порекомендовать на работу своих друзей и знакомых. Некоторые французские фирмы внутренний источник набора персонала используют в трех случаях: при стремлении к формированию минимальной численности персонала в этом случае персонал частично высвобождается и перераспределяется кадровая служба полностью отказывается от внешнего набора кадров;...