52171

Географічне положення Північної Америки. Історія відкриття та освоєння материка

Практическая работа

Педагогика и дидактика

Історія відкриття та освоєння материка. Практична робота №8 продовження Мета: cформувати в учнів знання про основні риси географічного положення материка удосконалювати роботу з картами; розвивати пізнавальний інтерес вміння працювати в колективі аналізувати робити висновки; виховувати культуру спілкування самостійність розширювати кругозір дітей щодо історії відкриття та освоєння материка. Колумба план вивчення материка відео...

Украинкский

2014-02-13

31 KB

3 чел.

Тема:  Географічне положення Північної Америки. Історія відкриття та                                    освоєння материка. Практична робота №8 (продовження)

Мета:  -  cформувати в учнів знання про основні риси географічного           положення материка, удосконалювати роботу з картами;

  •  розвивати пізнавальний інтерес, вміння працювати в колективі, аналізувати, робити висновки;
  •  виховувати культуру спілкування, самостійність, розширювати кругозір дітей щодо історії відкриття та освоєння материка.

Обладнання:  фізична карта півкуль, атласи, контурні карти, підручник, портрет Х. Колумба, план вивчення материка, відео фрагменти відкриття Америки.

Тип уроку:  урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Організаційний момент уроку.

Інструктаж з ТБ під час уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.

Диференціація завдання:

  1.  «Знайти помилку картографа» (учні отримують фрагменти карти материка, на яких не точно написані географічні об’єкти . Потрібно знайти і виправити помилку).
  2.  Робота за запитаннями індивідуальних карток №1,2,3.
  3.  «Бліц-опитування» :
    •  Які материки вже вивчені на попередніх уроках і які епітети з префіксом «най-» можна застосувати до кожного з них;
    •  Які материки за часів Великих географічних відкриттів дістали назву «Новий Світ»?

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної мотивації учнів.

  1.  Гра «Пляшкова пошта»:

Дати можливість учням самостійно визначити назву материка, який буде вивчатися. Діти отримують пошту,яку дістали з пляшок:

SOS 70  пн. ш.; 810 зх. д.    – м. Марято

SOS   720  пн. ш.; 950 зх. д.    – м. Мерчісон

SOS   650 пн. ш.; 1680 зх. д.    – м. Принца Уельського

SOS   520  пн. ш.; 560 зх. д.    – м. Сент-Чарльз

  1.  «Здивую всіх»

Отже, ми починаємо вивчати материк «Північна Америка».

Саме тут можна зустріти географічні дива.

о. Гренландія – «Зелена Земля», вкритий шаром льоду , до 3500м, океан з обманливою назвою Тихий, Алеутські острови – в перекладі «В чому справа?», тут на дні залишкових озер – аеродроми для надзвукових літаків.

ІV. Вивчння нового матеріалу.

  1.  «Географічна лабораторія».

Робота з підручником (План вивчення материка, план характеристики географічного положення).

  1.  «Географічний практикум».

Учні дають самостійно оцінку ФГП Північної Америки (робота з атласами). Розповідь вчителя – історія походження географічних назв.

Фізкультхвилинка

  1.  Історія відкриття, дослідження материка (відео фрагменти), «Завдання заздалегідь» повідомлення учнів.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. «Мозковий штурм»

Чим відрізняється фізико-географічне положення Північної Америки від ФГП інших, вже вивчених материків?

2.  Виконання завдань пр. р.№8.

VI. Домашнє завдання:

  •  Вивчити параграф 39;
  •  Повторити параграфи 9,10;
  •  Допрацювати завдання у контурних картах.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

60421. Школьный пресс-центр как интеллектуально-творческое объединение учащихся 73 KB
  Оформление наглядности: создание настенных плакатов отражающих работу пресс-центра. 1 Приобретение канцтоваров Попечительский совет 2 Оплата энергопотребления Попечительский совет...
60422. Церковне життя України у першій половині ХVІІ століття 60 KB
  Мета: визначити вплив Берестейської унії на церковне життя України; розглянути діяльність митрополита Петра Могили; розвивати вміння працювати з підручником та історичними документами виховувати інтерес...
60423. Загальні основи фізичної підготовки в гуртках спортивного туризму 1.04 MB
  Загальна та спеціальна фізичні підготовки мають бути спрямовані безпосередньо на розвиток фізичних якостей, потрібних для обраного виду туризму. Та сподіваюсь що дані методичні рекомендації стануть у пригоді не лише керівникам гуртків спортивного туризму
60425. Палити чи не палити? 1.5 MB
  Отже тема нашої виховної години Палити чи не палити. Дати відповідь на ці запитання ми з вами зможемо після того як переглянемо сторінки усного журналу Палити чи не палити.
60426. Жири. Склад, будова, властивості, біологічне значення і практичне застосування жирів 2.18 MB
  Тематичні питання: Який склад жирів Яка будова жирів Що являють собою жири як хімічні речовини Які хімічні властивості жирів Які властивості насичених І ненасичених жирів...
60427. Урок цікавої математики. Розв’язування логічних задач 91.5 KB
  Мета уроку: формувати в учнів навички розвязування логічних задач; розвивати логічне мислення, культуру математичного мовлення та мислення; виховувати стійкий інтерес до предмета...
60428. Звички і здоров’я 76.5 KB
  Мета: Розкрити чинники які впливають на формування корисних і шкідливих звичок сприяти усвідомленню необхідності формувати корисні звички і позбутися шкідливих. Саме про звички ми сьогодні і поговоримо.
60429. Будова і функції шлунка. Травлення в шлунку 147.5 KB
  Цілі: вивчити будову та особливості травлення у шлунку; розвивати логічне мислення учнів, установлюючи взаємозв’язки будови і функцій шлунка; здійснювати валеологічне виховання школярів.